Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 21:43:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 07 lutego 2013 21:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Były kiedyś takie pomysły wśród motorniczych, ale chyba wyżej nie dotarły, w odróżnieniu od 37. Ta będzie jechać, tak, jak napisałeś.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 marca 2013 23:32:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
http://wawalove.pl/Kto-jeszcze-kocha-st ... ECIA-a8746

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 kwietnia 2013 21:56:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
ale super! :D

Cytat:
fotograf tramwajów, socjolog i wokalista punk rockowy


szacun!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 kwietnia 2013 22:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..Budyń w swej pasji musi pójść dalej :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 kwietnia 2013 23:40:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7627
Skąd: Kraków
wuka pisze:
..Budyń w swej pasji musi pójść dalej :wink:


Proponuję modelarstwo tramwajowe/komunikacyjne... :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 kwietnia 2013 16:21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..zostać motorniczym! :)
W tych niespokojnychi niebezpiecznych czasach to trudny zawód.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 kwietnia 2013 19:04:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7627
Skąd: Kraków
O, tak - mój kolega historyk serio tak chce zrobić. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 maja 2013 22:17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
awanturumowo - o zmianach w warszawskiej komunikacji
http://niepoprawni.pl/blog/3/linia-318-sprawa-polska-0

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 lipca 2013 20:42:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Tak, jak pisałam w wątku 'co robię dziś', nie dziś, a wczoraj poszłam na spacer w nieznany rejon Bródna, czyli w małe uliczki za Wysockiego. Na samej ul. Wysockiego byłam oczywiście miliony razy, ale jakoś nigdy się nie zagłębiłam w tamte uliczki, bo to taki koniec świata, gdzie nie ma już nic i nie ma po co iść. ;) Ale od jakiegoś czasu zaczęłam się zastanawiać nad tym, że koniec świata, gdzie nie ma już nic, może być całkiem ciekawy. Zwłaszcza, że są tam stare kamienice - dawniej przyjmowałam je jako naturalny element krajobrazu, nad którym się nie zastanawiałam, ale w końcu olśniło mnie, że to chyba jedna z bardzo nielicznych pozostałości po historii tej dzielnicy, najstarszej z całej Warszawy, a dziś wyglądającej, jakby w całości zbudowano ją niedługo przed moim urodzeniem. Wyprawy nie żałuję, znalazłam wiele fajnych rzeczy, przeważnie krajobrazowych, nie urbanistycznych. Kamienice akurat nieliczne i przeważnie niezbyt ciekawe, zajrzałam jednej na klatkę schodową, ale okazała się być przeciętna i bez klimatu, co się klatkom schodowym kamienic rzadko zdarza. Za to natknęłam się na ukryty zabytek tramwajarski. :) No dobra, wiedziałam, że coś związanego z tramwajami tu jest, ale nie miałam pojęcia co, i zabłąkałam się tam wiedziona ciekawością również odnośnie tego. I oto nagle asfaltowa ulica na jakiś czas zmieniła się w coś takiego:

Obrazek

A przy tych tajemniczych torach nie zabrakło również przystanku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tabliczka na równie zabytkowym słupie od trakcji głosiła zaś:

Obrazek


W głowie mi się nie mieści, że w tym miejscu, które dziś jest zadupiem na skraju osiedla, gdzie nie zapuszcza się nikt, kto nie musi, mogły kiedyś kursować tramwaje. Ale znalezienie się w tym miejscu to było dla mnie doświadczenie po prostu metafizyczne, niemal poczułam, jak odżyły wokół mnie duchy przeszłości. Nie mam pojęcia, jak ta ulica naprawdę kiedyś wyglądała (i jakiś żal mnie ogarnął, że właściwie to niewiele wiem o historii Bródna), ale wyobraźnia postawiła mi przed oczami i jadące tramwaje, i rząd nieistniejących kamienic wokół, i pełno ludzi - zakątek tętniący życiem i być może będący nawet centrum życia osiedla... i to wszystko zgdzieś przeminęło, zniknęło... Czułam się trochę tak, jakbym się znalazła w jakimś klimatycznym opowiadaniu w stylu Grabińskiego, przeniesiona nagle w inny wymiar...

Tak naprawdę, to całkiem możliwe, że nigdy nie było tam nic szczególnie ważnego, ale tamta gra wyobraźni - to był jakiś total!

I zaciekawiło mnie też, czy Budyń to miejsce zna? Czy interesuje się czymś takim, czy tylko samymi tramwajami?


