Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 10:45:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 lutego 2009 00:42:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Turio pisze:
Żołnierze po to są aby bronić ewentualnie atakować taki ich zawód
mam wrażenie, że spośród tych żołnierzy większość była z poboru.

Turio pisze:
Czy celem Amerykanów byli w Hiroszimie żołnierze? Nie.
Nie nie byli. Ale co to zmienia. Mając do wyboru życie własnych obywateli i życie obywateli państwa-agresora kogo mieli wybrać? Desant na wyspy japońskie oznaczałby ogromne straty tak wśród żołnierzy jak i wsród ludności cywilnej. Było to zło, ale istniały jeszcze gorsze wyjścia.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 lutego 2009 17:24:01 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 13:54:25
Posty: 616
zgadzam się z takim tokiem rozumowania, ale czy był to stan wyższej konieczności, czy ta wojna nie była już skończona, czy Japończycy po klęsce Rzeszy i Włoch byliby w stanie jako jedyny praktycznie kraj Osi dalej prowadzić wojnę? Co do tego mam pewne wątpliwości, ponadto Amerykanie użyli bomby jako groźby, w celu zastraszenia co budzi we mnie pewne skojarzenia z innego rodzaju sytuacjami nie mającymi zbyt wiele wspólnego z II wojną światową.

Jeżeli chodzi o żołnierzy, większość była z poboru, ale też było wielu ochotników, historia nie raz pokazała że Polacy w ekstremalnie trudnych sytuacjach potrafią się jednoczyć. Była wyższa konieczność obrony, woleli walczyć z agresorem niż pozostawić swoje życie niejako na pastwę Niemiec. Czy gdyby nasi żołnierze nie ginęli w walce, mieliby zagwarantowane że przeżyją wojnę? Moim zdaniem niekoniecznie, gdyż Niemcy likwidowali wyżej w hierarchii postawione jednostki. Ja jeżeli byłbym postawiony przed wyborem życia w niewoli albo walki wybrałbym walkę nawet gdyby procent szans zwycięstwa był minimalny, natomiast zdaję sobie sprawę że nie wszyscy myślą podobnie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 lutego 2009 18:14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 31 stycznia 2009 01:47:12
Posty: 6
Skąd: Oleśnica
i mordowałbyś w imię wyższego celu?

To jest paradoks moralny żołnierza. Facet który jest głęboko wierzącym człowiekiem i nigdy nie chciałby nikogo nawet skrzywdzić, a co dopiero zabić dostaje rozkaz mordowania. Trudny etyczny wybór. Dysonans między pragnieniem sumienia, a oddanym posłuszeństwem dowódcy. Ale to już chyba odbiega nieco od tematu :P

_________________
"Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie!"
(Rz 12, 14)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 lutego 2009 21:44:46 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 13:54:25
Posty: 616
w imię swojej wolności i w imię wolności ojczyzny którą kocham i oddałbym za nią życie, w imię bezpieczeństwa moich najbliższych bez których moje życie byłoby bezsensu - tak. Gdyby mnie ktoś na ulicy zaatakował nożem to też nie powstrzymywałbym się przed obroną konieczną. Jeszcze niedawno niewiele brakowało abym wstąpił do Legii cudzoziemskiej, wtedy nie miałbym żadnych etycznych problemów. Taką mam naturę, że robiłbym krzywdę za krzywdę moich najbliższych, za krzywdę Polski.

jkrawat pisze:
Dysonans między pragnieniem sumienia, a oddanym posłuszeństwem dowódcy


Dowódca w normalnej sytuacji nie każe mordować ludzi niewinnych, nieuwikłanych bezpośrednio w konflikt.

Ty wolałbyś żyć w niewoli, patrzyłbyś bezradnie na krzywdę najbliższych?

Na szczęście do wojny nam daleko, mam nadzieję że nie będziemy mieli powtórki. A nożownicy do mnie nie podchodzą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2009 01:11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dopiero teraz zauważyłem co to za temat. Offtopu nie nie będę kontynuował, jeśli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszam na priwa.

Turio pisze:
czy Japończycy po klęsce Rzeszy i Włoch byliby w stanie jako jedyny praktycznie kraj Osi dalej prowadzić wojnę?
Sprawdź kiedy zrzucono bombą na Nagasaki, a kiedy skapitulowały Niemcy.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lutego 2009 01:23:12 

Rejestracja:
śr, 06 sierpnia 2008 13:54:25
Posty: 616
Kapitulacja Niemiec 2 maja 1945 roku, zrzucenie bomby na Nagasaki 9 sierpnia 1945. Koniec tematu. Ewentualnie jeżeli jest temat odpowiedni do naszych rozważań proszę moderatora o przeniesienie naszej dyskusji. pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lutego 2009 23:26:04 

Rejestracja:
czw, 19 stycznia 2006 11:00:07
Posty: 82
A generał Franco ściągał mp3?? Czy może nielegalnie tłoczył vinyle Lili von Stroop - teutońskiego słowika?

