Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 14:25:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8946 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 29 lutego 2024 23:18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Ja też nie jadłam i nie mam na to najmniejszej ochoty.
Na szczęście Pet domaga się jedynie wąchania. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2024 08:55:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
Jeśli chcesz się upierać, że mówienie, że coś pachnie jak coś, to są subiektywne wrażenia, to na pewno nie w większym stopniu, niż mówienie o kolorach, bo kolory też każdy widzi inaczej.


No i wreszcie mamy jednomyślność! Cieszę się, że w końcu się zgadzamy.

Właśnie dlatego pięć dni temu napisałem:
Pet pisze:
mówienie o zapachach, jest jak klaskanie o kolorach


Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2024 10:24:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Pet pisze:
No i wreszcie mamy jednomyślność! Cieszę się, że w końcu się zgadzamy.


Ale skąd! To pisała Fen :)

Ale swoją drogą ciekawe czy jest jakaś grupa zapachów, co do której powiedzmy 95% populacji nie ma wątpliwości że to np: pomarańcza.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2024 13:13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
To pisała Fen


Fakt! Nie doceniłem przeciwniczki. To się może na mnie srogo zemścić. Zaraz się pewnie dowiem, że przecież mówienie to zupełnie co innego niż klaskanie, albo znajdzie się inny powód, żeby ciągnąć to przydługie liczenie diabłów na łebku od szpilki. :D

PS:
arasek pisze:
ciekawe czy jest jakaś grupa zapachów, co do której powiedzmy 95% populacji nie ma wątpliwości że to np: pomarańcza.


Podnieśmy temperaturę dyskusji i zastanówmy się jak zapach np. pomarańczy, słyszą osoby cierpiące na synestezję. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 marca 2024 18:57:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Cytat:
Zaraz się pewnie dowiem, że przecież mówienie to zupełnie co innego niż klaskanie

Dokładnie! :P Ale mi też się już nie chce liczyć tych diabłów, więc pas.

Możemy za to podgrzać temperaturę dyskusji, zastanawiając się nad tym, czy można mówić, że na synestezję się cierpi. :wink: Mi się zdaje, że to całkiem fajna przypadłość!
Fajnie byłoby też mieć tetrachromię i ciekawe, jakie wtedy pomarańcza ma kolory? A może ją mam? Nie ma niestety testów pozwalających sprawdzić to z całą pewnością, za to w tych, które wskazują na prawdopodobieństwo jej posiadania wypadam bardzo dobrze. 8-) Mimo wszystko chyba nie mam...
Czasem miewam fantosmię (czy takie coś można 'miewać czasem'? Może to co innego?). Nie przypominam sobie, czy dotyczyła też zapachu pomarańczy, ale akurat w przypadku tego zapachu mogło być to ciężkie do zweryfikowania - prawdopodobieństwo, że ów zapach w danym momencie ma realne źródło jest zbyt duże.
I ciekawe, jak zapach pomarańczy odczuwają osoby z pseudosmią... :taaaaa:

No dobra, żartuję, nie chce mi się ciągnąć dyskusji w nieskończoność. :wink:

PS. A skoro już ta dyskusja się rozpętała w wątku 'tamto czy owamto', to co fajniej byłoby mieć?
Synestezję czy tetrachromię? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 marca 2024 12:59:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
Możemy za to podgrzać temperaturę dyskusji, zastanawiając się nad tym, czy można mówić, że na synestezję się cierpi.


