Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:26:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 746, 747, 748, 749, 750, 751, 752 ... 758  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2022 10:27:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
zasada pisze:
nie ma panów i niewolników. Są wolni ludzie!
Czuję się jak zwycięzca!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2022 10:51:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Peregrin Took pisze:
zasada pisze:
nie ma panów i niewolników. Są wolni ludzie!
Czuję się jak zwycięzca!

A widzisz. Pamięć okulawiona.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 czerwca 2022 10:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..przebywam jeszcze na l4.Byłem dziś u ortopedy w poradni przyszpitalnej.Tam nawet termin nie był zbyt odległy jak na dzisiejsze czasy,jakieś niecałe 1,5 miesiąca.Chciałem nawet zrezygnować z tej wizyty,bo żeby zyskać na czasie byłem już prywatnie,ale w sumie dobrze zrobiłem że nie zrezygnowałem.Lekarz ortopeda sugerował raczej wizytę u neurochirurgia, ale dał mi bez proszenia się skierowanie na rezonans.Tam też jest niezbyt odległy termin ok.1,5 miesiąca.Teraz musże sobie przełożyć wizytę u neurologa i "już będę w domu" :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 czerwca 2022 18:00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
oj wuka wuka trzymaj się chłopie!... ja zacząłem unikać lekarzy, kiedy zauważyłem ich podejrzane podobieństwo do mechaników samochodowych.... od takiego kiedy się wyjdzie, to z autem zawsze gorzej jeżdżącym niż przed wizytą... ;)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 27 czerwca 2022 19:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dziękuję :) Cała ta seria wizyt musiała niestety nastąpić.Straciłem praktycznie władzę w lewej ręce. Teraz jest znacznie lepiej,chociaż problem pozostał.Ale co tam ! :) trzeba żyć.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2022 20:32:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Araska rela ze spływu zrobiła mi dzisiaj dzień.
Popatrzyłam na te zdjęcia i w zestawieniu z aktualnymi upałami musiały zrobić swoje.
Zapragnęłam nagle całym sercem, koniecznie: wody, przyrody, kajaków. Czułam, że po prostu muszę, inaczej się uduszę!
Oczywiście na spływ nie było szans, ale od czego Park Skaryszewski?
Poszłam, a jakże. Spodziewałam się tłumów chętnych i bałam się, że nie będzie wolnych kajaków.
Tymczasem, im bardziej zbliżałam się do celu, tym mniej ludzi widziałam i zaczęłam się poważnie niepokoić. A nuż jeziorko w remoncie i zastanę suchy zbiornik? Na szczęście spomiędzy drzew wyłoniła się połyskująca woda, więc odetchnęłam z ulgą. Ale potem okazało się, że na tej wodzie ani śladu kajaka. Jak to??? Zwinęli odwieczny interes? Niemożliwe! Może covid wykończył? Straszne by to było! Szłam jednak wzdłuż brzegu, nie poddając się łatwo i oto dostrzegłam wreszcie trzy uwiązane, bezrobotne kajaki, chociaż przy nich nikogo. Zajrzałam jednak do pobliskiej knajpki, bez większej nadziei, spytać, czy coś wiedzą o możliwości wypożyczenia ich. I okazało się, że owszem - właśnie oni wynajmują i jak najbardziej można. :D
I tak oto nie dość, że sobie popływałam, to jeszcze miałam całe jeziorko tylko dla siebie! :aniolek:

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2022 22:02:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Łoo, ale fajnie!
Tam nigdy nie płynąłem :mrgreen:

Wzięłaś sobie jedynkę?
I jak w ogóle Ci się płynęło?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2022 22:54:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
Tam nigdy nie płynąłem

Hehe, żeby to jeziorko mogło dla Ciebie stanowić atrakcję, to musiałby się tam chyba rozpętać sztorm! :D Co teoretycznie, zgodnie z prognozami pogody, mogło się dziś wydarzyć, ale się nie wydarzyło. :wink:
Niemniej jednak, jeśli kiedyś zdarzy Ci się wpaść w sezonie do Warszawy, zawsze można tą zaległość nadrobić! :mrgreen:

arasek pisze:
Wzięłaś sobie jedynkę?
I jak w ogóle Ci się płynęło?

