Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:20:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 21:46:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pet, a co z wywoływaniem? Masz własny koreks i resztę czy punkt w pobliżu? Pisaliście o skanowaniu negatywów tzn że teraz zabawa z papierem światłoczułym odpada? Czy jak? Bardzo mnie to interesuje i, mam wrażenie, stałem się kibicem Twojego antykwaryzmu w dziedzinie fotografii :) .
Aż wspomniałem na swój aparacik Wera - ma z 50 lat :P .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 22:06:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Pet, a co z wywoływaniem? Masz własny koreks i resztę czy punkt w pobliżu?



Koreks mam w piwnicy... chyba nawet dwa. Ale raczej do niczego się nie nadają bo ostatni raz były używane ponad 20 lat temu i są zdrowo zapyziałe. Niestety w pobliżu nie mam żadnego punktu, który wywoływałby filmy 120 i dlatego muszę przekraczać bramy mego księstwa i śmigać z rolkami do centrum, gdzie jest kilka zakładów, które wywołują u siebie takie błony...

...i dlatego przeglądam już z wielką uwagą ceny rozmaitych koreksów i chemii i czytam książki o fotografii z lat 70-tych... :)

...ale pomału. Jeszcze nie teraz...

...chociaż mam wrażenie, że zabranie się za samodzielne wywoływanie czarno-białych negatywów, to w moim przypadku raczej kwestia pt "kiedy?", a nie "czy?"

antiwitek pisze:
Pisaliście o skanowaniu negatywów tzn że teraz zabawa z papierem światłoczułym odpada?



Odpada o tyle, że zrobienie ciemni z łazienki w M3 i to przy małym dziecku, to zadanie tyleż karkołomne co bezsensowne. Natomiast z punktu widzenia sprzętowego nic nie stoi na przeszkodzie. Powiększalniki, lampy, kuwety, maskownice, suszarki etc można teraz kupić na allegro za grosze (papier oczywiście też). Ba! Trafiają się nawet aukcje gdzie ludzie sprzedają kompletne wyposażenie ciemni na raz za śmieszne pieniądze. Ale jak mówię: nie miał bym gdzie tego postawić...

...chociaż bardzo żałuję, bo dziecięciem będąc nie raz i dwa bawiłem się w robienie odbitek na powiększalniku i wrażenie kiedy nagle na białym papierze zaczyna się pojawiać obraz jest niesamowite. Chętnie bym tego jeszcze zaznał. Ale jeśli już to raczej w odległej przyszłości. No i dlatego pozostaje skaner.


antiwitek pisze:
mam wrażenie, stałem się kibicem Twojego antykwaryzmu w dziedzinie fotografii



Ty nie kibicuj! Ty znajdź jakiś stary aparat dziadka, czy taty, nabij film i cykaj foty. Zobaczysz jaka frajda. A nawet jeśli Ci się nie uda nic znaleźć to zawsze pozostają giełdy foto no i oczywiście allegro. Można tam wyrwać sprawne sprzęty robiące fotki w formacie 6x6 i 6x9 cm za niecałe 100 zł.

Obrazek wychodzi z nich np. taki:

Obrazek

(choć tu akurat wyszedł nieostry :) )

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 czerwca 2010 22:34:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nigdy nie pisałem w tym wątku.. i chyba trochę nie o to w nim chodzi...

Ale w każdym razie dziś uroczyście zakończyliśmy nasze tegoroczne szkolne kółko filmowe. I mogę powiedzieć śmiało, że w jakiś sposób spełniło się moje wielkie marzenie - żeby naprawdę móc podzielić się z kimś moją miłością do kina. Udało się to już wcześniej, z naszymi dziećmi, ale w szkole było to znacznie bardziej dopracowane, zorganizowane, ubrane w kształt konkretnych zajęć. Jestem przekonany, że były to najlepsze zajęcia, jakie kiedykolwiek prowadziłem. I publiczność mieliśmy taką, że ech - łezka w oku, że większość z nich w przyszłym roku już odchodzi do gimnazjum.
A współprowadzącej lepszej mieć nie mogłem. Bez niej zresztą nic by się nie zaczęło...

... ponad rok temu na szlakach Beskidu Małego wykluł nam się w głowach ten pomysł. Przez cały rok było to coś, o czym myślałem, o czym marzyłem, co zajmowało mnie może bardziej niż cokolwiek. Na co czekałem z tygodnia na tydzień. I dziś, z Blues Brothers na ekranie, ze sporą ilością jedzonka na stole ;-), doprowadziliśmy projekt do końca, myślę, że mogę powiedzieć: triumfalnie. Dzieci, które nam towarzyszyły w tym roku, będą pamiętać kółko, mogę za to ręczyć.

