Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 17 czerwca 2024 00:07:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 211  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 kwietnia 2008 23:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pet pisze:
Czyżbym kogoś swoim podpisem zniechęcił do "współwypowiadania się"?


Nie wiem. To, o czym pisałem, było odpowiedzią na zarzut niereagowania przez moderatorów na kontrowersyjną wypowiedź (w formie sygnatury). Tak - moderatorzy rzadko na to reagują i ja np. nie widzę powodu do nakazywania usunięcia tekstu "Han pasado!".


Skądinąd (z prywatnych rozmów, więc może bez przykładów albo z międzywierszy) po prostu wiem, że niektórzy miewają od czasu do czasu okresy zniechęcenia do forum (pomijając nawet tych, którzy całkiem z niego odeszli) wywołane m.in. wypowiedziami, które mogłyby być moderowane. Różnymi wypowiedziami ocierającymi się o bucowatość albo bełkot - niekoniecznie (choć też) polityczno-światopoglądowymi. Ja tam jestem mało wrażliwy i, zwłaszcza w obrębie awanturum, praktycznie nigdy nie nawołuję do łagodzenia języka czy wycofywania ostrych wypowiedzi, bo do pewnych granic wolę je tolerować niż cenzurować.





A teraz dam cytat z Mein Kampf: "Ein"
I dla przeciwwagi z Manifestu komunistycznego: "der"
:mrgreen:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 kwietnia 2008 23:07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Że przeczytam, to swoją drogą, ale Pecie, chodzi mi o sytuację, jaką mamy DZISIAJ. TUTAJ. TERAZ.

Gdy nie ma już armii generała Franco, gdy nie ma tłumów republikanów wiedzionych przez oficerów NKWD, kiedy wiemy już, jak wyniszczające są oba systemy, obie skrajności, jak wiele zła niosą - że w takiej sytuacji, wyzute z pierwotnego kontekstu "No pasáran" niech będzie symbolem przeciwstawienia się obu skrajnościom, i tłumowi pod czerwonymi sztandarami, i tłumowi w brunatnych koszulach... Żeby to nigdy więcej się nie powtórzyło.

Cholera, chyba za bardzo kombinuję. Nie wybielam zbrodni republikańskich (a jeżeli mi sie zdarza, to nie jest to bynajmniej moim celem, raczej potknięciem w retoryce), uznaję za równo republikanów, jak i narodowców Franco za winnych wielkich zbrodni, ale nie podoba mi się gloryfikowanie Caudillo. Uważam też, że ze względu na zmianę sytuacji, zmieniło się też znaczenie pewnych haseł, w tym nopasaranu.

Chyba autentycznie za bardzo kombinuję.

Pokój?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 kwietnia 2008 23:40:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21463
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Uldor pisze:
Cholera, chyba za bardzo kombinuję.


Chyba faktycznie. :?


Uldor pisze:
chodzi mi o sytuację, jaką mamy DZISIAJ. TUTAJ. TERAZ.


Mi też... Jedną z takich sytuacji jest to, że banda lewackich epigonów republikanów staje na uszach i robi co może, żeby wybielić swoich pupilów w oczach opinii publicznej, a jednocześnie za wszelką cenę próbuje zrobić z Franco krwawego satrapę, który pożerał niewinne owieczki miłujące pokój (ta propaganda trwa do dziś, czego przykładem może być choćby niedawny "Labirynt Fauna"). Jednym z efektów takich działań jest właśnie takie oderwanie od kontekstu i gloryfikowanie haseł "czerwonych", jakie proponujesz:


Uldor pisze:
w takiej sytuacji, wyzute z pierwotnego kontekstu "No pasáran" niech będzie symbolem przeciwstawienia się obu skrajnościom



Skoro tak łatwo potrafisz zapomnieć kto i w jakiej sprawie posługiwał się tym hasłem, to nie rozumiem dlaczego tak na nerwy działa Ci moje "Han pasado!". Przecież możesz to śmiało potraktować jako symbol tego, że nawet w sytuacji kiedy jakiś totalitaryzm mówi Ci "Nie przejdziesz" ty idziesz dalej i przekraczasz postawioną przez niego baierę. Może być? Więc w czym problem? Widzisz jaka ta dialektyka prosta.