To jest dwójka - innych nie było. W dodatku siedziałam z tyłu. :D A zdjęcie to po prostu zbliżenie, stąd mylne wrażenie.
Płynęło się fajnie. To jest coś, co robię niestety bardzo rzadko, ale bardzo lubię. Niestety, starość mnie najwyraźniej dopada, bo po raz pierwszy w życiu od wiosłowania rozbolały mnie mięśnie a nawet kręgosłup. :? Na szczęście nie tak bardzo, żeby mi zepsuć przyjemność z pływania. Tym bardziej, że na tak spokojnej wodzie bez problemu można było odpocząć. Niemniej jednak kiedyś wiosłowanie było jedną z nielicznych czynności, które nie męczyły mnie nigdy, wręcz było czystym relaksem. No, ale cóż, latka lecą...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 lipca 2022 02:03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ekstra! Polecam Ci wyszukać Kajaki Piaseczno i spłynąć Jeziorką do Konstancina. Bardzo przygodowo (hehe) a start i meta w zasiegu komunikacji miejskiej!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 lipca 2022 16:04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Bardzo ładne, ale taka trasa to już dla Arasa! :D
Ja jednak wolę wody spokojne, bezpieczne i szerokie - bez przeszkód i pajęczyn. :D
Nie wiem, czy starczyłoby mi sił i umiejętności na prawdziwy spływ. Przygodę przeżyłam kiedyś jedną - z rzeką, kajakiem, burzą i dziećmi na pokładzie - i choć wspomina się to fajnie, to na powtórkę nie mam ochoty. :D Wtedy ledwo, cudem, ostatkiem sił udało się wyjść z tego cało, może dzięki gorliwym modlitwom owych dzieci. :D A to było ze ćwierć wieku temu, byłam trochę młodsza i silniejsza niż dziś. :wink:

Ale przypomniałam sobie, że ostatnio odkryłam wypożyczalnię kajaków w bardzo fajnym miejscu, które wygląda jak prawdziwe jezioro i jest całkiem blisko mnie. Szkoda, że wczoraj o nim zapomniałam! Będę musiała kiedyś z niej skorzystać!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lipca 2022 19:15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
nie wiem, czy starczyłoby mi sił i umiejętności na prawdziwy spływ.


Dużo zależy od wyboru cieku. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach płynąć rzeką zwałkową, to wybiera taką np: Pilicę czy Prosnę (w dolnym biegu). Są to łatwe, nie nastręczające żadnych kłopotów technicznych rzeki, na niektórych odcinkach można wręcz zapaść w drzemkę na kajaku i nic złego się nie wydarzy.

Pora na urlop... W tym roku Sudety.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lipca 2022 20:37:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
Dużo zależy od wyboru cieku.

Na pewno! Ale trasa zaproponowana przez Tylera nie wyglądała na taką dla początkujących. A już na pewno nie na wolną od pajęczynowatych przeszkód. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 września 2022 11:39:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dziś po raz pierwszy od połowy maja nałożyłem długie spodnie :-/ Mam nadzieję, że to tylko krótki epizod.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 września 2022 17:33:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale to nie w tym wątku tak, w tym wątku nie.


Wczoraj kupiłem jabłka i marchewki a dziś wyciągłem sokowirówkę i zrobiłem z nich sok. Nic szczególnego, ale dzieci zawsze są uradowane :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 września 2022 22:22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
Dziś po raz pierwszy od połowy maja nałożyłem długie spodnie :-/ Mam nadzieję, że to tylko krótki epizod.

Hardkor!
Dla mnie tegoroczny wrzesień jest wyjątkowo zimny, na pewno zimniejszy niż wrześnie z ostatnich iluś lat...
Nawet, jeśli w pierwszej połowie było trochę ciepłych dni, to mnie to ominęło - ciepło było w środku dnia, kiedy siedziałam w robocie i w klimie, a noce były zimne. W rezultacie - wychodziłam z domu - zimno, w pracy - zimno, wracałam - zimno. Teraz niby temperatury na dworze wcale nie takie złe i jak się gdzieś idzie, to jest całkiem spoko, ale u mnie nawet w domu jest czemuś cholernie zimno. Już tęsknię za latem!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11366 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 746, 747, 748, 749, 750, 751, 752 ... 758  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group