Teraz zaczniemy pewnie szybko myśleć o następnym roku :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 czerwca 2010 09:32:59 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Fengari pisze:
żeby nie było pająków

Pająki są wszędzie :twisted: Wczoraj OLBRZYMI uwił sobie gniazdko u mnie w pokoju (w mieście!). Nie bez obawy schwytałam go w szklankę. Niosąc na balkon z ciekawości zajrzałam do niego.. poruszył się, wypuściłam wszystko z ręki, wrzasnęłam, pająk zaczął uciekać. Chciałam schwytać go ponownie, ale niechcący przydusiłam i chyba zrobiłam mu krzywdę :( Wylądował na balkonie...

Ja lubię wieś między innymi za to, że przyzwyczajam się do trudnych warunków i robactwa i do pracy fizycznej. Też marzę o domku na wsi (właściwie już jest, jakiś czas temu nawet kosiłam tam trawę). Brakuje tylko...
natalia pisze:
od kwietnia do października
.
Przede wszystkim kocham tam spokój, śpiew ptaków, ciszę, ... nie umiem tego określić. Cały rok tęsknię, kiedy będę mogła tam pojechać. Czuję, że żyję tam pełnią. Czuję też, że z powołania jestem ogrodnikiem i stolarzem (to ostatnie po pradziadku). Szalenie pociąga mnie zajmowanie się domem, sprzątanie, gotowanie... ale to tylko tam tak mam.

Uściślę, że domek MUSI być drewniany, coś jak z lat 30-tych ubiegłego wieku, musi mieć piec, który będzie szumiał i strzelał we chłodne jesienne noce.

Nie chcę tylko wścibskich sąsiadów, ale to nieodłączny element takiego domu ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 czerwca 2010 11:03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Cytat:
ja marzę o domku z ogródkiem

Odwagi - marzenia się spełniają ! W naszym przypadku jeszcze tylko remont, przeprowadzka i w zimie walczymy z tym draniem od pługa :D

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 października 2015 18:18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A ja przez ten swój sen przedwczorajszy zachorowałam całkowicie na Edynburg.
Tyle jest miejsc, które bym chciała zobaczyć, o których marzę od dawna, a on tak nagle ni stąd ni zowąd się zjawił i wepchnął mi się na pierwsze miejsce i podbił serce całkowicie. O niczym innym nie myślę i ciągle go mam przed oczami! On mnie wzywa, czuję to!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 października 2015 20:15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..no to ja bym się spakował i pojechał !

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 października 2015 21:01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
He he, teraz nie ma szans, ale w przyszłym roku, mam nadzieję, że się uda. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 października 2015 07:05:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Musi się udać! :D

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 października 2015 07:36:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 24 listopada 2014 21:36:08
Posty: 735
Skąd: z nienacka
Ja to czasami przecieram oczy ze zdziwienia że coś się spełniło.

Na razie czekam zimy bo 60 km ode mnie jest Willingen i skoki narciarskie.

A tak w przyszłości popłynąć najpiękniejszym Transatlantykiem Queen Mary 2 Cunard gdziekolwiek ..i..
ściskając w ręku kamyk zielony ,patrzeć jak wszystko zostaje w tyle

_________________
Mieszkam we mgle, po tamtej stronie
mieszkam we mgle, na jakiś czas


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 października 2015 13:02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja kiedyś obiecałem sobie, że jak tylko będę miał możliwość, to polecę na Księżyc. Nawet już się denerwowałem przed podróżą, ale trochę mi przeszło. Marzenia mi się generalnie spełniają, więc...może kiedyś polecę. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 października 2015 21:45:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
O, Ty to masz fajne marzenie. :D Mi by wystarczyło znalezienie się na orbicie Ziemi, ale na spełnienie się tegoż, to już jednak nie liczę. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 października 2015 11:51:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Tak się rozmarzyłam... Żeby czytać średnio dwie książki tygodniowo i żeby w mieszkaniu się nie kurzyło. Ależ byłoby pięknie!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 grudnia 2019 18:09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Pojednanie... ale takie prawdziwe, nie na niby...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 grudnia 2019 18:32:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Dobra myśl.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group