Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 29 kwietnia 2024 07:14:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 czerwca 2006 09:39:48 
matt pisze:
- Fallout 2 - mistrzostwo... i tyle.

no, jeszcze kiedyś pogram (i znajdę płytę :roll: )

A jakbym miał komputer lepszy, to bym w San Adreas pociął
GTA 2 to dla mnie bombides

Lubię grać. Prysiadać się na tydzień do kompa i niemal nie spać.
Ale częstotliwość mam słabą :)
Raz na rok (a ostatnio więcej niż 1,5 się robi ;)


Na górę
 
PostWysłany: śr, 28 marca 2007 23:31:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 stycznia 2006 00:11:36
Posty: 366
Skąd: ...
:gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra:
Tak się wczoraj zastanowiłem, że chyba nie ma jeszcze wątku o grach komputerowych (chyba że coś przeczyłem), a przecież pewnie każdy z nas w coś tam gra, lub przynajmniej grał.
Ja co prawda od dłuższego już czasu nie grywam (głównie z powodu braku czasu - po często kilkunastu godzinach spędzonych przed monitorem, w związku z pracą i studiami, nie mam już siły grać), ale jak wpadnie mi jakaś starsza gierka w ręce, to chętnie sobie wspominam :)
Moje hiciory ;) to:
River Ride
Obrazek
Pływa się małym statkiem, rozwala się wszystko co stanie na drodze i zbiera paliwo :D
Pamiętam jak z całą rodziną próbowaliśmy na Commodore 64, który dostałem na pierwszą Komunię Święta, pobić rekord mojej siostry. Ile joysticków się na tym zniszczyło...;) :pinkelephant

Arkanoid
Obrazek
To chyba każdy zna, więc opisywać nie trzeba, co? ;)
Ile mała piłeczka może sprawić radości człowiekowi? I ile czasu zmarnować? ;)

Packman
Obrazek
Chodzisz po labiryncie, zjadasz jakieś kropki i uciekasz przed duchami. Jakoś nigdy specjalnie nie przepadałem za Packmanem i za dużo nie grałem, ale mam wrażenie, że musiała się tutaj znaleźć.

Prince of Persia
Obrazek
Jesteśmy księciem, którego zadaniem jest uratować księżniczkę. Pierwsza gra, w której "utożsamiałem" się z bohaterem. Wtedy miałem chyba Amigę, a PoP był tylko na PCty, więc grało się tylko na informatyce. Te wyczekiwania na kolejną lekcję, żeby walczyć ze siłami zła w imię miłości... :horsie

Pole Position
Obrazek
Wyścigi formuły jeden! Z tego co pamiętam to najbardziej lubiłem trasę Monaco, bo miała najmniej zakrętów i można było najlepsze czasy osiągnąć ;) Szkoda, że wtedy nie było jeszcze kierownic zamiast joystików :dresiarz:

Kret
Obrazek
Pierwsza polska gra, w którą miałem przyjemność grać! Dźwięku brak, grafika kiepska, ale grywalność ogromna!
A najfajniejsze było to, że wystarczyło zmienić trochę jeden plik i było się na pierwszym miejscu w rankingu i potem się szpanowało przed znajomymi :oops:

Prehistoric
Obrazek
Tutaj nie ma już jakiegoś głębszego przesłania...po prosty chodzisz i walisz maczugą wszystko co napotkasz w imię przejścia do następnego etapu.
Jedna z moich ulubionych gier, gdy przesiadłem się z Commodore na Amigę.

Superfrog
Obrazek
Biega się super żabą, zbiera jabłuszka, monety, itp. Niby nic wielkiego, ale wciąga niesamowicie!
To była pierwsza gra jakiej zazdrościłem Amidze, bo na Commodore o takiej grafice można było tylko pomarzyć.

Oscar
Obrazek
Taka jakaś podróbka Superfroga to była, ale kilka tygodni wyrwała mi z życiorysu, ale jak się znudziła to rzadko potem do niej wracałem.

Sensible Soccer
Obrazek
Pierwsza piłka nożna, na komputerze, w którą mogłem grać dniami i nocami! Ach te mecze! Te akcje! Te turnieje! :gool:

Worms
Obrazek
To był czad!!!
Jesteś drużyną robali i musisz zniszczyć drugą drużynę robali! Ot cała filozofia! Ale ile frajdy! Późniejsze miały coraz to lepszą grafikę, no i coraz to wymyślniejsze bronie ;)

Destruction Debry
Niestety nie znalazłem żadnego screenshota z wersji Amigowej, a te późniejsze już nie oddają klimatu ;)
Niby zwykłe wyścigi samochodowe, ale pod płaszczykiem przyjemnej gierki kryje się wielka destrukcja! Za każdy zniszczony przez Ciebie samochód dostajesz dodatkowe punkty! Piękne!

