Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 05:19:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 00:29:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Fengari pisze:
Co?!! Nie miałam pojęcia o tym koncercie. Poszłabym na pewno!
To był jakiś przekładany koncert, chyba pierwotnie miał być w 2020.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 00:57:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
A to mi się coś przywidziało, że byłeś też na xxx koncertach podczas Konkursu Chopinowskiego?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 14:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Byłem, ale to był 2021, a nie 2022.
Emilian pisze:
Konkurs Chopinowski:
- 2 etap:
10.10.2021 godz. 10
12.10.2021 godz. 17
- 3 etap:
15.10.2021 godz. 17
- finał:
18.10.2021
19.10.2021
- koncerty laureatów:
21.10.2021
22.10.2021
23.10.2021


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 17:26:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Fengari pisze:
Jak to zrobić, żeby wiedzieć o tych koncertach, które mnie interesują? Śledzenie stron typu eventim jest ponad moje siły, bo tam można utonąć w mnóstwie wydarzeń z których 99% mnie nie obchodzi. Da się jakoś prościej?
Jeśli znajdziesz sposób, to się podziel, bo miewamy podobne kłopoty. Choć combo Ultima+Facebook+znajomi+forum muzyczne, na którym jeszcze pisuje Crazy, dostarcza dość wielu informacji.
Jednak prostego sposobu nie znam :(
Emilian pisze:
Byłem, ale to był 2021,
O! dowód na to, że 2022 był jakiś dziwny (dla mnie dość słaby, wciąż się nie przyzwyczaiłam, że się zaczął - a on się, na szczęście, kończy).


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 22:39:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
elsea pisze:
Jeśli znajdziesz sposób, to się podziel, bo miewamy podobne kłopoty.

Kojarzę, że kiedyś była jakaś strona, gdzie chyba można było się zapisać na powiadomienia nt. koncertów wybranych przez siebie zespołów, ale za cholerę nie pamiętam co to było i nie wiem, czy nadal istnieje... Na pewno można było tam zgłaszać zapotrzebowanie na koncert (w sensie 'chciałabym, żeby Armia zagrała w Chomiszczewie' ;) ) i pewnie robiło to za jakąś wskazówkę dla organizatorów, że zainteresowanie jest.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 22:51:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
Jak to zrobić, żeby wiedzieć o tych koncertach, które mnie interesują? Śledzenie stron typu eventim jest ponad moje siły, bo tam można utonąć w mnóstwie wydarzeń z których 99% mnie nie obchodzi. Da się jakoś prościej?


Da się. Załóż sobie konto na FB i śledź profile wykonawców, którzy Cię interesują. Kiedy będą mieli grać w Twojej okolicy, to się o tym dowiesz. Jak chcesz mieć 100% pewności, że nic Ci nie umknie, to dodaj do ulubionych strony klubów, które organizują koncerty w Twoim klimacie i organizatorów (ale tylko tych bardziej niszowych i sprofilowanych na konkretny gatunek, bo wszelkie eventimy i livenationy będą Cię zasypywać całym skamem, który przerabiają).

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 23:16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Dla mnie najlepszy jest last.fm --> wydarzenia. Chyba nawet nie trzeba mieć konta, wystarczy wybrać lokalizację i już:

https://www.last.fm/pl/events

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 23:39:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
monika pisze:
Dla mnie najlepszy jest last.fm --> wydarzenia.


Mając porównanie, mogę stwierdzić, że niestety mocno "niekompletny" w stosunku do FB.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 23:40:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Moniko, dzięki! :) Wygląda to nienajgorzej, i nawet kilka ciekawych pozycji wartych rozważenia wypatrzyłam. ;) Chociaż pewnie faktycznie niejednego brakuje.

Pecie, zapewne masz rację, aczkolwiek moja socjalmediofobia jest silniejsza niż potrzeba bycia na bieżąco z czymkolwiek. A zwłaszcza fejsbukofobia. Życie zmusiło mnie już do założenia kont tu i tam, ale FB twardo się opieram i opierać zamierzam. :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 23:46:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To już Twój wybór. Moim zdaniem FB jest najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich dostępnych (w ciągu ostatnich kilku lat nie przegapiłem żadnego koncertu, na którym mi zależało, a dowiedziałem się o wielu, które w żaden innych sposób nie były komunikowane), a to czy skorzystasz z tej opcji to już Twoja decyzja.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2022 23:49:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Pet pisze:
Mając porównanie, mogę stwierdzić, że niestety mocno "niekompletny" w stosunku do FB.


