Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:50:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 672, 673, 674, 675, 676, 677, 678 ... 707  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 23 kwietnia 2022 23:20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pamiętam, że film z Fiennesem i Binoche mi się bardzo podobał :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 kwietnia 2022 23:26:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Prawem przekory Fengari napisała, dlaczego to jest taka dobra książka ;-) Beznadziejność i okropność pary głównych bohaterów jest czymś niezrównanym i nie do zapomnienia, na równi oczywiście z tym wrzosowiskowym klimatem, o którym wspomniał Pippin.
Jest to ukochana książka naszej najstarszej córki, która mówi, że zawsze nosi ją przy sobie w torebce, razem z sonetami Szekspira, czy czymś w tym stylu ;-) Mówi też, że zamierza NIGDY nie obejrzeć żadnej ekranizacji, ponieważ ma tak wyraźną własną wizję tej historii, że nie życzy sobie żadnej ingerencji w nią.

Moim zdaniem Pietruszce książka się nie spodoba, ale co ja tam wiem ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 00:03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
Prawem przekory Fengari napisała, dlaczego to jest taka dobra książka ;-) Beznadziejność i okropność pary głównych bohaterów jest czymś niezrównanym i nie do zapomnienia

Hehe, no zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu czytelników właśnie to jest największym atutem. ;)
Tyle, że mnie zło po prostu zbytnio nie fascynuje. Zależy zresztą jeszcze, jakie i w jakim wydaniu - ale tu akurat przerasta mnie i odrzuca.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 07:01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Zacząłem Wypiora. Nie idzie dobrze.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 07:50:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Bardzo dziękuję za odzew. Książkę już zamówiłem.

...na marginesie.... co jakiś czas mam własnie taki przypływ czułości do beletrystyki.... co jakieś dwa lata? ... tak mi się dzieje,,,szkoda, że osoby, które wrzucają tylko tytuły nie piszą jakiejś rekomendacji, albo swojej opinii... chyba, że trzeba odczytywać sam fakt czytania jako polecenie?... to może mieć sens!... :)

no to w temacie:
Roman Melodos - "Hymny wybrane"
Ratzinger - "Kościół - znak wśród narodów. t. II".

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 09:05:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
zasada pisze:
Zacząłem Wypiora. Nie idzie dobrze.


Ja to kupiłem w zeszłym roku i zacząłem czytać z wielkimi nadziejami. Zarzuciłem gdzieś w 1/3 - może jeszcze wrócę, ale ewidentnie coś mi nie pasowało.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 09:15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Pietruszka pisze:
szkoda, że osoby, które wrzucają tylko tytuły nie piszą jakiejś rekomendacji, albo swojej opinii...

To jest bardzo ciekawy wątek! Czy to triumf estetyki (metodyki?) social media: zasygnalizować, zabłysnąć, wrzucić? Czy dowód na uwiąd etosu forum dyskusyjnego? "Starość", lenistwo, złe nawyki forumowiczów, przekonanie o małym znaczeniu swojego głosu/ opinii/ zdania, przekonanie o próżności jakiejkolwiek dyskusji (było: refleksji) - w stylu Becketta...
To jest zdecydowanie ciekawy OT !

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony ndz, 24 kwietnia 2022 09:45:35 przez zasada, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 09:26:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
U mnie chyba starość i lenistwo :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 12:52:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
zasada pisze:
To jest bardzo ciekawy wątek! Czy to triumf estetyki (metodyki?) social media: zasygnalizować, zabłysnąć, wrzucić? Czy dowód na uwiąd etosu forum dyskusyjnego? "Starość", lenistwo, złe nawyki forumowiczów, przekonanie o małym znaczeniu swojego głosu/ opinii/ zdania, przekonanie o próżności jakiejkolwiek dyskusji (było: refleksji) - w stylu Becketta...


Fajnie to wypunktowałeś! Myślę, że głównie uwiąd etosu łamany Beckettem 8-) .
Oczywiście uogólniając bo każdy przypadek jest inny, a przyczyny zaniechania dyskutowania mogą być bardzo różne: od zwykłego braku czasu po jakieś bardzo osobiste historie.

