Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:59:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Sztandarowy utwór Armii, Niezwyciężony, wypadł z Dzyniowego boju o Legendę jako jeden z pierwszych. Coraz częściej slyszę, że wszystkim się nudzi, bo taki jakiś pitu-pitu trochę czy mało podniosły - czy najzwyczajniej w świecie ograny.

Ale wciąż pozostaje jednym z najlepiej znanych i kojarzonych z Armią utworów.

Nie chcę tu gadac o Niezwyciężonym, to było tylko zagajenie.

Chciałbym sobie poprzypominać różne analogiczne przypadki z twórczości innych zespołów. Taki np. Light my Fire Doorsów. Jeżeli nie największy ich przebój, to na pewno jeden z czołówki. I w sumie fajna piosenka (jak Niezwyciężony zresztą). Tylko , że na pierwszym albumie Doorsów, nie mówiąc o innych, jest kupa lepszych rzeczy... jeżeli o moje zdanie chodzi oczywiście. To tak naprawdę taki Doorsowy sofcik.

Z drugiej strony nie zawsze tak musi być. i w ogóle jest to kwestia bardzo subiektywna. Na przykład, wiele osób zapewne podciąga pod te kategorię Stairway to Heaven. Ostatecznie Led Zeppelin nagrali dużo mniej znanych, ale znacznie bardziej przejmujących, ciężkich, soczystych utworów.... niby tak, ale jest coś w Schodach, że uważam, że są w pełni godne swej sławy. To NIE JEST dla mnie ledzepowy sofcik.
I podobnie Smells Like Teen Spirit.
Albo choćby Brothers in Arms. House of the Rising Sun. Bohemian Rhapsody i Show Must Go On. To są największe przeboje, ale i prawdziwe perełki swoich wykonawców... jeżeli o moje zdanie chodzi oczywiście.

Ale w wielu przypadkach to działa.
Light my Fire wymieniłem.
W przypadku Kultu coś podobnego obserwuję. Dwa z ich megaprzebojów - Polska i zwłaszcza Arahia, to dla mnie piosenki, od których znalazłbym kilkadziesiąt (-dzieścia?) kultowych, które lubię bardziej.
Albo The Police. Every Breath You Take to dla mnie jedna z ich najsłabszych piosenek w ogóle. Total smęt.

Ciekaw jestem róznych Waszych typów piosenek, które są jak Niezwyciężony - sławne do znudzenia i gorsze od wielu, które tej sławy nie dostąpiły.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ooooooo tak.

hey - teksanski
beatles - obladioblada, hey jude
2tm23 - psalm 13
marley - no woman no cry


i wiele innych...;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
wiesz, w przypadku beatlesów to trudno powiedzieć, bo oni mieli takich największych przebojów kilkanaście... jak żaden chyba inny zespół

Ale No Woman No Cry to jest dokładnie to, o co mi chodziło!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:29:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
clash - should i stay or should i go ?
metallica - nothing else matters


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:30:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ale tu chodzi o to , ze obladi oblada,tak samo jak teksanski - ze te otwory sa o niczym , takie muzyczne zarty, a staly sie hitami...publika je kocha...
a no woman no cry nie lubie... wizytówka króla rege która jest chyba najmniej regowa z wszystkich jego numerów...

ciąg dalszy

jimi hendrix - hey joe
tymański - szatan
pudelsi - wolność słowa
pearl jam - alive
nirvana - teen spirit


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:32:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Boskey pisze:
jimi hendrix - hey joe


ale to chyba nawet nie jest kawalek henka jeno cover ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:47:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Cover, ale to jest jego najlepszy kawałek!!! A drugi najlepszy to All Along The Watchtower, też cover!!
No dobra, ale nie spierajmy się. Chciałem słyszeć propozycje innych, to mam za swoje ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 16:52:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
All Along The Watchtower to piękno, o wiele lepsze niz dylanowski oryginał, jeden z najlepszych rockowych utworów w ogole...
hehehe


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 17:15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Boskey pisze:
teksanski - ze te otwory sa o niczym
hę? "teksański" zawsze wydawał mi się jak najbardziej "o czmyś", ale to nie o tym miała tu być mowa... bo na koncertach Heya się gra Moją i twoją nadzieję - i tego to ja już niezbyt mogę słuchać....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 17:59:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
T.Love - Chłopaki nie płaczą
Kult - Gdy nie ma dzieci
Coma - Spadam
The Offspring - Why Don't You Get A Job
potem więcej wymyślę

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 18:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:59:40
Posty: 154


Ostatnio zmieniony pt, 04 lipca 2014 19:57:21 przez nicdobrego, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 18:08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
IV LO się zgodzę, Wychowanie miało swój niesamowity klimat jak dla mnie

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 18:59:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
KTWSG całkowicie się zgadzam, jeżeli chodzi o "cegłę". Najgorsze jest to, że Floydów w tv i radio można usłyszeć tylko to oraz High hopes i ten tam o lataniu z 1989 roku. Zupełnie jakby przez całe lata siedemdziesiąte nic ten Zespół lepszego nie nagrał :evil:

Blur - Boys&Girls
Radiohead - No Surprises (lubię, bo mi się kojarzy ze Świętami Bożego Narodzenia - wtedy po raz pierwzy usłyszałem - ale ta piosenka nie jest w stylu ani zespołu ani płyty)
Cure - Friday I'm In Love

Tak sobie myślę, że często niezwyciężone stają się takimi dlatego, że cała muzyka danego zespołu nie jest łatwa. W pewnym momencie zespół nagrywa trochę przypadkowo ładną, łatwiejszą (niekoniecznie przez to gorszą) niż reszta, melodię, która staje się przebojem i tzw. wizytówką zespółu na zawsze, choć w sumie nie jest reprezentatywna.

Część z podanych wyżej przykładów to chyba takie utwory właśnie.


Ostatnio zmieniony ndz, 30 stycznia 2005 19:05:54 przez otoKarbalcy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 19:16:08 
W sumie jeśli chodzi o cegły, które są ważne/były, ale ich intensywność przesadzona była to:
Soungarden - Black Whole Sun (na koncercie nie byłem, ale MTV to tak puszczało że raaaaaaaany, a poza tym to nie jest ni cholery reprezentatywny kawałek dla tego co grali)
Hey - Moja i Twoja nadzieja - raaaaany, toż zupełnie zabili tą piesnkę

się jeszcze zastawiałem nad VooVoo - Flota Zjednoczonnych Serc (nie mylę?), hymn Wielkiej Orkiestry i chyba już w ogóle tego nie grają na koncertach


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 stycznia 2005 19:26:02 
Mnie trzeba :)
Żydzi z tunelu :)


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 221 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group