Mortal Kombat 2
Obrazek
Wspaniała bijatyka! I ta krew! To było coś! Z sąsiadem z góry potrafiliśmy grać co wieczór po kilka godzin i odkrywać nowe ciosy (potem niektóre gazety drukowały gotowe podpowiedzi i psuły całą zabawę;)).
I te fatality różne...ach...:twisted:

The Settlers
Obrazek
Rządzisz osadnikami - musisz się martwić o żywność, surowce i oczywiście wygrywać wojny z sąsiadami! Wciągało jak nie wiem co! I coś czuję, ze jakbym dzisiaj usiadł, to jutro rano miałbym problemy z oderwaniem się od monitora ;)

Warcraft
Obrazek
Kolejna strategia, tylko tym razem bardziej zorientowana na rozlew krwi.
Tutaj już nie tylko czekałem na lekcje informatyki, ale nawet zapisałem się specjalnie na kółko informatyczne, abo sobie pograć ;) Niestety takie cuda u mnie na Amidze nie działały, a jak już miałem PCta to mi się szybko znudziło. Oczywiście orki górą!

Saper
Obrazek
Nigdy w to nie byłem jakiś super wymiatacz, ale potrafi nieźle wciągnąć. Chyba kiedyś udało mi się zejść koło 1 sekundy, bo dobrze mi się kliknęło ;)

Soltaire czyli Pasjans
Obrazek
Czytaj: ulubiona gra pań sekretarek ;)
Tutaj można było wyćwiczyć refleks...w biegu do komputera...kto szybciej po obiedzie dobiegnie do komputera - Mama czy ja? :D

Jest jeszcze mnóstwo gier, które katowałem, ale z braku czasu na razie je pominąłem.
Jakoś obecne gry już mnie tak nie porywają...mają super grafikę, ekstra dźwięk, ale...w tych starszych był ten klimacik!
:gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra: :gra:

_________________
"...zostań tu
serce znów zabije
uwolnij mnie
wyciągnij rękę..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 marca 2007 23:43:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 14 lipca 2006 21:06:40
Posty: 462
Skąd: Poznań
dla mnie dodatkowo jeszcze
SOKOBAN czyli przestawianie paczek tak, żeby znalazły się na wyznaczonym miejscu:)
Obrazek

KULKI należy ułożyć 5 danego koloru aby zniknęły...wiem, że może mało wymagające ale baaaaardzo wciągające...
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 marca 2007 23:54:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Z lat młodości:
MORTAL KOMBAT: I, II, III, IV

Nieco później: Resident Evil 1-3

i Heroes of Might and the Magic - głównie III i IV

aktualnie brak czasu na takie rozrywki,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 00:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
haha :mrgreen:
A ja gram w Sapera i Pasjansa oczywiście... na tym zakończyły się moje dociekania w tej dziedzinie...

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 00:05:30 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
Przebłysk pisze:
chyba że coś przeczyłem

nom. gdzieś tam w mrokach historii leży taki wątek.
Prince of Persia - o taaak:) spędziłem tyle godzin nad tą grą. najdalej dotarłem chyba do 9 levelu..

a obecnie fifa07


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 00:17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 19:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
HEROES III


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 00:43:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Matko...Mortal kombat...1,2,3(ultimate) czy 4.Stare czasy.Prince of persia to pierwsza gra w jaką grałem na swoim własnym komputerze.Prehistoryk...super klimat,ale mortal kombat to dla mnie kultowa gra.Ileż ja w salonach gier w to grałem...znałem wszystkie ruchy,każde zakończenia...ech piękne czasy :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 07:10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Przebłysk pisze:
Prince of Persia

Jesteśmy księciem, którego zadaniem jest uratować księżniczkę. Pierwsza gra, w której "utożsamiałem" się z bohaterem. Wtedy miałem chyba Amigę, a PoP był tylko na PCty, więc grało się tylko na informatyce. Te wyczekiwania na kolejną lekcję, żeby walczyć ze siłami zła w imię miłości...


Dziwne bo miałem wersję na Amigę. I przeszedłem całą. :faja:

Igor pisze:
Z commodorowych gier najbardziej lubiłem Gianę Sisters,


Bardzo lubiłem tę grę i chętnie bym pograł. Miałem Amigię i u mnie w okolicy była tylko wersja, w której ostatnie levele się krzaczyły i nie można ich było przejść. Kiedyś w sieci znalazłem i też z tym samym problemem.

