Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 10:41:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 613, 614, 615, 616, 617, 618, 619 ... 633  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 15 listopada 2021 09:16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Peregrin Took pisze:
Wypada dodać, że Pomorzanin od samego początku grał w ośmiu
Nie ma przypadkiem jakiegoś przepisu mówiącego o minimalnej liczbie zawodników?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 listopada 2021 09:59:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jest. Właśnie ośmiu.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 listopada 2021 13:59:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Kilka słów o polskiej piłce reprezentacyjne po porażce z Węgrami ;)

01. Bardzo mi szkoda tego, co się stało, bo to były - do poniedziałku - bardzo solidne eliminacje. Jasne, udało się ugrać tylko drugie miejsce w grupie, ale w grupie z wicemistrzami Europy i bez (do poniedziałku) żadnego meczu, gdzie wynik był bardzo poniżej oczekiwań. Największe pretensje można mieć o remis z Węgrami i to, że nie udało utrzymać się remisu z Anglią w marcu, ale pamiętajmy, że było to dość szalone zgrupowanie, gdzie nowy trener w kilka dni próbował nauczyć drużyny nowej taktyki - a i tak zminimalizował zmianami szkody, jakie przynosiły pewne błędne decyzje. Ale od września było już okej - nawet jak nie zawsze zgadzał się styl, a Polacy dali sobie strzelić bramkę z San Marino (co za dużo nie zmienialo), to wynikowo wszystko było alright.

02. Solidność te należy docenić też dlatego, że - jak to wiele razy bywało - drużynę mamy nierówną. Bida z kluczowymi pozycjami wahadłowych, na kluczowej pozycji szóstki nieprzewidywalny i starzejący się piłkarz, na środku obrony facet, który charyzmę na niesamowitą, ale jego zwrotność i szybkość są coraz bardziej oldbojskie. A tu okazało się, że to w sumie nie przeszkadza i jakoś to daje radę, mimo, że n zawsze działa jak w szwajcarskim zegarku.

03. Ta solidność to w dużej mierze zasługa trenera, który - po szalonym Euro, gdzie mam wrażenie, że dużo rzeczy robil na wariata, bo jeszcze nie nauczył się polskiej drużyny - nagle zaczął podejmować rozsadne decyzje. Zagłaskanie Lewandowskiego i zapewnienie mu mu maksimum komfortu? Zadziałało, dawno Lewy nie brał tyłu rzeczy na swoje plecy, kiedy drużyna nie działa (pierwszy mecz z Albania). Znajdowanie, w obliczu kontuzji, nieoczywistych zmienników za brakujące osoby z pierwszego składu? Zadziałało, Świderski i Dawidowicz dali radę absolutnie. Bardziej spokojne, chlodne, szachowe podejście? Zadziałało. Itd.

04. I w poniedziałek wszystko wzięło w łeb. Czuję się jakby po zwycięstwie z Andora, portugalsku sztab szkoleniowy spalił ogromnego jointa, a następnie podejmował decyzje co do meczu z Wegrami.

05. Wydaje mi się, że Sousa nie skumał, mimo wszystko, do końca psychologii drużyny. Jeśli odrzucimy teorie spiskowe, to widzę jego decyzje personalne jako dwa sygnały - jeden do Lewego: "bardzo mi pomogłeś, udzwignąłes rolę lokomotywy i lidera, więc idę rękę", a drugi do reszty składu: "stanęliście na wysokości zadania, więc obdarzam was zaufaniem, że w składzie bez liderów dacie sobie radę". Tyle, że to tak nie działa, ta drużyna żeby coś osiągnąć musi cały czas mieć napinkę i być pod prądem. Sygnały zostały zinterpretowane przez nich jako: "mamy baraże, jest luzik, gramy bez Lewego bo to taki mecz mniejszego kalibru". I wyszło jak wyszło.