Niekompletny last jest, choć sporo niszy ciekawej się znajdzie. Ale ja też mam porównanie do pewnego stopnia i na Fejsie masa rzeczy może łatwo umknąć, nawet jeśli ma się to i owo w lajkach (a nie wszystko chce się mieć) - no i męczące rozproszenie pozostaje.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 17 lutego 2023 00:25:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Z pewnym opóźnieniem i bez przekonania, że to kompletna lista - koncerty z 2022:

1 marca - Hubert Zemler & The Roadhouse Band, Polskie Radio Studio Lutosławskiego (muzyka z Twin Peaks)

8 maja - Żywizna, Ośrodek Kultury Ochoty
22 maja - Deviant Blues, Klubokawiarnia Młodsza siostra
29 maja - Warsaw Improvisers Orchestra, klub Chmury

11 czerwca - Luxtorpeda (Dni Ursynowa)
13 czerwca - Fontaines D.C., Proxima
19 czerwca - Bastarda i Holland Baroque, Ladomek - koncert roku!

16 lipca - Steve Coleman and Five Elements - Lubelskie Centrum Kultury (w ramach Lublin Jazz Festival)

sierpień
festiwal Chopin i jego Europa:
18 - Martin Garcia Garcia
i po przerwie i spacerze:
Lorenzo Coppola / Aleksandra Świgut i {oh!} Orkiestra
21 - Kyohei Sorita

24 - Bastarda i Sutari, Ladomek

festiwal Warszawa Singera:
29 - Bracia Oleś i Dominik Strycharski "Koptycus", Synagoga Nożyków
30 - Marcin Masecki i Eldar Tsalikow "Tanga hebrajskie", Teatr Kwadrat
31 - Bastarda "Nigunim", Synagoga Nożyków

21 października - The Cure, Łódź Atlas Arena
5 listopada - Shofar, Mazowiecki Instytut Kultury
a po przerwie i przejeździe metrem śladami Macia:
The Comet is Coming, Centrum Praga

nie poszedłem:
Cave, bo wakacje
Gogol Bordello, bo postrzyk
Dead Can Dance, bo biletów zabrakło, zanim się zorientowałem
Tool, bo nic o nim nie wiedziałem
Gunsi / Ed Sheeran, bo Stadion Narodowy i decyzja o oszczędności (to ostatnie też bym dał do Simply Red)
Bastarda gra Faraona, bo równolegle Deviant Blues
Karolina Cicha na Festiwalu Singera, bo nieoczekiwanie wyprzedano

Za to ze wszystkich, na które poszedłem, byłem zadowolony, może niektóre były takie "ot, w porządku", ale nie mam żadnego kandydata na najgorszy koncert roku. Najlepsze dwie Bastardy i to bez konkurencji, a "podium" dopełniłbym wspaniałym recitalem Martina Garcii Garcii.


edit! - do tego spisu należy z całą pewnością dodać liczne krótkie występy organowe na nowych organach w naszym kościele, które czasem trwały po kilka minut, ale łącznie złożyłyby się na pewno na porządny koncert. I bardzo dobre były! Niestety, świetny organista, który grał przez ostatnie kilka miesięcy, który w pierwszych tygodniach swojej pracy w parafii, po KAŻDEJ MSZY robił mini koncert dla tych, co zostawali go posłuchać, właśnie wyjeżdża do Szwajcarii, na stałe :-( Strach pomyśleć, kto go zastąpi...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2024 22:53:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
To rok później, również bez przekonania, że lista kompletna (coś mi świta, że zgubiłem jakiś jesienny koncert w Spatifie, ale nie mogę znaleźć śladu w pamięci ani w notatkach).

