Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:32:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 października 2006 22:47:11 
A w Warszawie chyba w ten weekend, Weekend (Tydzień?) Chrześcijański. W zeszłym roku Armia, teraz zagra darmo De Press. Ktoś bardziej zorientowany mógłby wkleić linka. A np. przegląd filmowy w Muranowie b. ciekawy. Wiele kontrowersyjnych i niejednoznacznych filmów (m.in. Zły Porucznik, Przełamując fale).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 21:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
"Odkupienie, zbawienie i świętość" to nazwa tego maratonu filmowego. Początek w najbliższy piątek o godz. 20:00, a będzie można zobaczyć:
"Źródło" Bergmana
"Przełamując fale" Triera
"Pokutę" Abuładze
"Złego porucznika" Ferrary
"Prymasa. Trzy lata z tysiąca" Kotlarczyk
"Białą sukienkę" Kwiecińskiego
Hmm, może się przejdę, choć zestaw nawet nie tyle odważny, co raczej nierozważny :roll:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 października 2006 23:29:56 
Widziałem Triera i Ferrarze. To są filmy o wierze. To pewne i zdecydowanie hard'core'owe i niedogmatyczne.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 października 2006 11:39:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Bandyta pisze:
byłem na dwóch "wystąpieniach" Smalca na Woodstocku


kończąc offtopik - na tegorocznym koncercie Zielonych Żabek na festiwalu postjarocinowym Smalec wygłosił mowę, jak to źle w kraju jest - i że na to jest jedyna rada - Hare Kryszna. Litości ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 października 2006 09:32:51 
ceigrektezet pisze:
Smalec wygłosił mowę, jak to źle w kraju jest - i że na to jest jedyna rada - Hare Kryszna.


Ciężko mi tu coś napisać, bo nie byłem na tamtym koncercie, więc nie wiem co miał na myśli, mówiąc, że w kraju jest źle. Ale zauważ, że na przykład my tu na forum też często piszemy o zgniliźnie moralnej społeczeństwa (czyli że jest źle), i że radą na to jest nawrócenie się do Chrystusa i ogólnie chrześcijaństwo.

Litości?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 października 2006 17:46:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Spoko (kurde awanturum się robi) - ja jestem niestety liberałem i pluralistą - w tym sensie że nikomu nie odmawiam prawa do posiadania własnego zdania i swobodnej jego ekspresji ale - litości - trzeba wiedzieć co gdzie i kiedy promować. Ja idąc na koncert chcę przede wszystkim dostarczyć sobie jakichśtam wrażeń artystycznych/estetycznych. A podczepianie chwytliwych hasełek krysznowych pod wszechogarniające biadanie nad polityką, społeczeństwem to dla mnie ściema czystej wody. Mnie coś takiego zniesmacza. Przepraszam za porównanie, ale gdyby Budzy między kawałkami zaczął mówić że należy głosować na PiS i chodzić do kościoła bo w Polsce jest źle (chociaż to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe :D) - to nie byłoby to na co liczę idąc na koncert Armii. Nie rób bracie kurwy z muzyki, parafrazując pana Staszewskiego.
Z mojej strony tyle.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 października 2006 15:20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Ciekawe jak z tymi procentami bedzie u Elronda ?
Termin się zbliża i nic się nie zmienili w info na Rozbracie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 października 2006 16:42:24 
gdyby Budzy między kawałkami zaczął mówić że należy głosować na PiS i chodzić do kościoła bo w Polsce jest źle
A był taki okres Cytzu. To znaczy bez partyjniactwa o czym sam Budzy nie raz prawił. Własnie przez modlitwene introsy nie łaziłem na początku swego liceum na koncerty Armii. Bom lubił, ale był zatwardziałym ateistą.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 października 2006 11:50:15 
Przepraszam, że tak poźno, ale krucho z czasem ostatnio...


3bajki pisze:
A był taki okres Cytzu.


No więc właśnie. Przecież Armia też ma w swojej historii okres, w którym Tom mówił o Bogu w czasie koncertu. Jestem teraz na uczelni, więc nie mogę poszukać, ale nawet jest jakieś video z koncertu, gdzie Tom przed utworem czyta fragment Pisma świętego.

ceigrektezet pisze:
jestem niestety liberałem i pluralistą - w tym sensie że nikomu nie odmawiam prawa do posiadania własnego zdania


Z tego co wiem, także Smalec ma taki stosunek. Przecież Krysznowcy uważają, że jest jeden bóg, a tylko różne sposoby jego pojmowania i podchodzenia do niego. Na koncercie w Jarocinie '93 Smalec z zespołem GaGa śpiewa: "bóg ma tysiące miliony imion". Dopuszcza inne drogi. Uważa, że wybrana pzez niego jest najlepsza. To normalne - chyba każdy uważa, że droga, którą kroczy, jest najlepsza; w przeciwnym przypadku by nią nie kroczył.
A przecież dyskusja zaczęła się od Twojego stwierdzenia:

ceigrektezet pisze:
on wie swoje i nie słyszy innej filozofii niż tylko swojej własnej



ceigrektezet pisze:
trzeba wiedzieć co gdzie i kiedy promować


To wydaje mi się dziwne. W ogóle słowo "promować". Pamiętajmy, że mówimy o bogu! To nie jest towar handlowy.
Ale już mniejsza o słowa. To zdanie jest podobne do zdań ludzi, twierdzących, że 2Tm 2,3 jest zły, bo nie należy łączyć ciężkiej muzyki z takim przekazem. Ja bym się raczej skłaniał ku temu, że nie ma miejsc, gdzie nie należy głosić swojej wiary. Przecież zależy nam na dotarciu do jak największej liczby osób. Trudno, żeby np. mówić o Jezusie tylko na Mszach, "bo trzeba wiedzieć co i gdzie promować".
Poza tym, to akurat trochę tak, jakby mówić, że poszedłem na wykład buddysty i sie zaskoczyłem, bo mówił o swojej wierze. Przecież każdy, kto zna dokonania Smalca, wie, jakie ma on poglądy i wie, usłyszenia czego może się spodziewać. M.in. właśnie tego.

