Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 21:10:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2014 11:45:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 13:59:44
Posty: 363
Skąd: Rogoźna na Oberschlesien
chyba wszystko jedno kto dzisiaj wygra, tzn. kto zagra w finale, bo Niemcy tego już nie puszczą

_________________
w tym kraju, nigdzie nie ma ubitej ziemi


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2014 13:07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
Jeżeli komuś zdawało się, że nagle przestałem pisać w tym wątku, bo załamałem się do reszty po zwycięstwie Holandii nad Kostaryką, to nie tak ;-)

Owszem nadal nie lubię Holandii, ale choć wolałem, żeby przeszły czarne kostarykańskie konie, to nie da się ukryć, że Holendrzy bardziej zasłużyli nad strefę medalową. Chociaż - różnie mogło się stać. Holandia grała w tym ćwierćfinale prawie o niebo lepiej, była jednak tak żenująco nieskuteczna, że chwilami osiągali poziom nieskuteczności z półfinału Euro 2000, kiedy drużyna geniuszy pokroju Bergkampa i Overmarsa przez 100 minut nie umiała strzelić bramki grającym w dziesiątkę Włochom, mimo że mieli i karne, i wszystko. Tutaj było też x sytuacji, z których - gdyby grali tak, jak Niemcy wczoraj - mogli zrobić wynik typu 5-0. Zamiast tego doprowadzili do tego, że w ostatnich minutach Kostarykańczycy (!) przejęli inicjatywę i niemal nie strzelili. I dopiero w karnych Holendrzy naprawdę zaimponowali, któryś z komentatorów użył dobrego określenia: pełen profesjonalizm. Seria strzałów idealnych. A wcześniej: pełna żenada :D

To wszystko nie dotyczy piłkarza, którego (niezależnie od sympatii i antypatii, od nurów tak barwnie wklejonych nam przez pablaka ;-))) mam póki co za najlepszego piłkarza tych mistrzostw i to dość dalece przed konkurencją, czyli Robbena. Wydawał on się zresztą tak zniecierpliwiony patałachowatymi "wykończeniami akcji" swoich kolegów, że w pewnym momencie wyraźnie odechciało mu się do nich podawać.

Tyle o Holandii.

Teraz Brazylia. Ale co tu mówić. Było trochę marzeń, ładnie OtoKar pisał, no i wyszło mniej więcej tak, jak na z polską reprezentacją Engela w 2002. Też w nich wierzyłem. Ja tylko się zastanawiam, czy w tym kipiącym złością kraju nie dojdzie teraz do poważnych rozruchów :?

No to Argentyna. Jest mi ta drużyna zupełnie obojętna. Traktuję ją czysto zadaniowo i to raczej w negatywny sposób. Argentyna ma:
- wykopać z finału Holendrów
- obronić honor drużyn nieeuropejskich, które tak pięknie się zapowiadały i tak rozczarowująco skończyły :-(

Ale jednak kiedy dojdzie do finału Argentyna-Niemcy, to (arasku... wybacz :-)) będę za Niemcami.

Ponieważ jeżeli w tym Mundialu coś ma być sprawiedliwe, to powinny wygrać Niemcy. Nie jestem pewien, czy w tym roku są naprawdę najlepsi - jak wcześniej pisałem, nie widzę w tym roku żadnej drużyny, która byłaby tak przekonywująca, jak Hiszpania/ Niemcy/ Urugwaj cztery lata temu. Ale weźmy tę drużynę Klinsmanna/Loewa, a także Lahma, Klosego, Schweinsteigera, Oesila, Muellera i innych:

- w 2006 przegrywają półfinał z Włochami po dalece najlepszym meczu całego turnieju, z najlepszą jego drużyną, po czym o 3 miejsce rozbijają Portugalię (chyba pierwszy raz wtedy zdarzyło mi się kibicować Niemcom)
- w 2008 dochodzą do finału Euro, gdzie przegrywają tylko z Hiszpanią, z która przez kolejne turnieje będzie Niezwyciężoną Armadą
- w 2010 grają przepięknie, porywają wszystkich, po 4 bramki każdej z drużyn na A (Australia, Anglia, Argentyna) i znowu łamią sobie zęby na Hiszpanii, ale po świetnym meczu ogrywają genialny Urugwaj znowu o 3 miejsce...
- w 2012 widzimy sami.

