Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:48:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1045 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 15 kwietnia 2018 09:11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Usłyszałem dziś o takim czymś:

Cytat:
Pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” w niedzielę 15 kwietnia w Polsce będziemy obchodzić II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Przedmiotem lektury jest w tym roku List św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Uroczysta celebracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego odbędzie się pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w katedrze na Wawelu. Będzie ona transmitowana na żywo w TVP 1 w niedzielę o godz.10.00.

Niedziela Biblijna rozpocznie X Tydzień Biblijny (15-22 kwietnia). Będzie mu towarzyszyło hasło związane z rokiem duszpasterskim: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31).


Myślę, że dobrze by było, żeby nie musiał być specjalny dzień czytania Pisma Świętego, ale z drugiej strony każda zachęta jest dobra.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 15 kwietnia 2018 13:25:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
U nas przed kościołem rozdawali fragmenty z Pisma Świętego, właśnie z listu do Rzymian. Też dobry pomysł. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 maja 2018 08:43:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
dzisiaj ministrant przeczytał w kościele tak:

przez wiele uścisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego

Uściski dla Wszystkich :D :D :D

:aniolek:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 maja 2018 16:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
to doprawdy Dobra Wiadomość :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 maja 2018 19:48:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
:) TAK!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 grudnia 2018 19:27:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Myśl z dzisiejszego kazania:

wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał Bóg do nas przez proroków - ludzie, których spotykamy; wydarzenia, w których uczestniczymy; nasze myśli i pragnienia - to są prorocy w naszym życiu, rzeczy, które w taki czy inny sposób przygotowują nas, zapowiadają nam Boga

a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna - ale co jest tym rzeczywistym przyjściem Boga w naszym życiu? Nie tylko święta, takie jak dzisiaj. Są nim sakramenty. Eucharystia, na której właśnie jestem. Nie dlatego, że wypada właśnie Boże Narodzenie, tylko dlatego że jest Eucharystią.

Boże Narodzenie jako sakramenty! To bardzo ożywcza myśl, nie dla Bożego Narodzenia, bo święto samo w sobie jest wystarczająco świąteczne i upodnioślone. Ale właśnie dla tych sakramentów, które mi powszednieją i co gorsza - wtykam je gdzieś w plan dnia między konkurs skoków, smażenie kotletów i kąpanie dzieci. Zwykle się zdąża. Ale pozostaje ta np. niedzielna Msza wetknięta, w najlepszym razie równoważna z innymi rzeczami (deklaratywnie oczywiście może być inaczej, ale w praktyce...). Te inne rzeczy mogą być wspaniałe i ważne, a nawet święte (niech to będą te dzieci, które trzeba wykąpać), jak prawdziwi prorocy; kiedy indziej mogą to być fałszywi prorocy; albo po prostu tacy codzienni prorocy, ani szczególnie dobrzy ani źli. Ale zawsze stanowią oni jakiś etap na drodze. A czy potrafię dojść do celu, jakim jest Boże Narodzenie?

Poczułem się jak jeden z tych takich, co to proroków uznaje, czyta i cytuje, ale jak przyszedł Mesjasz, to go nie zauważył albo wywalił za drzwi.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 stycznia 2019 18:42:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
https://www.youtube.com/watch?v=lLU9eqQ5KiY

:D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 stycznia 2019 08:32:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dzięki Pietruszka za ten link. Bardzo dobre kazanie.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 lutego 2020 08:07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
W radiowej dwójce w cyklu "Słowo na dzień", codzienne lektury łamie w tym tygodniu Jan Grosfeld, katechista Drogi Neokatechumenalnej. Dziś znów nie udało mi się dosłuchać dokladnie ale pamiętam, że jego Krzyż i Gwiazda Dawida zrobiły na mnie duże wrażenie.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 stycznia 2022 00:14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Wyciągnij rękę!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1045 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group