Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:55:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473 ... 511  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 19 sierpnia 2018 21:20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
"Luter i rewolucja protestancka"


Zawsze jak zaglądam do tego wątku, to czytam "proletariacka" i jestem zdziwiony :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 09:28:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
"Spotlight" na Netfliksie - o pedofilii i systemie tuszowania jej w bostońskim kościele katolickim. Dobry film, choć bez fajerwerków, ale to właściwy sposób przedstawienia tego syfu i jego skali. Szacunek dla faktów i mocny przekaz, ukazujący lokalny system zależności, nacisków i powiązań - nie tylko wśród kleru, ale też istniejący w każdej wspólnocie poniekąd - który sprawia, że potrzeba jaj i/lub bycia outsiderem, by się mu postawić. I wiele osób, w tym dziennikarzy, uderzyć się musi w piersi za zaniechanie, przemilczanie, odwracanie wzroku, na potwierdzenia zdania wypowiedzianego przez jedną z kluczowych tam postaci: If it takes a village to raise a child, it takes a village to abuse one.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 11:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Już nie pamiętam, czy napisałem w którymś wątku, ale też tego lata nadrobiłem ten film w ramach przeglądu w Kinotece. Potwierdzam Twoje obserwacje, film dobry, jakkolwiek nie bardzo dobry, bo to takie cóż... jakbym poszedł do kina na Sensacje XX wieku. Wszyscy ludzie prezydenta bis. Bardzo ciekawe, dobrze się ogląda, ale ja czegoś innego szukam w kinie. Choć temat ważny i dobrze, że doczekał się porządnego opracowania (i to o dziwo całkiem niezjadliwego jak na tak drażliwy temat).
Ten główny młody trochę za bardzo myślał, że może być Marlonem Brando i nikt się nie kapnie ;-) ale w sumie to dobry był i został mi w pamięci. Michael Keaton też bardzo na plus.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 23 sierpnia 2018 11:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Dodam jeszcze, że sam początek był niemożebnie wręcz nudny - zgodnie myśleliśmy, że zaraz zaśniemy :D. Ale we właściwym momencie się rozkręciło i zero przysypiania potem.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 sierpnia 2018 19:19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Znów Netflix: "Ikar", dokument z 2017 nagrodzony Oscarem. Bardzo dobra rzecz ostatecznie! Rozkręca się wprawdzie dłuuugo, ale potem nabiera niezłej prędkości i niespodziewanie wciąga. O dopingu, a konkretnie: państwowym systemie wspierania dopingu w Rosji na podstawie relacji jednego z głównych jego mastermindów (postać doprawdy wprost z "Breaking Bad" wzięta). Wiadomo - dyskwalifikacja rosyjskich sportowców tu i tam, ale szczegółów sprawy nie znałam, a są one momentami dość niesamowite, choć i klasyczne, że tak powiem (dużo Orwella cytuje się w tym filmie).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 19:25:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
"Chata".

W domu powstał wielki spór. Ewa, że wspaniały, ja, że niewspaniały, czyli taka różnica zdań ***** i **. :) Dyskusji nie ma końca.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 listopada 2018 20:55:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Dawca pamięci" wraz z młodymi. Chciałem żeby to obejrzeli.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 listopada 2018 21:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie znam to!