_________________
...
Panna Młoda pyta "Dziwny jakiś skład"
"-Mówiłem Beata żeby Joszki nie brać"
http://www.lastfm.pl/music/Ziemniaki/Wiosna


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 września 2009 21:23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
myślę, ze całą dyskusję offtopową z "tego słucham" na temat ściągnięcia płyty kultu można by przenieśc do tego wątku. ale chyba trzeba czekac na powrót mikiego z wakacji tak?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 września 2009 21:33:24 
niekoniecznie. nie lubię przenosić dyskusji offtopowej, która ciągle się gdzieś tam toczy bo niektórzy tego nie lubią. jak sprawa przycichnie to wędruje we właściwe miejsce. po drugie (a właściwie nawet pierwsze) forum chodzi tak niemożliwie wolno, że nawet nie chce mi się za to zabierać bo trwałoby to pięć razy wolniej niż normalnie. dlatego proszę o wyrozumiałość i trochę cierpliwości.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 października 2009 14:58:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Zgadzam się z powyższym postulatem Natalii.
Natomiast teraz sam się tu przeniosę z wątku o Kulcie.

Crazy nie wysłał tego, ale w wątku o Kulcie pisze:

Uldor w tymże wątku zasmucił się i pisze:
30 000. Biedny, okradany Kazik


Uldor, Twoje poglądy na różne tematy to jedna sprawa, każdy może mieć zdanie jakie chce. Ale w tej chwili swoją uwagą sprzed kilku stron zwyczajnie zaśmieciłeś temat. Nie miałeś nic do powiedzenia na temat płyty, nie miałeś nawet do powiedzenia na temat piratowania oprócz tego, co mówiłeś już wcześniej. Ale chlapnąłeś komentarz i efektem jest wielkie ożywienie wątku, które wszelako jest ubijaniem gówna w moździerzu (tego samego po raz kolejny w dodatku). Właśnie sam się przyłączyłem do niego, nie wiem po co, ale wiem dlaczego, bo się wkurwiłem :evil:


Ale napisawszy, ochłonąłem chwilkę i przeniosłem się do tego tu wątku. Proponuję to też innym, np. WUKA napisał interesującego posta (obecnie jest ostatni w kultowym wątku), ale nic tam nie ma o Kulcie. Kiedy dyskusja wybuchła po raz pierwszy, przed wyjściem płyty, po kazikowych "kurwach", była offtopem naturalnym, wszyscy byli jakoś poruszeni sprawą, płyty nikt prawie nie znał, więc trudno było o niej rozmawiać... natomiast teraz mamy w wątku sporo recenzji, relacji, nieraz bardzo interesujących, a offtop naturalnym nie jest, tylko naturalne jest wkurzenie się na głupią uwagę o biednym Kaziku. Ale szkoda wątku chyba.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 października 2009 16:28:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Moim celem nie było zaśmiecenie wątku o Kulcie, a uważam dodatkowo, że w świetle nowych faktów - platynowych 30 000 sprzedanych egzemplarzy lament, który sprawił, że w ogóle wątek piractwa pojawił się w temacie o Kulcie, przyjmuje chyba inny wydźwięk. Gdyby np. pojawiła się informacja, że przez te 10 dni sprzedało się zaledwie 1000 egzemplarzy "Hurra", z pewnością pojawiłoby się nawiązanie do wycieku i nie wiem, czy ktokolwiek uznałby to za bezzasadne. Niemniej jednak faktycznie, dobrze by było, gdyby przenieść tamte posty do tego wątku.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 października 2009 21:43:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3787
no błagam, ktoś kto ma kupić płytę nie zrezygnuje z tego pomysłu bo ma ładnie wypalonego cd-ra i to przed premierą i tak samo w drugą stronę, ktoś kto ma ściągnąć to ściągnie nawet jak kazik będzie sobie kurwował i potem będzie śmiał się z frajerów którzy płacą 30 zł za kawałek plastiku w papierku. ale rzeczywiście, trochę to ubijanie tego samego gówna w kółko.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 11:52:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
Cytat:
Kult obrabowany
Jacek Cieślak 11-10-2009, ostatnia aktualizacja 11-10-2009 00:01

Znamy szczegóły sensacyjnej kradzieży do Internetu nowego albumu Kultu „Hurra!” Nagrania były kolportowane za darmo, co naraziło muzyków na gigantyczne straty.