PS. Najdziwniejszą ciekawostką w tym wszystkim, w dodatku realnie istniejącą, a nie wyobrażoną, jest to, na jakiej ulicy znajdują się owe tory. Kiedy tam byłam, spojrzałam na tablice na domach, żeby się tego dowiedzieć. I nie uwierzyłam im, pomyślałam, że to tylko jakaś anomalia numeracji, zdarza się. Ale teraz sprawdziłam na mapie, a mapa potwierdziła. To jest ulica... Wysockiego. Tak oto dowiedziałam się właśnie, że na Bródnie są dwie ulice Wysockiego, biegnące obok siebie, równolegle do siebie. Fajnie, nie? Niech żyją ci, co muszą trafić pod wskazany adres...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 lipca 2013 22:16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Interesuje, dzięki!. Nie byłem tam nigdy, więc z wielkim zainteresowaniem oglądam zdjęcia, natomiast kojarzę dość dobrze, jak wyglądało to na mapach. Tam się pozmieniało wszystko, ale czy wcześniej były tam kamienice, czy raczej jakaś biedna zabudowa nie wiem, obstawiam to drugie jednak. Później, w związku z rozwojem osiedla w kształcie dzisiejszym zbudowano linię tą, która jest teraz. Wcześniej, w 1969 zlikwidowano tory na św. Wincentego. Co jakiś czas powraca pomysł na przywrócenie tam tramwajów, ale to perspektywa bardzo mglista

Tu np strona planu z 1970 roku.
http://www.picfront.org/d/8sov
...a tu z 1962:
http://www.picfront.org/d/8sG8

w 1972 jest już nowy układ tramwajów
http://www.picfront.org/d/8sqD

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 lipca 2013 23:41:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Dzięki za mapy, bardzo interesujące! Dla mnie nawet nie tyle ze względu na tramwaje, co sam przebieg ulic. Najdziwniejsze jest dla mnie to, że jeszcze w 72 ul. Budowlana przebiegała tak, jak dziś, tymczasem nie było jej w tym miejscu, kiedy moja mama się tu sprowadzała w 73, nie było jej przez całą moją młodość i myślałam, że jest nowa, zbudowana dopiero współcześnie. A jeszcze w 1970 przez miejsce na którym stoi mój blok, przebiegały dwie ulice, Julianowska i chyba zupełnie dziś nieistniejąca Samowola. Wyjaśniła mi się zagadka Majowej - wczoraj na końcu ul. Liwskiej widziałam 1 kamienicę z adresem Majowa, tymczasem na mapach ani śladu Majowej w tym miejscu, za to jest zupełnie gdzie indziej - ale kiedyś faktycznie ciągnęła się aż tam.
Jest jeszcze parę innych zaskakujących ciekawostek, fajnie na to wszystko popatrzeć.

Ale tramwaje na Wincentego to na dziś dzień pomysł jak sądzę, zupełnie nierealny. To wąska, ale bardzo ważna komunikacyjnie i trudna do zastąpienia ulica, niemiłosiernie zakorkowana w godzinach szczytu. Są plany poszerzenia jej, co z jednej strony niby bardzo by się przydało, a z drugiej nie wiem gdzie - musieliby wyciąć kupę drzew. Puszczenie tamtędy tramwai uważam za rzecz całkiem niemożliwą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 sierpnia 2013 22:15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Widziałam dziś śmieszny tramwaik, właściwie, gdyby tramwaje miały lokomotywy, uznałabym to za lokomotywę tramwajową. Niestety, za szybko przejechał, nie zdążyłam mu się dobrze przyjrzeć, że o wpadnięciu na pomysł, żeby zrobić zdjęcie komórą nawet nie wspomnę. Ale krótkie to takie było, przeważnie bez okien z boku i radośnie pomalowane w kwiatki. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 sierpnia 2013 23:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
To tramwaj-szlifierka. Jest tylko jeden taki w Warszawie i tylko raz jak dotąd na niego natrafiłem :)

Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 20:30:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Dzięki za wyjaśnienie zagadki. :) Ale jesteś pewien, że tylko 1? Mi się zdaje, że ten, który ja wtedy widziałam, miał zupełnie inne kwiatki. Chyba, że to było z drugiej strony.
A dziś widziałam go po raz drugi - ale tak szybko i niespodziewanie mignął za oknami mijając mój tramwaj, że nie mam pojęcia, jaki miał deseń.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 sierpnia 2013 21:17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Jeśli w ostatnim czasie nie kupili drugiego, to jest jeden. Jest inną sprawą, że o ile łatwo jest - jeśli się wie, gdzie szukać - sprawdzić, ile i jakie tramwaje jeżdżą w Warszawie liniowo, natomiast jak dotąd nie wpadłem na dokładne informacje na temat tramwajów zabytkowych i technicznych i w związku z tym nawet mnie co jakiś czas coś zaskakuje.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group