Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:12:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 986 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 21 sierpnia 2020 20:40:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Babcia pytajaca “glodna jestes?”, “zjedz sobie te winogrona, tylko wyplukaj”, a potem wciskajaca mi papierowki na odchodne. Lata leca, a emocje te same :serducho .


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 października 2020 14:52:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Mam takie miejsce w lesie, jakieś pół kilometra od domu. Chodziłam tam dawniej w chwilach dobrych i złych, żeby posiedzieć pod drzewem, wreszcie pomyśleć.
Potem ścieżka leśna jakoś zarosła gąszczem nie do przejścia suchą nogą, trochę podobnie jak moje życie.
Dziś rozmawiałam z synem, co często nam się zdarza gdy jesteśmy sami. Siedzę w kuchni z obiadem, muzyka leci głośno (Izrael 2009), temat Kelnera przez okienko i nagle zaczyna się od czapy, ohoho!! jak zwykle od czarnych korzeni. Skąd ten blues, skąd jazz, skąd hiphop? Z biedy i frustracji mamo. Bronx, mówi ci to coś? Że z nędzy i beznadziei powstały te wszystkie cuda?
Tak, mówię mu. Więc ty też zachowaj swoją pestkę. To do czego będziesz wracał, żeby siąść w swoim kąciku synu, gdy będzie ci dobrze albo źle. Coś ponad wszystkim, coś co tylko twoje, zachowaj to co kochasz.

I potem synek mówi że idzie do lasu posiedzieć pod drzewem i zebrać myśli, w tym lesie gdzie jeszcze ich sama nie zebrałam i fruwają sobie dalej, albo już odfrunęły. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 14 października 2020 15:38:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Fajne :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 19 listopada 2020 14:48:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Dziś było tak. Syn mój siedział w kuchni na taborecie, bo rozwalił sobie system pracą systemową.
Przyszłam około piąejj chyba rano nie znależliśmy wspólnego mianownikaz milcząc na papirrosku.
Około 12, smażąc kotlety słyszę że wchodzi i mówi do mnie tak:
: na planie w bloku moje ziomy, stojąc
I jeszcze:obudziłem się mamo, poczułaś to? zatrząsł się cały blok.
a ja na pracy zdalnwj, snażę 11 kotlet, robię to co kocham: surówkę ze wszystkiego! nic nie wiem, kocgam straganny jesienne, papryki i cebulle zwłaszcza, wybierz co chcesz, czego pragniez, cebulla w 17 płaszczach, wielowarsrtwowa jak życie twoje mon dieu, to jest włoszczyzna francuszczyzna synu, potem rozpal w piecu i w życiu, tak trzeba, resztę puść wolno, bejbi.Aż tu idzywa się rodzina znagła : słyszałeś? To było do ciebie. i wiersz lissny od 11 miesięcy staje się wspólny, rodzinny, nie wiadomo czyj, ale nadpływa
nasz ogród dziczeje
zarasta chwastami
trawa po pas wyrosła
zielsko opłątuje nogi
jak przez powiwrzchnię zielonego szkła
czas coraz głębszy, czy tak

już się nie śmieję w ogrodzie
kwiatów nie zbieram, nie tańczę
czuję jak jesień zagarnia mnie w ciszę
Zamieram i zanikam
zapadam w nieobecność

przez nieistnienie jakby razem
przez nierzeczywistość w niedopowiedzeniu
wystarczająco niewidzialni


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 listopada 2020 17:00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..zjadłem tabliczkę białej czekolady! :) Na dwa razy!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2020 09:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Wczoraj wsiadł do mojego autobusu piesek. Przejechał jeden przystanek i wysiadł. Pewnie miał do załatwienia jakieś swoje psie sprawy.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2020 13:32:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:D

moja kuzynka kiedyś miała taki przypadek, że wysiadł z tramwaju samotny wyżeł i podbiegł do niej
nie wiedziała co z nim począć, ale że zawsze miała skłonność do zwierząt (lubiła z nimi poprzestawać i obcować :wink: ) więc w końcu wzięła go do domu
wujostwo długo szukało właściciela, sprawa oparła się o jakieś towarzystwa kynologiczne, ale nikt się nie zgłaszał, więc po czasie uznali, że pies zostanie

