Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 03:31:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 marca 2009 11:53:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Zapraszasz na wystawę swoich prac? :wink:
Mogę się zgodzić co do hasła, bo i różne są uczucia, np. gniew lub irytacja :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 20:13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
może kogoś z Warszawiaków zaintererere:
http://duchowy.pl/content/view/3656/1208/

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 kwietnia 2009 17:41:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
W tym miejscu powinno się pojawić zaproszenie na kolejną edycję Oskariady wraz z info o co ciekawszych filmach. Festiwal miał się zacząć w przyszłą środę. Tymczasem pojawia się coś zupełnie innego.

Cytat:
„OSKARIADA 2009” - Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego odwołane.
Impreza nie odbędzie się w tym roku w Warszawie.


Stowarzyszenie „FILMFORUM” oraz Fundacja Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy „LATERNA MAGICA”, organizatorzy Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych OSKARIADA im. Jana Machulskiego z przykrością informują, iż z powodu nieprzyznania (bez podania przyczyny) środków Miasta Stołecznego Warszawy na realizację tego projektu, organizatorzy festiwalu zmuszeni są go odwołać.

Tak ważne wydarzenie wymaga utrzymania skali organizacyjnej Festiwalu na odpowiednim poziomie. Niestety Miasto Stołeczne Warszawa finansujące Festiwal w znaczącym stopniu od 5 lat, podjęło w tym roku decyzję o wstrzymaniu dofinansowania, co w chwili obecnej wyklucza możliwość realizacji Festiwalu w Stolicy.

Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych było jednym z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Co roku dawało możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji) jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mieli niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z profesjonalnym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością (w ubiegłym roku nasz Festiwal odwiedziło 4 tysiące widzów). W ramach imprezy odbywały się także retrospektywy festiwali partnerskich, między innymi z: Japonii, Czech, Słowacji, Słowenii, Francji, Wielkiej Brytanii. Prowadzone były także warsztaty mające na celu edukację filmową młodzieży. Festiwal był wydarzeniem niekomercyjnym, wstęp na wszystkie projekcje był bezpłatny.

Decyzja Biura Kultury Urzędu Miasta jest dla nas niezrozumiała, gdyż Festiwal był niejednokrotnie zaliczany do grona najistotniejszych i najbardziej wartościowych przedsięwzięć kulturalnych w mieście, co potwierdziła Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz, obejmując nad imprezą patronat. W piśmie z dnia 25 marca 2009 roku Gabinet Pani Prezydent informuje: „Pani Prezydent obejmie swoim patronatem to cenne przedsięwzięcie, które jest jednym z najważniejszych w Polsce festiwali prezentujących międzynarodowe kino niezależne”. Co roku Festiwal dostawał też pochwały od miejskich urzędników za bezbłędne raportowanie i rozliczanie się z realizacji zadania

Po 7 latach, ogromnych starań i pracy jaką włożyli organizatorzy w rozwój i promocję młodych twórców filmowych, Festiwal kończy swoją działalność w Stolicy. Opieszałość urzędników i nieprecyzyjne informowanie organizacji pozarządowych startujących
w konkursie dotacyjnym, doprowadziło w rezultacie do nieprzyznania dotacji na 5 dni przed Festiwalem. Decyzja ta wydaje się nam wielce niesprawiedliwa i powinna zostać szczegółowo wyjaśniona. Naraziła Stowarzyszenie na straty finansowe oraz moralne. Odbudowanie autorytetu Festiwalu w oczach współorganizatorów, sponsorów i partnerów, może okazać się niezwykle trudne lub nawet niemożliwe.

Jesteśmy tym bardziej rozczarowani, ponieważ zaplanowane uroczystości związane
z nadaniem imienia Jana Machulskiego – współtwórcy tego Festiwalu, zarówno festiwalowi jak i Nagrodzie Polskiego Kina Niezależnego „OFFskar”, nie dojdą do skutku. Mieliśmy ogromną nadzieję na to, że kontynuacja Oskariady oraz nagród „OFFskara” w tym nowym wydaniu nabierze dużo większego prestiżu, a laureatów zainspiruje do wielu nowych działań. Przekonani byliśmy bowiem, że nagroda pod takim patronatem będzie nie tylko mobilizować twórców, ale także ich zobowiązywać.

