Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 14:29:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 14:57:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Peregrin Took pisze:
System Of A Down na wysokości "Toxicity"


coś w tym jest
w klasie w liceum czyli w wieku gdzie są silne te głupie podziały na szerokie gacie i długie baty ;)
do toxicity nóżką tupał każdy i nikomu nie przeszkadzało ;)

nie chciałbym się też rozpędzić, ale podobnym zjawiskiem na polskiej przynajmniej scenie jest fiszu

nawiasem jedno i drugie nie wpisuje się do mojego pierwszego postu w tem wątku ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 14:58:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boanerges pisze:
Uldor napisał:
W takich chwilach otwiera się szufladka z indi rokami. Arctic Monkeys (i siostrzane The Last Shadow Puppets), The Killers, Kings of Leon, Franz Ferdinand, Kaiser Chiefs, Muse (!!!).
...przepraszam bardzo ale co w muzyce tych wykonawców jest nowatorskiego ?
Peregrin Took pisze:
System Of A Down na wysokości "Toxicity" i The White Stripes na wysokości "Elephant".
...a co w muzyce tych wykonawców jest nowatorskiego ?
ps. ale ja w całym tzw. grunge ( wymienianym w tym temacie ) też nic nowatorskiego nie słyszę

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 15:03:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
elrond pisze:
a co w muzyce tych wykonawców jest nowatorskiego ?
ps. ale ja w całym tzw. grunge ( wymienianym w tym temacie ) też nic nowatorskiego nie słyszę

Tak, już ktoś wcześniej powiedział, że w Seattle wiele szczególnie nowego nie było - i ja się z tym zgadzam. Nowatorstwo to jedna rzecz, a grunge czy właśnie System i White Stripes to było takie, bo ja wiem, o - dotarcie pod strzechy. :wink:
stiw pisze:
toxicity nóżką tupał każdy

O to mi chodzi. Wiadomo że lubię i System i Jacka W., ale starałem się obiektywnie opisać własne wrażenia. Oczywiście miałem już wtedy zawężone pole obserwacji, bo bywałem raczej na imprezach studenckich w mieszkaniach albo w rockowych lub chociaż pararockowych knajpach, ale te bałałajki na początku "Chop suey!" stawiały wszystkich w gotowości na parkiecie i niemal każdy ryczał: Wake up! albo przebierał paluchami po okolicach własnego podbrzusza udając gitarzystę na dźwięk introdukcji do "Toxicity" właśnie.
I niejeden zapytywał: Ty, z czego jest ten riff?, nucąc przy tym charakterystyczny motyw z "Seven Nation Army".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 15:13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Generalnie bardzo zgadzam się z Kropkiem, a zwłaszcza z tym cytatem, pod którym dodatkowo podpisał się Pippin (ja też tam dostawiam swoją parafkę), ale później następuje pewien dysonans. Propozycja Pippina dotycząca "sondy ulicznej" miała uzmysłowić masowość i powszechność pewnego zjawiska/trendu czy jak to tam nazwać w stosunku do tego co mamy teraz. Tymczasem Kropek proponuje zamienić tytuł płyty na tytuł teledysku w YouTube, co wg niego powinno przynieść podobny efekt. No i tu się nie do końca zgodzę. Po pierwsze dlatego, że kłóci się to z jego (słusznym skądinąd) wywodem o panującym indywidualiźmie. Bo o ile 90% (przynaję się: strzelam, możliwe, że nie 90, a np. tylko 70, albo nawet 60) młodzieży w latach 90-tych potrafiło wymienić przynajmniej jeden tytuł płyty takiej Nirvany, czy innej Armii (załóżmy, że ograniczymy się do Polski), o tyle teraz ze świecą szukać wykonawcy, który niezależnie od tego czy jest uwielbiany, lubiany czy tylko przelotnie słyszany łączyłby większość przedstawicieli obecnego pokolenia. Właśnie ze względu na to skrajne zindywidualizowanie. Oczywiście. Sława jednych wykonawców jest szersza niż innych, ale nawet ci najbardziej znani nie mogą marzyć o takim zakresie oddziaływania jak grunge'owe dziady, neolitowe panki, nie mówiąc już o bitelsowych dinozaurach.

To właśnie efekt
. pisze:
trendu, który najbardziej charakteryzuje się jego... brakiem


Nie ma się co zastanawiać czy to dobrze, czy źle - po prostu tak jest i tyle.

