Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:59:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 986 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 19 grudnia 2020 07:48:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale super. Świat jest piękny a ludzie są dobrzy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 listopada 2021 21:22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Cytadela sprzed dwóch godzin. Groby żołnierskie - Polacy (powstańcy 1846, wielkopolscy, kampania wrześniowa), Rosjanie, Anglicy i Amerykanie (zestrzeleni piloci), pełno zniczy, bez żadnego pomijania. Byłem zaskoczony liczbą światełek na grobach ludzi, którzy zginęli przecież dawno temu i nierzadko (szczególnie żołnierze sowieccy) mają tylko napis NN. Dużo ludzi, jacyś harcerze, rodzice z dziećmi. Byłem pozytywnie poruszony.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 stycznia 2022 17:03:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..taka sytuacja..Jadę do Świerklańca,słucham trójki tam audycja typowo dla dzieci.Pani prowadząca zadaje dzieciom pytania, te odpowiadają. Jest rozmowa o wszystkim także o muzyce i pani zadaje pytanie o czadowej muzyce.Dziewczynka odpowiada ,że to taka muzyka od,y której można skakać.. :) I za małą chwilę z głośników w samochodzie z fali radiowej słyszę Opowieść zimową ! ! :) Duch w narodzie nie ginie! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 lutego 2022 13:16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..jestem autentycznie wzruszony skalą pomocy dla naszych sąsiadów! Ludzie nie czekają, sami się organizują,pomoc płynie z każdej strony.Ludzie prywatni,przedsiębiorcy,samorządy,Państwo Polskie.Zakwaterowanie,transport,środki do życia,lekarstwa i opatrunki..Moc jest z nami ! :serducho

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 marca 2022 13:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Wiosna, słońce do szaleństwa. Oparta o poduszkę na leżaku wspominam jeszcze dobrego wujka z Ameryki. Słuchany pod wieczór nad lampką wina wzruszał i dodawał otuchy, jak miły dziadek z wnuczką na kolanach. A teraz patrzę na duże już pąki bzu i magnolii. Kwitną sobie bez świadków i wspomagania, całkowicie niczyje pod niebem. Czytam wiersze Jane Hartsfield.
"Pewnego razu naszła mnie chandra
powiedziałam memu życiu że potrzebuję czasu
i muszę spotkać się z innymi
po tygodniu wróciłam ja i moja pusta walizka
zrobiłam się wtedy głodna a moje życie
moje życie też poczuło głód, nie mogliśmy utrzymać
rąk przy sobie ubrań na sobie
języków za zębami"

Co za zachłanna baba! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2022 10:40:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Wczoraj, po obejrzeniu dwóch filmów o holocauście, wyszłam w nocy pod piec, gdzie tylko nocą jest cicho. Z braku żółtych żonkili, z czerwonym tulipanem w szklance. Tam nieopatrznie otworzyłam fb i przeczytałam: Rosja szykuje się do odwetu nuklearnego na odpowiedź nato. Przewidywany termin: 24.04. Świat stoi na krawędzi!

Potem jakoś zasnęłam i śniło mi się, że ukradłam motor. Ukryłam go w szkolnej toalecie. Do żółtego motoru przytwierdzona była butelka wina, jak bidon podróżny. Nagle zjawił się mój nieżyjący od 15 lat tata. Poprosił o szklaneczkę i powiedział: to nic, to nic. Tylko kwiatków przeplewić nie zapomnij...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2022 20:58:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
anastazja pisze:
Tam nieopatrznie otworzyłam fb i przeczytałam: Rosja szykuje się do odwetu nuklearnego na odpowiedź nato. Przewidywany termin: 24.04. Świat stoi na krawędzi!

