Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:27:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 02 marca 2020 08:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
W Krakowie z kolei budują Trasę Łagiewnicką. To z kolei przedłuża "moją" linię tramwajową (tą do Kurdwanowa) i rzeczywiście poprawia to sytuację - będzie można szybko dojechać tramwajem do Borku Fałęckiego. To ma potrwać jednak jeszcze jakieś niecałe 2 lata. No ale to śmiały projekt (przekopywanie się przez osadniki po Solvayu, przesuwanie koryta Wilgi, przełożenie linii kolejowej i tak dalej...). Sam jestem ciekaw, jak im to wyjdzie. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 marca 2020 14:07:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
(Wilanów, Sielce, dw. Zachodni) , jakaś totalna niemoc

Niby już jest podpisana umowa na projekt niektórych odcinków (i nie chodzi tu o projekt w stylu: Obrazek, tylko taki dla budowlańców). Choć oczywiście, wszyscy znamy i szanujemy Kazika, który zauważył, co jest warta umowa, a z kolei od planu do realizacji... Żeby było bardziej ekscytująco, przynajmniej częściowo jest to też uzależnione od sprawności w przebudowie dworca zachodniego przez PKP (którąś tam spółkę)...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 marca 2020 15:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
..i przez wodociągi (odcinek na Gagarina). To jest potężne przedsięwzięcie i wiadomo, że tu się krzyżuje mnóstwo wątków i instytucji, niemniej cały czas mam przed oczami tzw. flamastermapę stowarzyszenia Siskom, której już nie widzę w sieci, a która powstała jakoś przed 2010 rokiem. Znalazłem jednak mapę późniejszą, która wygląda tak:

Obrazek

Kilka rzeczy pojawiło się potem, kilka zniknęło z agendy (choćby pomysł na powrót tramwaju na Trakt Królewski, po którym został jeden wagon, który może jeździć na baterie), ale nawet tu interesujący nas odcinek figuruje jako (do 2017, a przecież to nie jest pierwsza data. Dość wspomnieć, że gdy po raz pierwszy projekt pojawił się w mediach, nie mieliśmy jeszcze nawet całej pierwszej linii metra.

[edit]
Cytat:
Realizację zaproponowanego programu budowy trasy tramwajowej podzielono na 3 etapy:
Etap I - lata 2005 - 2006: wykonanie projektu technicznego oraz innych niezbędnych studiów i analiz, pozyskanie terenu (jeśli okazałoby się konieczne).
Etap II - lata 2007 - 2009: budowa trasy (3 lata).
Etap III - rok 2010: początek okresu eksploatacji.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 marca 2020 20:19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Od kilku dni niemal puste te autobusy i tramwaje... wygląda to osobliwie.
U was też " uwaga - drzwi otwiera prowadzący"?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 marca 2020 22:54:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
W Krakowie, z tego, co wiem, tak. Ale chyba nie jest to ogłaszane.

Poza tym w niektórych tramwajach ("wiedeńczykach" i tych bodajże z Dusseldorfu) nie da się tak zrobić i ludzie jednak muszą sobie drzwi otwierać sami. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 listopada 2020 19:08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
arasek pisze:
Trasa z Ronda Żegrze na Falistą będzie właściwie takim ogonkiem - nieco ponad 500 metrów torów.


Skończyli to we wrześniu i w ubiegłym tygodniu wykorzystałem kapkę wolnego czasu i przejechałem się.
Ruszyłem piątką z Ronda Żegrze i po minucie zameldowaliśmy się przy przystanku "Wagrowska". Jeszcze minuta i już pęta przy Unii Lubelskiej. Linia doprowadzona pod samo osiedle.

Obrazek

Wysiadłem i pokręciłem się po okolicy. Trzeba przyznać, że sama pętla wybudowana pomysłowo, z możliwością przesiadania się na jednym przystanku na podjeżdżające z drugiej strony autobusy.

