Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 10:37:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 listopada 2006 22:24:58 
... ku cywilizacji śmierci !
;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 19:22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
KOMUNA MAUA UONKA UNITED pisze:
Chcielibyśmy uprzejmie zaprotestować!!! O ile nam wiadomo na stole wigilijno-forumowym NIE BYŁO chipsów. Może gdzieś tam się wałęsały po kuchni, ale założenie było takie, że stół wigilijny ma być właśnie wigilijny.

:oops:
elrond pisze:
..ku czemu ?..............no......no.......?


3bajki pisze:
... ku cywilizacji śmierci !

o! to jedna z koncepcji, ale całkiem odmienna niż moja. Komuna sprawiła chyba, że to wszystko, co działo się dotąd tylko w ramach koncertów przeniosło się na szeroko rozumiane życie towarzyskie, dalekie często od tematów muzycznych. Ja to tak widzę, choć sama nigdy się w niej nie plątałam, a nawet trudno mi określić, kto się na nią składa. Ale nie czuję z tego powodu kompleksów. O Komunę były już kłótnie, więc może dajmy sobie już spokój?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 21:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
manool pisze:
Komuna sprawiła chyba, że to wszystko, co działo się dotąd tylko w ramach koncertów przeniosło się na szeroko rozumiane życie towarzyskie

nie, manool, komuna tego nie sprawiła - zauważ, że nazwa ta pojawiła się po drugich Karkonoszach... czyli już rok wcześniej były pierwsze Karkonosze!

Zjawisko nazwane (bardzo trafnie!) komuną maua uonka było po prostu jedną z form tego forumowego życia towarzyskiego, niewątpliwie jedną z najbardziej intensywnych.

manool pisze:
trudno mi określić, kto się na nią składa

taak... :-( to było zawsze jedno z najbardziej bolesnych dla mnie nieporozumień na tym forum. Że ktoś się WLICZA w skład komuny, a więc kto inny nie...

Z perspektywy czasu lepiej widzę, dlaczego tak to niektórzy odbierali, a jednak boli, bo nigdy nie było takiej intencji, żeby zrobić "elitarny klub".
Najlepiej chyba ujęła to elsea w jednym z postów, które wczoraj sobie odswieżyłem (w starym wątku wigilijnym):

elsea pisze:
Nie ma żadnych "my"-"wy". Siłą rzeczy natomiast zna się lepiej tych, którzy tu już byli albo tych, których to my spotkaliśmy na wyjeździe.


Paradoksalnie pomysł Wigilii rok temu, który miał być właśnie wielkim krokiem w kierunku od-elitaryzowania komuny stał się źródłem istotnych nieporozumień. Mam nadzieję, że w tym roku wszyscy czują się zaproszeni :-)

A skoro już temat Komuny wypłynął, pozwole sobie przytoczyć posta elsei, który chyba najlepiej wytłumaczył istotę tego zjawiska...

elsea pisze:
"komuna maua uonka" wyniknęła z bardzo prostej przyczyny, niejako naturalnie. Po prostu podzieliliśmy się dziećmi i domem z osobami, które akurat nawinęły się pod rękę ;-) Naprawdę!!!! Nasza starsza córka Ola wracała z Karkonoszy pod opieką bezpośrednią Witka i DB, aby umożliwić im skorzystanie z ulgi na "przejazd rodzinny". Potem z kolei całą rodziną wyjechaliśmy na wakacje, a w naszym domu zostali kolejni użytkownicy UT, jako gospodarze. Następnym razem oboje z Crazym pracowaliśmy cały weekend, a dzieci, koty, pies i dom pozostawały pod troskliwą opieką bardzo wielu osób, wszystkich zarejestrowanych na forum UT. Formuła "komuna" narzucała się sama... Tu wystarczy przyjechać, naprawdę. Albo pomysleć tylko - też wystarczy. I trzeba być przygotowanym mentalnie na to, że nasze córki i zwierzyniec bardzo lubią gości i ich sobie użytkują w iście komunalnym stylu. Lepiej tak? :-) Nie ma żadnych "my"-"wy". Siłą rzeczy natomiast zna się lepiej tych, którzy tu już byli albo tych, których to my spotkaliśmy na wyjeździe. Ostatnio Dzyń poprosił Olę i Asię, żeby wymieniły 15 użytkowników forum, poza obecnymi w tej chwili (czyli poza nim, Morellą, Crazy'm i mną) - i wymieniły!! bez wahania! Wymieniłyby i więcej, trzeba tylko z nimi pogadać
Użytkownik MUU nawiązywał do formuły domu otwartego i pewnego innego "united" jako swoistego ...hmmm motywu obecnego na forum od dawna. I owszem, nie wszyscy będą wiedzieli o co chodzi, bo historia rozegrała się daaawno temu i na innym forum, ale słowo "united" ogólnie rzecz biorąc jest dość zrozumiałe...(?, jest?) i chyba nie trzeba znać historii z Boskim i Cycem, żeby załapać o co chodzi.


hehe, w tym poście występuje jeszcze Dzyń! :D
wielu aktywnych obecnie użytkowników forum, z przyjemnością uczestniczących teraz w szkieleto-czaszkowych uefach nie wie pewnie, kto to taki ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 23:07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Crazy pisze:
występuje jeszcze Dzyń!
no... był taki żul na forum, pamiętam jak przez mgłę...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 23:44:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
strasznie klął czy coś :?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 listopada 2006 23:49:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Mikołaj cały czas mówi o wujku Dzyniu. :wink:

Co do komunalności komuny to przypomina mi się też wydarzenie opowiadziane mi przez Krejziego bodajże z czasu ostatniego, czerwcowego meczu. Chyba jeszcze przed nim w sobotę, Maua Uonka była juz pełna gości a gospodarze akurat gdzieś wybyli, no były dziewczynki. I zapukała sąsiadka chcąc coś pożyczyć czy oddać, zobaczyła tłum nieznajomych ludzi ale pojawiła Ola lub Asia więc w końcu ktoś z domowników :) Ale w późniejszej rozmowie padło stwierdzenie, że to "jakaś komuna chyba" :D

He he sam kiedys wpadłem z Mikołajem jak była Morella a domowników ni w ząb :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 20:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
marecki pisze:
gospodarze akurat gdzieś wybyli

w pracy byli :cry: Iza nawet na mecz nie mogła, wróciła o piątej, kiedy też kupa ludzi siedziała i leczyła pomeczowe rany (względnie opijała sukces pizzą ;-))


marecki pisze:
w późniejszej rozmowie padło stwierdzenie, że to "jakaś komuna chyba"

dokładnie tak było! no bo faktycznie, otwiera sąsiadce jakaś obca osoba, mówi, że ani Izy ani Krzyśka nie ma, za to w środku kręci się spory tłumek (kilkanaście osób na pewno), co gorsza przy wyjściu tradycyjnie ustawione flaszki... :oops: i z tego bałaganu wynurzają się dzieci, całe zadowolone... rodziców nie ma, nie wiem kiedy będą... he he he.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 21:58:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 816
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
otwiera sąsiadce jakaś obca osoba, mówi, że ani Izy ani Krzyśka nie ma, za to w środku kręci się spory tłumek (kilkanaście osób na pewno), co gorsza przy wyjściu tradycyjnie ustawione flaszki... i z tego bałaganu wynurzają się dzieci, całe zadowolone... rodziców nie ma, nie wiem kiedy będą... he he he.

:shock: Niezłe jazdy, he, he... Ciesz się, że masz fajnych sąsiadów, którzy nie poszczuli na Ciebie gminnej opieki srodowiskowej albo dziarskich reporterów programu "Uwaga" :lol:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 listopada 2006 20:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
hm, ja też zostawiłam dzieci na noc i wycieczki górskie znajomym z internetu :roll: do czego to panie dochodzi :faja:
ale jest to na pewno fakt, który nalezy podkreślić, bo gdyby mi ktoś kiedyś powiedział coś takiego, to bym się :puknijsie: , bez przesady w końcu nie? a tymczasem <chocholowska> tegoroczna bez problemu.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 listopada 2006 17:24:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
natalia pisze:
ja też zostawiłam dzieci na noc i wycieczki górskie znajomym z internetu

ciekawe co za jedni; pamiętaj, że nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie!

Ale Budyń - integracyjna rola forów internetowych - czy może być lepszy przykład niż wymienianie się dziećmi??? ;-)

Paulus_Wolf pisze:
Ciesz się, że masz fajnych sąsiadów

BARDZO się cieszę i chwalę ich przy każdej okazji.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 20:00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
słuchajcie - ktoś odpowiedział tylko na dwa pytania, nie wiem kto to, ale bardzo proszę aby ta osoba odpowiedziała na rsztę, bo takie coś mi bardzo komplikuje sprawę liczenia wyników sondy. Ogólnie proszę o odpowiadanie na wszystkie pytania, nie licząc pomijania pytań o gg/telefon gdy ktoś nie ma. Z góry dziękuję.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 stycznia 2007 20:04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
jeśli jeszcze ktoś chciałby wypełnić ankietę (raczej chodzi o forumowiczów ze stażem dłuższym niż miesięczny) to będę wdzięczny - szczegóły na prv. We wtorek wieczorem ankieta zostanie definitywnie zamknięta.

aktualna jest też sprawa opisana w poście powyżej (rozrzut ilościowy odpowiedzi na poszczególne pytania waha się od 32 do 38 )

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 marca 2007 03:36:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
zaczynam. spodziewajcie się nowej porcji męczenia Was wkrótce. Co bardziej aktywni użytkownicy, zwłaszcza z Warszawy - wasz spokój skończy się 8 marca, potem nie bądźcie pewni dnia ani godziny.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 marca 2007 20:29:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
mam kolejne pytania. Piszę obecnie podrozdział o wyprowadzce z gerów. Poniewż jeszcze mnie wtedy nie było na forum, więc mam na razie takie 3 pytania do uczestników tych dramatycznych wydarzeń:

1. o czym był temat Korzenia skasowany przez Al Dżazirę?
2. jakie tematy usunięto? (przykłady)
3. o co chodziło z dodaniem fm przed nicki na gerach?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 marca 2007 22:15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Ad3. "fm" pojawiło się jako skrót przed nickiem każdego z forumowiczów gdy Gery przejęły Forum Muzyczne. Oznaczało, że użytkownik jest z Forum muzycznego właśnie. Aby wtłoczyć tych użytkowników do bazy Gery - pierwszym etapem było naznaczenie ich w ten sposób. Potem "fm" można było zdjąć, prosząc (sic!) o to Admina.

Chwila wspomnień refleksji i zadumy nad czasem minionym - oto Awatar, który zrobiłem sobie wtedy by drażnić Adminów:
Obrazek

A tu odrobina info na temat i wogóle aż niemiło powspominać...
http://www.forum-muzyczne.net/index.php ... 36651&st=0

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group