Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 12:31:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 733, 734, 735, 736, 737, 738, 739 ... 758  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 15:25:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21400
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
Ale na czym polega problem? Paczkę wysyłasz prywatnie


Prywatnie. A problem polega na tym, że jako debiutant na tym polu, nie załączyłem do niej faktury handlowej w trzech kopiach (która jak się okazuje jest wymagana nawet od osoby fizycznej), za to firma UPS jest taka sprytna, że paczkę przyjmuje, kieruje do odprawy i dopiero wtedy informuje via tracking, że tych faktur nie ma. Za to nie informuje w żaden sposób, w jaki sposób mam je dostarczyć. Co ciekawsze polska wersja trackingu podaje lakoniczną informację "brak faktury powoduje opóźnienie" - OK, mi tam się nigdzie nie spieszy. Na wszelki wypadek zadzwoniłęm jednak w sobotę na infolinię i pytam czy i jakie działania mam podjąć w związku z tą sprawą. Od przemiłej pani, która patrzyła na tarcking mojej paczki dowiedziałem się, że paczka z opłaty celnej została zwolniona i czeka na zwolnienie, a skoro tak, to nie muszę nic robić. Byczo!
Coś mi jednak nie daje spokoju i wczoraj sprawdzam jeszcze na wszelki wypadek wersję anglojęzyczną trackingu. I tu sprawa staje się klarowniejsza, bo przy informacji, że paczka czeka na ostateczne zwolnienie z odprawy pojawia się dopisek, że oczekiwane są dodatkowe informacje od nadawcy (czyli, że ode mnie). Tylko nie ma słowa o tym gdzie mam te dodatkowe informacje przekazać i w jakiej formie. Aha. Super. Zaczynam wertować internety w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące mnie pytania, bo zakładam, ze nie tylko ja miałem taki przypadek. Okazuje się jednak, że chyba tylko ja, bo nigdzie nie ma informacji, jak dostarczyć brakujące faktury do odprawianej paczki. Znajduję za to w jakiś zakamarkach polskiej strony UPS formularz tej faktury, a nawet samouczek do jego wypełniania. Po angielsku. Nie szkodzi. Poradzę sobie. Tylko co z tego, że wypełnię ten papierek, a nawet zrobię mu dwie kopie, skoro nie wiadomo co mam z nim potem sobie zrobić. Znowu telefon na infolinię UPS. Tłumaczę, że faktur nie załączyłem, bom dupa, ale chętnie załączę, tylko nie wiem gdzie mam je dostarczyć.
Aaaa, jasne! - odpowiada pani na infolinii - niech pan je wyśle mailem na adres ************@ups.com.

No raczej! Jakież to było banalne! Jak mogłem na to nie wpaść.

A! Już wiem jak. Nigdzie na stronie nie ma podanego tego adresu mailowego, który dostałem od pani, ani chociażby żadnego formularza kontaktowego do agencji celnej odprawiającej te paczki.
No ale dobra. Przy okazji, znając nazwę agencji celnej, znajduje tez stronę o odpowiednim przygotowaniu przesyłki do odprawy (na którą nie można za bardzo wejść ze strony głównej). Znajduje się też polskojęzyczną wersję samouczka do wypełniania tej faktury (juppi!). Niestety różni się on od wersji anglojęzycznej, którą znalazłem wcześniej (ueee). Mało tego. Różni się on nawet w szczegółach od formularza faktury, który można pobrać tuż obok niego.
No nic. Opisałem sytuację, załączyłem PDF faktury (modląc się, żeby była dobrze wypełniona) i rano wysłałem. Odpowiedzi mailowej nie otrzymałem, ale za to dostałem powiadomienie, że "The information requested has been obtained and the hold has been resolved". Bajerek!
No ale póki co nie popadam w przesadny optymizm. Pożyjemy, zobaczymy... Póki co, walka trwa. :?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 15:30:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
UPS i ich obsługa klienta to kibel straszny. Miałem taką akcję w listopadzie: paczka wysłana z gór w Austrii trafia do punktu przeładunkowego odległego ode mnie o jakieś 15 km w ciągu 18 godzin od chwil nadania. Od tego punktu do mnie idzie 3 dni. Kurier rzekomo nie potrafi znaleźć mojego adresu. Po X telefonach i wiszeniu godzinami na infolinii decyduję się na odbiór samodzielny w "aksespojncie" zlokalizowanym w jakiejś pralni. Absurd kompletny.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 15:37:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21400
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
"aksespojncie" zlokalizowanym w jakiejś pralni


Ja swoją paczkę nadawałem w "aksespojncie" zlokalizowanym w pralni. Ale nie "jakiejś tam", tylko chemicznej! Więc sam rozumiesz, że liczyłem na profesjonalną usługę...

