Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:09:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 15 października 2021 22:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fajnie! Pisz jak najwięcej, to bardzo ciekawe wszystko. Może ożywisz wątek o Ameryce w Podróżąrumie?

Ptak ze wschodu pisze:
Ach, występuje tu trujący bluszcz... nie wierzyłam w istnienie takiej rośliny dopóki mi jej nie pokazano. Potem nie wierzyłam, że naprawdę jest toksyczna. Człowiek uczy się na błędach.


Uważaj, serio! Mieliśmy z tym paskudztwem dość nieprzyjemne przygody....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 października 2021 00:14:36 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Nie wiem co by tam jeszcze napisać o Ameryce, co innego, jak temat sam wypłynie i się rozwija, a co innego umyślnie zaczynać.

Tak, też miałabym coś do powiedzenia na temat trującego bluszczu. Teraz wszędzie sprawdzam czy to gdzieś nie rośnie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 października 2021 08:00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
No wiadomo, że nie ma co pisać "na siłę", ale jakieś kanadyjskie impresje zawsze w cenie. Na początek: ciekaw jestem, czy Tim Hortons utrzymał klasę, czy też stał się cukiernianą sieciówką :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 października 2021 18:23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hej Ptaku, to chyba już dwie forumowiczki w Kanadzie! "Ale wielka Kanada to ocean jodłowy..." :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 15 lutego 2022 22:48:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Widziałam motor z drzewkiem zapachowym.
Po kiego grzyba motorowi drzewko zapachowe???


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 lutego 2022 13:44:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Faktycznie osobliwe :D

Tyler Durden pisze:
Uważaj, serio! Mieliśmy z tym paskudztwem dość nieprzyjemne przygody....


Tyler, zaciekawiło mnie to - może jakaś garść? (szczegółów, nie bluszczu)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 lutego 2022 16:45:52 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
https://en.wikipedia.org/wiki/Toxicodendron_radicans

:-|

Odrobinę przypomina podagrycznik. Podstępnie zaczyna rosnąć w różnych zapomnianych kątach. Ja miałam bąble przypominające te od komarów, swędziało identycznie. Z tym, że przy drapaniu świeża trucizna jest rozprowadzana na inne miejsca więc bąbli przybywa. Tu radzą stosować na to maść sterydową, nie drapać się. Mój znajomy chciał udowodnić że jego bąble to nie od tej rośliny. Zerwał liść i z zapałem potarł po ręce. Na skutki spuśćmy zasłonę milczenia. Dość wspomnieć, że nawet nie mógł spać, a ręka... ho ho!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 lutego 2022 18:24:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Instytut onkologiczny w Gliwicach.

Najpierw długie stanie w korku. Córka za kierownicą namawia - wysiadajcie, idźcie pieszo bo się spóźnicie, to już niedaleko. Kwadrans wahania i zgoda, biorę moją mamę pod rękę nastawiając się na długie dreptanie w deszczu. Po 2 minutach ukazuje się onkologiczny gigant :wink: Na parterze sklep z perukami, duży wybór. Tłumy, jak zawsze. Windy, labirynty, korytarze, zakręty. Jakby milion chorych umówiło się na konsultacje dzisiaj. Zamaskowani po oczy, biegają jak po wielopiętrowym lotnisku. Na ścianach kolorowe obrazy, personel szpitalny przemyka w kolorowych fartuszkach. Mimo dworcowego zgiełku ludzie wydają się wyciszeni, zwróceni do siebie nawzajem.
Mama staje się natychmiast gwiazdą onkologii. Wstała o czwartej rano żeby zjeść śniadanie i o dwunastej jest już w stanie głodowo psychodelicznym, zachwycona właściwie swoim wielkim występem. Nie pozwala się sobą zaopiekować ani założyć maski na nos, poucza pielęgniarki i całemu oddziałowi opowiada głośno swoją historię. Na komplement że nie wygląda wcale na swój wiek (83) odpowiada wyniośle: bo ja się moralnie prowadzę, proszę pani!
O 13 wychodzi ze mnie babizm, wściekam się wewnętrznie i piszę dzieciom wiadomość że rezygnuję z takiej starości dziedzicznej, żeby się przypadkiem nie poczuwali.
A potem, gdy już się wewnętrznie pogryzłam, wychodzimy na słońce i wiatr. Wicher zrzuca jej z głowy beret, po czym idziemy na kawę do Wisienki i nagle mamy nostalgicznie piękne popołudnie na ulicy Zwycięstwa! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 lutego 2022 18:41:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Anastazja, to nie brzmi dobrze, że w ogóle musicie odwiedzać takie miejsca. Zdrowia dla Twojej mamy!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 lutego 2022 18:57:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Dziękuję, Fen.
To jest dobre doświadczenie, mimo wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 lutego 2022 21:13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Anastazja, ściskam Was!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 lutego 2022 19:19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:serce
Cd retrospekcja
Otwierają się drzwi gabinetu i lejdi w różowym fartuszku oznajmia jak na konkursie piękności: pani Halina z numerem 112! Na to mama zrywa się z krzesła i biegnie do środka imponującym sprintem. Czekam co będzie dalej, bo wiem że nic jej nie powstrzyma. Wraca pokonana i jeszcze jej dowalam - mamo, masz numer 12 i Grażyna na imię...zgnębiona idę do wc pociągnąć z efajki, co też jest zabronione. Ale patrzę w ten czujnik na suficie i ciągnę ile wlezie. Kiedy wychodzę nie wiem gdzie jestem. W 5 minut dokleili nowy korytarz, ściana kolejnych petentów. :|
Dwa obroty i nagle ją widzę...siedzi taka mała, nastroszony gawron z gniazdem na głowie, co jej zostało po wczorajszej wizycie u fryzjera. Ściska swoją taśkę z całą dokumentację choroby której nie chce mi daći szuka mnie oczami. Panika! Gdzieś ty była? Nie powiem, przecież nie przyznam się że popalam!
Rok temu w ramach uzdrawiania zaproponowali jej obcięcie nogi. Od tego czasu przechodzi wtórny okres buntu - maluje się i różuje sprzątając swoje wielkie mieszkanie, wypomina nam sytuacje sprzed 70-ciu lat i nigdy nie wiem, czy nocą nie wyjedzie nad Bałtyk wdychać jod, bo tak jej zalecił tata, nieżyjący od 40 lat księgowy Huty Buczka w Sosnowcu, który znów siedział na jej łóżku z pretensjami. W kącie przedpokoju stoi nigdy nie użyta laska, a ona pyta - jak wyglądam? Wspaniale mamo! Ale czy nie staro?
Ostatnio umówiła się z panem Popiołkiem, więc znów nie będzie miała dla nas czasu.
:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 19 lutego 2022 02:02:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Anastazja, trzymajcie się! Niech nie wie nic zły!

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 kwietnia 2022 14:12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Doktora Kmietę dziś widziałem. W sklepie w Pobiedziskach (takie małe miasteczko w okolicach Poznania, siedziba mojej obecnej gminy).
Kupował cukier i proszek do pieczenia. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 kwietnia 2022 16:23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Zagadnąłeś? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group