Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:40:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 31 grudnia 2019 17:14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
John Porter
Yellow Horse
Koncert inauguracyjny Słupskiego Klubu Jazzowego
Aron Blum
The Fruitcakes
Roomieńce, Strach przed Latem, Sonbird
Przeor, H.Lucyna, The Fruitcakes
Austin Miller
Řemdih
Bartosz Smorągiewicz Gypsy Jazz Ensemble
Michał Kmieciak
Dagadana, Adam Strug, Darek Malejonek Hyperhemon, Rodzina Pospieszalskich, Beata Bednarz
Restless Sea, Luxtorpeda
Chór Sofia
Panieneczki, Dagadana
The Beat Freaks
Jazz.U
Jorgos i Antonis Skolias
Natalia Niemen
XY Quartet
Luxtorpeda
Kapela z Gminy Damnica, The Fruitcakes

Ponadto, byłem raz w filharmonii. Solistą był Krzysztof Meisinger.

Podsumowując, było kilka naprawdę dobrych koncertów (np. Luxtorpeda), dominowały przeciętne (np. Bartosz Smorągiewicz), a trafiły się i słabe (np. Aron Blum).

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 20:52:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Niedużo, ale wytłuszczone bardzo mi się podobały. Jakichś wielkich rozczarowań nie było.
01.02.2019 EABS, Warszawa, Klub SPATiF
15.02.2019 Armia, Warszawa, klub Potok
22.02.2019 KGDNKSzR, Warszawa, SARP
31.03.2019 Marcin Masecki z zespołem, Warszawa, Bar Studio, Urodziny Bacha
17.05.2019 Koncert symfoniczny, Warszawa, Filharmonia Narodowa
31.05.2019 EABS, Warszawa, Sala widowiskowa Broadway
18.07.2019 KGDNKSzR, Warszawa, Jazdów
01.08.2019 Warszawskie Combo Taneczne, Warszawa, Jazdów, Ladom
21.09.2019 KGDNKSzR, Warszawa, Pasaż Wiecha
27.09.2019 Tomasz Budzyński z zespołem, Warszawa, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Stutthof. Apel Cieni
05.10.2019 Kwartet Śląski, Katowice, NOSPR, "Grażyna Bacewicz i Ameryka(nie)"
16.11.2019 Armia, Warszawa, Remont


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 21:56:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
co to?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 22:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Które?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 22:31:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Emilian pisze:
KGDNKSzR

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 22:41:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Zespół znajomych. Architektoniczny coverband.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 23:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ale to jest pełna nazwa, czy jakiś akronim?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 stycznia 2020 23:38:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Takiej nazwy oficjalnie używają, ale przy okazji to akronim od ich nazwisk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2020 22:55:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niewątpliwie był to najbogatszy koncertowo rok w moim życiu. Czy przełożyło się to na jakość? I tak, i nie. Nie, bo nie byłem na żadnym koncercie, na którym bym odleciał i który by szturmem zdobył szczyty mych list. A tak, bo zobaczyłem na żywo mnóstwo rzeczy naprawdę znakomitych, które były dla mnie całkiem lub w znacznej mierze nowe. W pewnym wieku jest to już wartość nie do przecenienia :-)

Oto spis:

1. Szpura / Małkowski - 10 I - CH25 - koncert wyjątkowy nie ze względów czysto muzycznych, ale biograficznych: tam to poszliśmy całą czwórką i po tym wydarzeniu wykluło się postanowienie, że zagramy!

2. Ryby - 17 II - Klub DZiK - koncert z definicji familijny pod hasłem czwarte (?) urodziny Malinki, muzycznie nie porwało mnie

3. Warsaw Improvisers Orchestra - 24 II - Klub Chmury - a to owszem, bardzo dobre pierwsze spotkanie z Improwizatorami

4. Szamburski / Szpura / Tokar - 21 III - Klubokawiarnia Młodsza Siostra - chyba najlepszy koncert roku!

5. Zakrocki / Łagodziński / Kasperek - 23 IV - CH25 - niewiele pamiętam, nie zrobiło na mnie większego wrażenia

6. Glen Hansard - 14 V - Palladium - niezwykła postać sceniczna; jak przyjedzie znowu, to od razu idę!

7. koncert muzyki dawnej, Orchestra of the Age of Enlightenment - 19 V - Filharmonia Narodowa - jak to często u mnie bywa z Filharmonią, bardzo pięknie, a potem nic nie pamiętam ;-)

8. The D.N.Acid Rock - 15 VI - CH25 - wiadomo

9. Bastarda - 20 VI - Ladomek - super koncert, super miejsce (dla mnie po raz pierwszy), a szczytem wszystkiego było, jak ci ludzie obok mnie wstali i zaczęli śpiewać :D

10. Robert Jaworski + Szamburski / Górczyński i różni inni ludzie - 10 VII - Ladomek - a tutaj to jednak za wysoki stopień eksperymentalności jak dla mnie

--
Tyle wypisałem sobie w sierpniu, a potem napisałem o zamierzeniach:

