Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 15:42:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 11:40:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ptak ze wschodu pisze:
Najłatwiej jest iść przecież do sklepu i kupić, niż szukać w necie

Są tacy, którzy tak wolą, zgoda. Ale szukaj sobie na półkach w empiku, może to ja mam pecha, ale mam wrażenie że tam za nic mają sobie alfabet. A do tego dochodzą jeszcze ci, którzy zdejmą płytę z półki, obejrzą i odłożą byle gdzie.
(Wiem że trzeba zapytać sprzedawcy, ale ja lubię być samodzielny! :twisted: )
A poza tym uważam, że Pet trochę za bardzo jedzie po Ptaku. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony pt, 03 kwietnia 2009 11:41:26 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 11:41:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ano chiba, że tak. Skoro już jednak jesteś dorosła i odważniejsza, to goraco zachęcam do korzystania z tej formy zdobywania muzyki, bo naprawdę jest wygodna i oszczędniejsza ;)

Peregrin Took pisze:
Pet trochę za bardzo jedzie po Ptaku


Po pierwsze ja tylko chciałem rzeczowo obalac argumenty, usprawiedliwiające ściąganie muzyki z netu.

A po drugie to zdanie brzmi bardzo dwuznacznie :rabbit:


Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 11:50:53 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Pet pisze:
Po pierwsze ja tylko chciałem rzeczowo obalac argumenty, usprawiedliwiające ściąganie muzyki z netu.

Yyyy tylko że ja nie usprawiedliwiałam ściągania muzyki z neta, bo, jak sama napisałam, wówczas go nie miałam. :P

A co do empiku, to prawda, że panuje nieraz bałagan... Cóż, nie ma nic idealnego, wszędzie są jakieś mankamenty ;)

Co do ściągania muzyki jeszcze - słucham jej przede wszystkim idąc gdzieś, z mp3, bo sobie w końcu ten sprzęt kupiłam, także empetrójki są mi potrzebne... Ale kiedy mam za co to idę i kupuję sobie płytę; staram się w miarę możliwości uzupełniać płytozbiór, bo lubię mieć oryginały w ręku, książeczki i te sprawy.


Ja chyba powinnam zmienić nicka!


Ostatnio zmieniony pt, 03 kwietnia 2009 11:53:28 przez Ptak ze wschodu, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 11:53:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ptak ze wschodu pisze:
Yyyy tylko że ja nie usprawiedliwiałam ściągania muzyki z neta, bo, jak sama napisałam, wówczas go nie miałam.


Ale zdajesz sobie sprawę, że w kontekście dyskusji, która sie toczyła Twoja wypowiedź tak mogła być odebrana? ;)


Ptak ze wschodu pisze:
także empetrójki są mi potrzebne...


O dziwo empetrójki tez można kupować. Wychodzi nawet taniej niż płyta. :D

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 11:56:13 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Pet pisze:
Ale zdajesz sobie sprawę, że w kontekście dyskusji, która sie toczyła Twoja wypowiedź tak mogła być odebrana? Wink

Widziałam, że coś jest nie tak, ale skoro nie napisałam wprost, żebym była za ściąganiem, to nie myślałam, że to tak zostało odebrane ;)


Pet pisze:
O dziwo empetrójki tez można kupować. Wychodzi nawet taniej niż płyta. Very Happy

Eeee tam, nie mają książeczki i są brzydkie z wyglądu :mrgreen: Jednak wolę płyty, są, że tak ujmę, materialne :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 21:31:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 24 grudnia 2006 14:39:00
Posty: 288
Tak teraz przeglądam profil Armii i Budzego na last.fm i myślę, że jednak zespół powinien spróbować skontaktować się właścicielami tego portalu, aby uregulować sprawy związane z odtwarzaniem przez last.fm utworów, których jest tam umieszczonych dość sporo. Mnie się wydaje, że oba profile zostały założone przez jakiegoś fana, który nie zastanawiając się nad prawami autorskim, pododawał we własnym zakresie utwory tak Armii jak i Budzego solo.

Zastanawia mnie, czemu np. Acid Drinkers nie mają dodane ani jednego utworu? Czy jest to świadome działanie zespołu lub wytwórni? No bo przecież Acids są na tyle znani, że z pewnością znalazłby się niejeden fan, który na lasta wrzuciłby całą dyskografię. Podobna sytuacja jest z The Beatles (i pewnie jeszcze wieloma innymi zespołami).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2009 22:30:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Budyń pisze:
Ja próbuję wam wytłumaczyć, ze bardzo duża część osób, ściągająca muzykę by jej - niue mając możlwości ściągnięcia - i tak nie kupiła

Z tym się jak najbardziej zgadzam. Do większości muzyki, którą mam tylko na mp3 albo przegraną mam stosunek taki, żeby gdyby jednak przyszedł ten prokurator i dał mi wybór: albo kupisz oryginalne wydania albo kasujesz, wybrałbym skasowanie. Czasem to nawet nie jest kwestia ceny, za część muzyki, która jakoś do mnie trafiła nie chciałoby mi się nawet złotówki wydać. Ale już trafiła, więc to czy ją sobie raz na pół roku odsłucham, czy nie, nijak się ma do zarobków jej twórców. Natomiast istnienie empetrójek Armii nie zniechęciło mnie do kupna.

