Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:11:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498 ... 511  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2022 20:04:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
grawson pisze:
Ciekawe, bo ja z kolei nie obejrzałem do końca. Po latach takie ***


W sensie: nigdy nie obejrzałeś Fight Club do końca....?!? :shock:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2022 06:31:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tyler Durden pisze:
:shock:
x 10

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2022 18:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Tyler Durden pisze:
grawson pisze:
Ciekawe, bo ja z kolei nie obejrzałem do końca. Po latach takie ***


W sensie: nigdy nie obejrzałeś Fight Club do końca....?!? :shock:


Oczywiście widziałem. I po latach zatęskniłem, żeby obejrzeć ponownie. Niestety nie siadło. Nie byłem w stanie zrozumieć nihilizmu głównego bohatera.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 sierpnia 2022 20:15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Też mógłbym po latach obejrzeć i zweryfikować, jak ma się ocena trzy i pół gwiazdki, przy której od lat trwam 8-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 09:14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
grawson pisze:
Oczywiście widziałem. I po latach zatęskniłem, żeby obejrzeć ponownie. Niestety nie siadło. Nie byłem w stanie zrozumieć nihilizmu głównego bohatera.


Hmmm..... Ja - prawdę mówiąc - rozumiem go z roku na rok coraz bardziej...!

Crazy pisze:
Też mógłbym po latach obejrzeć i zweryfikować, jak ma się ocena trzy i pół gwiazdki, przy której od lat trwam


Spróbuj, ale tak na serio, bez rozpraszaczy i przysypiania.

* * *

....wczoraj u mnie, w odpowiednim "set & setting", Once Upon a Time in Hollywood. Powoli dojrzewa do stania się moim ulubionym filmem Quentina Tarantino 8-)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 09:30:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
....wczoraj u mnie, w odpowiednim "set & setting", Once Upon a Time in Hollywood. Powoli dojrzewa do stania się moim ulubionym filmem Quentina Tarantino


Trochę mam podobnie. Myślę o nim coraz cieplej w osi czasu. Zaraz po obejrzeniu byłem doń nastawiony tak ni w pięć ni w dziewięć. A teraz mam ochotę jeszcze raz go machnąć.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 10:12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
arasek pisze:
A teraz mam ochotę jeszcze raz go machnąć.


Polecam! Balsam dla duszy :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 18:57:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
wreszcie natrafiłem i obejrzałem dwa dobre filmy:

"Rykoszet" reż. Rodrigo Fiallega z 2020 roku *****
"Pod wspólnym niebem" reż. Mauro Mancini z 2020 roku ****

"Rykoszet" oglądnąłem nawet dwa razy w ciągu dwóch dni, raz sam, drugi z Ewą... i film mnie zauroczył. Ocena na filmwebie coś ponad 4 gwiazdki, więc źle być nie powinno - myślałem, ale sam obraz przerósł moje oczekiwania.... seans byłby jeszcze ciekawszy gdyby nie wstępniaki do filmu zarówno te na filmwebie, jak i na HBO, których po prostu nie wolno czytać - a osobę, która je napisała bym... sam nie wiem, ale bym nawet jej coś przykrego mógł powiedzieć... skandal... i żenada...

po prostu to trzeba zobaczyć jak prawdziwe kino... spoglądasz na plakat, kupujesz bilet, zasiadasz w sali, gaśnie światło....
i...........

https://rodrigofiallega.com/RICOCHET
tutaj bez szperania same screeny, odsłaniające magię....

"Pod wspólnym niebem" w oryginale "Non odiare" czyli "nie nienawidzić". Udany moralitet ;)

Wczoraj za to spróbowałem "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Bardzo słabe. Amerykańskie kino ma się chyba rzeczywiście źle.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2022 20:16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Pietruszka pisze:
"Pod wspólnym niebem" reż. Mauro Mancini z 2020 roku ****


Pod tym samym niebem :)

Chyba obejrzymy sobie oba, skoro piszesz że warto!

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 sierpnia 2022 06:22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Dopóki żyję. Jest na C+. Przedwczoraj z przerwami, a wczoraj już bez. Dobry film o śmiertelnej chorobie, odchodzeniu itp. itp. W zasadzie jedna postać i scena niewyraźne zarysowana budzi we mnie zgrzyt.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 sierpnia 2022 19:38:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ładnie piszesz o tym Rykoszecie i w ogóle, ale potem...

Pietruszka pisze:
Wczoraj za to spróbowałem "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Bardzo słabe.


