Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:45:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 września 2009 20:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Ja raz czy dwa słuchałem pierwszej płyty AM i nic wielkiego.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 10:47:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
a moim zdaniem Whatever People Say I Am, That's What I'm Not to jest petarda i dynamit... u mnie załapał się do 10 roku 2006...

muzycznie nie jest to nic odkrywczego, ale energia i młodość bijące z tego albumu mnie urzekły... a taki "I Bet You Look Good on the Dancefloor" to kapitalny singiel...

tyle, że ciężaru drugiej płyty moim zdaniem nie unieśli, a ta najnowsza w ogóle mi nie podeszła pomimo Josh'a Homme jako producenta, a może właśnie dlatego...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 września 2009 16:29:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Znam kilka kawałków z debiutu (dzięki YT, Last.fm swego czasu) i są to.. no właśnie, nic odkrywczego, ale właśnie bardzo pozytywnie naładowane kawałki. Drugą płytę mam, zrobiła na mnie spore wrażenie, nie podobają mi się co prawda wolniejsze utwory, ponieważ siłą Arktików jest sekcja i wokalista, który zdecydowanie lepiej radzi sobie w bardziej energetycznych utworach (m.in. dwa pierwsze z płyty: Brianstrom i Teddy Picker). Przy okazji trzeciej płyty, czy to pod wpływem Josha, czy sami z siebie, AM postanowili zostać Bogami Rocka i trochę im nie wyszło, w związku z czym wg mnie słaby singiel pt. Crying Lightning okazał się być jednym z dwóch najlepszych utworów na "Humbug". Tym drugim z dwóch najlepszych, rzecz jasna.

Pierwsze dwie płyty, reasumując, warto, Humbug nie koniecznie.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 września 2009 09:09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Uldor pisze:
nic odkrywczego, ale właśnie bardzo pozytywnie naładowane kawałki

Prawda, mam te same odczucia. Słyszałem tylko debiut.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 września 2009 21:25:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ja pierwszej ledwie co słuchałem, drugą przegapiłem a ta trzecia mi się bardzo podoba. Acz bardziej czekam na nową płytę Editors. Trzeci zespół z Anglii, który mnie ostatnio znów zainteresował to Muse, jednak zdaje się, że cała płyta - już dawno wykradziona ze studia - nie będzie taka mocna, jak "Uprising", w którym się zakochałem.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 września 2009 21:37:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...wydawało mi się ,że w tym temacie szukamy jakichś nowych ORGINALNYCH wykonawców....bo akurat zespoły Editors i Muse aż nadto śmierdzom wtórnościom okrutnom...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 października 2009 23:25:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
nic o nowości nie dodam, ale skoro tu była mowa o arctic Monkeys i Muse, to właśnie kilka dni temu chyba po raz pierwszy usłyszałem muzykę tych zespołów, których nazwy od dawna są mi znane i wydają się głośne.

Arctic Monkeys kolega puszczał mi fragmenty Humbuga, czyli tej płyty z Joshem Hommem, a Muse nie wiem, jaka płyta, ale różne fragmenty też, nie całość.

