Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:14:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 635, 636, 637, 638, 639, 640, 641 ... 707  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 29 września 2019 22:54:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Roberto Saviano - "Drapieżny pocałunek", kontynuacja "Chłopaków z paranzy", równolegle powtórka z "Przenajświętszej Rzeczpospolitej" Piekary, teraz w końcu pora na "Kult" Orbitowskiego.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 września 2019 21:56:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Skonczyłem dziś "Ślepnąc od świateł" Żulczyka. Świetna, bardzo mocna rzecz, przygnębiająca, wciągająca, bardzo dobrze napisana.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 października 2019 10:42:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Będę to miał na rozkładzie!


"Hitler. Nemesis" - Ian Kershaw

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 października 2019 19:45:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
"2586 kroków" - Andrzej Pilipiuk ***

... czy rozczarowanie?... raczej nie, chociaż po pierwszych dwóch opowiadaniach, chciałem książkę odłożyć do pieca....cóż...powstrzymało mnie ocieplenie i związane z nim wygaszenie kotła z czego się cieszę... bo następujące dalej opowiadania czytało mi się łatwo i fajnie... pozbywając się oczekiwań co do fabuły, otrzymałem lekkie i urocze pomysłowe plamki i obrazki... czytam pomału - bardzo pomału - a tu proszę... dwa dni i po kłopocie... :)


"Mikrotyki" - Paweł Sołtys ***1/2

... lubię takie szaleństwo w tekście.... to nieuporządkowanie....taką lawinofalę.... jednak lektura jest męcząca - wiem, taka pewnie miała być - zadaje ból - wiem, tak miało pewnie być, ale nie zmienia to faktu, że jej świat nie jest "mój", ani "niemój"... być może trochę kawiarniany, za czym nie przepadam... wstaję po godzinie i czuję ulgę mijając piekarnię PSS Społem, czując woń ciepłych bochenków... nie odwracam się za siebie....

P.S.

Tyler Durden pisze:
Skonczyłem dziś "Ślepnąc od świateł" Żulczyka. Świetna, bardzo mocna rzecz, przygnębiająca, wciągająca, bardzo dobrze napisana.


...jestem w totalnym szoku... książkę przeglądałem tylko, ale podczas tej czynności miałem przemożne uczucie, że obcuję z.... no ... z tym.... no..... no ... z czymś powiedzmy: bardzo bardzo słabbbym.... :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 października 2019 20:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Joon pisze:
Ciągle "Miłość w czasach zarazy"; zejdzie mi pewnie do świąt jak tak dalej pójdzie.

Czytałam najpierw "Sto lat samotności". Jak po pewnym czasie przeszłam do "Miłości w czasach zarazy" miałam wrażenie, że to jest sporo słabsze.

A czytam "Szał! Prawdziwa historia Beatlesów" Philip Norman. Dużo obrazków z epoki, dużo faktów, nazwisk itp., tylko trochę tendencyjne portrety charakterologiczne łącznie z Brianem Epsteinem.
Przy okazji pytanie, czy w jest w języku polskim jakaś biografia/autobiografia George Harrisona? Czy możliwe, że nie?!!

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 października 2019 10:43:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Orbitowski - Kult.
Bardzo dobre to jest.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 października 2019 19:32:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
"Dzienniki gwiazdowe" - Stanisław Lem...

...ta chwila, kiedy po kilkudziesięciu zdaniach wiesz, że to jest to.... :)

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 października 2019 20:24:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu




DARIA CZARNECKA ,,Sprawa Stanisława Gustawa Jastera ps. Hel w historiografii. Kreacja obrazu zdrajcy i obrona. '', wyd IPN, Warszawa 2014 r.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 października 2019 15:33:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
marcela pisze:
Czytałam najpierw "Sto lat samotności"

Ja też! Jedna z ulubionych moich książek. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 października 2019 19:06:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu






TADEUSZ JASIŃKI ,,Z Polski do Polski'', wyd epros, Wąbrzeźno 2018 r.
ANNA ZECHENTER ,,Zmowa'', wyd IPN, Warszawa 2019 r.

