Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 11 maja 2024 09:58:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 01:09:19 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3422
The Cure - w największym stopniu ukształtował moją młodzieńczą muzyczną wrażliwość.

Armia - jest przy mnie w całym dorosłym życiu, z nią rozwijam się, dojrzewam, starzeję... Nie umiem sobie wyobrazić momentu, w którym zespół miałby przestać istnieć.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 01:13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Erkej pisze:
Nie umiem sobie wyobrazić momentu, w którym zespół miałby przestać istnieć.

nie tylko nie umiem, ale i nie chcę,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 01:32:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..dla mnie DEAD CAN DANCE...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 02:35:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
A dla mnie w Polsce: Armia (Triodante! Triodante! Triodante!)
A za granicą ex equo: Metallica i Faith No More.

Crazy - zasadniczo trafiłeś!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 10:41:34 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
no to ja powiem, chociaż nikt mnie nie pytał ;)

Zasadniczo Armia najbardziej, aczkolwiek razem z Siekierą i Trupią Czaszką stanowi pewnego rodzaju ciągłość i traktuję jako "jeden zespół".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 10:41:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
elrondzie, a w Polsce??

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 11:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24332
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Pippin - Led Zeppelin

Oczywiście prawda. :piwo:
Choć od kilku lat mocno podkopują tę pozycję Floydzi ale chyba muszą się jeszcze sporo postarać...
Crazy - a u CIEBIE???

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 11:41:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22901
Groszek-a pisze:
no to ja powiem, chociaż nikt mnie nie pytał


zaskakujaco...


Armia

ale gdy nie ma ograniczenia na ogół podaje 3 nazwy, Armia, NoMeansNo i New Model Army i o ile NMA jednak nr 1 nie jest, to gdyby dzielić jednak pierwsze miejsce na polskie i zagraniczne, to tym zagranicznym numerem 1 by było Nomeansno.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 12:16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22901
dla mnie nie ma porównania w ogóle jedno z drugim, ponieważ zespoły polskie odbieram inaczej niz zagraniczne (bariera językowa), to cos jak mecz bokserski wielkiego mięsniaka debila z wiotka panienką z Monty Pythona

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 13:06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
The Beatles chyba tak. Zaraz za nimi Pink Floyd. Gdybym całą twórczość Grechuty poznał w wieku nastu lat pewnie on byłby moim numerem jeden. Armia i 2tm2,3 to zupełnie inna kategoria. I chyba podział na polskie - zagraniczne tutaj mi pasuje. Bo te dwa zespoły odbieram inaczej. Muszę pomyśleć nad moim bestem.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 14:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Bogus - Metallica?

Zaczynałem się już nad tym ze dwa razy zastanawiać - czy tą jedynką jest Metallica, czy Armia - ale szybko dochodziłem do wniosku, że nie ma żadnej potrzeby, by się nad tym zastanawiać :-) No ale skoro jakaś jest, to zacząłem się zastanawiać po raz trzeci.

Po pierwsze należy porównać to, co u obu zespołów najlepsze, a to o tyle bardzo ważne porównanie, że ja wolę coś, co we fragmentach jest wybitne, a w innych fragmentach słabe, niż coś co jest po prostu dobre przez cały czas. W obu przypadkach jest po jednej płycie na ****** (Triodante i Ride the Lightning), w obu przypadkach dwie kolejne płyty mają więcej niż 5 (Duch - Master, Droga - Justice), przy czym w tych dwóch parach nieznacznie wygrywają płyty Armii (Duch góruje nad Masterem wartością dodaną, Droga nad Justice brzmieniem), z drugiej strony Metallica ma jeszcze tę czwartą płytę (Metallica), która zyskując z biegiem czasu obecnie dochodzi, albo nawet doszła już, do 5, co UT raczej nigdy się nie przydarzy. Może należałoby porównać te dwie najlepsze, żeby szala się przechyliła na jedną ze stron, ale nie potrafię. Bo Triodante ogólnie wydaje się dziełem większego kalibru, ale to na Ride the Lightning są dwa najlepsze utwory w dziejach muzyki nieklasycznej. A więc idealny remis.

Po drugie - należy porównać to, co słabe. A oba zespoły mają na swoim koncie takie nagrania. Oba zaczynały wręcz bardzo słabo, tyle tylko że Metallice szybciej to minęło. No i jednak Kill'em All nie jest aż tak złe, jak pierwsze płyty Armii. Przechodząc do płyt przeciętnych, PMK odczuwam jako zupełnie tożsamą obniżkę formy co Load i Reload. Zostają Legenda i St Anger, gdzie górą jednak Legenda. Znowu blisko remisu, w dodatku to "po drugie" jest mniej istotne, bo skoro żadnej z tych płyt prawie w ogóle nie słucham, to mało mnie interesuje, której nie słucham z mocniejszym uzasadnieniem.

Po trzecie - ogólne nastawienie do zespołu. Oczywiste dla mnie jest, że Armia zajmuje miejsce ważniejsze, bo Armia to nie tylko te płyty, ale też koncerty, no i forum, co nie jest bez znaczenia, choć to już względy całkowicie pozamuzyczne. Faktem jest również, że to płyty Armii kupuję w ciemno (nawet PMK, po którym mówiąc szczerze niczego dobrego się nie spodziewałem), natomiast Metalliki nie. Tu mogę zastosować kontrargument, że dzieje się tak dlatego, iż Armia najgorsze ma raczej za sobą, natomiast Metallica za sobą ma najlepsze i to jakość ostatnich nagrań decyduje o nastawieniu do nowych płyt.

To chyba tyle zastanawiania się. Wygląda na to, że minimalnie na czele Armia. Niech więc tak będzie...

Armia.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 15:42:48 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Armia niezmiennie. Ale to czasem zależy od danego nastroju... Wtedy różnie... Dżem, 2Tm2,3, WMU, SDM i inne...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 16:28:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
bo ja sama nie wiem...

Led Zeppelin i Armia?

heh, kiedyś zycie było prostsze

a post Metallica vs Armia - :shock: - się nie zgadzam, oczywiscie, z różnymi ocenami, co dobre a co nie, ale piękna konstrukcja


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 18:31:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
Polska-2TM2,3
Zagranica-U2


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 listopada 2006 18:46:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
eeee tam, on się nie zna ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group