Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 10:33:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 835 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 marca 2012 22:48:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Siouxsie and the Banshees - kiedyś bym posłuchał, teraz niee...
tak samo Staszewskiego z Kultami, z kaenzetami czy śpiewającego Waitsa, ale od dawno nieee

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 09:03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
mathew pisze:
tak samo Staszewskiego z Kultami, z kaenzetami czy śpiewającego Waitsa, ale od dawno nieee

..przesyt? :wink:
Mam podobnie , bo poziom buntu i jego kierunek z wiekiem mi się zmienił.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 10:20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Podchody muzyczne w pracy.
Kiedyś linia podziału była prosta i nie podlegała dyskusji: słuchasz republiki - spędzasz przerwy w kiblu, żeby nie oberwać po pysku. Preferujesz perfect - strzeż się grzywiastych poppersów.
Teraz mamy takie kulturalne insynuacje. Moja czarująca, efemeryczna koleżanka z pracy współczuwa z lejdi gagą i próbuje ją przelansować od samego rana. Co robić? Rzucić wszystko aby dotrzeć pół godziny wcześniej i zapuścić jakieś radio alternatywne, czy cierpieć w milczeniu?
A w potyczkach z szefem, czy wypada w chwili szału puścić mu 21st schizoid man, czy też lepsza olefka bo i tak nie zrozumie?
W sumie to tylko retoryka, bo najczęściej urządzamy taki hepening, że wcale nie słuchamy muzyki w godzinach pracy, tylko siedzimy w przyjaznej ciszy jak w wiejskim grobie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 11:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
wuka pisze:
Mam podobnie
także też z Mungo Staszczykiem, po fajnej płytce "King", żadna już późniejsza do mnie nie trafiła...

jakoś też nie potrafię słuchać starych nagrań Talking Headsów czy The Pogues czy The Pretenders, kapelek które kiedyś lubiłem

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 12:21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
mathew pisze:
także też z Mungo Staszczykiem

..w moim przypadku też i to raczej przyszło z wiekiem..Wydaje mi się to jakieś takie infantylne..ale to moja opinia i rozumiem że ludziom cały czas się podoba
anastazja pisze:
Kiedyś linia podziału była prosta i nie podlegała dyskusji: słuchasz republiki - spędzasz przerwy w kiblu, żeby nie oberwać po pysku.

:) ..od Lejdipankowców?..no chyba że w klasie jest was co najmniej 3 i generalnie trzęsiecie całym towarzystwem :) 8-) :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 13:11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Co ciekawe, gdy w księgarni pojawiła sie płyta Oddziału Zamkniętego, to prawie każdy chciał ją mieć (może trend poleciał od klasowego przywódcy stada?) Dzisiaj z jednakową czułością wracam do republiki, perfectu i maanamu, ale lejdipank nadal za cholerę nie przechodzi mi przez cd :?: :!:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 13:45:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
anastazja pisze:
Dzisiaj z jednakową czułością wracam do republiki, perfectu i maanamu, ale lejdipank nadal za cholerę nie przechodzi mi przez cd

..ja do starszych nagrań też oczywiście. Perfect nie kojarzy mi się teraz z muzyką rockową , Maanamu już nie ma..ale za to Kora kojarzy mi sie z białym pudlem o imieniu Ramona(?), Lady Pank też z jakimś graniem jarmarcznym tak jak Perfect..A Republika? W zasadzie grała do końca poważne rzeczy..chociaż nie wszystko było do końac udane, ale cały czas w zasadzie pozytywnie.
anastazja pisze:
Co ciekawe, gdy w księgarni pojawiła sie płyta Oddziału Zamkniętego, to prawie każdy chciał ją mieć (może trend poleciał od klasowego przywódcy stada?)