Moje koncerty w 2023:
(zaczynamy od zestawu charakterystycznie różnorodnego ;))

28 stycznia - koncert symfoniczny w Filharmonii, m.in. Karłowicz, Lutosławski, a przede wszystkim Dafnis i Chloe Ravela z ogromnym chórem
30 stycznia - Dropkick Murphys - Centrum Expo XXI

kiedyś w styczniu/lutym, ale nie znalazłem daty:
Tomasz Ritter, recital na fortepianie historycznym - Filharmonia Narodowa, sala kameralna

25 lutego - Bastarda, premiera Nizozot - Muzeum Polin
11 marca - King Gizzard & The Lizard Wizard - Progresja - zważywszy na okoliczności, uznaję za koncert roku!
11 kwietnia - Katie Melua - Torwar
9 maja - Gyedu-Blay Ambolley - Pardon To Tu - to pewnie mógłby być koncert roku, ale stan chorobowy ograniczył doznania

9 sierpnia - Niechęć - Ladomek
23 sierpnia - Mełech/Traczyk/Mokrzewski - Spatif
25 sierpnia - Polski piach - Służewski Dom Kultury

1 października - muzyka Ludovico Einaudi i Yanna Tiesena - Bemowo amfiteatr
23 października - Black Country, New Road - Niebo
25 października - P.J. Harvey - Palladium

4 listopada - Bastarda, premiera Lilith Abi - też kandydat do koncertu roku
26 listopada - Luxtorpeda - Palladium (wprawdzie tylko druga połowa koncertu)

i na koniec spektakl, który jednak okazał się koncertem:
28 grudnia - Depesze - Teatr Rampa

Nie byłem na Starych Singers, bo tego samego wieczora miałem bilet do Filharmonii.
Nie byłem na wcześniejszej Niechęci, bo przegapiłem.
Nie byłem na Gabrielu, bo nie spodziewałem się, że będę potem żałował, że nie poszedłem.
Nie byłem na Swans, bo wciąż brakuje mi odwagi.
Nie byłem na Bjork, bo cena mnie przerosła.
Nie byłem na Glenie Hansardzie, bo trudności organizacyjne za bardzo się spiętrzyły.
I nie pojechałem do Katowic na The Necks, bo okazało się to w zasadzie niemożliwe, ale pozostaje to moim największym tegorocznym żalem koncertowym.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2024 23:07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem
15.03.2023 Filharmonia Narodowa, Kamil Pacholec
17.02.2023 Progresja, 30-lecie Illusion: Black River, Flapjack, Illusion
31.03.2023 Narodowe Forum Muzyki, Giancarlo Guerrero, Aleksandra Kurzak, NFM Filharmonia Wrocławska - Górecki: Symfonia pieśni żałosnych
19.08.2023 Filharmonia Narodowa, Chopin i jego Europa: Ivo Pogorelić, Kammerorchester Basel
24.08.2023 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego: Aleksandra Świgut, Pedro López Salas, Martyna Pastuszka, {oh!} Orkiestra: Grieg, Mozart, Elsner
1.09.2023 Filharmonia Narodowa, Chopin i jego Europa: Izabela Matuła, Yulianna Avdeeva, Orkiestra Filharmonii Narodowej, Andrzej Boreyko - Brahms, Górecki
13.10.2023 Filharmonia Narodowa, II Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych - finał (Angie Zhang, Yonghuan Zhong, Eric Guo)
15.10.2023 Filharmonia Narodowa, II Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych - koncert laureatów (Yonghuan Zhong, Angie Zhang, Piotr Pawlak, Eric Guo)
24.10.2023 Palladium, PJ Harvey
28.10.2023 Nowa Miodowa, Musethica - koncert finałowy
10.11.2023 Filharmonia Narodowa: Orkiestra Filharmonii Narodowej, Andrzej Boreyko, Yulianna Avdeeva: Paderewski, Chopin, Penderecki
22.11.2023 Filharmonia Narodowa: Festiwal Krzysztofa Pendereckiego - koncert kameralny
26.11.2023 Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina: Nowa Muzyka, Nowe Technologie
6.12.2023 Filharmonia Narodowa: Elena Andreyev, Bach - suity wiolonczelowe

Najbardziej podobał mi się koncert we Wrocławiu. "Symfonię Pieśni Żałosnych" słyszałem na żywo w tym roku dwa razy i pierwsze wykonanie zrobiło na mnie dużo większe wrażenie. Najgorszy był koncert f-moll Chopina w wykonaniu Pogorelicia. Pozytywne zaskoczenie to koncert e-moll Chopina na koncercie laureatów Konkursu Chopinowskiego w wykonaniu {oh!} Orkiestry i Erica Guo.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2024 23:22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
W tym roku za mało Filharmonii u mnie, to jasne. Ale już mam bilety na trzy różne wieczory w pierwszym kwartale. A potem muszę się lepiej, niż w tym roku postarać z Chopinem i jego Europą. I gdyby {oh!} Orkiestra gdzieś występowała, to biegnę!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group