Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:23:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580 ... 596  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 13:37:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
zasada pisze:
Ja jednak nadal nie rozumiem tęsknoty do hekatomby na skalę nieporównywalną nawet z Shoah.


Warto się zastanowić jakiej skali hekatombę - rozciągniętą w czasie na 70 lat - zgotował sowiecki i chiński komunizm. Warto też przemyśleć geopolityczne skutki wyhodowania obu tych potworów, które to skutki cały świat zaczyna coraz bardziej odczuwać teraz. Wyzerowanie ich ośrodków kontroli pod koniec lat 40 byłoby pewnie grubszym kalibrem niż Shoah, ale in the long run....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 14:07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja już jednak wolę Rosjan.
To trochę nieokrzesany i często pijany wuj z dalekiej rodziny, z którym jednak czasem można się nieźle dogadać na jakiejś płaszczyźnie (jakaś tam platforma judeo-chrześcijańska jednak istnieje).
Z drugiej (chińskiej) strony jest budząca szacunek mentalność, cierpliwość i pracowitość ale też zachowania społeczne, międzyludzkie jakby z innej bajki zupełnie. I ten uśmiech, który może oznaczać agresję - w Europie rzecz niepojęta, tam zwykła (a stąd często nieporozumienia podczas negocjacji zachodnio-chińskich, gdyż gesty/mimika znaczą tu i tam coś innego).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 15:02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
arasek pisze:
To trochę nieokrzesany i często pijany wuj z dalekiej rodziny,


Dla mnie to wuj psychopata i alkoholik, który z równą przyjemnością katuje swoją własną rodzinę, jak i bije przypadkowych ludzi na ulicy, a i potrafi rzucić butelką z benzyną w ich dom. Znany jest również z włamań do domków letniskowych - tylko po to, żeby je zdewastować i nasrać w nich na podłogę. Niestety wuj ten nie rusza się z domu bez obrzyna i kilku granatów, no i prowadza ze sobą amstaffa, a do tego ma synalków, których wychował na swój obraz i podobieństwo. Wiele lat temu była szansa na to, żeby ich wszystkich wysadzić w powietrze, ale komuś zabrakło jaj. Konsekwencje odczuwamy do dzisiaj.

Na gruncie osobistym: przez takiego wuja, moja Babcia skończyła na Kołymie.

arasek pisze:
zachowania społeczne, międzyludzkie jakby z innej bajki zupełnie.


Warto przeczytać:
https://www.nytimes.com/2022/01/30/world/asia/covid-restrictions-china-lockdown.html

...jest to cywilizacja absolutnie przerażająca. Mój mały protest sprowadza się do niekupowania niczego co wyprodukowano w Chinach (udaje mi się osiągnąć ten cel w - powiedzmy - 95%). Programowo bojkotuję też ich Olimpiadę.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 17:53:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Warto się zastanowić jakiej skali hekatombę - rozciągniętą w czasie na 70 lat - zgotował sowiecki i chiński komunizm. Warto też przemyśleć geopolityczne skutki wyhodowania obu tych potworów, które to skutki cały świat zaczyna coraz bardziej odczuwać teraz. Wyzerowanie ich ośrodków kontroli pod koniec lat 40 byłoby pewnie grubszym kalibrem niż Shoah, ale in the long run....

Czyli hekatomba prewencyjna?
Ja niby rozumiem logikę, którą prezentujesz niemniej mam odruch wymiotny.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 18:49:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Chyba zeszliśmy trochę (w sumie z mojej winy przez porównanie z wujem) na Chiny czy Rosja. I tu masz rację, Tylerze.

Natomiast większość Rosjan, których spotkałem okazała się w porządku. Chińczyka nie znam żadnego, ale czuję że mogłaby być ta obcość i dystans. No, pewnie to też czysto praktyczne kwestie językowe.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 22:02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
zasada pisze:
Czyli hekatomba prewencyjna?


Według Czarnej Księgi Komunizmu Courtois et al. komunizm pochłonął niemal sto milionów ofiar (przy 25 milionach ofiar nazizmu). W samych Chinach 50, czy 60 milionów - nie mam jak sprawdzić teraz. Tak więc hekatomba prewencyjna: jak najbardziej. Nb. von Neumann trafnie przewidując co się stanie gdy sowieci dostaną w łapy broń jądrową, postulował właśnie wojnę prewencyjną.

zasada pisze:
niemniej mam odruch wymiotny.


Ja mam odruch wymiotny na myśl o restytucji ZSRR i nadciągającej chińskiej dominacji wszystkiego. Prewencyjne zmiecenie ich z powierzchni ziemi 70 lat temu byłoby i może drastycznym posunięciem, nie da się mu jednak odmówić długofalowej skuteczności. Co więcej - jestem przekonany, że gdyby to ruscy pierwsi mieli atom, nie zawahaliby się nawet chwili. Z dwojga złego wolę jednak dominację naszej cywilizacji ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 22:41:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Podzielam odruch wymiotny zasady, prewencyjnemu bandyctwu, które ma zapobiec jeszcze większemu bandyctwu, nie wierzę jak psom, a wątek niepotrzebnie dryfuje w kierunku awanturum.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 22:49:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
prewencyjnemu bandyctwu, które ma zapobiec jeszcze większemu bandyctwu