Jednak z tymi tonami kulturalnymi to tak sobie do mnie trafia. Kazik miał rację pisząc na swoich płytach, że bez nich z głodu nie umrę, ale jest znacznie więcej – bez nich nie czuję się szczególnie uboższy kulturalnie. Tak się składało, że zwykle znałem osoby bardziej niż ja oddane Kazikowi, które jego kasety posiadały, więc się ich osłuchałem. Teraz kontakty mi się trochę urwały i Kazika (solowego) prawie nie słucham i wcale nie czuję się z tego powodu wiele uboższy. Tak samo z wieloma innymi nagraniami – wszedłem na wrzutę.pl, tam w czołówce są rzeczy, których niemal nie kojarzę, a kojarzę np. Shakirę, jakiegoś Łukasza Grobelnego, Beyonce itp. To jest to, czego potrzebują najczęściej ludzie nieposiadający oryginalnych nagrań (gdyby posiadali, nie szukaliby ich na wrzucie). Jest to muzyka, którą można usłyszeć w centrum handlowym, a nie jakaś wysoka kultura, którą można by określać jako prawo człowieka.

A co do last.fm, to ja się dziwię, że dopiero teraz wprowadzane są opłaty – jest radio, to jest jakiś abonament. Widocznie reklamodawcy nie są wystarczający. Jak na razie to, co oferuje bezpłatnie mi wystarcza, jak przestanie, to albo wykupię abonament, albo – co bardziej prawdopodobne – oleję ich, mimo że mnie byłoby stać, bo to nie jest jakaś moja wysoka potrzeba.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 kwietnia 2009 09:29:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 kwietnia 2006 14:18:18
Posty: 225
Skąd: Chełm
No i ograniczenie last.fm stało się faktem. Niemożliwe jest słuchanie jakiegokolwiek radia, ani niczyjej biblioteki.
Cytat:
Twój darmowy okres dla radia Last.fm zakończył się. Subskrybuj, aby kontynuować słuchanie non-stop spersonalizowanego radia.
Tylko $3.00 za miesiąc. Ale okazja!

co ciekawe, jeśli ktoś chciałby płacić w funtach, czy euro (jeszcze tylko takie opcje są dostępne) koszt wynosi odpowiednio 3£ i 3€ - czyli jak by nie patrzeć drożej niż w dolarach.

w sumie szkoda, bo słuchanie konkretnych stacji (np. "podobne do Dick Dale", "flamenco", "podobne do Paco de Lucia") spodobało mi się dopiero niedawno, wcześniej last służył mi tylko do scrobblowania.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 kwietnia 2009 20:03:36 
u mnie działa


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 kwietnia 2009 20:34:49 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
Już od tygodnia nie skrobluję. Jeśli lastfm zgodzi się płacić mi 3 złote miesięcznie za wzbogacanie ich bazy danych to chętnie pójdę na taki układ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 maja 2009 13:00:54 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 18:35:01
Posty: 781
Na stronie last.fm Armii ktoś dopytuje się po angielsku o teksty na der Prozess. Może ktoś władający tym językiem mógłby napisać parę zdań?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 11:09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7630
Skąd: Kraków
Nie pamiętam, czy już dawałem tutaj link do swojego profilu, ale, jako że zacząłem scrobblować. :lol: to daję: http://www.lastfm.pl/user/jplpl ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2011 10:28:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Nie wiem, czy też tak macie, ale ja od jakichś 2 tygodni słucham radia Last.fm za darmo. Otóż mam zainstalowaną w moim foobarze taką wtyczkę i przez nią działają mi właściwie wszystkie możliwe lastowe stacje (m.in. mojej własnej biblioteki, tagów, artystów, grup), scrobbluję standardowym scrobblerem last.fm. Dodam, że niedawno miałem wykupioną subskrypcję, ale już wygasła. W każdym razie, radio działa pięknie i co najważniejsze za darmo.

Jeżeli to nic nowego to sorry, że zawracam głowę.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lutego 2011 10:40:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Ja już tu pisałem o wtyczce do lasta na chromie. Ale o tej na foobar nie wiedziałem. Dzięki.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lutego 2011 01:47:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
dzięki wokrze za wrzutkę, zarejestrowałem się niedawno z powrotem i chętnie posłucham sobie lastowego radia czasem

a oto mój nowy hatep --> http://www.lastfm.pl/user/szopenhband ;)

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group