06. Lewandowski ma spora rysę wizerunkową. Oczywiście - to trener podjął decyzję, że może mieć wolne (i uważam, że to jednak przyzwoite ze strony Sousy, że ewidentnie bierze na siebie w mediach winę) ale coś mi w jego postawie nie zagrało.

07. ...ale jak patrzę, że trener nie wystawił Zielińskiego (decyzja o absencji Glika, żeby uchronić go przed wykartkowanie - wg mnie słuszna), to jednak serio wierzę w moja teorie o wielkim joincie spalonym w Andorze.

08. Mam wrażenie, że osoby, które krzycza, żeby zmienić trenera to jednak bardziej myślą o jakiejś wendeccie ("zawaliłeś nam mecz z Wegrami, to ci teraz pokażemy") niż o dobru drużyny. Ja dopiero w marcu się wypowiem.

09. Krzysztof Piątek to cień piłkarza.

10. Tymoteusz Puchacz to klasyczna polska ekstraklasa w marnym wydaniu, tyle, że z taką Anglia miał jakiś błysk i grał jakimś cudem powyżej swoich możliwości. Problem w tym, że liczba poważnych kandydatów na jego pozycje wynosi 2 (słownie: DWA), przy czym Rybus ma jakąś klatwę, która sprawia, że jak zagra jeden mecz, to chwilę później okazuje się, że nie może grać w kolejnym. Nie dziwi mnie, że Sousa ciągnie za uszy nieszczęsnego Płachetę, chyba licząc, że jakimś cudem kiedyś się w końcu odpali w karierze klubowej i będzie można go wystawiać. Chyba, że Franek, hm.

11. Mega żałuję, że po szalonej akcji Janek Bednarek nie strzelił bramki. Od razu stanęło mi przed oczami, jak Gorgon w 1978 wkurzył się, że przegrywamy z Brazylią i zaczął bombardować ich strzałami jak rasowy napastnik ;)

12. Polskie dziennikarstwo sportowe to dno. Niby sprawa małego kalibru, ale wkurzam się tak, jak przy dziennikarstwie politycznym. Nie cierpię tych wszystkich Borków i Smokowskich, mój tata i stryjek mają większą wiedzę i ciekawe spostrzeżenia :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 listopada 2021 20:52:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Noo, generalnie się zgadzam :)

Z tego nierozstawienia w barażu nie robiłbym wielkiej sprawy. Co z tego, że wygraliby 1:0 z Macedonią u siebie? Kluczem i tak będzie drugi szczebel barażu, w którym będzie Portugalia lub Włochy na wyjeździe (prawo Murphego w losowaniu zadziała, wyjazd na 100%). To już lepiej sprawdzić się od razu w trudnym meczu.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 listopada 2021 17:24:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Myślę dość podobnie. Miałem ewentualnie też w głowie argument z możliwościami większego żonglowania naszym ubogim (szczególnie jeśli chodzi o ławkę) składem, gdyby jeden rywal był wyraznie słabszy, ale mecz z Węgrami mocno orze ten argument ;)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 listopada 2021 22:21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Smykło im się z tymi barażami - Rosja na wyjeździe a potem ewentualnie Czechy/Szwecja u siebie... to jest do zrobienia.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 listopada 2021 22:45:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Jak to ujął Grzesiu Krychowiak: zapewne po tym losowaniu każdy piłkarz, każdej z tych 4 reprezentacji pomyślał "mamy szanse" :) natomiast uważam, że porażka z Węgrami uszła im na sucho: byłby możliwe gorsze sytuacje z rozstawieniem, niż ta konkretna bez rozstawienia :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 grudnia 2021 23:04:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Bombadil pisze:
arasek pisze:
Ze Spartakiem mogą powalczyć o trzecią lokatę.
(...)

Na razie wygrali w Moskwie.