ceigrektezet pisze:
Ja idąc na koncert chcę przede wszystkim dostarczyć sobie jakichśtam wrażeń artystycznych/estetycznych.


W porządku. Każdy liczy na co innego, idąc na koncert. Jak napisałem wyżej, idąc na koncert Smalca, byłbym nastawiony na to, że usłyszę jakieś teksty o religii. Idąc na koncert do filharmonii, licząc na to, że usłyszę heavy metal, w przypadku rozczarowania, mógłbym chyba mieć pretensje tylko do samego siebie. A tymczasem jeszcze raz przypominam - spójrz, od jakiego zdania zaczęła się dyskusja, a dochodzimy do tego, że po prostu czułeś się zniesmaczony, bo nie spodziewałeś się usłyszeć czegoś o religii.

ceigrektezet pisze:
A podczepianie chwytliwych hasełek krysznowych pod wszechogarniające biadanie nad polityką, społeczeństwem to dla mnie ściema czystej wody.


Ale przecież to nie jest tak, że Smalec śpiewał wesołe piosenki o niczym, a teraz stwierdził, że biadanie będzie się dobrze sprzedawać, więc zaczął biadać. Od około połowy lat 80-tych, gdy zaczął grać, jego teksty krążą wokół tych samych tematów i to nie jest nic nowego, że powiedział, że jest źle. Dodatkowo od około połowy lat 90-tych mówi o swojej wierze. Więc i to nic nowego.

ceigrektezet pisze:
gdyby Budzy między kawałkami zaczął mówić że należy głosować na PiS i chodzić do kościoła bo w Polsce jest źle (chociaż to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe) - to nie byłoby to na co liczę idąc na koncert Armii.


Hmmm... Zawsze myślałem, że spora część wierszy Toma jest właśnie o Bogu. Śpiewanie tych wierszy na koncercie jest więc w istocie mówieniem o Bogu. Moim zdaniem Tom i Smalec mają dużo wspólnego. W obu przypadkach teksty są mocno "uduchowione". Tyle, że Smalec mówi wprost, a Tom przez wiersze - tak ja to odbieram.
Poza tym, tak jak pisałem wcześniej - Tom kiedyś częściej, a teraz chyba też się zdarza, mówił na koncertach o Bogu.

Nie wiem - może inaczej odbierasz teksty Armii i daltego nie czujesz się nimi zniesmaczony...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 listopada 2006 13:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
to bylo chyba w 1996 roku w Odnowie w Toruniu. czesc widzow wtedy wyszla.
Bandyta jestem tez pluralista, tylko fundamentalisci rzonej masci, zawsze twierdza, ze to ich Droga jest jedyna prawdziwa, a reszta jak sie nie zgadza to....( tu mozna wstawic slow jakie sie chce) . Czyli wyznaja zasade, kto jest nie z Nami ten przeciwko Nam. Zastanawiam sie caly czas na pewnym fenomenem. Dlaczego az tylu ludzi zabija innych w imie milosci do Boga? W kazdym zakatku mozemy zanlesc takich oszolomow. Dwa dni temu bylem w Belfascie. Ladne miasto, ale..
Dwie strony portestanci i katolicy. Dlaczego walcza ze soba? Za malo religijny by przebaczyc? Zbyt wierzacy by zapomniec? Notabene Polakow tam nie lubia bo sa Katolikami i tez lekko przeginaja. tyle ode mnie

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 listopada 2006 13:46:21 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
nic dodać nic ująć chłopaki!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 05 grudnia 2006 09:59:36 

Rejestracja:
pt, 17 listopada 2006 07:12:18
Posty: 34
elrond napisał:
...na 90% nie będę .....!
dyskusja o Bogu powinna byc ciekawsza niz biadolenie o zepsutej wspolczesnej kulturze.moze jakas anarchistyczna pogańska owieczka by sie nawróciła :wink: :wink: :P :) :D :o :lol: :D :P :faja:
Smalec bedzie mowił o Hare Kriszna tylko i nie bedzie alternatywy w dyskusji jak Cie nie bedzie .

_________________
LOVE DESROY BABYLON


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 grudnia 2006 18:02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
a co z anarchistycznymi chrzescijanami?
dobrze ze smalec bedzie mowil o duchowosci jakiejkolwiek w tym zmaterializowanym lez padole. :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 grudnia 2006 10:08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Ostatecznie Budzy pojawił się na dyskusji na sqocie Rozbratu.
Szkoda, że dowiedziałem się dopiero po fakcie.
Tak jak o wystawie obrazów 5.XII w jednym z poznańskich kościołów.
Może ktoś był i ma fotki


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2006 17:27:49 
Bialy_Kruk pisze:
a co z anarchistycznymi chrzescijanami

a co to za jedni??


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group