FELIKS KONECZNY ,,Dzieje Litwy i Rusi przed Unią z Polską, Wyd. Antyk Marcin Dybowski, Komorów 2019 r

,,250 pytań do Stanisława Michalkiewicza'', wyd Magna Polonia, Mysłowice 2019 r.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 października 2019 06:00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
W związku z prowadzeniem konta w portalu Lubimy Czytać, sięgnąłem ponownie po książkę fundamentalną, czytanaą jakieś 25 lat temu, na poziomie 5 albo 6 klasy szkoły podstawowej. Opowiadania zebrane Julio Cortazara okazują się wciąż poruszajace.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/291903/o ... rane-t-1-2

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 20 października 2019 20:59:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Stanisław Lem - Wizja lokalna

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 października 2019 21:15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 31 sierpnia 2019 13:20:10
Posty: 118
Pod wpływem Bukowiny i forumowej mody na odświeżanie książek z dzieciństwa, przeczytałam jedną rzecz, którą od dawna miałam ochotę odświeżyć - mianowicie 'Sadybę Robinsona' Ludwika Świeżawskiego. Była to jedna moich ulubionych, choć rzadko czytanych powieści. Nikt z moich ówczesnych znajomych nie znał jej. A z Was ktoś zna?

W każdym razie niesamowite, jak omylna jest pamięć. Cały czas tkwiłam w głębokim przekonaniu, że akcja działa się w Bieszczadach, Bieszczady mi się nieodłącznie kojarzyły z tą książką, tymczasem okazało się, że dokładnie odwrotnie - w Górach Izerskich/Karkonoszach.
Poza tym zapamiętałam treść jako taką raczej refleksyjną, z dużą dawką samotności - i znów nic bardziej mylnego. Samotność pojawia się na krótko i w małych dawkach, dominuje zaś beztroska radość grupy.
Co do wrażeń, to też zupełnie odmienne mam, niż po latach. Opisy górskiej okolicy wciąż tak samo zachwycają, ale tak poza tym to ledwo dałam radę przeczytać tak lubianą niegdyś książkę. Sęk w tym, że jakieś 2/3 lektury wypełnione są nieustającą letnią sielanką. To jest coś, czego owszem, chciałoby się doświadczyć osobiście, ale słabo się o tym czyta, bo można umrzeć z nudów. Człowiek od książki oczekuje mocniejszych wrażeń. Dopiero pod koniec coś zaczyna się dziać, lektura zaczyna wciągać i dostarczać jakichś wzruszeń. A na początku bardzo drażniły truistyczne wyjaśnienia pewnych kwestii tak, jakby pozycja przeznaczona była dla głupawych kilkulatków, a nie nastolatków i to takich starszych raczej. Niemniej jednak miłośnikom górskich klimatów - dla samego tła - polecam.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 października 2019 12:14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nigdy nie słyszałem o tej książce, ale czuję, że powinienem ją przeczytać. Tzw. Ziemie Odzyskane krótko po wojnie? I to jeszcze Szklarska Poręba? Młodzież, wchodzenie w dorosłość? To coś dla mnie!
Właśnie, Szklarska Poręba - jak dużo jest w książce, że się tak wyrażę, konkretu geograficznego? :) Czy miejsca akcji są precyzyjnie opisane?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 października 2019 18:51:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 31 sierpnia 2019 13:20:10
Posty: 118
Wszystko dokladnie tak, jak piszesz. :)
Tylko z precyzyjnością ciut gorzej, tytułowa Sadyba znajduje się w miejscu niemożliwym do sprecyzowania. :)
A Szklarska Poręba, owszem, jest niedaleko i przewija się przez powieść.
I o dorastaniu to w sumie też nie bardzo jest. Akcja obejmuje niecały rok, może pół roku z życia chłopaków, i raczej jest to powieść napisana dla odreagowania wojny - mamy tu sporo beztroskiej wesołości, a bohaterowie odzyskują przedwcześnie utracone dzieciństwo.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 635, 636, 637, 638, 639, 640, 641 ... 707  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group