Sam mam poczucie pewnej jałowości wpisywania samych autorów i tytułów, ale czasem tak robię - zwłaszcza w Tego słucham. To wtedy, kiedy ze słuchanych rzeczy coś mi się wybije i może nie mam nic do powiedzenia, ale chcę dać sygnał, pochwalić się, że o! to dopiero!
Jeśli mam coś do powiedzenia to staram się napisać choć kilka słów. Kiedyś, odnośnie muzyki, szukałem wątków w Oceanarium, ale że rzadko coś wynikało z moich wpisów, to zacząłem używać do tego Tego słucham właśnie. Kryje się za tym myśl, że kiedyś forum nie było podzielone na działy, a działało, a po uporządkowaniu działalność osłabła. Chciałem sprawdzić czy działalność wbrew porządkowi jakoś zadziała. Choć oczywiście wiem, że na osłabienie intensywności dyskusji na UT inne czynniki miały istotniejszy wpływ.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 13:17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
zasada pisze:
Natomiast książka o Riot Grrrls mimo, że wciągnąłem jej ponad 100 stron jadąc pociągiem osobowym, raczej nie zagości na mojej półce na dłużej. Nie wiem na ile to kwestia maniery autorki, czy tłumaczenia ale czyta się to niełatwo.


Skończyłem i co prawda po tych pierwszych 100 stronach poszło lepiej, to nadal sądzę, że w porównaniu z dotychczas przeczytanymi książkami o scenie/ scenach niezależnych/ alternatywnych w USA (Please kill me - McCain, McNeil; Amerykański hardcore - Blush; Straight Edge - Rettman czy nawet Wszyscy kochają nasze miasto - Yarm) ta pozycja jest najsłabsza.

Czy to sprawa, że ja tych kapel nie znam/ nie lubię? Czy doktrynerskie i mało krytyczne pisanie zamiast oddawania głosu uczestnikom zdarzeń jest słabym pomysłem na porywającą opowieść? A może jest to książka o czymś innym niż oczekiwałem?

Nie wiem. W każdym razie po lekturze i odsłuchaniu kilku opisywanych w niej płyt mówię pas, odpalam hardkorpanka po polsku i zaczynam pierwszy tom jego historii (*).

PS. ja wiem, że brzmieć to może jak znęcanie się nad leżącym ale autorka bez zmrużenia oka opisuje pracę riot grls w knajpie ze stripteasem jako sposób na oszukiwanie patriarchatu. Dodatkowo opisuje jej oburzenie gdy lokal odwiedził (bez zaproszenia) jeden ze scenersów.
(*) zmodyfikowany opis książki w serwisie Lubimy Czytać.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 14:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
zasada pisze:
odpalam hardkorpanka po polsku


Spróbuj po słowacku!

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 kwietnia 2022 18:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
dobrze piszecie

...ja nikogo nie przymuszam, ale może ruszymy jeszcze dupy i pójdziemy w ostatnie takie pogo....??

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 kwietnia 2022 14:34:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
antiwitek pisze:
Sam mam poczucie pewnej jałowości wpisywania samych autorów i tytułów, ale czasem tak robię - zwłaszcza w Tego słucham

Myślę, że to poczucie jałowości jest dość zgubne. Bo jeśli przez jakiś czas stać mnie tylko na to, żeby wpisać dwa słowa i jeszcze do tego zastanawiam się po co, to stąd już blisko do machnięcia ręką na forum. Potem trochę głupio, bo wygląda na to że nic nie czytam i wogóle nie słucham muzyki, a inni to hoho! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 10:13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Roman Husarski - Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej

Chyba najlepsza książka na temat tego kraju, jaką czytałem. Musze przyznać, że choć tyle widziałem filmów, czytałem książek i słuchałem podcastów o Korei, dużo rzeczy mnie zaskoczyło, a nawet zaszokowało. Husarski nie unika kwestii kontrowersyjnych. takich jak jedzenie psów, stosunek do ludzi i zwierząt, powszechny nacjonalizm i przemoc w relacjach wzajemnych. Ale nie brak też elementów prawie rozrywkowych, na przykład z rozdziału o religiach dowiemy się o tym, że spora część tamtejszych protestantów uważa się za naród wybrany, którego założyciel, Tangun, wywodził się z pokolenia Dan z Izraela. To przekłada się nawet na politykę państwa - islam ma w Korei bardzo pod górkę. Chrystus, gdy powróci, też będzie Koreańczykiem.

Bardzo polecam.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 maja 2022 10:28:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Budyń pisze:
Chyba najlepsza książka na temat tego kraju, jaką czytałem

O! Ja ja zacząłem i odłożyłem jakoś przed 1/4. Nie jestem pewien czy wrócę ale szanse rosną skoro komplementujesz.
U mnie "parentingowa filozofia" w wydaniu Karoliny Lewestam i jej zbiorku: Pasterze smoków: rodzice kontra świat.
Orzeźwiające.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 672, 673, 674, 675, 676, 677, 678 ... 707  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group