Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 17 maja 2024 00:52:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 lutego 2011 01:14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 26 października 2010 23:38:52
Posty: 202
Skąd: Poznań
Dziś widziałam "The King's Speech". Ostatnie sceny (przemówienie, a potem wyjście "do narodu", że się tak pompatycznie wyrażę) przypomniały mi jak BARDZO (podkreślenie zamierzone) lubię Beethovena. Choć też zdziwiłam się, że znam główny motyw z VII Symfonii, jakoś nigdy nie miałam ambicji, żeby poznać wszystkie (nie mówiąc o zapamiętaniu, która jest która :)). A Koncert fortepianowy miałam na kasecie jeszcze...
Od czasu do czasu próbuję skompletować na cd te nagrania, które miałam na dużych płytach albo na kasetach. Zwykle nic z tego nie wychodzi :( A jak za dzieciaka i hm... młodzieży nasłuchałam się jakichś wykonań, to nie potrafię się przyzwyczaić do innych. Od razu porównuję z tymi "moimi". I wiadomo jak to jest - tutaj zagrał za szybko, tu za wolno, tu powinno być legato, a nie takie nie wiadomo co... ;) Tylko nerwy niepotrzebne ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lutego 2011 16:22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25423
My wczoraj po filmie postanowiliśmy zaraz namierzyć, co to za piękne fragmenty muzyczne były. Elsea powiedziała, że to na pewno fragment którejś z tych trzech największych symfonii, V, VII albo IX. Piątą i dziewiątą znam na tyle dobrze, że mogłem odrzucić; ten fragment towarzyszący przemówieniu króla był mi znany, ale nie tak dokładnie. Więc została VII i znaleźliśmy Allegretto, przepiękną część drugą.

Fortepianowego Emperora, który towarzyszył scenie balkonowej, nie posłuchaliśmy - czas chyba dzisiaj!

A poza tym dzięki zasobom internetycznym znalazłem, że to, co logopeda nałożył księciu na uszy, żeby lepiej czytał Hamleta, to była uwertura do Wesela Figara... wstyd, powinienem był poznać sam :oops:

No i wreszcie ten Rachmaninow, którego nam puścili z głośników kina Kultura przed seansem - to chyba był Rachmaninow i druga, wolna część jego najsławniejszego koncertu fortepianowego... sam już nie jestem pewien, bo po filmie mi się poplątały dźwięki i nie wiem, czy to na pewno to, ale myślę, że tak. Drugi koncert Rachmaninowa znam od lat, ale i od lat go nie słuchałem (w domu jakoś nie mamy); pierwszą część bym poznał z zamkniętymi uszami ;-), ale druga była mi po prostu bardzo znajoma... jednak bez natychmiastowej identyfikacji. Ale to chyba było to.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2011 21:58:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Piękna improwizowana muzyka barokowa.
Sylwiusz Leopold Weiss
słucham
Obrazek
za wikipedią:
Cytat:
W 1739 S. L. Wiess spotkał się z Johannem Sebastianem Bachem (1685-1750) i odbyli tam słynny "pojedynek" na improwizowanie fantazii i fug, z czego nie było wyraźnego przegranego. Silvius Leopold Weiss pochowany został 19 października 1750 na Starym Cmentarzu Katolickim w Dreźnie.

:D
Piękne wykonanie przez Hopkinson Smitha muzyki, która leczy rany. Suity taneczne, piękne brzmienie instrumentu, melodyjność. Jeden instrument a tyle muzyki. :D Genialne!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 marca 2011 00:13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...o ciekawe ! nie znam jego muzyki ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 marca 2011 00:14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
bardzo polecam, i polecam w wykonaniu Hopkinsona Smitha... genialne...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 marca 2011 13:00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25423
Zarezerwowaliśmy dziś bilety do Filharmonii na występ Grigorija Sokołowa. Moja ciocia-pianistka mówi, że to jej ulubiony obecnie pianista, a piszą o nim, że "bywa nazywany największym z żyjących pianistów". Ciekawe, jak przemówi do nas profanów, ja tam lubię Ingolf Wunder ;-)

A grać ma jakiegoś Bacha i Schumanna, obawiam się tylko, że skończy po godzince, a tego nie lubię :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 marca 2011 13:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Crazy pisze:
występ Grigorija Sokołowa. Moja ciocia-pianistka mówi, że to jej ulubiony obecnie pianista

Moja Ewa pianistka mówi, że jej ulubionym obecnie pianistą jest Richter Światosław w sile wieku.... wiem, wiem..... żyje jeszcze, ale w sercach miłośników.... :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 marca 2011 17:48:35 
aasiek pisze:
"The King's Speech"

jeszcze nie miałam okazji tego zobaczyć a podobno naprawdę warto. nasz gość z fonetyki tak się tym zachwycił, że ostatnia mowa króla obowiązuje na końcowym egzaminie :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 kwietnia 2011 23:10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Obrazek

Od kilku dni słucham wieczorem dwóch niepokojących kwartetów smyczkowych na tej płycie. Kwartet Wolfganga Rihma ekspresyjny, złowieszczy, z pogranicza, niebezpieczny...... Bardzo podobny w środkach wyrazu utwór Schnittkego, jest jednak inny dla mnie w odbiorze. Niepokój? Tak. Ale z tych dziwnych linii, co jakiś czas przebija tylko dobrze znana nostalgia, podczas gdy muzyka Rihma jest bezwzględna nawet w elementach tanecznych.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 czerwca 2011 20:32:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Dużo ostatnio myślę o Divertimento Bartóka pod Maksymiukiem i chyba sobie kupię.... :palacz:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 czerwca 2011 10:30:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ta płyta zajmuje drugą pozycję w mojej setce totalnej !!! .....na analogu to żre PRZEOKRUTNIE !

ps. wczoraj udało mi się ułożyć totalną setkę ...nie bawem wrzucę :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 czerwca 2011 11:57:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
elrond pisze:
wczoraj udało mi się ułożyć totalną setkę ...nie bawem wrzucę

:D
ja próbuje setkę z dżezem... ale co chwila mnie się coś miesza....

elrond pisze:
.ta płyta zajmuje drugą pozycję w mojej setce totalnej

a jedynka? Debussy... zeszyty z preludiami, ciekawe w jakim wykonaniu.... ja najbardziej lubię Michelangeliego... potem Bach? suity? YoYo Ma?... fajnie dawaj tę setkę. :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 czerwca 2011 14:55:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Pietruszka pisze:
fajnie dawaj tę setkę.

...chyba ją dam dziś pod koniec dnia .........powaga miażdży :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 czerwca 2011 15:31:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28023
setka TOTALNA, ależ to brzmi ! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 czerwca 2011 18:13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 10:19:33
Posty: 452
elrond pisze:
...chyba ją dam dziś pod koniec dnia .........powaga miażdży


Chętnie poczytam, ostatnio coraz bardziej ciągnie mnie do takich dzwieków


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group