Dodałbym do tego zestawu moją ulubioną strategię: Cywilizacja. Ile nocy przez to minęło nieprzespanych.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 07:44:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Ha, stare dzieje!

Najlepiej opanowałem Packmana, bo grałem w niego w jednym z poznańskich salonów gier (za free, gdyż dysponowałem magiczną monetą dwudziestozłotową na sznurku...). Tam był taki szyfr jak trzeba iść przez labirynt by duchy nie dopadły Packmana. Miałem tę sekwencję ruchów opanowaną na pamięć i dochodziłem do niebotycznych poziomów.
Z tamtych czasów pamiętam też kultową grę "Knight Lore", opracowaną na ZX Spectrum. Wgrywało się ją z kasety magnetofonowej.

Obrazek

Też spędziłem nad nią sporo godzin...


Z późniejszych gier o których była tu mowa, to oczywiście "Mortal Kombat" (i fatality jako wisienki na torcie ;-) ) i "Worms". W "Worms Armaggeddon" (jedna z późniejszych wersji) zdarza mi się nawet jeszcze raz na jakiś czas zagrać...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 08:45:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Gonzo pisze:
HEROES III

:piwo:
Given to fly pisze:
Mortal kombat...1,2,3(ultimate) czy 4

Given to fly pisze:
Ileż ja w salonach gier w to grałem...znałem wszystkie ruchy,każde zakończenia...ech piękne czasy

:piwo:
piękne czasy, piękne,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 09:33:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3136
Skąd: Poznań
Przebłysk pisze:
Saper
Nigdy w to nie byłem jakiś super wymiatacz, ale potrafi nieźle wciągnąć. Chyba kiedyś udało mi się zejść koło 1 sekundy, bo dobrze mi się kliknęło

Co to znaczy "kolo jednej sekundy"?
Na ktorym poziomie?
Jesli chodzi o Eksperta, obecnie zapisany rekord to 118, najnizszy w zyciu jaki pamietam to 114. Ale znam zawodniczke (Kinga, ex Ave Lion, ktora pykala ponizej 100). Poczatkujacy rekord 6 sekund, sredniozaawansowany okolo 50 sekund.

Z innych to takze tylko starocie/ klasyki - sokobany, boulderdashe i emerald minery oraz pasjanse.

Ale saper jest moim hmmm... konikiem?
Z rok temu przy oddawaniu czesci teoretycznej emgieerki musialem odinstalowac, bo zamiast pisac gralem po 6-8 godzin na dobe (masakra).

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 09:57:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
O, śmiesznie! Ja pamiętam dwie gry w które łupałem u rodziny (bo sam komputera nie miałem do 2002 roku) która z racji wykonywanych zawodów (ETI) miała jakieś kosmiczne komputery w domu - a był to dopiero początek lat 90.
Ach, monitor telewizyjny, zielony ekran... Test Drive 1! Do dzisiaj trochę mi się podoba.
Obrazek

Podobnie jak mega genialna strategia (nie ma to jak bomby nuklearne :-)) - Scorch:
Obrazek

Podobnie jak Wolfenstein i Prince of Persia - ale to kilka lat później, bo pamiętam, że chodziłem już wtedy do szkoły.
Obrazek

A tak w ogóle to zupełnie nie kumam fascynacji grami... Zupełnie mnie to ominęło w podstawówce i liceum... Na własnym komputerze miałem tylko jedną (1!) grę - Delta Force (i to tylko za sprawą możliwości grania wz kolegami w sieci osiedlowej - całkiem zabawna czynność). A tak to chyba od 3 lat nie grałem w żadną grę - idiotyczny pożeracz czasu.


Ostatnio zmieniony czw, 29 marca 2007 10:07:17 przez ., łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 09:59:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Tematy wcześniejsze:

gry w ogóle (raczej niekomputerowe) http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=749

gry juz bardziej komputerowe http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=272
oraz http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=672

osobiście w staaaarych czasach miałem Atari 65XE i gier było sporo ale najbardziej zawsze lubiłem
Road Race
Obrazek


EDIT: się mi link jeden zgubił :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony czw, 29 marca 2007 10:08:16 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 10:01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Robale dawno temu. Zabawne.
I Saper relaksujący. Arkanoid podobnie.
Oraz Heroes II & III i... Cywilizacja! Cywilizacja to był hicior. Podbijałam narody, wysyłałam misjonarzy, tłukłam barbarzyńców z ruin, budowałam czołgi i statki kosmiczne. :horsie

Przez chwilę - "Faraon", ale jednak znudził mnie przerostem (s)pokoju nad walką. ;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group