Fakt, że w ramach Festiwalu przyznawane są doroczne Nagrody Polskiego Kina Niezależnego nakłada na organizatorów ogromną odpowiedzialność wobec twórców filmowych oraz innych odbywających się w Polsce imprez promujących kino niezależne (nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego przyznaje siedem kluczowych festiwali filmowych odbywających się na terenie całego kraju). Zachowanie pełnej ciągłości Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych oraz należytego poziomu tej imprezy jest niezwykle istotne dla całego polskiego kina. Dlatego w chwili obecnej prowadzone są rozmowy na temat przeniesienia konkursu festiwalowego oraz ceremonii wręczenia Nagród Polskiego Kina Niezależnego do innego miasta. Warszawa traci ważną, jedyną w swoim rodzaju imprezę, dzięki której na wiele lat zyskała tytuł stolicy europejskiego kina niezależnego.

Nadmieniamy także, ze Urząd Miasta nie dofinansuje w tym roku także 7. Europejskiego Festiwalu Młodego Kina, projektu promującego najmłodszych filmowców amatorów, którzy nie ukończyli 26 roku życia i nie są studentami Wyższych Szkół Filmowych.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 kwietnia 2009 10:25:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie mieści mi się w głowie, że takie decyzje podejmuje się na kilka dni przed imprezą :shock:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 kwietnia 2009 12:28:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
to jest zwykłe szczeniackie zachowanie gówniarzy a nie dorosłych i odpowiedzialnych ludzi, widać kto w stolicy siedzi na stołkach...

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 kwietnia 2009 23:18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
A na Empiku na Nowym Świecie dalej wisi wielki plakat zapraszający na Oskariadę... :roll: Żenada :?

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 maja 2009 12:41:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Cytat:
Mumio na Dzień Matki
niedziela, 24 maj 2009, 17:00 - 18:30

Mumio na Dzień Matki
ze spektaklem pt. ,,Kabaret Mumio"

Mumio jest grupą teatralno-kabaretową założoną
w 1995 r. w Katowicach, do roku 1999 działała pod nazwą
Teatr Epty-a. Pierwszy spektakl stworzony przez grupę nosi tytuł Kabaret Mumio (od którego pochodzi obecna nazwa grupy).

Popularność przedstawionego materiału utożsamiła zespół
z jego programem teatralnym. Mumio prezentuje humor
absurdalny połączony z autoironią. Unikają humoru politycznego,
a także szufladkowania, nie chcą być więc traktowani
jako kabaret, ich przedsięwzięcia mają charakter teatralny.
Źródło opisu: http://pl.wikipedia.org

24 maja (niedziela), godz. 17:00

Miejsce: Dobre Miejsce - centrum kultury, ul. Dewajtis 3 (Wejście B)
Wstęp: 35 zł
Bilety dostępne od 6 maja br.

Mnie niestety nie będzie, bo tego samego dnia moi przyjaciele biorą ślub..

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 maja 2009 13:24:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Nie za bardzo wiem, do którego watku najbardziej to pasuje, więc na wszelki wypadek wklejam tu:

**** 1 OGÓLNOPOLSKI ZLOT SUPERBOHATERÓW ****

Obrazek

Przyznam szczerze, że sam nie za bardzo wiem o co chodzi, ale idea wydaje mi się szczytna :rabbit:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 maja 2009 13:31:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
:shock:
A czy jest przewidziana kontrmanifestacja Czarnych Charakterów? :taaaaa:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 maja 2009 17:55:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 02 maja 2009 14:48:06
Posty: 32
A ja właśnie samą muzyką! : - )

Czasami pójdę do teatru, czasami pokażę się na uczelni, jakąś książkę przeczytam, na spacer wyjdę, ale tak naprawdę nie ma jak to dobry koncert czy nowa płytka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 czerwca 2009 15:32:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 17:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
Jest świetna okazja by odwiedzić, tudzież powrócić :) :roll: do Lublina :) - "Noc kultury", z soboty na niedzielę, nazwa może troszkę na wyrost, ale i tak jest całkiem ciekawie.

http://nockultury.pl/2009/program.html

_________________
http://www.karpatywschodnie.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 czerwca 2009 10:06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
JESUS CHRIST SUPERSTAR na Polach Marsowych
13.06.2009 21:00


13 czerwca 2009 r. o godz. 21.00
W czerwcową noc, na Polach Marsowych (Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie) spotkamy się z bohaterami rock-opery JESUS CHRIST SUPERSTAR!

Jest to jeden z największych przebojów w historii teatru muzycznego, spektakl na miarę rewolucji Dzieci Kwiatów, który zachwyca widzów na całym świecie już od 38 lat!