Ale już nie liczę. :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 lutego 2021 17:50:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17262
Skąd: Poznań
O kurde :| No tak to niestety działa przeważnie - najpierw firma jest mała i elastyczna, stara się, ułatwia... Potem rośnie - niby jeszcze przymila się do klienta, ale już wprowadza PROCEDURY. Zamiast człowieka, który dzwoni albo mailuje w stylu "w czym dziś moglibyśmy pomóc", pojawia się "jeśli chcesz... wciśnij 5, ale uprzedzamy że wszyscy konsultanci mają to w dupie". Na końcu, gdy jest już wielka, już nawet się nie przymila.

Ja wróciłem dziś do domu z silnym postanowieniem, że nie wychylam już nigdzie nosa. Ale Murphy czuwał. Uszkodzeniu uległ zespół pływaka dolnopłuka i woda lała się cały czas przez system przelewowy. Klnąc niebywale, z ciałem wciśniętą między kibel, ścianę i kocią kuwetę, zdemontowałem zespół (kombinerki spadły dwa razy oczywiście w najbardziej niedostępny zakamarek, przy czym raz uśmierciły Bogu ducha winnego pająka) i pognałem jednak do sklepu po nowy. Na szczęście był, dał się łaskawie zamontować i działa.
Już nie twierdzę, że donikąd dziś nie wychodzę - nie prowokuję losu. 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 lutego 2021 11:02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21400
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
Potem rośnie - niby jeszcze przymila się do klienta, ale już wprowadza PROCEDURY. Zamiast człowieka, który dzwoni albo mailuje w stylu "w czym dziś moglibyśmy pomóc", pojawia się "jeśli chcesz... wciśnij 5, ale uprzedzamy że wszyscy konsultanci mają to w dupie". Na końcu, gdy jest już wielka, już nawet się nie przymila.


Ja się tam nawet nie boczę na procedury, bo zdaje sobie sprawę, że przy pewnej skali biznesu, to bez nich po prostu się nie da. Na telekonsultantów tez się nie obrażam, bo wiem, że różni bywają, a w dodatku przy ich trybie zatrudnienia, to ciężko być oddanym swojej pracy i poświęcać się jej z całą pasja i zaangażowaniem. Bardziej mnie dziwi/wkurwia/fascynuje, że w drugiej dekadzie XXI wieku system informatyczny prowadzący i powiadamiający użytkownika o kolejnych krokach procedowania jego sprawy, nie daje przejrzystej możliwości komunikacji i interaktywności.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2021 22:36:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21400
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Update sytuacji związanej z przesyłką.
Dostałem właśnie powiadomienie, że moja paczka jest już na terenie Stanów, konkretnie w Louisville, w Kentucky (juppi!).
Natomiast dzisiaj po południu na moje konto została zwrócona płatność, której dokonałem tydzień temu na rzecz UPS za wysyłkę tej paczki, z adnotacją, że transakcja nie została rozliczona. Wygląda na to, że póki co, paka przeleciała pół świata za darmo. Jestem bardzo ciekawy co będzie dalej.
Jak już cała operacja się skończy, to obiecuję, że zdradzę co zawierała przesyłka, bo to będzie wisienką na tym torciku.

Pet pisze:
Tyler Durden pisze:
Ale na czym polega problem? Paczkę wysyłasz prywatnie


