Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:08:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488 ... 511  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 09:43:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
W temacie: Papusza. ****

Wciąż nie łapię historii bo trafiam na ten film około 1szej w nocy. Ale wizualnie piękny! Coś mnie w nim pociąga.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 12:42:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
grawson pisze:
A o tej przemianie piszą w zapowiedzi: "Mężczyzna, który przeżył duchową przemianę w poprawczaku...." W moim odczuciu w tym człowieku nie ma przemiany na lepsze.


Częściowo zgoda - jak pisałam: pewne aspekty nie są tu pokazane, tzn. nie ma wglądu w motywacje. A słowo "przemiana" jest wielkie, nie wiem, czy bym go tu użyła - pewnie nie, to raczej była szansa na przemiany początek. Ale już tęsknota do zmiany, do sensu tu jest, nawet jeśli bywa to połączone z pójściem na łatwiznę w pewnych aspektach - ludzko i psychologicznie to nie dziwi; nie oczekiwałabym od głównej postaci niemalże magicznego stania się superbohaterem moralnym w ściśle określonych ramach teologicznych. Jednocześnie jednak nie mam do słowa "przemiana" przywiązania, bo i nie ma dla mnie znaczenia, jak jeden czy drugi dziennikarz dany film zapowie (bo ta zapowiedź chyba nie jest integralną częścią filmu? - a jeśli to właśnie zapowiedź dziennikarska, to widywałam już różne absurdy). Więc: nie wiem, czy przemiana jego osobista, ale z drugiej strony - po owocach ich poznacie... - jak ocenić ten aspekt (w porównaniu chociażby do owoców czynów legalnego proboszcza)?

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 17:47:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ok. Rozumiem. Ja też nie oczekuję od niego heroizmu moralnego, po prostu dostrzegam, że cały czas jest uwikłany w ten sam problem. Więc tutaj częściowa zgoda.

monika pisze:
jak ocenić ten aspekt (w porównaniu chociażby do owoców czynów legalnego proboszcza)?


Bardzo ciekawy wątek, bo wyglądało mi na to, że proboszcz wrócił po odwyku i ten czas, który dany był mu dzięki oszustwu bohatera, była dla niego dobry.

W temacie:
Król życia ****. Chyba już trzeci raz.
Juliusz ****1/2

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 stycznia 2021 19:24:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki, bardzo fajna Wasza wymiana zdań. Od pewnego czasu zdecydowanie chcę obejrzeć Boże Ciało jeszcze raz, ale w tej chwili czuję, że za słabo pamiętam szczegóły, żeby się odnieść.

Super, że też Spirited! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 stycznia 2021 18:58:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
Super, że też Spirited!


Ba, to eskaluje szybko! Obejrzany już jest Totoro oraz Mononoke, a kolejne rzeczy Miyazakiego są już w Netfliksowej kolejce.

Nie pomyślałabym, że wciągnę się w anime :shock:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 stycznia 2021 10:46:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Przeglądając wczoraj bazę VOD znaleźliśmy polski film Karuzela z 2014. Ujęły mnie ujęcia i koniec końców dość ciekawa sytuacja. Gorzej z bohaterami i akcją - generalnie gadanie przy papierosie lub winie. Brak akcji. Co wskazuje na źle napisany scenariusz. Mimo wszystko i tak ciekawiej niż produkcje Netflixa. ***

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 31 stycznia 2021 16:40:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
"Ostatni kurs", reż. Jan Batory, 1963
Kryminał o taksówkarzach. Dobra obsada (Rylska, Gliński, Mikulski, Karewicz) i fajna fabuła. Na minus właściwie tylko sceny bójek, które były dla mnie bardziej komiczne niż realistyczne.

phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 lutego 2021 09:49:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Oglądałem niedawno "Pół żartem pół serio" ktoryś tam raz w życiu i chciałem wyrazić, że zawsze jestem tak samo zaskoczony, jak gdzieś przeczytam, gdzie urodził się Billy Wilder :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2021 23:58:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nomadland. Niesamowite jest to, że poza (świetną) Frances McDormand praktycznie wszyscy bohaterowie filmu grają tam samych siebie!! Bardzo dobrze było przeczytać najpierw książkę - zacząłem wczoraj, skończyłem dziś - film jest jej bardzo ładnym uzupełnieniem.