Nie twierdzę jednocześnie, że Franco to postać krystalicznie czysta i będąca wzorem cnót wszelakich, ale na podstawie opracowań, które poznałem, stwierdzam, że środki, które podjął był adekwatne do zagrożenia jakie niosła ze sobą rewolucja wzniecona przez republikanów.


Pet pisze:
Pokój?


A czy ja wyglądam na zaniepokojonego? ;) Pewnie, że pokój :piwo:

panek pisze:
Nie wiem.


Mhhhmmm... Tak zapytałem, bo biorąc pod uwagę fakt, że wspomniałeś o tym w kontekście rozmowy o mojej skromnej sygnaturce, zastanawiałem się, czy jest to zarzut skierowany w stronę mojej osoby.


panek pisze:
Skądinąd (z prywatnych rozmów, więc może bez przykładów albo z międzywierszy) po prostu wiem, że niektórzy miewają od czasu do czasu okresy zniechęcenia do forum (pomijając nawet tych, którzy całkiem z niego odeszli) wywołane m.in. wypowiedziami, które mogłyby być moderowane.


Może pamiętasz, że ja też miałem taki "okres zwątpienia", ale nawet wtedy nie przyszło mi do głowy postulować zaostrzenie moderowania wypowiedzi.

panek pisze:
Różnymi wypowiedziami ocierającymi się o bucowatość albo bełkot - niekoniecznie (choć też) polityczno-światopoglądowymi.


Tak na marginesie, to stwierdzam (jako użytkownik kilku bardzo różnych for internetowych i gość co najmniej kilkunastu), ze na UT mamy do czynienia i tak Z BARDZO WYSOKIM poziomem dyskusji nawet pomiędzy najbardziej zawziętymi adwersarzami, jak na warunki dysputy wirtualnej.... no ale widocznie dla tych osób, o których wspominasz to mimo wszystko były "bucowatość" i "bełkot".


Cytat:
A teraz dam cytat z Mein Kampf: "Ein"
I dla przeciwwagi z Manifestu komunistycznego: "der"


Żebyś wiedział z jakich JESZCZE zakazanych dzieł pochodzą te cytaty, to nie szafował byś nimi tak lekkomyślnie. :shock:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 kwietnia 2008 11:16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Pet pisze:
Uldor pisze:
Pokój?
A czy ja wyglądam na zaniepokojonego? ;) Pewnie, że pokój :piwo:


No i może tym optymistycznym akcentem zakończmy spór podpisowo-historyczny ;).

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 maja 2008 20:30:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
bardziej niż jakikolwiek emblemat czy też podpis zastanowiło mnie dlaczego nagle monika nie ma żadnego obrazka. do tego stopnia, że wczoraj zastanawiałm się, czy to jakaś inna monika :|

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 maja 2008 20:37:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
ja kilka razy miałem taki kłopocik: stary awatar się znudził, na nowy nie było pomysłu - bliski wtedy byłem niemania, może Monika tak ma teraz?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 maja 2008 20:44:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
Eee tam... to nie jest kłopocik żaden. Po prostu od pewnego czasu mam taki nieobrazkowy nastrój, w którym nawet absurdalnym mi się wydało obrazek jakiś mieć :P ;). Bo pomysły to mam zawsze jakieś... I może wkrótce któryś z nich wejdzie w życie, coby nie zwiększać konfuzji bezawatarowej. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 maja 2008 20:49:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Propozycja z forum GO:

[img]...[/img]

:wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Ostatnio zmieniony śr, 04 czerwca 2008 06:55:08 przez antiwitek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 maja 2008 20:52:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6850
Bardzo dobre! :piwo: :wink:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 maja 2008 21:09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Hehehehe, no proszę! :lol: :piwo:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 czerwca 2008 23:48:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
antiwitek pisze:
_________________


:piwo: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 czerwca 2008 09:50:48 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Karolina, jaki Ty ładny :wink: awatar ładniejszy od poprzedniego w każdym razie :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 czerwca 2008 09:53:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Karolina! :brawa: :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 czerwca 2008 09:57:27 
wiedziałam że parę osób to ucieszy ;)

swoja fascynację zostawiam dla siebie a poza tym czasem jestem już zmęczon ...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 czerwca 2008 10:40:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
Karolina!! :brawa:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 211  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group