Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 19:01:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1019 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 17 lipca 2023 17:36:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
No to (Kraków) jakoś mało żalu chyba, c'nie?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2023 17:57:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Może i mało, ale po co to pisać? Że mamy się cieszyć czy co?
Dzięki Budyń za info i temat zamknięty. Jak mało żalu, to i szkoda serwera (na nasze oba posty).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2023 18:27:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No to wyjaśnijmy jeszcze temat basenu w Bytomiu. Kilku Gruzinów w wieku od 18 do 50ciuparu lat zaczepiało na tym basenie dzieciaki. Dzieciaki poskarżyły się rodzicom, rodzice ochronie, a ochrona zgarnęła tych Boratów do swojej kanciapy, zamknęła na klucz i wezwała policję. Zanim jednak policja przybyła na miejsce, to poszła fama, że to pedofile i ludziska chcieli urządzić im lincz. Jak przyjechały bagiety, to musiały wzywać posiłki i rozpędzać wkurwiony tłum przy użyciu gazu.

Na tym tle najspokojniej wypada sytuacja spod szczytu Giewontu, gdzie turyści przepychający się na łańcuchach zaczęli się awanturować, potem bić, a na końcu w ruch poszedł gaz pieprzowy. Dym zrobił się na sto fajerek. Na szczęście nikt nie zginął. Do zdarzenia została wezwana policja.

Ciekawy jestem jak tam dotarła, ale ponoć przybyła na miejsce.

Co ten upał robi z ludźmi, to ja nie wiem.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2023 20:20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
mamy się cieszyć czy co?


Cieszyć się można tylko z tego, że nikogo przy okazji nie zabili. Po wpisie Budynia poszukałem sobie o co chodzi. Jeśli ktoś tak zapierdala po mieście, to równie dobrze mógłby uprawiać drive-by shooting - stanowi identyczne zagrożenie dla wszystkich innych "uczestników ruchu".

Pet pisze:
o ten upał robi z ludźmi, to ja nie wiem.


Ja pierdolę. O tym też nie słyszałem.... :?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2023 20:39:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
W większości z tych newsów faktycznie nie ma nic zabawnego, ale turyści walczący że sobą na giewontowych łańcuchach z użyciem gazu pieprzowego to już jest taki poziom absurdu, że aż nie umiem na to patrzeć jak na realne wydarzenie, tylko jak na jakąś grubo pojechaną groteskę!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 18 lipca 2023 18:47:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
zasada pisze:
Streszczę Poznań.
w JuKeju też streścili, łącznie z nazwiskami

https://www.dailymail.co.uk/news/article-12307335/Jealous-love-rival-murders-former-girlfriends-new-fiance-shoots-head-horrified-ex-outside-hotel-Polish-tourist-town.html

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 grudnia 2023 13:19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
U mnie w kościele dość często są intencje mszalne za rodzinę Czubaków. Myślę, że gdybym był członkiem tej rodziny i miałbym syna, to dałbym mu na imię Łukasz, by mówić na niego Łuki.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 09:08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 809
Skąd: Marshes
Z życia wzięte. Trzeba sobie wyobrazić kolejno:
1. system informatyczny, w którym pracownicy sporej firmy mogą się "samoobsłużyć";
2. w nim - aplikację do wnioskowania o szkolenia;
3. inny system - taki do zgłaszania różnych problemów, ale przede wszystkim informatycznych;
4. w nim - zgłoszenie z prośbą o usunięcie w tym a tym wniosku szkoleniowym uzasadnienia o treści: Zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 20:13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Mnie to nie dziwi ani niestety nie bawi, bo wiem, że są firmy (sama niestety kiedyś w takiej pracowałam, na szczęście to było bardzo dawno temu), gdzie ludzie po prostu boją się przyznać, że szukają nowej pracy. Ktoś tu najwyraźniej przestraszył się, że zostanie o takowe szukanie podejrzany. I to jest smutne, bo albo atmosfera w obecnej jest chora, albo ma złe doświadczenia z wcześniejszej. No, ewentualnie może nasłuchał się jakichś niefajnych historii od innych ludzi...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 21:58:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 809
Skąd: Marshes
Może jestem jakiś niezorientowany i staroświecki, ale dla mnie to trochę jednak niecodzienne, żeby oczekiwać od pracodawcy, że cię pośle i zapłaci za szkolenie, które ma ci pomóc znaleźć lepszą robotę.

A uzasadnienie, jak podejrzewam, kazał zmienić akceptujący przełożony.

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 kwietnia 2024 18:55:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Może ja jestem rozpieszczona przez mojego poprzedniego pracodawcę, ale tam różne szkolenia oferowano chętnie (również niezwiązane z aktualnym stanowiskiem) i całkiem otwarcie przyznając, że - no właśnie - zwiększają one naszą atrakcyjność na rynku pracy. Firma świadomie sama w ten sposób chciała zwiększyć swoją własną atrakcyjność na rynku pracy.

W mojej obecnej firmie jest tak, że po prostu - jeśli ktoś sobie zażyczy szkolenie powyżej pewnej kwoty - jest zmuszony podpisać cyrograf, że potem przez jakiś okres czasu nie odejdzie do innej firmy. I tyle.

Myślę, że każdy rozsądny pracodawca ma świadomość, że oferując szkolenia pracownikom, zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy. A że nie każdy jest rozsądny, albo nie każdy chce się pogodzić z tym faktem, to inna sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 kwietnia 2024 11:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Dostałem dziś takiego e-maila pt." Do Polek i Polaków" od pana Tadeusza Cichockiego (z licznymi pdf-ami ale trochę się boję otwierać):

Dzień dobry.
Wiadomości przesłane w załączeniu odnoszą się do najistotniejszych spraw społeczno-politycznych wszystkich Polaków i naszej Ojczyzny. Mowa jest przede wszystkim o nielegalnym funkcjonowaniu wszystkich organów w państwie wynikającym przede wszystkim z cyklicznie przeprowadzanych zamachów stanu dla kamuflażu zwanych wyborami powszechnymi. W związku z tym brak jest obowiązku stosowania się do przepisów nielegalnego prawa i decyzji, wezwań, postanowień, wyroków,..., nielegalnych organów, opłacania kontrybucji/haraczu zwanych dla niepoznaki podatkami,.... Mowa jest również o konieczności podjęcia przez Polaków obowiązku obrony swoich niezbywalnych praw i Ojczyzny zgodnie m.in. z art. 8 Dekretu Zwierzchnika Władzy w Rzeczypospolitej Polskiej. (http://www.tcichocki.pl/20150402_Wypowi ... anstwa.pdf).
W istniejącej sytuacji suweren powinien działając w zakonspirowaniu wydawać i wykonywać w imieniu Zwierzchnika Władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej sprawiedliwe wyroki na każdym, kto działa na szkodę Polaków i naszej Ojczyzny. W szczególności na osobach funkcjonujących na podstawie nielegalnych uprawnień.

Z poważaniem Tadeusz Cichocki – Przedstawiciel Zwierzchnika Władzy w Rzeczypospolitej Polskiej.


Hmm... nawet chętnie wydałbym kilka wyroków :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 kwietnia 2024 19:27:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Ciekawe, kim jest Zwierzchnik Władzy. :lol:
A PDFów faktycznie bałabym się otwierać...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 20 kwietnia 2024 13:37:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
No właśnie, kim jest Zwierzchnik?!
Może jakiś Jagiellonn?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1019 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group