Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:48:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 września 2006 11:49:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
monika pisze:
nie jest tak, że każdy mrok i każda ponurość oznacza gotyckość, lecz odwrotnie - gotyckość jest jedną z form mroku.

Bardzo trafna uwaga !
Co do Cave'a , to nie jest gotyk tylko takie pomieszanie piosenki artystycznej z deathrockiem. Ale trzyma poziom ! Nie widziałem go na żywo, ale byliśmy z żonką na widowisku "Ballady morderców" z Kingą Preiss i Mariuszem Drężykiem w rolach głównych. Po prostu czarny(czarci ?) miód w klimatach amerykańskiej prowincji. :brawa:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 września 2006 11:57:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
monika pisze:
I taki Beksiński był po prostu zainteresowany ciemnością

Nie jestem w tej dziedzinie specjalistą choćby w niewielkim stopniu, ale chyba trudno zaprzeczać fascynacji Beksińskiego właśnie gotykiem, a nie po prostu ciemnością.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 września 2006 12:15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Bogus pisze:
ale chyba trudno zaprzeczać fascynacji Beksińskiego właśnie gotykiem


I ja nie zaprzeczam. Chodzi mi o to, że jest to jeden z elementów składowych wielu jego przedsięwzięć, które - choć mroczne - chyba jednak nie zawsze są wprost gotyckie (np tłumaczenie ekranizacji powieści Kinga i to niekoniecznie "Miasteczka Salem";-)).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 października 2006 22:56:56 
séamas. pisze:
Mnie natomiast kojarzą się zepoły: Tool, Dream Theater, etc.


Uwielbiam szufladki i w większości się z nich wyznaję ;)
więc:
Dream Theater: metal progresywny;
Tool: rock/metal alternatywny :mrgreen:
/przy czym - cokolwiek o nich mówić (ja np. nie lubię) - jedna z najbardziej oryginalnych grup we współczesnym rocku/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 08:19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
J.T.Fly pisze:
CP to okres zabawy, coś w rodzaju karnawału w Rio, coś, co jest raz w roku i gdzie trzeba się pokazać jak najciekawiej, jedni jak najpiękniej, drudzy jak najbrzydziej, byle oryginalnie i byle zwrócić uwagę i przyćmić innych! Tak, to KARNAWAŁ!

mi się wydaje, że to jest bardzo ważna uwaga! no, pewnie znalazłoby się sporo takich, którzy mają za złe tancerkom w Rio, ale ja się nie zaliczam ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 października 2006 09:00:31 
Seksualny rozpasaniec :lol:
Crazy, a czy żona wie że jeździsz na orgietki do Brazylii? ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 19:03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
na tym drugim, to chyba jakaś młoda krewna Joanny Senyszyn... MNie intryguje ta pani z ostatniego zdjęcia Profesora, ta "zakonnica" w wersji s/m. Jest brzydka i jej uniform jest brzydki jak cholera, ale ja nie o tym, otóż ta pani ma taki typ urody, że właśnie z zakonnicą mi się kojarzy.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 grudnia 2006 23:15:09 
A w tym roku na Castle Party
Front Line Assembly
Ciekawa sprawa. Jedni z pionierów industrialu metalizowanego. Dość monotonni, ale na kształt transu. Dobrze się oddać muzyce i w ten trans popłynąć.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 grudnia 2006 11:33:09 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 20:59:50
Posty: 942
J.T.Fly pisze:
Łolaboga... Krew, zło, mord, normalnie zaraz się dowiem, że na każdą kolację dzieci spożywam, zapijając to dziewiczą krwią miesięczną w świetle pełni, a o brzasku udaję się do piwnicy i zamykam się tam, żeby obmyślać kolejne mordercze plany względem biednych chrześcijan i zapisuję je krwią własną na pergaminach...

łooo mamo,zakresliles idealnie moj profil psychologiczny ;):P;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 grudnia 2006 01:56:15 
Mój w sumie też, tylko mam problem z dostaniem pergaminów
Leszek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 lutego 2007 01:12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 13 listopada 2004 22:39:14
Posty: 372
Skąd: Glasgow / Wrocław / Lubań
Wszystkim wrażliwym na piękno gothek (z wyboru) oraz zainteresowanym, co robi na co dzień ów jegomość:

Obrazek

polecam dwa filmy (szczególnie ten dłuższy) dokumentalne z CP 2006 dostępne na stronie:

http://www.castleparty.com/video.php

_________________
Trio-dan-te! Trio-dan-te! Trio-dan-te!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 lutego 2023 20:06:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Coś dla alternativepopa :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 lutego 2023 21:31:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Haha. Ale to było dawno i półprawda ;). Na pewno nigdy się tak nie ubierałem. Za to, z wyjątkiem pierwszego mojego tam pobytu, zawsze miałem akredytację, która dumnie mi wisiała na smyczy, żeby nikogo nie dziwiło co taki normals robi na tym festiwalu ;). Byłem tam panem redaktorem ;).

