Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:09:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 maja 2013 17:05:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
http://www.terazrock.pl/galeria/album/Perkusisci-_-TOP-10/367.html#foto

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 17:54:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Drummers on drugs
https://youtu.be/0xy42YjOWOk
:lol:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 19:34:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Świetne.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 października 2015 12:20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
https://youtu.be/HW3QVLlK-kE

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 lutego 2016 16:29:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
dziś o 18.30 na kanale Cinemax puszczają Whiplash (oczywiście potem jeszcze wiele emisji się szykuje, dziś jest chyba pierwsza)
tak się zastanawiam, czy sobie przynajmniej częściowo nie pooglądać albo chociaż czy dziewczyn nie namówić
podobał mi się ten film. mniej niż Grand Budapest i Boyhood, nie mówiąc o Birdmanie, ale podobał - dobre te zeszłoroczne oskary były!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 kwietnia 2016 14:53:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
ciekawy ranking :?

http://consequenceofsound.net/2016/03/rolling-stone-releases-list-of-the-100-greatest-drummers-and-neil-peart-is-not-no-1/

co prawda cieszy Bonzo na pierwszym miejscu ale już Buddy Rich na 15 :zdziwko:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 kwietnia 2016 19:34:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
co prawda cieszy Bonzo na pierwszym miejscu ale już Buddy Rich na 15


Rockocentryzm to zło :twisted:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 kwietnia 2016 23:22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
powiedzmy, że to jest lista perkusistów rockowych i to, że na 40 znajduje się tam Jack Dejonette to jest odprysk z innej rzeczywistości (tak jakby ktoś robił listę ulubionych wokalistów i nagle się zreflektował, że w sumie Pavarottiego warto by umieścić, więc dajmy go gdzie bądź) albo efekt głosowania (nie wiem, jak ta lista powstała), gdzie większość nie brała pod uwagę nierockowych bębniarzy, ale parę osób wzięło (stąd też pozycja np. Mike'a Shrieve'a w ósmej dziesiątce, po prostu mniej osób go zna).

natomiast jako lista rockowa i tak jest ona jak dla mnie totalnie beznadziejna :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 czerwca 2016 13:44:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Może tu.
Krzyżyk wyprzedaje sprzęt - między innymi bębny na których nagrywał Der Prozess.
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1386433


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 lipca 2016 10:27:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Napisałem kilka słów na Facebooku, to może i tu się podzielę :)

- - -

Na dłuższą recenzję Magazynu Perkusista przyjdzie jeszcze czas (wszak moja przygoda z tym pismem jest krótka), ale do zakupu najnowszego numeru i lektury REWELACYJNEGO wywiadu (Jose i Tomasz Torres) zachęcam już teraz. Absolutny brak banalnych pytań, emocje, rzeczowe wypowiedzi, szczerość i niezwykle naturalny feeling rozmowy. Nie będę ukrywał - jest to jeden z najlepszych wywiadów jakie czytałem w wersji drukowanej.

Co ważne - wraz z dalszą lekturą pozytywne wrażenie nie słabnie, a piszę to z pozycji fana bębnów, który o branży/kwestiach technicznych nie wie prawie nic, a mimo to czytanie np. testów sprawia mi OGROMNĄ przyjemność.

Wreszcie, czytając o muzyce (sensu largo) czuję, że teksty tworzą ludzie z krwi i kości i spod ich pióra wychodzi pewna, nacechowana wiedzą, doświadczeniem i przekonaniem TREŚĆ, a nie pustosłowie, bełkot i grafomaństwo.

Gdyby ktoś dziś poprosił mnie o wzorowy przykład dobrze wykonanej dziennikarskiej roboty, podrzuciłbym mu aktualny numer Perkusisty.

Aktualnie (nie wiem jak to wyglądało wcześniej) ta gazeta dystansuje wszystkie znane mi dotąd tytuły prasowe o podobnej tematyce.

:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 marca 2017 20:38:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
...

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony śr, 08 sierpnia 2018 19:08:35 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2018 10:27:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
bębnić można na różnych rzeczach

phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 grudnia 2019 19:38:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Włączyłem dziś Wheels Of Confusion Cream. Dawno tego nie słuchałem, mam na myśli płytę studyjną. Bardzo lubię, ale zawsze były tam fragmenty, które pozostawiały mnie całkowicie obojętnym, nudziły albo nawet męczyły. Szczególnie mam tu na myśli Sitting On Top Of The World.
I tu nic się nie zmieniło - co za drewno :) .

Natomiast uświadomiłem sobie jedno, że tam właściwie nie ma talerzy! Znaczy niby są, ale jakieś matowe, niewyraźne.

Po chwili włączyłem sobie Astigmatic Komedy. Ta płyta w moim odczuciu ma coś takiego, że praktycznie od pierwszych sekund wie się, że to jest coś epickiego. Już w pierwszym kontakcie rodzi się to wrażenie, którego źródeł odkrycie może być istotne i zapewne przypominałoby odkrycie źródeł Nilu. W tym sensie, że nie ma jednego :) .
Ale dziś mocno rzuciło mi się w uszy to, co odbywa się na talerzach i jak one brzmią. Przyszło mi do głowy, że w jakimś stopniu one robią owo wspomniane wyżej wrażenie.

A zważając na to, co Tomasz Gwinciński mówił na temat budzenia przysypiającej publiczności - oczywiście talerzami! - pomyślałem, że chyba rzeczywiście to jest jeden z tych czasem trudno uchwytnych, przeuszanych, ale kluczowych, elementów muzyki. Talerze, okazuje się, rządzą :) .

Choć może to zbyt pochopne wnioski?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 grudnia 2019 22:36:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 16 listopada 2004 23:19:04
Posty: 854
antiwitek pisze:
Tomasz Gwinciński mówił na temat budzenia przysypiającej publiczności - oczywiście talerzami!

:brawa: Talerze rządzą i Gwiciński miał rację absolutnie odnośnie budzenia śpiącej publiczności talerzami, ja gdy przysypiam
i usłyszę dźwięk talerzy i poczuję talerze dymiące kuchennym zapachem, z bukietem ziół leśnych, buchające aromatem,budzę się z letargu natychmiast! :popcorn

Witia, chodzi o Wheels of Fire Krimów czy Wheeles o Confusion Sabbatów?
Ale wracając do Komedy, czy do jazzu generalnie, chyba większa uwaga jest w muzyce jazzowej przykładana do krystaliczego nagrania talerzy, te uderzenia w Astigmatiku są jak krople rosy dżwięcznie spadające na szklaną paterę i bardzo to dobrze żre.
I zależy czego używa perkusista, jak okłada talerze miotełkami, to takie potrząsanie solniczką, szuranie butów o wycieraczkę albo mięcie celofanu słychać. :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 grudnia 2019 22:42:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Fire! :D Coś mi nie grało, hehe. Ale Sabbath Vol. 4 też dziś grał, stąd pewnie buond :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group