Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 18:15:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: hi-fi
PostWysłany: ndz, 10 grudnia 2006 22:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...czy ktoś mógłby doradzic mi jaką mam kupić sobie karte muzyczną do komputera ..bo nie wiem.......albo czy ktoś, najlepiej z Poznania umie zlutować kable do kolumn i zrobić wtyczki ???? ( najlepiej zrobiłby to Germazeze ze swoją sprytna lutowniczką ale on daleko w Kroto...) ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 01:29:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
to zależy do czego chcesz używać tej karty. ja do amatorskiego słuchania muzyki i czasem nagrywania swoich "kawałków" (jakby ktoś chciał, mogę próbkę rzucić) korzystam z kosztującej obecnie psie pieniądze sb live! mam ją już trzy lata, w porównaniu ze zintegrowaną kartą nie ma porównania. wiadomo że żadne audigy to nie jest, ale tak do domu i starego rozwalającego się kompa starcza. ale zapewne Ciebie interesuje wyższa półka, może znajdziesz coś na stronie http://www.kartydzwiekowe.com.pl/ - to w sumie bardziej sklep, ale opisy kart też są.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 02:01:15 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Jeśli chodzi o wyższą półkę polecam testy na stronie www.e-muzyk.pl np. ten:
http://www.e-muzyk.pl/muzyk/servlet/Index?nav=105
Do zwykłego słuchania, jak to już napisał Cytz, wystarczy w zupełności Sound Blaster. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 12:08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
dzięki, ale nie interesuje mnie profesjonalna karta muzyczna za 5 tys. zł. tylko coś w okolicach 500-1000, co bym sobie w domu nagrać jakieś własne dźwięki. czy ktoś może pomóc?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 12:14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Jak tylko skończę prace to coś Ci podeślę :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 12:15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Ja mam ESI ESP 1010 wszystkie dane tu http://novamusic.pl/product_info.php?cPath=32_36&products_id=413&osCsid=380aa60ca69aa0886ee6cbe26a50d876
Dobrze jak byś określił konkretnie czego potrzebujesz np. ilosc wejsc/wyjsc analogowych/mikrofonowych/midi...wszystko jest zalezne od tego jakie efekty/instrumenty chcesz do niej podłączyć...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 12:24:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...wokal, gitara-bas, klawisz ....chce podlączyć

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 12:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
elrond pisze:
...wokal, gitara-bas, klawisz ....chce podlączyć


aha no wiec tak...jesli nie uzywasz miksera albo przedwzmacniacza mikrofonowego to potrzebne Ci jest wejscie mikrofonowe w karcie, gitara-bas jesli nagrywasz przez mikrofon z pieca (albo dwoma mikami np. Sm57 i pojemnościówka) to tez wejscie mikrofonowe jesli przez linie to wejscie analogowe, klawisz wejscie analogowe bądź Midi...czyli ta karta co Ci podalem spokojnie wystarczy a jesli wszystko nagrywasz sam czyli po kolei kazdy instrument to nawet jakas prostrza z mniejsza iloscia wejsc/wyjsc (choc warto miec pare dodatkowych wyjsc aby móc podlączyc np. monitory studyjne)...trudno mi teraz podac konretny model bo juz dawno nie sprawdzalem co nowego sie pojawiło, musze sie rozejrzeć ale napewno warto cos firm M-Audio, Terratec, E-mu strzez sie przed Creative! Aha jeszcze jedno czy karta ma byc przez wejscie w kompie PCI czy USB?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 13:13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Kajo pisze:
Aha jeszcze jedno czy karta ma byc przez wejscie w kompie PCI czy USB?
....no...nie wiem......a to jakaś różnica jest ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 13:39:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
W sumie to w całości zgadzam się z Kajo, no może poza tymi monitorami studyjnymi, można sobie bez nich poradzić. Ja po prostu bym zapytał o kartę tej klasy z jak największą liczbą wejść wyjściowych/mikrofonowych - głupia przyczyna: czasem kable są tak grube, że nie mieszczą się jeden obok drugiego - a okazuję się, że innych wejść już nie ma... Elrond, bardzo ważne! Jak będziesz kupował nowy komputer koniecznie zwróć uwagę na to, aby wyjście karty dźwiękowej, oraz porty usb były z PRZODU a nie jak w 80% komputerach z tyłu skrzynki komputera - bardzo pomaga to w instalacji sprzętu, instrumentów i uciążliwego odwracania obudowy PCeta. Kajo - myślę, że te troszkę lepsze Creativy nie są takie złe - to w końcu nie SzumBlastery :-) - ale jeśli jest coś innego w podobnej cenie to zdecydowanie polecam marki wymienione przez Kajo. Wybór jest spory, warto spisać sobie wszystkie oczekiwania wobec karty (także tych czysto praktycznych o których pisałem wyżej) czy nazwy dobrych marek i poradzić się sprzedawcy który pomoże w wyborze jakość-cena, albo posłuży radą czysto elektroniczną. Warto zwiedzić z 3 sklepy - ceny tych samych produktów mogą wahać się aż koło 100 zł.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 14:03:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Boskey pisze:
poradzić się sprzedawcy który pomoże w wyborze jakość-cena,