Kazik Staszewski na stronie zespołu skomentował całe zdarzenie w ostrych słowach: „Każdy kto podniósł kradzione jest dla mnie k... Cios od bliskiej osoby boli o stokroć więcej niż od jakiegoś obcego żula. Co mnie obchodzi nędzny ch... w dresie co mi wybił szybę w aucie? Ale, że wśród was znaleźli się tacy, co przez wybitą szybę ochoczo wyciągnęli radio? To naprawdę zabolało. Paru z was miałem za przyjaciół, albo co najmniej osoby dobrze mi (nam?) życzące. W swojej naiwności myślałem o jakiej takiej lojalności. No cóż”.

Kazik od początku uważał, że kradzieży dokonała osoba zaangażowana w tłoczenie płyt. W mailu, który otrzymaliśmy od lidera Kultu, znalazły się dalsze informacje o tym, jak policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie ustalili przebieg kradzieży.

Pierwszy sygnał o „wycieku” najnowszych nagrań Kultu do Internetu pojawił się 16 września, a więc na blisko dwa tygodnie przed jej premierą. Komenda Główna Policji przekazała policjantom z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie wstępne informacje, że jeden z mieszkańców Podkarpacia umieścił płytę w sieci. Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości internetowej sprawdzili adres IP i dotarli do 18-letniego mieszkańca Rzeszowa. Po dokładnej analizie okazało się, że podejrzany pobrał płytę już opublikowaną w sieci, po czym 15 września rozpowszechnił ją na kolejnym serwerze internetowym. Nie był więc sprawcą „wycieku” płyty. Policjanci nadal poszukiwali odpowiedzi na pytanie, kto jako pierwszy umieścił plik w Internecie i skąd miał nagranie albumu. Badano zasoby Internetu (wpisy na forach, grupach dyskusyjnych) starając się odnaleźć pierwszy link.

Po nitce do kłębka

Praca policjantów wspieranych przez prokuratora przyniosła efekty. Ustalono, że płyta pojawiła się w sieci 14 września. Tym razem trop prowadził do województwa małopolskiego. W środę, 30 września zatrzymano 25-letniego mieszkańca południowej Polski. Mężczyzna przyznał się do rozpowszechniania pliku w sieci. Policjanci ustalili, że 25-latek jest pracownikiem tłoczni płyt, współpracującej z wydawcą Kultu. Jednak to nie on był źródłem „wycieku”. Policjanci dowiedzieli się jednak skąd płyta trafiła do podejrzanego. Jak się okazało, przekazali ją dwaj pracownicy firmy produkującej płytę. Jeden z nich zawłaszczył nagrania ze strefy ograniczonego dostępu, w której wytłoczone na początku września egzemplarze były przechowywane, a następnie skopiowali ją z drugim pracownikiem.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów. Policjanci współpracowali też ze Związkiem Producentów Audio-Video. W sumie, podczas wyjaśniania tej sprawy zatrzymano czterech mężczyzn. Wszyscy przyznali się do stawianych zarzutów i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa oraz 25-letni mieszkaniec Małopolski odpowiedzą za nielegalne rozpowszechnianie w sieci nagrania nowej płyty Kultu. Grozi im za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. 32-letni Marcin W. i 34-letni Tomasz W., którzy skopiowali i wynieśli płytę na zewnątrz odpowiedzą za naruszenie praw autorskich. Mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Sprawa płyty Kultu od początku wzbudziła wiele emocji. Ale mówiło się też, że jej nagłośnienie jest stosowanym od dawna przez wydawców na Zachodzie chwytem marketingowym, który ma wytworzyć aurę sensacji wokół nagrań i pobudzić oczekiwanie na premierę. Stosowano go m. in. w przypadku U2. Tym razem było inaczej. Kult padł ofiarą złodziei. Złodzieje zostali złapani. To ważny precedens w walce z piractwem internetowym, a zarazem ostrzeżenie dla nieuczciwych użytkowników sieci.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 20:35:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Tydzień temu wyciekła nowa płyta Converge'a, "Axe to Fall", następca "No Heroes" z 2006 roku, na której udzielają się muzycy takich kapel jak Neurosis (Steve Von Till jako główny wokal w "Cruel Bloom"), Cave In, czy Genghis Tron. Oświadczenie założyciela Deathwish Inc. i jego kolegów ze społu w tej sprawie było krótkie, acz treściwe:


HAVE FUN.


W meczu Converge - Kazik wynik 1:0

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony ndz, 11 października 2009 20:41:53 przez Uldor, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 października 2009 20:40:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21438
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Uldor pisze:
W meczu Converge - Kazik wynik 1:0



Widzę, że towarszysz Uldor dalej nie chwyta o co kamon :lol:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group