Oczywiście to, że jakiś twórca dociera tylko do 3 tysięcy słuchaczy nie oznacza automatycznie, że stoi on na niższym poziomie artystycznym od tego, który dociera do 3 milionów (chociaż oczywiście bywa i tak - wtedy ograniczona liczba zwolenników nie dziwi ;)).

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony wt, 26 maja 2009 15:21:59 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 15:19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No - i pełna zgoda z Petem! :piwo:

Co do mojej wspominki o Systemach i White Stripesach - napisałem, że w tamtych momentach, na wysokości tamtych płyt wydawało mi się że nadchodzą Zjawiska Pokoleniowe. Bo potem oba zjawiska się rozmyły i powszechność diabli wzięli.

Pet pisze:
grunge'owe dziady

O, to o mnie. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 15:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Co do mojej wspominki o Systemach i White Stripesach - napisałem, że w tamtych momentach, na wysokości tamtych płyt wydawało mi się że nadchodzą Zjawiska Pokoleniowe. Bo potem oba zjawiska się rozmyły i powszechność diabli wzięli.


A tutaj ja się zgodzę. Ta cała fala "new rocka" z White Stripesami, Killersami i innymi Libertinesami na czele niosła nadzieję, że to taki pokoleniowy zew... ale pary starczyło zaledwie na jeden, góra dwa sezony.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 23:20:45 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
a nie jest tak, że młode pokolenie (...stary się odezwał) już nie słucha muzyki?
w takim sensie jak kiedyś...
ściągnie sobie płytę, posłucha kilka kawałków, dwa wsadzi na ipoda i już więcej nie wróci do niej, bo mu się dziesięć innych ściągnęło
mam wrażenie, że teraz płyty się tylko "zbiera"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 maja 2009 23:48:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Cytat:
a nie jest tak, że młode pokolenie (...stary się odezwał) już nie słucha muzyki?
w takim sensie jak kiedyś...
ściągnie sobie płytę, posłucha kilka kawałków, dwa wsadzi na ipoda i już więcej nie wróci do niej, bo mu się dziesięć innych ściągnęło
mam wrażenie, że teraz płyty się tylko "zbiera"


mam 21 lat i nie mam ipoda tylko discmana ! choć jak ostatnio w pociągu sobie płytę zmieniałem to takie oczy :shock: :shock: :shock: robili cośkolwiek młodsi współpasażerowie ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 maja 2009 01:14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Co za różnica? Kiedyś się kolekcjonowało single 7" które miały tylko chwile "przydatności użycia" i kosztowały tyle co jedno piwo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 maja 2009 11:22:07 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
moi kumple i ja najczęściej kupowaliśmy pirackie kasety (analogi - raczej pokolenie mojego ojca )
czasem nagrywało się płyty z radia (np. w piątki Beksiński puszczał)

różnica: jak już się dorwało jakąś płytę (nie było to takie proste, jak dzisiaj), to się ją "wałkowało" długo
a teraz można sobie ściągnąć kilka dyskografii w ciągu jednego dnia a "słuchanie" wygląda tak jak napisałem wyżej

jak ma powstać jakiś dominujący trend, jak ludzie nawet nie pamiętają tytułów płyt?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 maja 2009 11:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ja zawsze myślałem ,że płyty kupuje się w sklepie

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 maja 2009 11:30:26 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
chyba fałszywy trop, bo jednak wśród ipodowej młodzieży jest wielu, którzy znają na pamięć mastera i nevermind.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 maja 2009 11:31:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Leniwiec pisze:
wśród ipodowej młodzieży jest wielu, którzy znają na pamięć mastera i nevermind

Tym bardziej nie wskazuje to na istnienie "nowych". :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 maja 2009 11:34:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ale o czym jest tu dyskusja ? o masterze i nevermind i ipodach czy o nowych zjawiskach w muzyce ? bo sie gubię....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 maja 2009 11:37:58 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
elrond pisze:
ja zawsze myślałem ,że płyty kupuje się w sklepie

jak już sie ma odtwarzacz cd i troche kasy to jak najbardziej

ale kiedyś to w "normalnych" sklepach muzycznych było coś takiego jak wypożyczalnie płyt cd, a w niektórych (np. "U Hipa" w Katowicach albo "Rock Serwis" w Krakowie) to dawało się czystą kasetę, a oni nagrywali na nią płytę :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jpl i 247 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group