Oj tutaj bym uwazał, wiem z doświadczenia ze zwykłe wciskają to co akurat mają albo co chcą sprzedac i jesli czlowiek sam nie zna sie w ogóle na rzeczy moze nieźle wtopić! Polecam za to fora dyskusyjne np. http://www.eis.com.pl/virtual/ http://www.studio.use.pl/forum.html Mozna sie dowiedziec praktycznie wszystkiego i poradzic sie jest kogo...
Jeszcze co do Creativa - uwazam ze jest to dobry sprzet ale dla zwykłego uzytkownika który chce sluchac muzy przez komputer i cos tam potworzyć we Fruit Loopsie :) Natomiast jesli chce sie cos nagrywac przynajmniej półprofesjonalnie a napewno o to chodzi elrondowi - Creativa zdecydowanie odradzam!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 14:10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
elrond pisze:
...no...nie wiem......a to jakaś różnica jest ?


Jest....Do PCI masz karte którą instalujesz w kompie (tak jak graficzna itp...) i od niej zwykłę odchodzą wszelkie kable albo kabel do oddzielnego panelu z wejsciami...natomiast pod USB nic do kompa do srodka nie pakujesz tylko podlaczasz kabel od panelu do USB i dzieki temu mozesz sprzet podlaczyc szybko do kazdego kompa bez rozkrecania go i wciskania karty...Po prostu jak wybierasz PCI to zwykle karte instalujesz na stałe...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 15:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kajo pisze:
i cos tam potworzyć we Fruit Loopsie


Kajo pisze:
Natomiast jesli chce sie cos nagrywac przynajmniej półprofesjonalnie a napewno o to chodzi elrondowi - Creativa zdecydowanie odradzam!


No, no! Uważaj! Byś się zdziwił ilu "profesjonalnych" muzyków nagrywa(ło) na Fruity Loops Studio / Producer Edition :faja: :) - taka wersja 6.0 to full wypas. Ale raczej do brzmień choćby w połowie elektronicznych.

Kajo pisze:
wiem z doświadczenia ze zwykłe wciskają to co akurat mają albo co chcą sprzedac i jesli czlowiek sam nie zna sie w ogóle na rzeczy moze nieźle wtopić!


Dlatego pisałem o tej liście wymagań. Bez przesady, mi nie raz odradzono droższą rzecz na konto lepszej, a tańszej - w dobrym sklepie chodzi tez o pewien prestiż, który może przynosić większe zyski niż wciskaniu badziewia - a co za tym idzie - straceniu klienta.

Kajo pisze:
Creativa zdecydowanie odradzam!


Wiesz to jest tak, że tworzenie muzyki na komputerze to nie sama technika. Bez sprawnej obsługi "ekskluzywnej" karty możesz robić rzeczy 100x gorsze niż na SzumBlasterze za banieczkę :-). Nie bądźmy sprzętowymi mitomanami vide iPody - który kosztuję o wiele więcej niż konkurencja, zachwala się go jako lepszy - mi wystarczył miesiąc użytkowania i kłopotliwy i megawkurwiający iTunes odwiódł mnie od kupna iPoda Nano. Sam przez wiele lat używałem środkowych modeli Creativów - brzmienie ELEKTRONIKI było zadowalające(podkreślam ELEKTRONIKI! Mały problem z jakością MOŻE zaczynać się przy podłączeniu np. gitary elektrycznej). Prosty przykład - myślę, że wszystkie elektroniczne, jak i perkusyjno-sekwencyjne elementy "Tańca Szkieletów" są na nich do zrobienia.
A tak swoją drogą nie chodzi tu chyba o idealne studio domowe, lecz o nagrywanie DEMO. W sensie ta dyskusja to już trochę taki akademicki off-topic, gdyż sam odradzałbym Tomowi Creativa kiedy na kartę chce wydać do 1000zł - tu się chyba zgadzamy Kajo, co nie? :-).
Bardzo dużo zależy też od oprogramowania - i co MEGA ważne - pamięci RAM: Tom, nie żałuj na nią kasy przy kupnie komputerka, do grafiki i muzyki 1 GB pamięci to minimum!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 15:52:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Przestrzeni dyskowej też bym nie żałował.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 16:00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
odradzałbym Tomowi Creativa kiedy na kartę chce wydać do 1000zł
...dziś polecano mi w sklepie Creativa EMU 1212 ...za 660 złoty....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group