Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:03:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 707  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 21:14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Gall Anonim-"Kronika polska" :)
Adam Kulawik-"Poetyka"
:P
Krzysztof Koehler(moj wykladowca 8) )-"Trzecia część"

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 00:14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A co Wy tak z tym Gallem Anonimem? Ja wolałem zgłębiać mistrza Wincentego...
A czy "Statek" jest piękny to bym polemizował. Wydaje mi się zdecydowanie przeładowany "popisami" erudycyjnymi. Preferowałem "Filet z mandragory" oraz "Dobrego", przy czym przyznam się, że jakoś od kilku lat nie zaglądałem do twórczości mesje Waldemara.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 00:23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
hi hi - zbyt pobieżnie czytałem - już domyślam się jak to z Anonimem jest... dostałem ostatnio "podróże z Herodotem" Kapuścińskiego i nawet już zbliżam się do końca... podoba mi sie.
Czasem człowiek zaczyna czytać książkę i nie spodziewa się, że skończy! Miałem tak jakiś czas temu z "muzeum bezwarunkowej kapitulacji" Dubrawki Ugresić (czy jakoś tak) - tytuł mnie ujął, ale... inna książka tej autorki też tytułem przyciągała ("kultura kłamstwa. eseje antypolityczne") a nie dałem rady. "muzeum..." ujmuje nie tylko tytułem.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 00:26:00 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
Mnie do Wincentego zraża to ,że za dużo zmyślał ( jeśli chodzi o początki dziejów naszego kraju).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 00:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ależ to w kategoriach ówczesnego światopoglądu było nowoczesne i na miejscu! Umieścić własny naród jak najdalej w przeszłości - potwierdzić jego miejsce na ziemi. Pewnie, że jest to historyczna machinacja, ale sporo wdzięku w tym jest. Kronika Wincentego zresztą pracą historyczną nie jest i być nie miała. Wtedy historii nikt nie zgłębiał dla niej samej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 00:34:49 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
Wszystko się zgadza, -literacko , i owszem. No ,ale jakoś nie mogę właśnie ze względu na te machinacje postawić go wyżej niż Galla. Muszę jeszcze odać, że Galla też nie traktuję jako wyroczni , ale jest bardziej wiarygodny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 00:38:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
no... ale polecam Jacka Banaszkiewicza "Polskie dzieje bajeczne mistrza Wincentego" - nie spodziewasz się po tej książce tego co w niej przeczytasz - jest to kiler! Hmm - w sumie może też ta książka zaciekawić zwolenników Tolkiena... :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 00:43:08 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
Ok. dzięki za tytuł- rozejrzę się za tym.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 10:47:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:59:40
Posty: 154


Ostatnio zmieniony pt, 04 lipca 2014 19:08:36 przez nicdobrego, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 11:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Ja też wolę Galla Anonima. Po prostu przyjemniej się go czytało. Wincenty męczył mnie tym swoim patetycznym, kwiecistym językiem, którego u Galla było jakby trochę mniej. No i te potyczki bodajże Leszka z Aleksandrem Wielkim czy Juliuszem Cezarem :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 16:37:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Janusz A. Zajdel "Limes Inferior"; George Orwell "Rok 1984"; Tadeusz Konwicki "Mała Apokalipsa"; Erich Fromm "Ucieczka od wolnosci"; James Herbert - wszystko :oops:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 listopada 2004 12:12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
butcher pisze:
Gall Anonim-"Kronika polska" :)
Adam Kulawik-"Poetyka"

jakieś to znajome ;-)
z Kulawika mam gigantyczne notatki, a których do dziś korzystam. Niewątpliwie najważniejsza książka moich studiów.

Ja kończę Kresa "Piekło i szpadę" i jestem nieco rozczarowana. Jakieś autoplagiaty? autocytaty? Mam Kresa za najlepszego (współczesnego) polskiego twórcę fantastycznego, ale ta książka niezbyt mi się podoba.

I jednoczesnie czytam bestseller Harry Potter and the Philospoher's Stone. (czytam, żeby się uczyć)
Rozmawialiście o tym już? W sumie rozumiem maniaków tej serii, ale hmmm - ona "sama z siebie" nie jest tego warta. Książka niespójna, świat niespójny, bohaterowie hmmm - wszystko już było. No, ale nie w oryginalności, jak wiadomo, siła ;) Ma jakiś potencjał, bo bez tego "czegoś" nie istniałoby kilkaset tysięcy fanfików do HP. Nie do końca wiem, co to jest, ale...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 listopada 2004 14:02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Z ksiazek, do ktorych czesto powracam:

"Wladca Pierscieni" w jedynym slusznym tlumaczeniu Marii Skibniewskiej
"Trzech panów w łódce( nie licząc psa)" - Jerome K. Jerome
"Trzy Wiedzmy", "Wyprawa Czarownic", "Mort", "Tylko ty możesz uratowć ludzkość" - Terry Pratchett
"Dobry Omen" - Terry Pratchett i Neil Gaiman

+ Ksiazka, ktora wywarla na mnie wielkie wrazenie w dziecinstwie i sprawila, ze zainteresowalem sie lasem - "Lato Lesnych Ludzi" - Marii Rodziewiczowny :wink:

Z innych ksiazek, ktore polecam, to m.in. "Dotkniecie Pustki" - Joe Simpson'a i "Kroniki Portowe" - Wavey Prowse...

Ostatnio - "English Period Furniture" z '37 roku :wink: - autor nieznany .... i "The Amazing Maurice and His Educated Rodents" Terrego Pratchetta


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 listopada 2004 18:36:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
K.T.W.S.G pisze:
Hahaha widzę, że się dałeś zaczarować kreacji "Wavey Prowse" w wykonaniu Julianne Moore
"The Shipping News" jest autorstwa Annie Proulx

:oops: :glupek2: to wszystko przez siedzenie po nocy nad magisterka :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 listopada 2004 22:00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Od jakiegos czasu mi się na to zbierało aż wreszcie kupiłem sobie dziś "przemiany" Owidiusza. Sam nie wiem co myśleć o tym fakcie :roll: :wink: , ale jakos mi to pasuje. Przeczytałem sobie pierwszą księgę i pomyślałem jak było by miło mieć pamięć obciążoną czymś takim. Ot jak człowiekowi bije na stare lata. Ale dobrze mi z tym.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 707  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group