Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 17:18:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2023 20:21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Hehe, to faktycznie trafiłeś z frazą w 10. :D
Za to ja przyznam, że nie znałam takiego oblicza twórczości plastycznej Tove. Kojarzyłam ją oczywiście głównie z ilustracjami do Muminków, ewentualnie autoportretami, które jednak, co by nie było, stylistycznie odbiegają od tego obrazu.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 sierpnia 2023 09:20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No to jedziemy dalej. Tym razem bez żadnych haczyków. Praca w stylu raczej typowym dla autora.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 sierpnia 2023 20:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Jeszcze nie namierzyłam, ale bardzo fajne to.
Czy autor zajmuje się projektowaniem okładek płyt? Jeśli nie, to powinien zacząć. :)

Ps. W międzyczasie pozwolę sobie strzelić: J. J. Grandville? (choć o nim akurat nie powinnam pisać w czasie teraźniejszym ;) )


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2023 01:12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
Czy autor zajmuje się projektowaniem okładek płyt? Jeśli nie, to powinien zacząć.


Nic mi nie wiadomo o tym, żeby kiedykolwiek się tym parał. Natomiast to zabawne, że o tym wspominasz, bo kolejna podpowiedź, która planowałem udzielić w mojej poprzedniej zagadce dotyczącej Masereela, była związana z okładką płyty właśnie. A raczej kasety. Użyto na niej (raczej bez wiedzy autora) tej grafiki:

Obrazek

I chociaż nie lubię tego słowa, to w tym przypadku śmiało można powiedzieć, że w pewnych kręgach był to materiał kultowy w swoim czasie.

A co do Twojego strzału...

Fengari pisze:
Ps. W międzyczasie pozwolę sobie strzelić: J. J. Grandville? (choć o nim akurat nie powinnam pisać w czasie teraźniejszym )


Nie. To nie on. Ale o autorze powyższej grafiki też raczej nie powinno się już mówić w czasie teraźniejszym. Chociaż zdecydowanie krócej, niż w przypadku Grandville'a.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 sierpnia 2023 19:38:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Podpowiedz nr 1: twórczość krajowa

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 sierpnia 2023 11:54:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pet pisze:
Podpowiedz nr 1: twórczość krajowa


Nr 2...

...pochodząca z Kutna.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2023 14:34:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 września 2023 00:08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Przyznam, że szukałam, ale wymiękłam...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 września 2023 09:48:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Tedy uznajmy, że zagadka była zbyt wymagająca i nie męczmy się dalej: http://wielkiwodewil.pl/

Niech zadaje kto chce.


PS: A jeszcze przy okazji bohatera poprzedniej zagwozdki, która zadałem - Fransa Masereela. Trafiłem na jego prace zwiedzając Centrum Pompidou. Trochę tam ich mieli (i to takich, których dotychczas nie znałem, a do tego kilka oryginalnych desek z wyrytymi ilustracjami), więc po obchodzie obu pięter galerii, pogalopowałem na parter, do wcale obszernej księgarni muzealnej (większej niż niejeden Empik w naszych galeriach handlowych), z pytaniem czy mają w ofercie jakieś jego książki, albumy, powieści graficzne (bo i takie wydawał), cokolwiek. No i tu nastąpił mały zonk, bo okazało się, że dwie panie ze sklepowego punktu informacji, całkiem dobrze obeznane w ofercie ekspozycyjnej i artystycznej samej wystawy, jak i zasobów towarowych (na pytanie o albumy z pracami Invadera wskazały mi palcem odpowiednią półkę na drugim końcu sklepu, nawet nie wstając z miejsca), nawet nie słyszały takiego nazwiska. Musiałem im je literować, a i tak ciężko było, kiedy się okazało, że w nazwisku występują dwa "e" obok siebie. No ale w końcu system wypluł info, że gdzieś, na tej całej wielkiej powierzchni sprzedażowej jest jakieś wydawnictwo Masereela. Starsza z pań, próbując się zrehabilitować ruszyła ze mną na poszukiwania przedzierając się między regałami, stojakami, stołami zapełnionymi stosami książek i albumów. Naprawdę próbowała być pomocna i naprawdę się starała znaleźć dla mnie tę jedną, jedyną książkę (już nawet zacząłem się obawiać, co będzie, kiedy się okaże, że to coś, co już mam, bo tak się bidula męczy, że głupio mi będzie nie kupić). Na szczęście/niestety pomimo przejścia działów z monografiami, malarstwem współczesnym, sztukami graficznymi, a nawet buszując zawzięcie w dziale komiksów i powieści graficznych, nie udało nam się znaleźć tej jednej, jedynej pozycji z pracami Masereela. Pani spiekła raka, zaczęła mnie gorąco przepraszać, a mi az się głupio zrobiło, że tyle kłopotu na próżno narobiłem. Zakładam więc, że ta książka/album Fransa ciągle gdzieś tam jest i czeka na swojego kupca. Miejcie to na uwadze wizytując to miejsce. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 września 2023 19:07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
A może ktoś tą książkę, jedną jedyną, gwizdnął i gdyby nie Ty, nikt by sie nawet nie zorientował, że znikła. :wink:

Pet pisze:
http://wielkiwodewil.pl/

Jaka fajna strona! :) Teraz już rzadko spotyka się taką fikuśną nawigację...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 października 2023 17:28:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo, BARDZO, B_A_R_D_Z_O polecam wszystkim absolutnie fantastyczną i - jak zwykle - doskonale przygotowaną wystawę w Villa La Fleur w Konstancinie. "Zakopane - wyrzeźbione, namalowane" trwa od wczoraj (7 X) do 31 marca 2024. Jest to zupełnie wyjątkowa, przepięknie opracowana kolekcja, której poświęcić można kilka uczciwych godzin. Oczywiście oba budynki muzealne VlF są warte wizyty, ale ta konkretna wystawa jest na tyle intensywna, że powinno się jej zapewnić pełną uwagę. Zdecydowanie namawiam na wybranie wariantu zwiedzania z przewodnikiem - w naszym przypadku był to Michał Kopyt, a jego wspaniała godzinna opowieść pozwoliła na to, by później działać z większym zrozumieniem :) Cała ekspozycja to nie tylko sztuka i rzemiosło, ale też dużo smaczków i ciekawostek z obszaru taternictwa i narciarstwa wysokogórskiego. Polecam z całego serca! Katalog/Album towarzyszący wystawie to dzieło sztuki samo w sobie!

https://www.facebook.com/villalafleurkonstancin

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group