no i nie wiem, czy jest szansa na współodczuwanie ;-)
Trzy billboardy to jeden z lepszych filmów XXI wieku, które dotychczas widziałem. Niby teraz nie tłukę tych filmów jak kiedyś, ale przecież coś tam widziałem. Mam odświeżone w tym roku i opinia potwierdza się bardzo mocno :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2022 07:07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Wczoraj wrzuciliśmy na tapet netflixowy mini-serial dokumentalny na temat przebiegu Woodstocku 99. Ja wiedziałem, że wtedy z tą imprezą coś nie pykło, ale kurka wodna, nie miałem świadomości JAK BARDZO nie pykło. Tym bardziej, ze 5 lat wcześniej relację z Woodstock 94 śledziłem nocą na MTV, czy gdzie tam ona wtedy leciała i koncerty, które się tam wtedy odbywały mocno wgryzły mi się w głowę i niebagatelnie wpłynęły na moje ówczesne zamiłowania muzyczne. Ale minęło parę lat, muzyczny mainsrteam przestał mnie kompletnie interesować (falę nu metalu odnotowałem dopiero wtedy, kiedy właściwie już się kończyła) i to co się odjebało (pardon my french, ale inaczej nie sposób tego nazwać), jakoś do mnie nie dotarło. Tym większe wrażenie zrobił na mnie ten dokument. Autorzy dokonują wiwisekcji całej imprezy dzień po dniu (wraz ze skokami retrospektywnymi), próbując dociec co było powodem tego, że hasło "peace, love and music" zostało w praktyce przekute na "rage, destruction and anarchy". Moim zdaniem, to wyjaśnienie tej zagadki pada już w pierwszych minutach filmu, a cała reszta jest wyłącznie skutkiem tego, co było głównym założeniem promotorów tzn. zorganizowanie wielkiej imprezy, bazującej na legendzie (a raczej micie) Woodstock, która przyniesie im zysk. Cała reszta była podporządkowana. Najbardziej szokujące są dla mnie dwie rzeczy. Pierwsza pojawia się wyraźnie w filmie - ani wtedy, ani po latach organizatorzy nie poczuwali się do jakiejkolwiek odpowiedzialności za to co się stało. Wszyscy dookoła byli winni - zespoły, firmy zewnętrzne, agresywni prowodyrzy, tylko nie oni sami. O drugiej w filmie jest tylko wzmianka. Pomimo wydarzeń w 1999, w 2019 ci sami ludzie próbowali zorganizować kolejną imprezę tego typu z okazji 50 rocznicy oryginalnego festiwalu. Dokument nie wspomina jednak o tym, że działali właściwie wg tego samego modus operandi co 20 lat wcześniej. Kompletna beztroska i kierowanie się zyskiem jako głównym celem, przy całkowitym olaniu takich kwestii jak bezpieczeństwo i komfort uczestników.

Dodam jeszcze, że jakkolwiek skala pokazanego tutaj syfu przebija wszelkie możliwe poziomy, to bardzo jaskrawie pokazuje pełen wachlarz zjawisk występujących przy okazji tego typu imprez, które powodują, że od lat trzymam się od wszelkich letnich festiwali jak najdalej.

Obrazek

phpBB [video]

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pn, 29 sierpnia 2022 07:42:49 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2022 07:35:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo ciekawa sprawa. W 99 byłem na takim etapie życia, że przegapiłem w ogóle istnienie takiej rzeczy i w sumie nic o tym nie wiem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 sierpnia 2022 07:52:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
W 99 byłem na takim etapie życia, że przegapiłem w ogóle istnienie takiej rzeczy i w sumie nic o tym nie wiem.


No i u mnie było podobnie. O tym, że w ogóle coś takiego jak W'99 miało miejsce dowiedziałem się dopiero parę lat później. A jeszcze później dotarły do mnie sygnały, że coś nie bardzo było z tą imprezą. Ale to tyle.
Tymczasem z tego dokumentu wynika, że ta impreza była dla lat 90-tych tym, czym niesławny festiwal w Altamont był dla lat 60tych - symbolicznym kresem pewnej epoki wraz z jej ideami, symbolami etc. Zresztą podobieństw jest więcej. Na Woodstock 99 gwiazdy uciekały gdzie pieprz rośnie prosto ze sceny swoimi limuzynami i autokarami, byle być dalej od tego miejsca, tak jak Stonesi czmychali z Altamont.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 31 sierpnia 2022 09:31:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pet pisze:
Wczoraj wrzuciliśmy na tapet netflixowy mini-serial dokumentalny na temat przebiegu Woodstocku 99.


Wczoraj na drugą nóżkę puściliśmy sobie pierwszy odcinek produkcji HBO z serii Music Box, który traktował o tym samym wydarzeniu:
Obrazek

Warto obejrzeć oba dokumenty, bo ciekawie się uzupełniają, bo chociaż mówią o tym samym i szukają podobnych przyczyn tych zajść, to nieco inaczej rozkładając akcenty. Film HBO mający mniej dramatyczno-thrillerową narrację niż serial Netflixa bardziej skupia się np. na całej genezie socjologicznej i kulturowej, która doprowadziła do tego smutnego finału. Oczywiście nie unika też uderzania w sensacyjne tony i budowania napięcia, przed nadchodzącą katastrofą, ale robi to innymi środkami.
Swoją drogą obie te produkcje analizując (czasem bardzo głęboko) wszystkie przyczyny, które spowodowały taką eskalację destrukcyjnej siły, dają tak naprawdę cząstkowo bardzo syntetyczne wyjaśnienie (serial Netflixa na początku, a film HBO na końcu). Brzmi ono następująco "Jeśli w pogoni za zyskiem zamkniesz na ograniczonym i zamkniętym obszarze kilkaset tysięcy ludzi, a następnie w ramach oszczędności zaczniesz ich traktować jak bydło, dając im jednocześnie przyzwolenie na bezkarne zachowywanie się jak bydło (pełna dostępność alkoholu i narkotyków, przy prawie całkowitym braku, lub bierności służb porządkowych), to w ciągu trzech dni wyhodujesz Władcę Much jaki Goldingowi się nawet nie śnił".

Teraz dla uzupełnienia chce jeszcze obejrzeć "Gimme Shelter".

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7653 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498 ... 511  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group