..tak mi się wydaje...Tych płyt wychodziło bardzo niewiele, to i w zasadzie kupowło się wszystko od bardzo dobrych płyt zespołu Maanam po np. płytę zespołu Klincz czy Bank..Albo single..też w zasadzie brało się wszystko co oferował Tonpress. Mój brat był takim kupcem, to i za jego sprawą mam większośc analogów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 14:19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Mój brat też posiadał płytę zespołu Bank, a także dużo innych, dużo lepszych. Zakaz dotykania dotyczył całej płytoteki, jednak brat jako człowiek towarzyski rzadko mieszkał, więc adapter był nasz. Z tego co mgliście pamiętam, Bank był siarą straszną, lecz utwór pt. "Powiedz mi coś o sobie" dla zakochanej siksy i całej bandy podlotków to była sama radość.
Za to dwie pierwsze płyty Perfectu były gienialne.

Tonę winyli odziedziczyłam po przyjaciółce która emigrowała do RFN. Były to różności z kolekcji jej rodziców a może i poniemieckich dziadków. W każdym razie tymi winylami wytapetowaliśmy potem pokój naszego dziecka, nie zapominając o wymalowaniu wesołej pajęczyny tuż nad łóżeczkiem. Może to dlatego biedne maleństwo uczy się teraz finansów i rachunkowości, i tak sęsownie opowiada nam bajki o lokatach bankowych?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 marca 2012 21:02:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
wuka pisze:
Klincz czy Bank
do tych zespołów też nie chciało mi się nigdy wracać... z tym pierwszym związany był późniejszy muzyk K.Krawczyka, a z tym drugim M.Biliński... Nie lubię też wracać do innej kapeli z tamtych czasów Azyl P. A co do Lejdi Panka to mam mieszane uczucia, czasem bym wrócił zwłaszcza do "o dwóch takich, co ukrali księżyc"... A Perfekt to jakaś straszna porażka, choć zmienili Hołdysa na innych ciekawych gitarzystów: Kozakiewicz czy Sygitowicz... to poza kilkoma utworami starszymi (jak choćby "Co za hałas, co za szum") nic ciekawego nie nagrali ... Maanam to inna bajka - szkoda, że nie grają

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 marca 2012 00:04:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
anastazja pisze:
Mój brat też posiadał płytę zespołu Bank

O, o o-aby nie "Rozbij bank"? :wink: Mam winyl, tak się złożyło... :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 marca 2012 09:25:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
"Jestem panem świata", jakiś taki pocieszny tytuł
Mówimy cały czas o latach p.n.e. tj przed powstaniem zespołu na A.?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 marca 2012 09:44:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..te bardzo wczesne lata 80 to było dosyc typowe zjawisko. Coś co zostało wplątane w tzw. nurt muzyki młodzieżowej było przez tą wygłodniałą muzycznie publicznosc akceptowane w 100%..powiedzmy przez publicznośc niezaangażowaną , której gusta muzyczne kształtowały media. I to nie jest bynajmniej zarzut , bo taka była rzeczywistośc. To też sale podczas jakichkolwiek koncertów były zapełniane po brzegi. Dzisiaj jest to niemożliwe. A jak już przyjechał jakiś artysta zagraniczny to wiadomo co się działo..Dzisiaj te gwiazdy z zagranicy grają u nas w małych klubach , a i te kluby nie pękają w szwach. Tak nam się świat skurczył i oferuje mnóstwo atrakcji do tego stopnia, że stajemy się bardzo wybredni..a może i zbyt leniwi. Może leniwi nawet bardziej.
Czy któryś z fanów Fisha 20 lat do tyłu mógłby sobie wyobrazic ,że ten muzyk wystąpi w takich powiedzmy Piekarach Ślaskich? No chyba nie..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 marca 2012 21:30:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
wuka pisze:
Fisha 20 lat do tyłu
o tego pana i jego Marillionu nie słuchałem wtedy i teraz... Podobnie jak i Yesów, Nine Inch Nails, System Of a Down czy Doorsów
no i Gimoura i Pink Floydów kiedyś bym posłuchał, ale od dawna nie
Z krajowych nie słucham/łem również popularnych tam i owam: Kolaborantów (chociaż kiedyś tak), Apteki czy Kosmetyki Mrs.Pinky czy kapel R.Tymańskego czy J. Janiszewskiego

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2012 20:30:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
nigdy nie lubiłem i nie słuchałem zespołu Nirvana. Jego fenomen jest mi zupełnie obcy.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2012 21:20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
to dobry zespół był

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 835 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group