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 lutego 2023 23:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Przejrzałem cały wątek i od siebie mogę dodać, że początkowo na Castle Party było niewiele osób poubieranych tak jak na zaprezentowanych zdjęciach.

Tutaj mała dygresja jak ja trafiłem do tej subkultury. Otóż gdzieś od 1997/98 roku wróciłem do intensywnego słuchania muzyki. Wtedy zrobiłem rekapitulację tego, co ja właściwie lubię (bo zaczynałem od słuchania w pierwszej połowie lat 80. polskich zespołów typu Lady Pank, TSA, Maanam, OZ i Republika przede wszystkim, później odkryłem synth pop - Ultravox i Depeche Mode przede wszystkim, później odkryłem The Cure, nową falę, punk rocka, industrial i coraz bardziej radykalizowałem swoje gusta muzyczne - po drodze jeszcze był oczywiście klasyczny rock - Pink Floyd, Deep Purple, Yes, Genesis etc.). No i wyszło mi, że najważniejsze dla mnie to jest to, co w swojej audycji Romantycy Muzyki Rockowej puszczał w II PR niejaki Beksiński - a grał tam nie tylko synth pop, ale też Joy Division, New Order, Siouxsie, 4AD a nawet The Cure. No i stwierdziłem, że ta muzyka jest dla mnie najważniejsza - na czele z Depeche Mode, Ultravox i The Cure. No i wtedy, dzięki świeżemu wtedy wynalazkowi, internetowi trafiłem na ludzi z subkultury gotyckiej, którzy okazali się być zafascynowani muzyką dla mnie najważniejszą. Wkręciłem się w to środowisko a oni wtedy wkręcili mnie w swoje imprezy. Najpierw byłem w Gdańsku na dosyć słynnej w tym środowisku imprezie Temple of Goths, która zresztą do dzisiaj się odbywa z różną częstotliwością. Później w 2000 roku po raz pierwsze pojechałem na Castle Party - jeszcze na bilet. Wtedy na tej imprezie większośc osób stanowili normalsi. Tak poubieranych jak na zdjęciach osób było niewielu. A ci co byli to byli głównie przybysze zza Odry, bo Castle Party powoli stawał się częścią niemieckiej sceny dark independent. I to właśnie z tego kręgu przyszła moda na te przebieranki. Rzecz jasna większośc ludzi tak na co dzień się nie ubiera, ale z każdym kolejnym rokiem była coraz większa rewia mody i to również wśród polskich fanów. Tutaj należy podkreślić, że CP to festiwal międzynarodowy. Nie tylko jeśli chodzi o wykonawców, ale równiez publiczność. Ta dziwnie wyglądająca parka z ostatniego zdjęcia to jeden z didżejów, który przybywał kilka razy na CP z Wielkiej Brytani. Nie pamiętam jego ksywki (DJ D.. coś tam), ale to była dosyć kultowa postać. Weteran brytyjskiej sceny gotyckiej, jeszcze z przełomu lat 70/80.

Po tym jak pojechałem na CP w 2000 roku, od razu zauważyłem wszelkie negatywne aspekty tej sceny. Bliska była mi muzyka, pewna wrażliwość ludzi, którzy tam byli, podobna do mojej, ale rzeczywiście dostrzegałem pewne istniejące demoniczne aspekty tej sceny. Dlatego postanowiłem wziąc sprawy w swoje ręce i na fali zakładania stron internetowych przez moich znajomych założyłem swoją. Miała ona na celu przybliżenie muzyki z tego kręgu, którą ja znałem niemal z pierwszej ręki, bo przecież pamiętałem lata 80. i to była moja muzyka, a znaczna część "gotów", która jeździła do Bolkowa to była młodzież, która często niewiele wiedziała o samej muzyce, za to przyciągała ich freakowość tej imprezy.

Ostatni raz w Bolkowie byłem w 2007 roku. Od 2002 roku jeździłem już na akredytacje, a od 2003 roku przez kilka kolejnych lat nawet na biletach było logo Alternativepop.pl jako jednego z patronów tej imprezy. Ogólnie wspominam wszystko ze sporym sentymentem. Na pewno widziałem i słyszałem wiele ciekawych koncertów.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group