Wiesz przecież do czego doprowadziło - również w Polsce - pozwolenie Stalinowi na niezakłóconą działalność jeszcze przez dekadę po II Wojnie Światowej.... O Mao nawet nie wspominam.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2022 23:59:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wiem i w żaden sposób nie kwestionuję. Gdyby chodziło o cofnięcie się w czasie i wysłanie terminatora ;-), to byłaby inna rozmowa. Bo teraz już wiemy. Ale mówimy o tym, żeby zrobić coś okropnego po to, żeby w przyszłości coś się nie wydarzyło - ale wtedy o tym jeszcze nie wiedzieliśmy. To zresztą jest argument drugi, można też go próbować zbijać tym, że już wtedy można było to i owo przewidzieć.
Jednak coś, czego zupełnie nie dałoby się przewidzieć, to: jaki diabeł wyrośnie z tego prewencyjniaka, który na wszelki wypadek zlikwiduje widmo przyszłego zagrożenia. I tego z perspektywy mądrego polaka po szkodzie nadal nie wiesz.

Za to można by się słusznie obawiać, że wyrośnie z niego coś gorszego, niż to, co zniszczył.

Rosja okresu późnego caratu to był jakiś makabryczny syf, który (wtedy!) musiał wydawać się szczytem możliwości w dziedzinie nędzy, zacofania, a przede wszystkim głupoty i okrucieństwa. Znaczna część powodów, które pchały rewolucjonistów w 1905 czy w lutym 1917, była tak oczywista, że nic dziwnego, że pociągała masy. A stało się, jak się stało.
Ajatollahowie też postanowili prewencyjnie skasować reżim, który tylko do skasowania się nadawał.
Ba, talibowie w 1996 w zasadzie również zadziałali prewencyjnie, bo w kraju poziom chaosu, bandytyzmu i ogólnego rozpierdolu był nie do zaakceptowania.

Rewolucja zjada swoje dzieci. A co by zrobiła ta nasza wspaniała cywilizacja, gdyby wzięła i zastosowała tę hekatombę prewencyjną, którą postulujesz? Tego nie wiemy. Na pewno nie byłaby tym samym, co kiedykolwiek wcześniej. Byłaby natomiast czymś obrzydliwym.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 lutego 2022 00:06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dobra, nie ciagnijmy tutaj tego wątku. Pogadamy paszczowo przy okazji.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 lutego 2022 10:37:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Tyler Durden pisze:
Dobra, nie ciagnijmy tutaj tego wątku. Pogadamy paszczowo przy okazji.

A jeszcze ciągnąć ten wątek. Czysto algebraicznie, ludność Chin i Sajuza w latach '40 była jaka?
Bo na chłopski rozum, wybijając ich do nogi, wybilbys zarówno tych, których wybił Stalin i Mao, jak i tych, których Stalin i Mao nie wybili.
edit: po przerwie przy lodówce wygooglałem:
Wg Karin Tomala Rozwój demograficzny Chin w XX wieku Republika Chińska w 1928r to 480 mln a Chińska Republika Ludowa w 1949 to niemal 500 mln. Uśredniając 490 mln ludzi. Natomiast wg Wikipedii ZSRR w 1939 to ok. 168,5 mln. Daje to zgrubnie 650 milionów ofiar twojej propozycji. Ja wiem, że idziemy w absurd, ale to nie ja zacząłem.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony pn, 07 lutego 2022 10:59:29 przez zasada, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 lutego 2022 10:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
I Chaczaturiana! Nie byłoby "Tańca z szablami" i "Walca maskaradowego"... :(
W czasie wojny milkną muzy. :?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 lutego 2022 14:27:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Przede wszystkim mam obawy, że przy prewencyjnym bombardowaniu Sowietów, najpierw by zbombardowano, a dopiero potem zastanawiano, czy na pewno ci w Berlinie, Budapeszcie i Warszawie byli niereformowalni, bo jednak tymi sowietami byli dość krótko. Innymi słowy, nie byłoby nie tylko Chaczaturiana, ale też pewnie panka, araska i paru innych.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 lutego 2022 19:40:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
arasek pisze:
Natomiast większość Rosjan, których spotkałem okazała się w porządku. Chińczyka nie znam żadnego, ale czuję że mogłaby być ta obcość i dystans.
Chyba nie znam osobiście żadnego Rosjanina. Za to poznałem Chinkę i była przesympatyczna. Ale niestety to zeuropeizowany Chińczyk, więc trochę inaczej.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 lutego 2022 19:26:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
A propos hekatomby prewencyjnej

Człowiek jest istotą impulsywną i bezmyślną dopóki nie policzy do stu. Na przykład, pomiędzy spontaniczną wizją wysadzenia w powietrze Tylera (po przeczytaniu jego logicznych wywodów), a ideą hekatomby całego globu dla pożytku ogółu ludzkości, odczuwam czasem radość życia i silną potrzebę nie odbierania go sobie i nie pozbawiania go innym. Szczególnie, że Rosja jest mi bliska mentalnie chociażby przez to, że rodzina taty pochodzi z terenów dzisiejszej Białorusi.
Peace! :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8940 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580 ... 596  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group