Obrazek

Na pętli jest też zlokalizowana stacja rowerów miejskich. Na zdjęciu poniżej ujęcie pętli w kierunku północnym (w tle "złoty" biurowiec WSK)

Obrazek

Obszedłem całość lśniącej jeszcze nowością infrastruktury i wsiadłem w ten sam tramwaj, którym przyjechałem.
Na Unii Lubelskiej przyjeżdżają piątki i jedenastki czyli Solarisy i Moderusy Gamma.

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 listopada 2020 19:39:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
O, to już jeździ? Dzięki!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 listopada 2020 21:35:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Latem byłam w tamtych okolicach pierwszy raz w życiu i po raz kolejny pomyślałam, jaki ten Poznań wielki i rozległy. Zdziwiłam się, że tu są tereny przemysłowe - choćby właśnie ten WSK. Gdzieś czytałam, że Poznań będzie się rozrastał w tym kierunku. Z resztą w moich okolicach od końca wakacji rozpoczęli renowację terenów nadwarciańskich - jeśli to będzie tak wybetonowane, jak centralna część Wartostrady, to ja dziękuję.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2020 03:50:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Ale czysto!

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 grudnia 2020 08:22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Mam za sobą pierwszą tej zimy (grudzień to zima) ślizgawkę autobusową. W zeszłym roku Tarchomin i Choszczówka krótkim autobusem, który potrafił ustawić się w poprzek ulicy - taki trochę bus-drift. Wczoraj Konstancin pokrył się lodem, tym razem 18 metrowa zabawa na lodzie między CH Stara Papiernia, a Mirkowem. To uczucie jak autobus się składa na zakręcie nie da się porównać z niczym. Do domu wróciłem wymięty (od stresu), spałem 9,5 godziny i już jest dobrze. Pamiętajcie, żeby czasami wpuścić autobus wyjeżdżający z zatoki, czy z podporządkowanej.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 09 grudnia 2020 22:47:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
wokr pisze:
czucie jak autobus się składa na zakręcie nie da się porównać z niczym.


Mogę się domyślać... i pewnie kierowca przez chwilę czuje się zupełnie bezradny.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2020 11:03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
wokr pisze:
18 metrowa zabawa na lodzie między CH Stara Papiernia, a Mirkowem


o, 710! Wiele razy jeździłem tą trasą i to najczęściej w miłych okolicznościach (zresztą kilku różnych - przynajmniej do trojga znajomych tamtędy jeździłem, do każdego nie jeden raz), więc mam pewien sentyment, gdy myślę sobie o tych ciemnych bezdrożach... No chyba że musiałem jechać z synami, to gorzej, bo im się nudziło albo i wymiotować chciało... Z psem też kiedyś nie było okej, bo pies się okropnie denerwował, a ta droga trwa i trwa. Dlatego jest świetna dla samotnego podróżnika, który zapada w delikatne drzemki, jednym okiem patrząc, czy już minęliśmy tory... czy była już ta stara papiernia... czy był skręt na stocer... O, Skolimów, pora wysiadać! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 grudnia 2020 11:15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Kiosk w Skolimowie upadł. Co prawda były tam chyba tylko krzyżówki, a teraz jest tylko ciemny i straszy.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 sierpnia 2021 20:50:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tydzień temu poszedłem sobie od pętli Wilczak, zobaczyć jak wyglądają postępy w budowie trasy do poznańskich Naramowic. Właściwie wszystko na odcinku do Włodarskiej było już niemal gotowe.

Obrazek

Dziś tym odcinkiem pojechały pierwsze tramwaje.
Oczywiście to tylko jakaś 1/4 całej linii, prace trwają dalej.
Bart_Z, czy w firmie panowała atmosfera podniecenia? :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2021 06:42:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
arasek pisze:
Bart_Z, czy w firmie panowała atmosfera podniecenia?

Oczywiście. Wśród naszych pracowników jest dużo miłośników poznańskiej komunikacji, którzy łączą pracą biurową z jazdą tramwajem w ramach 1/10 etatu. Największa podnieta właśnie wśród nich panowała i każdy z nich chciał prowadzić tramwaj nową trasą już w sobotę :D A na próbnych przejazdach przed prezydentem tramwaj prowadził kierownik z PIM-u, który również jest miłośnikiem komunikacji miejskiej.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group