Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:23:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620 ... 633  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 28 grudnia 2021 10:50:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Prazeodym pisze:
w kontekście [...] chrześcijańskich wartości jakie prezentował,

Widzę ten motyw po raz kolejny i po pierwsze, nie rozumiem, co ma to do rzeczy w kontekście roboty, do której go zatrudniono (miał zakazać piłkarzom faulowania taktycznego i symulowania bycia sfaulowanym, bo to sprzeczne z przykazaniami?).


Po drugie zaś, skoro już stało się to tak widoczne publicznie, to - cóż - potwierdza moje intuicje od co najmniej trzydziestu lat, że ktoś, kto się tak deklaruje, raczej wzbudza u mnie podejrzenia niż sympatię.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 grudnia 2021 11:40:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Jeśli chodzi o samą robotę, to nie ma związku. Natomiast wiesz, jak gościu w pewnym momencie ewidentnie kłamie w wypowiedziach publicznych i rozmowach zawodowych, to te jego wypowiedzi o Janie Pawle II i pielgrzymki do Fatimy dość żałośnie przy tym wypadają (i mówię to jako niechrześcijanin, nie ma tu dla mnie jakiejś profanacji, po prostu tak po ludzku to takie dość przypałowe, mówiąc młodzieżowo). A twoja konkluzja zapewne słuszna.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 29 grudnia 2021 11:04:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Oh Sousa, ty! - pożegnanie trenera kadry

https://www.facebook.com/KlubKomediowy/ ... _GK0T-GK1C

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 stycznia 2022 16:39:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
A więc Polska ma nowego selekcjonera reprezentacji w piłce kopanej. Jest nim Czesław Michniewicz.

Czego się spodziewać? Odpowiedź jest prosta: nie wiem :mrgreen: Wg. mnie jego sukcesy i porażki w CV, mają całkowity balans, z plusów i minusów wychodzi idealne 0. Ktoś powie: awans Legii do Ligi Europy i pierwsze mecze w tejże. Ktoś odpowie: ale jaki syf Legia narobiła w Ekstraklasie! Ktoś powie: fajne mecze młodzieżówki i awans po barażach. Ktoś odpowie: przegrali z Hiszpanią 0:5...Na dodatek gość nie pracował z piłkarzami na takim poziomie. I znowu. Ktoś może powiedzieć: skończy się jak z Brzęczkiem - będzie miał zerowy autorytet w szatni i nie będzie umiał skorzystać z potencjału jaki ma (reprezentacja Brzęczka, szczególnie w tych feralnych meczach na koniec jego kadencji, grała dużo poniżej poziomu, jaki można było wymagać). Ktoś inny: ale teraz ma graczy, jakich w życiu nie miał! Może jego doświadczenie faktycznie sprawi, że będzie umiał z tego skorzystać. Wiadomo, sytuacja jest trudna, baraże, nagła nominacja. Natomiast na pewno nie kupię argumentu, który jest w Polsce popularny "z tych kopaczy to nawet Guardiola by nic nie ulepił". Wg. mnie dostaje pod opiekę ludzi, która prezentuje co najmniej solidny poziom. Lewandowski wciąż na najwyższym poziomie. Zieliński w gazie życiowym. Moder i Klich jako uniwersalni żołnierze swoich trenerów w najlepszej lidze świata. Cash, który łata dużą dziurę personalną. Bielik, który, jeśli znowu się nie połamie, na luzie będzie w stanie od zaraz zastępować Krychowiaka. Bednarek bohater Southampton. Frankowski bardzo solidny w Lens. Więc coś tam jednak wymagam.

Sama prezentacja fatalnie rozgrana PRowo. Co tu dużo gadać - generalnie gadka się Michniewiczowi kleiła i jego idee brzmiały zachęcająco. Natomiast kiedy pojawił się wątek korupcji, Fryzjera, meczu Lecha ze Świtem 18 lat temu, wszystko się rozjechało. Cholera, to nie jest jakaś rzecz, o której nikt nie słyszał, panowie mogli być pewni, że ktoś będzie to wyciągał. Zamiast zamknać to w ładnych PRowych zdaniach, Kulesza nerwowo w kółko wałkował tekst, że teraz liczy się misja Rosja, a Michniewicz mówił, że mógłby donieść na dziennikarza do prokuratora. No może i mógłby, ale zbyt nerwowo, zbyt chaotycznie, to wyglądało.