Finalnie jednak się nie udało.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 grudnia 2021 23:57:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Parę dni temu był twitterowy pokój z Prezesem Mioduskim. Z jego wypowiedzi wynikało, że jest zadowolony z tego jak działa klub, a złe wyniki są winą trenera.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 grudnia 2021 15:47:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Ponieważ siedzę w domu i nie mam komu sie wygadać - czas na kolejną analizę futbolową by Prazeo :mrgreen:

Paulo Sousa zdezerterował? Czy jestem rozczarowany? Oczywiście, szczególnie, że w kontekście tych pięknych słów (wypowiadanych publicznie jeszcze dwa tygodnie temu!) i chrześcijańskich wartości jakie prezentował, wypada to wyjątkowo słabo. Bardzo z nim sympatyzowałem, napisałem tu, że to postać surrealistyczno-bajkowa. Niestety: kadencje zakończył surrealistycznie i bajkowo, ale jak z jakiejś bardzo brzydkiej bajki czy wręcz komediodramatu. Natomiast szat nie rozdzieram - jesteśmy dorosłymi ludźmi, piłka to tylko zabawa, która jednocześnie jest BARDZO cynicznym biznesem, więc nie rozpaczam, że wynajęty z zagranicy trener reprezentacji Polski to niekoniecznie osoba, którą będę pokazywał swoim dzieciom za wzór cnót :) Pozdro Paulo, mam nadzieję, że jak idziesz spać, to mimo wszystko jest ci trochę głupio przed snem.

Natomiast uważam, że coś fajnego po tej kadencji pozostało. Kilka udanych decyzji personalnych (Świderski, Buksa, Dawidowicz, którego niestety w marcu nie będzie przez kontuzje), wyciśnięcie maksimum możliwości z naszych najlepszych graczy (wyjątkowo w tym roku bramkostrzelny, jak na reprezentację, Lewandowski i Zieliński, który na luzaku mógł wracać z nieudanego Euro z podniesioną głową i nie czuć się głupio przed snem). Ale najfajniejsza była ta odwaga, szczególnie z taką Hiszpanią i Anglią, ostra, równa gra w wysokim pressingu, bez kompleksów. I może to troszkę naiwne marzenia, ale marzy mi się, żeby jakiś następny trener reprezentacji sobie pomyślał o tych meczach "hmm, a może nie trzeba zawsze się bać i chować, tylko można powalczyć? Przecież czasem się udawało, hello, mamy najlepszego piłkarza świata, lidera Napoli i solidnych graczy z najlepszej ligii świata". Przez całe lata z polskim futbolem, prawie zawsze mi tego brakowało.

Znaleziony na szybko następca Sousy musi teraz wskoczyć do rozpędzonego pociągu. I myślę, że 1) fajnie byłoby gdyby nie był wariatem i nie wywracał wszystkiego do góry nogami, tylko pociągnął kierunek swojego poprzednika z jesiennych meczy z Anglią czy z Albanią (gdzie graliśmy do przodu, ale w defensywie pozwalaliśmy naszym przeciwnikom na bardzo mało!), może z naprawdę drobnymi korektami personalnymi np. na lewej obronie; 2) fajnie gdyby podołał psychologicznie i wycisnął z tej kadry postawę typu "SIWY DZIAD NAS OSZUKAŁ? A TO MY MU POKAŻEMY". Takie proste sztuczki czasem w przypadku tej drużyny działają, więc czemu nie, i jestem sobie wyobrazić wściekłego Glika, który w ten sposób motywuję szatnie i to działa :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 grudnia 2021 15:54:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Prazeodym pisze:
następca Sousy
Jakieś życzenia? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 grudnia 2021 16:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Jest mi to dość obojętne. No chyba, że zamiast to analizować, będę kierował się po prostu lokalnym, miejskim patriotyzmem i będę kibicował żeby Nowaka zatrudnili, dzięki czemu Pabianice będą miastem, które przyniosło Polsce dwóch selekcjonerow :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 grudnia 2021 17:15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A jak się zapatrujesz na spekulacje o Nawałce?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 grudnia 2021 19:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Zgoda z prazeo.
Sousa miał dobry pomysł na tę kadrę i popierałem jego żywotność a nawet lekki donkichotyzm. Niemniej żegna się w fatalnym stylu. Taki "marny uwodziciel cudzych żon", że zacytuję Waitsa - tanie cwaniactwo Południa.
Ale nie ma co już roztrząsać. Tylko co dalej?