Ja bym im dał za całokształt :D
Ale myślę (tak jak kono), że oni sobie sami wezmą.



ps. Fajny tekst o Klose.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 lipca 2014 20:21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Moje ulubione jedenastki mundialove:
1.CHILLE za bramkarza Bravo i grę z polotem
2.KostaRyka za największą niespodziankę miszczostw
3.KOLUMBia za piękną grę i za Hamesa Rodigueza!
4.Niemcy i Holandia - jednak za najciekawiej grające ekipy z Europy
dalej Belgia, Szwajcaria i... Chorwacja(ale mieli pecha podobnie Bośniacy), Francja (choć bez Riberego) a moje ulubione ekipy: Italia i Portugalia rozczarowały

a z tych co graja w półfinale to obstawiam od niedzieli:
1.Germańce
2.Oranje z Robbbenem
3.Brasil bez Nejmara/Messi

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 00:18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Nie da się na to patrzeć. Jak widzę Kuyta przy piłce, a widzę go przy niej cały czas, to robi mi się autentycznie niedobrze. Co to za lewy skrzydłowy, który nie umie kopnąć piłki lewą nogą?!
Przez ten swój brak ZAWSZE, gdy dostaje piłkę na swoim skrzydle, nie idzie wzdłuż linii, tylko cofa się i podaje do tyłu i NIC z tego nie wynika. Ja tam nie chcę takiego mistrza świata. Niech wygra Argentyna :evil:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 00:53:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
otoKarbalcy pisze:
Niech wygra Argentyna
z Niemcami też

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 00:53:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
otoKarbalcy pisze:
Niech wygra Argentyna


Wygrała. Idzie na mistrza.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 00:58:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
gravi pisze:
Idzie na mistrza

Chyba z tej dwójki faktycznie wolałbym Argentynę.

Chociaż Niemcy wydają mi się jednak mocniejsi. Ciekawe, ale w ogóle nie mam do nich pretensji za to wczorajsze lanie... :) I tak, jak Crazy, uważam, że w sumie należy im się ten puchar za całokształt. I za zmianę stylu gry tej reprezentacji. To już nie jest tylko wyrachowanie i plan, ale polot, piękne bramki i zespołowość.

Ale jednak kibicować będę Argentynie. Niech wygra i niech trwa mit, że europejskie drużyny nigdy nie wygrywają mundiali na amerykańskiej ziemi :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 01:43:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
To jest jedyny argument, który do mnie trafia. Poza tym wszystko wskazuje na Niemców :-)
Dzisiejszy mecz bez emocji. Argentyna wykonała zadanie, które im wyznaczyłem ;) Holendrzy sami sobie winni. Drugi mecz pod rząd nie umieli strzelić bramki, to chyba nie mają do nikogo pretensji prócz siebie. Robben został dziś praktycznie wykluczony z gry, więc nawet okazji za bardzo nie mieli.
Ale Argentyna też gra jakoś tak nijak.

Smutno się kończą te mistrzostwa, bo tak dobrze się zapowiadały, a jakoś nudnawo (lub absurdalnie, jak Niemcy-Brazylia) wykończyły. To, co mi się w nich podobało najbardziej, odpadło w ćwierćfinałach i jednej ósmej: Kolumbia, Meksyk, Chile, Kostaryka...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 09:55:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
O ile pamiętam to Mundialu nie wygrywała drużyna błyszcząca od początku do końca, a raczej drużyny walczaki, które momentami grają padakę, przeczołgują rywala itp., męczą zwycięstwo. Niemcy odpalili dwa razy w tym mundialu, a z kolei Argentyna w zasadzie w ogóle. Zgodnie z tym schematem - Argentyna.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 10:22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Cytat:
Zgodnie z tym schematem - Argentyna.

...po tym co" pokazali" wczoraj byłoby to bardzo niesprawiedliwe....

ps. okropny mecz , chyba najgorszy w mistrzostwach

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 11:32:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Mecz faktycznie słaby (chyba jeszcze ze dwa takie próbowałem oglądać, ale usnąłem, więc ten faktycznie najgorszy jakie oglądałem z tego Mundialu), choć mam wrażenie - że Argentyna miała co najmniej kilka lepszych momentów... no i jednak karne strzelali świetnie... a Romero bronił rewelacyjnie te karne.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 11:35:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Wiadomo, że Niemcy od lat zasadniczo dobrze czują się na tej południowoamerykańskiej ziemi, choć niekiedy zapomina się o tym, że są Niemcami :mrgreen:

OK, mam nadzieję, że Niemcy ukarzą Argentynę za wczorajszy mecz.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 12:04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Czy ja wiem, że słaby? Dla mnie wyglądało to tak, jakby obie strony wytrąciły swoje argumenty.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 12:35:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Mecz nie był słaby, tylko trudny w odbiorze. Obrońcy zagrali doskonale, drużyny były ustawione po mistrzowsku (cofam krytykę pod adresem treenera Argentyny, by the way :-))

Ale zgadza się, że Argentyna miała lepsze sytuacje. Vide: dośrodkowanie Pereza i Higuain w boczną siatkę, ale minimalnie, a potem ta głupia główka w sytuacji sam na sam z bramkarzem - zamiast zgasić piłkę przy nodze i mógłby wtedy Argentyńczyk zrobić z nią wszystko.
Holandia nie miała takich akcji, Robben całkowicie wyłączony, mimo że się starał, to samo van Persie i Kuyt.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lipca 2014 12:37:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
otoKarbalcy pisze:
Mecz nie był słaby, tylko trudny w odbiorze. Obrońcy zagrali doskonale, drużyny były ustawione po mistrzowsku (cofam krytykę pod adresem treenera Argentyny, by the way )


Jako lajkonik, lepiej bym nie napisał.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group