jak markowało się takie ruchy jak na polowaniu na kaczki, to dostawał szału - nawet w kuchni chciał przynieść ptaka

po jakimś dłuższym czasie - powiedzmy, że po roku - kuzynka była z nim na spacerze
spuściła go ze smyczy, żeby sobie pohasał - akurat w pobliżu przystanku tramwajowego, na którym zatrzymał się tramwaj
pies (jak on miał na imię do cholery?) wskoczył do wagonu, drzwi się zamknęły - odjechał

musi taki miał sposób na życie...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2020 16:43:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
wokr, antiwitek - fajne historyjki :D
ja ostatnio widziałam z okna, jak wiewiórka przebiegła przez alejkę parku.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2020 18:05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Z tym wyżłem to w ogóle jakiś odjazd (nomen omen)!

Wokr, na jakiej trasie jechałeś? K-J może?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2020 18:17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Nie, ostatnio rzadko tam bywam. Średnio co pół roku. 194 - rzecz działa się na Ursusie

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 grudnia 2020 18:34:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2020 19:40:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Tydzień temu zatankowałam samochód i dzisiaj podjechałam na tę samą stację (a miałam już jechać na inną). Otworzyłam klapkę i ze zdziwieniem i trochę przerażeniem stwierdziłam brak korka w baku. No ale zatankowałam dumając już nad tym czy da się kupić korek do baku na allegro. Ale jeszcze przyszło mi do głowy, że zapytam przy kasie czy ktoś tego korka nie znalazł. No i znalazł!!! :D Co prawda pierwszy korek, który mi pan pokazał nie był mój, ale ten z zaplecza już tak. Ekstra to było :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2020 20:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Przypomniałaś mi przygodę moich przyjaciół.
Krótko po studiach, krótko po ślubie, kupili sobie pierwsze auto, malucha. Maluch miał swoje lata, ale jakoś się trzymał. Pewnego jednak razu odkryli, że gdzieś się zapodział jakiś korek. Nie pamiętam już od czego, załóżmy że od wlewu oleju. Ustalili, że następnego dnia po pracy on kupi ten korek w sklepie motoryzacyjnym nieopodal.
Więc nazajutrz zachodzi tam zgodnie z planem i prosi o korek do wlewu oleju od malucha.
Sprzedawca spojrzał badawczo, zamyślił się głęboko i mówi:
- Proszę pana. Przez ostatnie kilkanaście lat (historia dzieje się gdzieś w roku 2004-2005) sprzedałem taki korek raz. Godzinę temu, pewnej pani. Może to głupie pytanie, ale czy jest szansa, że to była pańska żona?
Więc mój przyjaciel, zbity z tropu, dzwoni do żony, a ta, ledwie odebrała, od razu mówi, jak się już pewnie spodziewacie...:
- Słuchaj, wyszłam wcześniej i ten korek już kupiłam, więc jedź prosto do domu.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2020 20:45:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fajne :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 grudnia 2020 22:17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Wasze historie przypomniały mi o jednej mojej, z roku 2015.

Schodziłem wtedy z Babiej Góry ledwie żywy (byłem wtedy jeszcze grupszy niż teraz i wydawało mi się, że na tym wejściu wypociłem całą drugą wojnę światowo), zielonym szlakiem zdaje się zbliżałem się już do wyjścia z lasu. W moją stronę z naprzeciwka szła para z wyglądu studentów. Gdy się mijaliśmy, zagadnęli:

- Idzie pan w stronę parkingu?

Ostatkiem trzeźwości umysłu potwierdziłem, na co ten chłopak powiedział coś, co od razu przywróciło mnie do mentalnego pionu:

- Mam taką prośbę. Pierwszym zaparkowanym od strony lasu samochodem będzie czarne BMW. Zapomniałem wyciągnąć kluczyków ze stacyjki. Czy mógłby pan je wyciągnąć, zatrzasnąć drzwi i położyć pod przednim lewym kołem? Będziemy bardzo wdzięczni.

Tak zrobiłem ciesząc się, że choć gruby, to mój ryj okazał się godny zaufania :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 986 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group