Czego wymagam? Michniewicz powiedział, że oglądał na żywo najlepszy mecz Sousy, czyli spotkanie z Anglią na Narodowym, i że stawia sobie za cel, żeby zachować w kadrze część elementów, jakie tam się pojawiły. Mam nadzieję, że tak będzie. Ostatecznie jednak wiem, że pewnie będzie defensywka i dużo murowania. Pamiętajmy jednak, że defensywka i murowanie, może wyglądać tak jak w Polsce późnego Brzęczka (gdzie przez naszą murarkę Włosi i Holendrzy, i tak się przebijali, a my nie odpowiadaliśmy niczym sensownym), a może być znakomicie zorganizowana i połączona z zabójczą precyzją w wymierzaniu ciosów - ot, jak taka Szwecja. To pierwsze jest dla mnie nieakceptowalne, to drugie, z lekkim bólem jeśli chodzi o wrażenia artystyczne, ale jednak w pełni zaakceptuję. Trzymam kciuki, chociaż nie napalam się zbyt wiele. Wyobrażam sobie takiego Brzęczka Lux - tyle, że to Lux może jednak zrobi różnicę?

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 lutego 2022 10:55:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
To chyba jest na obecną chwilę dobry wybór. I tak wszystko zależy od piłkarzy.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 lutego 2022 17:30:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Taktyka Michniewicza będzie się od taktyki Nawałki różniła co najwyżej w detalach. Bardzo mnie ta podmiana jakoś więc nie ruszyła. Cały czas liczę na 1:0 i 0:0 + wygrane karne.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 lutego 2022 17:48:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Ruskom stukniemy,bo PZPN wyznaczył miejsce rozgrywania drugiego meczu.To Chorzów! Hurrraaaaa! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 lutego 2022 18:00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Też tak, to sobie wyobrażam. Rosja do wygrania, przy zimnej krwi. Drugi baraż? Ciężko mi powiedzieć jak byłoby z Czechami, natomiast Szwecja, to byłaby partia szachów, zapewne zupełnie inna niż mecz na Euro, przez inne okoliczności: nie dość, że inny trener, to jeszcze wyrównana pozycja startowa obu zespołów (na Euro my mieliśmy spinę, żeby nie odpaść, a oni mieli luzik, bo i tak szli by dalej; w pierwszej połowie to się odbiło na nas, bo widać było, że Polacy nie dojechali na mecz mentalnie, a oni mieli wszystko pod kontrolą, w drugiej to zaszkodziło im, a pomogło nam, bo oni się już za bardzo wyluzowali, a my poczuliśmy krew i do samego końca nie było wiadomo jak to się skończy - ostatecznie rozum im wrócił, niestety...). Taki mecz do pierwszej bramki, który może się rozstrzygnąć, jeśli nie w karnych, to np. minutę przed końcem, a znając Polaków, to nie zdziwiłbym się, gdyby to rozstrzygnięcie nastąpiło po jakimś absolutnie przypadkowym golu :)

Cytat:
Ruskom stukniemy,bo PZPN wyznaczył miejsce rozgrywania drugiego meczu.To Chorzów! Hurrraaaaa! :)


Jeśli nie stukniemy, to ten mecz też się odbędzie, tylko jako towarzyskie spotkanie z przegranym drugiego barażu. Domyślam się, że atmosfera byłaby wtedy w klimacie stypy, ale bądźmy dobrej myśli.