Prywatnie. A problem polega na tym, że jako debiutant na tym polu, nie załączyłem do niej faktury handlowej w trzech kopiach (która jak się okazuje jest wymagana nawet od osoby fizycznej), za to firma UPS jest taka sprytna, że paczkę przyjmuje, kieruje do odprawy i dopiero wtedy informuje via tracking, że tych faktur nie ma. Za to nie informuje w żaden sposób, w jaki sposób mam je dostarczyć. Co ciekawsze polska wersja trackingu podaje lakoniczną informację "brak faktury powoduje opóźnienie" - OK, mi tam się nigdzie nie spieszy. Na wszelki wypadek zadzwoniłęm jednak w sobotę na infolinię i pytam czy i jakie działania mam podjąć w związku z tą sprawą. Od przemiłej pani, która patrzyła na tarcking mojej paczki dowiedziałem się, że paczka z opłaty celnej została zwolniona i czeka na zwolnienie, a skoro tak, to nie muszę nic robić. Byczo!
Coś mi jednak nie daje spokoju i wczoraj sprawdzam jeszcze na wszelki wypadek wersję anglojęzyczną trackingu. I tu sprawa staje się klarowniejsza, bo przy informacji, że paczka czeka na ostateczne zwolnienie z odprawy pojawia się dopisek, że oczekiwane są dodatkowe informacje od nadawcy (czyli, że ode mnie). Tylko nie ma słowa o tym gdzie mam te dodatkowe informacje przekazać i w jakiej formie. Aha. Super. Zaczynam wertować internety w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące mnie pytania, bo zakładam, ze nie tylko ja miałem taki przypadek. Okazuje się jednak, że chyba tylko ja, bo nigdzie nie ma informacji, jak dostarczyć brakujące faktury do odprawianej paczki. Znajduję za to w jakiś zakamarkach polskiej strony UPS formularz tej faktury, a nawet samouczek do jego wypełniania. Po angielsku. Nie szkodzi. Poradzę sobie. Tylko co z tego, że wypełnię ten papierek, a nawet zrobię mu dwie kopie, skoro nie wiadomo co mam z nim potem sobie zrobić. Znowu telefon na infolinię UPS. Tłumaczę, że faktur nie załączyłem, bom dupa, ale chętnie załączę, tylko nie wiem gdzie mam je dostarczyć.
Aaaa, jasne! - odpowiada pani na infolinii - niech pan je wyśle mailem na adres ************@ups.com.

No raczej! Jakież to było banalne! Jak mogłem na to nie wpaść.

A! Już wiem jak. Nigdzie na stronie nie ma podanego tego adresu mailowego, który dostałem od pani, ani chociażby żadnego formularza kontaktowego do agencji celnej odprawiającej te paczki.
No ale dobra. Przy okazji, znając nazwę agencji celnej, znajduje tez stronę o odpowiednim przygotowaniu przesyłki do odprawy (na którą nie można za bardzo wejść ze strony głównej). Znajduje się też polskojęzyczną wersję samouczka do wypełniania tej faktury (juppi!). Niestety różni się on od wersji anglojęzycznej, którą znalazłem wcześniej (ueee). Mało tego. Różni się on nawet w szczegółach od formularza faktury, który można pobrać tuż obok niego.
No nic. Opisałem sytuację, załączyłem PDF faktury (modląc się, żeby była dobrze wypełniona) i rano wysłałem. Odpowiedzi mailowej nie otrzymałem, ale za to dostałem powiadomienie, że "The information requested has been obtained and the hold has been resolved". Bajerek!
No ale póki co nie popadam w przesadny optymizm. Pożyjemy, zobaczymy... Póki co, walka trwa. :?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2021 23:28:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
No i git :)

Obstawiam, że w paczce jest winyl Siekiera 1984 ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2021 23:43:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21400
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie. Ale z tym 1984 to jesteś blisko. To rok, w którym wszedłem w posiadanie tych przedmiotów, które są w paczce. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 00:13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
PRL-owski gumowy Darth Vader z nieruchomymi kończynami i domowej roboty płaszczem?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 08:04:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21400
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
PRL-owski gumowy Darth Vader z nieruchomymi kończynami i domowej roboty płaszczem?


Ciepło, cieplutko, ale zanim ta odyseja się nie zakończy nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 10:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ale co, mam zgadywać dalej?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 10:10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Tymczasem: poranny (5:38) kawałek szarlotki, a w pracy różnorodnie - 8 pączków, 3 kulki serowe, 1 faworek, 2 ptysie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 18:31:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
O 9 rano :shock:
Miki jesteś nie do pobicia.

Wahałem się, ale w takim razie idę niezwłocznie zjeść czwartego :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 18:34:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Ja edytowałem tego posta. To dorzucam jeszcze jednego pączka.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 19:39:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fuck me :shock:

Ja dopiero godzinę temu dowiedziałem się, że jest tłusty czwartek....! Przede mną dopiero pierwszy puncz!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 733, 734, 735, 736, 737, 738, 739 ... 758  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group