Fen, jesteś niezawodna. :lol: Wierz mi, albo nie, ale piszac to post scriptum zastanawiałem się jak zakończyć to zdanie: "...osoby cierpiące na synestezję" czy "...osoby posiadające supermoc w postaci synestezji". Bardziej kusiła mnie druga opcja, ale (nie ukrywam) spodziewałem, się że obie będą powodem do czepialstwa, więc zdałem się na ślepy los i rzuciłem monetą. Mam wrażenie, że nie potrzebnie, bo co by nie wypadło, ta dyskusja i tak by trwała. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 marca 2024 13:25:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Jest taki fajny podręcznik do fizjologii widzenia, nie mogę odpamiętać tytułu czy autora ale zdecydowanie polecam ;)

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 marca 2024 18:49:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Pet pisze:
Fen, jesteś niezawodna. :lol: Wierz mi, albo nie, ale piszac to post scriptum zastanawiałem się jak zakończyć to zdanie: "...osoby cierpiące na synestezję" czy "...osoby posiadające supermoc w postaci synestezji". Bardziej kusiła mnie druga opcja, ale (nie ukrywam) spodziewałem, się że obie będą powodem do czepialstwa, więc zdałem się na ślepy los i rzuciłem monetą. Mam wrażenie, że nie potrzebnie, bo co by nie wypadło, ta dyskusja i tak by trwała. :D


No to doczekałeś się, tym razem istotnie nie zawiodę, ale sam tego chciałeś. :twisted:
Moje czepialstwo było żartem, co, włącznie z brakiem chęci do kontynuowania dyskusji, wyjaśniłam na końcu posta. Ale skoro chcesz jednak ciągnąć dyskusję i jeszcze zwalać na mnie, że to ja to robię, to proszę bardzo. Tyle, że może z kimś innym, bo ja się już na serio wymiksowuję. :P


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 marca 2024 14:14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To ja tymczasem przejdę do kolejnego pytania:

Na której planecie wolelibyście spędzić urlop: Arrakis czy Tattooine?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 marca 2024 15:28:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Minimalnie Arraksis.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 marca 2024 20:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
O ile mnie pamięć nie zawodzi*, nazwa Arrakis najbardziej powszechna w użyciu była w czasach, kiedy na planecie nie brakowało wody i klimat był normalny, więc wybieram Arrakis. 8-)

*Tyle, że niestety nie mam co do tego pewności, bo nie pamiętam, w którym momencie przemianowali ją na Rakis... :taaaaa:

A ja miałam podobne pytanie i nawet byłam przekonana, że je kiedyś zadałam już w tym wątku, ale wyszukiwarka forum twierdzi, że nie. Więc zadaję:

Gdzie mieszkać: na Diunie czy Kamino?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 marca 2024 14:04:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
:gilotyna

A nie można by gdzie indziej? Z rozpędu powiedziałbym, że na Kamino, ale po ostatniej "zimie" w Warszawie mam jednak wątpliwości, czy bym tam wytrzymał dłużej niż pół roku.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 marca 2024 17:45:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
na Diunie czy Kamino?


Stawiam na Kamino!

Crazy pisze:
A nie można by gdzie indziej? Z rozpędu powiedziałbym, że na Kamino, ale po ostatniej "zimie" w Warszawie mam jednak wątpliwości, czy bym tam wytrzymał dłużej niż pół roku.


Ale czemu? Surfing on kamino is so much fun!

Ale niech Ci będzie.

Jeśli na grzyby, to gdzie? Kashyyyk czy księżyc Endor?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 marca 2024 20:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Kashyyyk. Fajny jest i ciekawe, jaki grzybki tam mają? I jakie planety się po nich widzi? :wink:
Endor urodziwy bardzo, ale zbyt swojski - po co lecieć tak daleko dla tak znajomych widoków? Choć trzeba mu przyznać, że ta planeta widoczna na jego niebie robi duże wrażenie!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 marca 2024 11:14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Też bym skoczył na Kashyyk, z podobnych względów. Być może ostatecznie Endor lepszy, ale te kaszyyyckie okolice są wysoce frapujące!

Pet pisze:
Surfing on kamino is so much fun!

Brzmi dobrze na krótki wypad, ale niestety miałbym depresję totalną, dlatego że nie ma słońca.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8946 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 591, 592, 593, 594, 595, 596, 597  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group