Trochę mnie martwi, że Michniewicz mówi w kontekście powołań o Ekstraklasie, ale nie tak jak Sousa, który powoływał młodziutkich Piątkowskich i Kozłowskich, tylko wymieniając Pazdana, Grosickiego czy Jędrzejczyka. Mam nadzieję, że COVID i kontuzje nie zamieszają jakoś w podstawowym składzie, bo trochę boję się emeryten party i to jakaś kompletnie zła droga :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 lutego 2022 19:38:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..wczoraj Bayern,a dziś Legia...popsuli mi kupony!!! :evil: A propos rozgrywek Ekstraklasy.Troche teraz oglądam.Najlepszą piłkę gra Lech i chyba powinien zdobyć MP. Najsłabsze drużyny to Nieciecza i Legia.Legia wogóle nie ma woli walki.Bez pomysłu ,zaangażowania,ociężale.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 lutego 2022 19:58:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Hehe, brawo Zieloni! :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 lutego 2022 20:02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..Warta zagrała dobry mecz.Był jeszcze niewykorzystany karny dla Warty.Jeszcze jest jeden kandydat do spadku.To Wisła Kraków.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 lutego 2022 15:41:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Niesamowicie wczoraj wciągnęła mnie walka Modera o debiutancki gol w Premier League. Wiadomo, gra tam od roku, ma solidne oceny i zwykle pewny pierwszy skład w Brighton & Hove Albion, asysty, świetne zagrania...ale tej bramki wciąż nie ma i nie ma, a jest coraz bliżej, o słupek, o centymetry, o opuszki placów bramkarza... I mam wrażenie, że wczoraj, przed meczem B&HA z Manchesterem United te oczekiwania się już tak skumulowały, że na twitterach i facebookach polskich kibiców (ale też i fanów tej drużyny z innych krajów), dyskusja czy Moderowi uda się strzelić była dla niektórych ważniejsza niż sam wynik meczu.

Tymczasem Moder:

- strzelił pod koniec pierwszej połowy główką, tak, że tylko znakomita interwencja bramkarza go zatrzymała

- oddał jeszcze jeden strzał, którego kompletnie nie pamiętam + miał podanie, które mogło być asystą

- w drugiej połowie, kiedy jego drużyna przegrywała 1:0 (Ronaldo w końcu się przełamał...) i na dodatek grała w dziesiątkę (poszedł tam faul taktyczny, który okazał się jednak too much :wink:), pieprznął z dystansu, z okolic linii bocznej, w poprzeczkę tak, że gdyby to wpadło, to byłoby być może najładniejszy gol całego sezonu Premier League :shock:

Brighton dzielnie walczyło do końca, ostatecznie przegrało 2:0, po tym jak w ostatnich sekundach poszła kontra MU. Przyznam, że imponowało mi, że goście grają w 10, przeciwko znacznie większym gwiazdom od siebie, a tu zero spiny i walka o remis do końca, szkoda, że przegrana. I Moder, nieważne, że bez gola na koncie, był tam absolutnym liderem, szefem i jednym z bohaterów meczu. I pomyślałem sobie w kontekście reprezentacji, że kurcze, druga linia z nim i Zielińskim to jest piękna sprawa (dotąd tak naprawdę rzadko grali obok siebie, bo ciągle któryś był nieobecny z różnych powodów, poza tym Moder mam wrażenie, że jest lepszy z tygodnia na tydzień, i jeszcze na Euro w czerwcu nie prezentował aż takiej klasy jak dzisiaj...).


Piosenka kibiców Brighton dla bohatera mojego posta :D :D :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 lutego 2022 22:19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Polska nie zagra z kacapami w meczu barażowym.
Jedyna słuszna decyzja.
Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. Możliwy jest walkower dla Rosji, ale też wykluczenie Rosji... Wtedy Polska zagrałaby ze Słowacją? (była trzecia w tej grupie).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 lutego 2022 13:21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Warto dodać, że Szwedzi i Czesi podjęli taką samą decyzję. Swoją drogą w naszym przypadku wygląda na to, że decyzję podjęli sami piłkarze - PZPN wcześniej nie mówił nic o bojkocie (tylko o tym, że nie lecimy do Rosji), a po spotkaniu Lewego, Glika i Bednarka poszło już ostro i konkretnie. Bardzo mi się to podoba, żadnego pieprzenia, że może tak, a może tak, króciutko, nie gramy.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 lutego 2022 13:22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Też im przyklasnę, tak to się robi. Czesi trochę chyba przymuszeni, no ale też w końcu wymęczyli stanowisko.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 614, 615, 616, 617, 618, 619, 620 ... 633  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group