Anastazja, nie martw się! To jest Rosja. Oni nie mają tej bomby, przepili ją. Tylko Putin jeszcze o niczym nie wie, bo nikt mu nie ma odwagi powiedzieć. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2022 21:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Otóż to!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2022 21:53:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 lipca 2022 17:16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
W odpowiedzi na dramat Peta na stoisku jarzynowym.
Tragifarsa nad wodą w górach.
Ponieważ jesteśmy na zadupiu wszechświata, rano plaża pusta aż miło, można rozłożyć koc w dowolnym miejscu, pod dowolnym drzewem, jedynym w okolicy.
Rzucam się na koc jak tłusty pstrąg i zamykam oczy. Śpiewa wilga (tak myślę :) ). Cudownie...
Wyciągam Bohumila Hrabala, błękity lśnią od wody do nieba. Nahle...
Z odległości 50 metrów ktoś konstatuje radośnie, że przyjechali turyści i biegnie otworzyć budkę z lodami, a dla pewności żebyśmy nie przegapili włącza radio zet na cały regulator :morella ponieważ należy zapewnić ludziom rozrywkę we wsi.
Słuchawek nie wzięłam i szlag trafił Hrabala.
Po chwili mam towarzystwo, mniej więcej co 10 minut: marian i barbara.
:zena
Wracam z długiego pływania i nie otwierając oczu mam ich znów pod powiekami, płyną pontonem prosto z radia w extazie maniakalnej...barbara z marianem z media expert. Wizualizuję ich już po godzinie, bo nie mogę myśleć o niczym innym. Wybudowali dom pod supermarketem i od rana do nocy czyhają w drzwiach. Marian, lodówki NOFROST! Marian, smartfony za darmo, pralki za złotek, laptoki samonośne, obstawili się tymi telewizorami po sam sufit, 4 pralki w przedpokoju i lecą dalej.
Leże na kocu zgnębiona, wszystkie leżaki się spaliły razem z parasolem ogrodowym...wreszcie nie wytrzymuję i idę z pretensjami, bo nie ma nikogo więcej to chociaż sobie pokrzyczę że mam w dupie te lody z polewami tylko ściszta proszę.
Dochodzę i widzę dziewczynę pełną nadziei, stoi gotowa do zamówienia w okienku, więc łykam żal i odpalam - kawę poproszę! A ona - Nie mamy kawy. Lody mogą być? :|


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 lipca 2022 17:52:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Lody kawowe bez radia, raz poproszę! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 lipca 2022 18:23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..lody mogą być :) Wanilioweeeee ...

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 lipca 2022 20:31:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Przypomina mi to, chyba bez związku, opowiadanie Bohumila, kiedy to chlopaky z knajpy Zlata Praga żegnali przyjaciela który czuł się tak źle że postanowił umrzeć.

Najpierw był on u doktora. Czeski dochtor powiedział, że jego wątroba wymaga już tak uroczystej sekcji, że osobiście weźmie on w niej udział i włoży frak.
Gość natychmiast wrócił do knajpy i przerażony zamówił 2 setki, ale zabrakło mu odwagi i poprosił o mleko zamiast tego jedynie, co ukoiłoby jego ból w tej szkance. Wtedy stary prowincjonalny bar czeski w poczuciu solidarności zakupił od razu całą krowę. (bo koledzy też się bali śmierci)

Kiedy wszyscy kelnerzy już się porzygali, gość szybko umarł i w krótkim czasie nastąpiła stypa.
Skład był ten sam. Na miejscu nieboszczyka stawiali kufel, po czem demonstracyjnie wylewali jego piwo do zlewu. Kolega gdy żył, pił zwykle 5 piw naraz i tak długo trwała uroczystość.

Kiedy ktoś chciał wyjść na bok, to koledzy podnosili stół do góry, żeby mógł przejść na czworakach. Zmarłemu kumplowi też podnieśli stół kilka razy, bo taka to była stypa

W sumie bez związku, ale się wzruszyłam :) bo wyobraziłam sobie, jakby to było w takiej czeskiej knajpie z Wami :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2022 16:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Haha, forum w czeskiej knajpie... to byłby klimat! Ciekawe czy byłyby odpowiednie stoliki np Potforum lub Bukowina i można by się było przesiadać...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lipca 2022 16:31:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Najważniejsze, żeby była kofola! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 986 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group