Cytat:
W planach najbliższych, mniej i bardziej skonkretyzowanych:
- na początku września wybrać się do Łazienek na koncert chopinowski
- pod koniec września na Leszczersów
- wypatrywać jeszcze jednego występu Warszawskich Improwizerów
- pójść do Filharmonii z raz chociaż tak ot
- a 1 grudnia pójść na Grigorija Sokołowa tak nie ot

W Łazienkach byłem raz, ale ostatecznie do wysłuchania koncertu nie doszło, ani nie doszło do ponownego wybrania się tam, czego bardzo żałuję.
Do Filharmonii "ot tak" też nie dotarłem.
Reszta udała się prędzej czy później.
Za to wkrótce po napisaniu tamtego posta, całkiem nieoczekiwanie, dotarłem na następny koncert i to jeden z ważniejszych:

11. Paweł Szamburski - 27 VIII - Festiwal Singera - wspaniały prezent urodzinowy i jeden ze zdecydowanie najbardziej fascynujących koncertów roku dla mnie!

12. Medallion - 28 VIII - Ladomek - trochę bez wyrazu jak dla mnie

13. The Leszczer's i Dzieci opieki społecznej - 28 IX - ADA - lubię pankrok :D

14. Marcin Masecki/ Wacław Zimpel
oraz Bastarda - 24 X - Studio Polskiego Radia - dwukoncert bez rewelacji, choć niby mogłaby być; bardziej nawet podobali mi się Masecki z Zimplem grający śpiew ptaków ;-) - na żywo bardzo fajne, choć płytą nie byłbym zainteresowany; z kolei Bastrda nagrywała właśnie na żywo płytę i dla mnie brzmiało to nieco bez jaja, spodziewam się jednak, że płyta może pokazać duży potencjał tego materiału

15. Armia - 16 XI - Remont - wielka radość i prawdziwy czad; obok numeru 4 drugi najlepszy koncert roku

16. Bobby McFerrin - 22 XI - Arena Ursynów - niestety wychodzi, że mogło to być koncertowe rozczarowanie roku; nie sprawdziłem w końcu, czy była gdzies informacja, że Bobby był tego dnia chory, czy tak jakoś niemrawo wyszło...

17. Bastarda - 28 XI - Spatif, Warsaw Wind Festival - a to byłby najlepszy koncert roku, gdyby składał się z samej muzyki, ew. z minimalnymi wstępami; rozbudowane fragmenty gadane były jednak mało kompatybilne z muzyką, co osłabiało wymowę całości. Muzycznie jednak - wydarzenie roku!

18. Grigorij Sokołow - 1 XII - Filharmonia Narodowa - nie jestem ja wielkim znawcą pianistyki, ale że to jest prawdziwy Artysta to mogę powiedzieć z zamkniętymi oczyma; repertuarowo dla mnie tak sobie, wykonawczo przepięknie

19. Warsaw Improvisers Orchestra - 29 XII - Klub Chmury - doskonałe zwieńczenie roku; to była naprawdę improwizacyjno-schizofreniczna petarda!


Ponieważ obracałem się wciąż w kręgu tych samych muzyków, to zobaczmy, kogo ile razy widziałem na scenie:

Paweł Szamburski - sześć razy (4,9,10,11,13,16)
Michał Górczyński - cztery razy (9,10,13,16)
Tomek Pokrzywiński - trzy razy (9,13,16)
Janek Małkowski - trzy razy (1,2,19)

i szereg ludziów po dwa razy, w tym - nieoczekiwanie Paweł Szpura, którego miałem wrażenie, jakbym częściej widział, ale to było dawniej.


To jeszcze na koniec uchylę choć zazdrostki, jak to śpiewał kiedyś Spięty (a na koncert Lao Che mamy iść w kwietniu :-)):

Tyler - oczywiście Claypool/Lennon, ale tak naprawdę najbardziej zazdroszczę tego:
Tyler Durden pisze:
9 września. Der Father (Joanna Halszka Sokołowska band & choir). Spatif.


od MAQ:
MAQ pisze:
Gerry Jablonski Band i Józef Skrzek / 04.V.2019 / Las, Woda & Blues, Radzyń


od Peta:
Cytat:
Miguel & the Living dead


a tak w ogóle, to ja żałuję, że nie zrobiłeś spisu; do pewnego momentu chyba go robiłeś, skoro w lecie z Tylerem się licytowaliście, jak elf z krasnoludem ;-)
a ja bym był bardzo zainteresowany - niekoniecznie gdzie i kiedy - to się chyba głównie dla celów kronikarskich dla siebie robi - ale pisałeś tu dużo o różnych koncertach i wiele z nich bardzo mnie zainteresowało. Taki wypis jak Mikosz mogłeś zrobić.

jeszcze od Emiliana:
Emilian pisze:
01.08.2019 Warszawskie Combo Taneczne, Warszawa, Jazdów, Ladom

Witt mocno polecał to Combo, a w Ladomku fajnie by było posiedzieć...