Ale nie jest to spektakl skierowany wyłącznie do młodzieży. Jego urokowi ulega się bez względu na wiek.


Chorzowska opowieść o ostatnich dniach życia Chrystusa ma wielkie atuty:

znakomite aktorstwo i świetne głosy (Maria Meyer, Janusz Radek, Janusz Kruciński, Jacenty Jędrusik, Andrzej Kowalczyk, Dominik Koralewski i in.), fascynującą choreografię, porywającą grę wytrawnych muzyków pod dyrekcją Jerzego Jarosika oraz wielką energię, która emanuje ze sceny przez cały czas trwania przedstawienia.


Spektakl, wyreżyserowany przez Marcela Kochańczyka od dziewięciu lat gromadzi na widowni Teatru Rozrywki komplety widzów.

Za rolę Judasza JANUSZ RADEK uhonorowany został ZŁOTĄ MASKĄ 2001.

Na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni (kwiecień 2009), MARTA TADLA otrzymała Nagrodę indywidualną Prezydenta Miasta Gdynia za rolę Annasza / Kapłana, zaś JANUSZ RADEK – Nagrodę Publiczności za najlepszą rolę męską!

muzyka: Andrew Lloyd Webber
libretto i teksty songów: Tim Rice
spolszczenie: Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski

inscenizacja i reżyseria: Marcel Kochańczyk
choreografia i współpraca reżyserska: Jarosław Staniek
scenografia: Grzegorz Policiński
kostiumy: Elżbieta Terlikowska
kierownictwo muzyczne: Jerzy Jarosik

Występują:
Maria Meyer, Marta Tadla, Janusz Kruciński (gościnnie), Marek Chudziński, Marian Florek, Jacenty Jędrusik, Dominik Koralewski, Andrzej Kowalczyk, Zbigniew Mikolasz (gościnnie), Janusz Radek (gościnnie)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 czerwca 2009 21:34:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Obrazek

zapraszam forumowiczów opolskich i nie tylko
jak nie pasują terminy to jeszcze jeden pokaz będzie we wtorek w czasie nocy teatralnej w mdku o nie_pamiętam_której ale pod wieczór.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lipca 2009 23:16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Mam wrażenie, że z okazji 65 rocznicy Powstania będzie działo się niesamowicie dużo.
Wiemy, że koncert Gajcy 25 lipca.
Wiem też, że tegoż dnia wieczorem, czy może w nocy ma się odbyć jakiś bieg oświetlany pochodniami.
31 lipca kolejny koncert tym razem na Placu Krasińskich, pod hasłem "Pamiętnik z powstania Warszawskiego".
Z kolei samego 1. sierpnia Uldor właśnie napisał, że w TV mają puszczać Kanał i koncert Lao Che...
A mówił mi też gość z muzeum, że całkiem w nocy, chyba na dziedzińcu, ma być coś specjalnego, jakieś widowisko czy przedstawienie - mówił, że będzie super :-)
No i 2. na rozpoczęcie Tour de Pologne ma przejechać "masa powstańcza", co będzie połączeniem rowerowej masy krytycznej z przejazdem Powstańców rykszami od mniej więcej Belwederu na metę wyścigu, czyli na Plac Trzech Krzyży. Nie wiadomo za bardzo ilu tych powstańców się pojawi, ale wiem, że mają zasuwać rykszami.
A na samym wyścigu też jedna z lotnych premii (przy Pomniku Piłsudskiego) będzie "premią specjalną z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego".

A ja kurde będę całą sobotę i całą niedzielę zapierniczał przy budowie scenografii Touru :?

Poważnie zastanawiam się jednak nad tym nocnym widowiskiem... co prawda może to być tourowe samobójstwo, bo jak już pierwszej nocy będę spał dwie godziny, to dalej mogę nie dać rady... ale raz się żyje, a może warto? O wiem, po pracy pobiegnę obejrzeć Kanał i koncert, prosto dalej do Muzeum na widowisko, o! Ech, a kiedy się spakuję na Tour?...
Przepraszam, głośno myślę ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 lipca 2009 21:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Czy jest na sali... Pet? :wink:

Myślę, że mogłoby go zainteresować widowisko "Zawiadamiamy Was, że żyjemy. Dubbing '44". Za stronę muzyczną jest odpowiedzialna Antigama.

Hala B w Muzeum Powstania Warszawskiego
01.08. o północy
02-07.08. o godz. 22:00
wstęp wolny po uprzedniej rejestracji (ilość miejsc ograniczona)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group