Obie rzeczy mi się podobały i myślę, że są przykładami na to, że coś tam fajnego się dzieje w muzyce stricte rockowej. Natomiast niczego nowego nie usłyszałem. Arctic Monkeys z daleka zalatywało QUOTSĄ, natomiast w Muse było słychać przyjemne wymieszanie miliona róznych inspiracji - raz brzmiało jak Queen, innym razem jak Radiohead, tu muzyka a la John Williams Bliskie spotkania trzeciego stopnia, tu znów Ennio Morricone, a tu znienacka klasyczny fragment na pianinie, żywcem wzięty z Chopina (jeden to nawet po prostu był Szopen). Więc wtórność, ale jako kompilacja mi się podobało.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lipca 2014 23:18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Jeszcze się wypowiem w tym wątku, bo mimo upływu pięciu lat problem wciąż można uznac za aktualny, ale głowna moja myśl (przyznam bez bicia: czytałem wątek dośc pobieżnie) jest taka: wcale nie uważam, żeby obecnie ukazywało się mniej dobrych płyt niż kilkanaście lat temu ALE brakuje mi w dzisiejszych czasach takiego dobrego głownego nurtu, mainstreamu. Patrze np. na listę ulubionych płyt z 2013 i to są wszystko świetne rzeczy, ale to są same rzeczy z nisz: a to ekstermalny metal, a to jakiś nu-jazz, a to jakaś pokręcona elektronika. Kiedyś byli (pierwsze lepsze przykłady) Bitle, Stonesi, Bowie, Nirvana czy QOTSA - i oni tworzyli (w ostatnim wypadku wciąż tworzą) płyty, które miały wartość artystyczną, ale kupował i kupuje je ogół fanów rocka i raczej trudno uznać je za niezrozumiałem (no chyba, że "Revolution 9" czy "Endless Nameless" ale to takie rodzynki). A teraz mamy dużo niezłych płyt, ale większość jest strasznie niszowa, rozmaite hybrydy gatunkowe, albo ciężkie rzeczy, albo coś. I nie wiem; albo moje spostrzeżenia są błędne, albo po prostu tak trudno wymyślić coś oryginalnego, że trzeba bardzo sie nakombinować, albo to jakiś duch czasu czy coś :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 lipca 2014 08:41:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
prazeo, ciekawie napisane. na szybko bym się zgodził. :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 lipca 2014 18:48:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Zgadzam się, że ciąglę powstaje dużo dobrej muzyki i że pozostaje ona raczej poza głównym nurtem. Ale czy dzisiaj potrzebny jest dobry mainstream? Muzyka chyba nie ma dla większości ludzi takiego znaczenia jak w latach 90.?

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lipca 2014 09:43:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
To, że nie ma, to nie znaczy, że nie jest potrzebna. Dla mnie to jest objaw kryzysu sztuki (muzyki w tym przypadku), choć oczywiście wielu z tych, co lubią nisze (albo i w nich aktywnie działają - vide Boski), by się ze mną nie zgodzili. Ale ja bym się z nimi też nie zgodził ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lipca 2014 11:42:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ja lubię nisze, a mimo to się zgadzam :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lipca 2014 13:06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O, ja też lubię nisze! Tylko, że lubię też dobry mainstream i uważam, że jest potrzebny, bo to mainstream decyduje o obliczu całości. To tak, jak ze wszystkim... jeżeli w jakimś mieście są fajne boczne uliczki i gdzieś tam malownicze bramy, ale wszystkie główne miejsca są brzydkie i budzą złe odczucia, to owszem, są fajne uliczki, ale miasto jest brzydkie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lipca 2014 13:11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
jeżeli w jakimś mieście są fajne boczne uliczki i gdzieś tam malownicze bramy, ale wszystkie główne miejsca są brzydkie i budzą złe odczucia, to owszem, są fajne uliczki, ale miasto jest brzydkie.


Bardzo celne porównanie.

Ja nawet nie wiem co jest gorsze: miasto z fajnymi bocznymi uliczkami i brzydka ulicą główną, czy miasto z fajnymi bocznymi uliczkami, ale BEZ ŻADNEJ głównej ulicy, bo wtedy mamy zamiast miasta labirynt, w którym nie sposób się odnaleźć.

A szczerze mówiąc to ja bym się przychylał właśnie do tej drugiej opcji, bo gdyby mnie ktoś zapytał czy obecny mainstream muzyczny mi się podoba, czy nie, to nie wiem co miałbym odpowiedzieć, bo za bardzo nie jestem w stanie zidentyfikować tego mainstreamu. Wszystko co mi przychodzi do głowy to jakieś rzeczy sprzed dekady co najmniej.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lipca 2014 15:20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Z tym przesunięciem akcentów to ciekawa sprawa. Na przykład nie odważę się powiedzieć, że Swans to mainstream, ale zauważyłem, że wśród wielu młodych ludzi to zespół cieszący się wielkim szacunkiem i zainteresowaniem. Choć oczywiście żaden tam nowy :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group