Lista Mikosza niestety zbyt abstrakcyjna dla mnie. Muzzy'ego w sumie też ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2020 23:00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
W tym roku byłam na koncertach obiektywnie może niewielu, zwłaszcza w porównaniu z Wami, ale jak na mnie to całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że coraz mniej mi się ganiać po koncertach chce.
A były to, w kolejności chronologicznej:

1.Glen Hansard /Palladium - rewelacyjny koncert, muzycy spisali się na medal, wszystko brzmiało wspaniale, świetne interakcje z publicznością

2.D.N.Acid Rock /Chłodna 25 - zdumiewająco dobry, niezapomniany koncert, gdzie jak wiadomo, zespół udowodnił, że grać potrafi (na bardzo wielu instrumentach ;) ) i wyjątkowa, niepowtarzalna atmosfera. Jeśli D.N.A. stanie się kiedyś znanym zespołem grającym na stadionach, to zawsze z dumą i szczęściem będę wspominała, że było mi dane uczestniczyć w tym kultowym wydarzeniu!

3.Summer Fog Festival /Torwar - miazga, koncertowe wydarzenie roku!

4.Stutthof. Apel cieni / kościół św.Andrzeja Boboli - bardzo mocne, wgniatające w ziemię przeżycie.

5.New Model Army / Proxima - najsłabszy punkt roku. Zastanawiam się nad przyczynami. Czy zespół faktycznie słabiej grał niż poprzednio w tym samym miejscu? Może to dlatego, że zabrakło moich ulubionych kawałków, które były poprzednio? A może wina nagłośnienia? Poprzednio nagłośnienie było bardzo dobre, tym razem ledwo rozróżniałam dźwięki. A może to dlatego, że byłam chora i zmęczona i ledwo wytrzymałam do końca? A może wcześniejsze koncerty z tego roku mocno zawyżyły mi poprzeczkę oczekiwań? Bardzo jestem ciekawa, jako oceniają ten koncert inni forumowicze, którzy mieli okazję uczestniczyć w obu i mają porównanie. Pet chyba był?

6.Armia /Remont - wstrzymuję się od oceny, żeby nie być niesprawiedliwą. Armia grała świetnie i nie ich wina, że stałam w miejscu, gdzie gówno było słychać i jeszcze dokuczył mi klub.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2020 23:04:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fengari pisze:
3.Summer Fog Festival /Torwar - miazga, koncertowe wydarzenie roku!

to był ten Nick Mason i Soft Machine?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2020 23:04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
4. Szamburski / Szpura / Tokar - 21 III - Klubokawiarnia Młodsza Siostra - chyba najlepszy koncert roku!


:aniolek: :aniolek: :aniolek:

W ogóle spoko lista. Wielce mnie uradowała.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 stycznia 2020 23:06:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
to był ten Nick Mason i Soft Machine?

Tak! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 stycznia 2020 07:47:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Crazy pisze:
czwarte (?) urodziny Malinki
trzecie


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 stycznia 2020 09:21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Korzystając ze zwolnienia leżącego, które zwalnia mnie z większości obowiązków domowych (z wszystkiego choćbym nawet bardzo chciał się nie da), udało mi się zebrać ten mój bardzo dobry rok koncertowy. Na tylu koncertach byłem chyba ostatnio pacholęciem będąc na studiach.

* Bielizna 17.01. Pogłos, Warszawa [pierwszy i po zastanowieniu lepszy z dwóch koncertów Bielizny na których byłem w tym roku. Trochę krótszy, ale bardziej treściwy, poza tym te same żarty słyszane kolejny raz już tak nie bawią]
* Alcoholica 24.05. Dog Rock Koncert, Grodzisk Maz.
* Pablopavo i Ludziki 08.06. Festiwal muzyki etnicznej "Korzenie Europy", Warszawa
* Nagrobki 29.06. \
* Mikołaj Trzaska - 29.06. Mięty Pole Festiwal, Grodzisk Mazowiecki
* Lech Janerka 29.06. / [Lech i zespół w formie]
* Metallica 21.08. Stadion Narodowy, Warszawa [niby niewiele nowego, ale St.Anger, Spit Out The Bone i Sen o Warszawie - ciary]
* Syny 29.08. Fala - Pawilon nad Wisłą, Warszawa [koncert roku! wyprawa z nastoletnia córką, tłum młodzieży nad Wisłą, świetne hiphopowe przedstawienie z bardzo dużą ilością dymu, Piernikowski pojawiający się to na scenie, to wśród publiczności, niesamowite transowe bity, zero gwiazdorstwa]
* Komety 30.08. Fala - Pawilon nad Wisłą, Warszawa
* Kult 07.09. Grodzisk Mazowiecki
* Sahel Blues 4.10. Mediateka, Grodzisk Maz. [Pako Sarr, Mamadou Diouf i Sebastian Wielądek wyprawa do Afryki, instrumenty z rurek pcv - piękne]
* Hooverphonic 6.10. Progresja, Warszawa [triphop, chill, disco - duża radość ze sceny do publiczności i na odwrót]
* Armia 16.11. Remont, Warszawa
* Bielizna 15.12. Pogłos, Warszawa

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group