Zaś ja obejrzałem "War Horse", ale spróbuję coś kiedyś napisać w wątku spielbergowskim.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 listopada 2018 21:19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Obejrzyjcie - ciekawa antyutopia, film raczej dla młodzieży (lekko ugrzeczniony), ale warto zobaczyć.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 22:46:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Ostatnimi czasy:
Lokator Polańskiego
Faraon Kawalerowicza, w tv fragmenty widziałam nie raz, ale tak świadomie od a do zet dopiero teraz. Nie mogę wyjść z podziwu: TAKIE zdjęcia, ograniczone barwy, kadry, minimalizm (podobno reżyser przykazał aktorom, aby jak najmniej gestykulowali) i surowość.
Diabeł ubiera się u Prady - ze względu na wątki z mojej biografii...
Dzień świstaka - uwielbiam!!! I ten fakt, że Phil nie wykąpie się w ciepłej wodzie ("ale to akurat tylko dzisiaj"). Naprawdę trzeba być kreatywnym, żeby wymyśleć taki scenariusz. Chcę więcej oglądać takich filmów!
Jestem regularną bywalczynią BRACZa (Biblioteka Raczyńskich jak coś), mają tam Złotą setkę teatru tv (to, co do tej pory wyszło na DVD czyli ok. 35 sztuk), jak na razie widziałam:
Kartoteka z Holoubkiem
Ożenek Gogola
Kłopoty to moja specjalność Chandlera
Kolacja na cztery ręce z Gajosem i Wilhelmim plus Trela - pojedynek mistrzów nie tylko muzyki, ale i pojedynek aktorski. Pod wpływem tej sztuki poznałam Glenna Goulda

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2018 16:25:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Rzymskie wakacje

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2018 16:41:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
marcela pisze:
Dzień świstaka


O, to chętnie bym obejrzał jeszcze raz!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2018 17:59:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
"Stalowe magnolie" wczoraj. I może ten "Dzień świstaka" poszukam...?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2018 18:03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Joon pisze:
I może ten "Dzień świstaka" poszukam...?

koniecznie :!:
kocham ten film :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 grudnia 2018 22:26:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzień świstaka super! Z rekomendacją moderatorską :)

Tymczasem dziś zrobiłem sobie wieczorek z pilotem i przez kilkadziesiąt minut skakałem po kanałach filmowych, oglądając po kilka minut kolejnego filmu. Bardzo lubię tak czasem zrobić, byle nie za często. Ale nie zawsze trafia się repertuar, który mnie usatysfakcjonuje, bo choć bardzo lubię oglądać filmy, które już widziałem, a czasem i popatrzeć na fragment czegoś, co nie widziałem, to muszą to być jednak szczególne rzeczy, żebym miał ochotę tak marnować czas... Dziś wieczorem było wyśmienicie!

Czego to ja nie trafiłem!

Godziny - sama końcówka; arcydzieło początku XXI wieku. Jednocześnie film, który mnie zachwycił i przeraził i to tak, że do dziś nie obejrzałem po raz drugi. te ostatnie 10 minut przekonało mnie i do tego, że arcydzieło, i że może jednak dam radę powtórce?

Pokojówka na Manhattanie - niezła odmiana po Godzinach :D Mam wielką słabość do tego filmu, nie wiem, czy ze względu na J.Lo, czy coś w tej historii mnie wzrusza... no wzrusza :-)

Salt - a tego nie widziałem, więc stwierdziłem, że kilka scen można zerknąć. nawet fajnie Angelina chodziła po ścianach ;-)

Dzień świra - jak robi kupę pod balkonem i takie tam ;-) Perwersyjnie lubię ten film!

Avatar - trafiłem też na koncówkę, ale jakaś taka mi się wydała... średnia

Kill Bill - tego obejrzałem najwięcej, bo trafiłem na Hattori Hanzo i potem nie mogłem się oprzeć, aby odświeżyć sobie masakrę u Japonki, bo to fragment tego filmu, który wspominam zdecydowanie najlepiej (oprócz fragmentu animowanego)

Florida Project - film, który będę musiał jakoś umiejscowić w tegorocznym podsumowaniu; przypomniało mi się szybko i łatwo, dlaczego mi się nie podobał i mnie irytował, a także nudził - ale również że nie jest to rzecz banalna

Shawshank Redemption - tego z kolei obejrzałem malutko, ale akurat, jak ucieka!

Koriolan - a tego najmniej, tylko parę obrazków, wystarczająco, żeby zorientować się w stylistyce tego filmu, który zawsze bardzo chciałem zobaczyć i ostatnio w końcu pożyczyłem

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473 ... 511  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group