Przykro mi patrzeć na Amerykę która chyba jednak się kończy. Poznałem ją jeszcze w czasie, gdy 'American Dream' wciąż jakoś tam błyszczał. Do dziś da się znaleźć jakieś jego ślady, ale to już zasadniczo inny kraj, tak inny jak kolory starego Twin Peaks, a barwy nowego. Przyroda jeszcze pozostała - powalająca i tak niezwykle różnorodna. Ale chyba tylko ona. Szkoda.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2021 10:53:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy
Obejrzeliśmy z powodu wyroku. Dobry film, który nie jest dokumentalnym zapisem wydarzeń, a bardziej skupia się na samotności i nadziei człowieka (lub jej braku) w starciu z systemem, czy szerzej złem jako takim.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 marca 2021 21:13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo bardzo polecam ten dokument:

phpBB [video]

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 marca 2021 22:33:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Crazy pisze:
A potem przyszła scena kulminacyjna i zacząłem się rozpadać na kawałki. Dawno, bardzo dawno nie widziałem filmu, który by mi tak zagrał na najbardziej osobistych strunach. Wyszedłem z kina i chciałem coś powiedzieć, i nie mogłem ust otworzyć. Nieco później próbowałem znowu jakoś się odnieść życiowo do tej historii, i głos mi grzęzł w gardle.

Po drugim obejrzeniu też tak mam. Mogę co prawda napisać posta, ale chyba tylko tego jednego.
Manchester by the Sea.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 15 kwietnia 2021 21:43:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Włączyłem sobie "na chwilę" telewizor. Trafiłem na Titanika, Kate i Leo już się poznali, ale jeszcze nie zaczęli szaleć. O, dobry pomysł, żeby się chwilę odprężyć, pomyślałem, potem czas usiąść do pracy. Już po półtorej godzinie udało mi się wyłączyć... Miałem nadzieję, że tym razem może się uda, może ominą tę górę... :cry: Zmusiłem się do wyłączenia po jednym z moich ulubionych momentów:

phpBB [video]


Zaraz potem ginie król Theoden, no i czas do tej pracy chyba zasiąść.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 16 kwietnia 2021 13:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Miałem nadzieję, że tym razem może się uda, może ominą tę górę...


:cry:

Kiedyś im się uda! Głęboko w to wierzę. W przyszłym roku film będzie obchodził swoje dwudziestopięciolecie (:shock:) może z tej okazji zobaczymy jakieś "25th anniversary edition" z alternatywnym zakończeniem.

Ale ja już ostrzę sobie zęby na "40th annniversary edition" kiedy zostaną wprowadzone na pokład zombie. :dancer

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 kwietnia 2021 08:13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
:lol:

Przedwczoraj i wczoraj trafiałem na fragmenty innych Dużych filmów: z przyjemnością obejrzałem fragmenty i Dwóch wież, i Mrocznego rycerza, i czegoś tam jeszcze, ale dziś jeszcze raz bym mógł spokojnie obejrzeć Titanika :D Kiedyś nie doceniałem tego filmu, potem był taki rok, że obejrzałem go dwa razy w ciągu roku, z czego kluczowy był ten drugi raz (czyli ogólem trzeci), który przebiegł trochę jak ten ostatni, tzn. wszedłem do pokoju, gdy film już od ponad godziny leciał... tylko wtedy nie oderwałem się do samego końca. I pięć gwiazdek poszło.

Wczoraj zaś chciałem obejrzeć coś znacznie Mniejszego i zdaje się fajnego... The Lady in the Van, gdzie Maggie Smith gra bezdomną i nieco ześwirowaną starszą panią, która mieszka w furgonetce... niestety byłem w kiepskim stanie fizycznym i zbyt dużo przespałem, żeby dało się zaliczyć, że obejrzałem. Ale wyglądało dobrze!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 482, 483, 484, 485, 486, 487, 488 ... 511  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group