Nawałka wydaje mi się dobrym gościem na wykonanie zadania barażowego. Reprezentacja się cofnie, nastawi jeża i będzie kłuła Lewandowskim. Jak się uda to będzie 1:0 z Rosją i 0:0, 4:3 po karnych dla Polski w drugiej rundzie.
Ale na MŚ to za mało, za ostrożnie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 grudnia 2021 01:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
A jak się zapatrujesz na spekulacje o Nawałce?


Ma dwa duże atuty: doświadczenie w tej roli + fakt, że chyba jako jedyny z kandydatów z Polski jest dla Lewego kimś więcej niż jakimś tam kolejnym polskim trenerem - kadencja Brzęczka pokazała czemu to taki ważne. No i skład zmienił się przez prawie 4 lata na tyle, że pewnie byłaby szansa na jakąś delikatną, nową świeżość (pamiętajmy, że gdy mu nie szło, to problemem było też pewne zmęczenie materiału w tej relacji). Natomiast cholera wie na ile on jest to gotowy, ta przerwa w CV, plus wspomnienie jak z lekka zwariował w 2018, są dość niepokojące.

Michniewicz z kolei ma atut tego, że po młodzieżówce zna tych wszystkich Jóźwiaków, Świdrów, Szymańskich. Ale postrzegam generalnie go tak jak Arasek.

Cytat:
Ale na MŚ to za mało, za ostrożnie.


To. Gdyby przyszedł jakiś trener długofalowy, to na pewno fajnie, że mamy w tym roku Ligę Narodów z bardzo mocnymi przeciwnikami - idealnie, żeby chociaż w części meczy sobie poeksperymentować na żywym organizmie, bez strasznej spiny na idealne wyniki w każdym spotkaniu. To się przyda, jeśli nie na MŚ, to na eliminacje do Euro, które zaczną się niedługo później. Tylko czy trener będzie chciał z takiej szansy na rozwój skorzystać? Na pewno problemem też byłyby kadry. Glik, Krychowiak i Rybus w eliminacjach jakoś sobie radzili, ale obawiam się, że kolejny turniej by ich mógł zweryfikować (zresztą na Euro mieliśmy tego przedsmaki) i myślę, że jak teraz nie pyknie, to raczej koniec tych karier. A bez nich na wszystkich tych pozycjach jest straszna bida i pozostaje mieć szalenie optymistyczne nadzieje, że Arkadiusz Reca serio jakoś urośnie przez tę grę we Włoszech, a Bielik po kontuzji rekordowo szybko wróci do życiowej formy, albo, że faktycznie ktoś, niczym Leo w swoich najlepszych czasach, wyciągnie z kapelusza piłkarzy, którzy poradzą sobie lepiej niż teoretycznie powinni :)

Generalnie, to fajnie byłoby, żeby to się jakoś ruszyło. Myślę, że gdybym się cofnął, nawet nie do lat 90 (bo wtedy nikt by mi nie uwierzył!), ale do lat 00, i powiedział, że będziemy mieli w kadrze najlepszego napastnika świata, kilku gości, którzy mają stałe miejsce w Premier League i kilku, którzy fajnie radzą sobie w Serie A, to byłoby to uznane za szczyt luksusu! Więc tak na oko, wypadałoby osiągnąć coś więcej niż wtedy - bez napinki na mega sukcesy, ale więcej niż te tradycyjne trzy mecze :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 613, 614, 615, 616, 617, 618, 619 ... 633  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Imperturbabilité i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group