Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 16:29:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Uldor pisze:
Last.fm to robi. Właśnie o to teraz całe te mecyje. Last.fm płaci od każdego odtworzenia każdej piosenki przez każdego użytkownika na całym świecie
.....nie bardzo pojmuję dlaczego piszesz nieprawdę

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:27:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
MAQ pisze:
bardzo chętnie się zapoznam
.....sprzedarz płyt spadła co najmniej dziesięciokrotnie.....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:30:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Elrond pisze:
Uldor pisze:
Last.fm to robi. Właśnie o to teraz całe te mecyje. Last.fm płaci od każdego odtworzenia każdej piosenki przez każdego użytkownika na całym świecie

.....nie bardzo pojmuję dlaczego piszesz nieprawdę


Zakładając profil swojego świętej pamięci zespołu przechodziłem przez proces rejestracji profilu, w którym na samym początku były do wybrania metody, według jakich Last.fm ma się z artystą rozliczać za odtwarzanie przez użytkowników jego utworów. Do wyboru było chyba sześć różnych opcji, w przypadku wybrania jakiejkolwiek formy otrzymywania tantiem, trzeba było bądź to podać - tego jestem pewien - nazwę towarzystwa pokroju naszego ZAiKSu, lub też - tego już tak pewien nie jestem - konta, na które pieniądze miałyby być przelewane.

A aktualne zamieszanie z Last.fm wiąże się na pewno z tym, że majorsom przestało się podobać to, jak to wcześniej wyglądało.

Czy chodzi o to, że nie wpływają z Last.fm żadne pieniądze za odtwarzanie utworów Armii?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:32:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Uldor pisze:
Czy chodzi o to, że nie wpływają z Last.fm żadne pieniądze za odtwarzanie utworów Armii?
..nie wpływają

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:34:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
elrond pisze:
.....sprzedarz płyt spadła co najmniej dziesięciokrotnie.....

dziwi mnie to szczególnie w kontekście Procesu który z tego co widzę nieźle się sprzedaje.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:37:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
MAQ pisze:
nieźle się sprzedaje.
..... :shock: ....dobra MAQ ,dajmy już spokój tej dyskusji...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:40:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
MAQ, oceniasz sprawę tylko swoją miarą, jesteś fanatykiem muzyki i nic dziwnego, że kupujesz płyty

ja na zajęciach bardzo często zadaję w grupach pytanie "ile macie oficjalnych płyt CD na półce?" to, ilu ludzi mówi "Żadnej" (dlaczego? "po co kupować jak można ściągnąć") jest dla mnie zatrważające

a niestety sami fanatycy nie udźwigną rynku

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 marca 2009 23:42:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
MAQ pisze:
Uważam wręcz, że przez upowszechnienie muzyki w internecie muzycy wcale nie zbiednieli, wręcz przeciwnie.

może to zespoły powinny płacić lastowi za udostępnianie ich muzyki niezdecydowanym melomanom? :roll:
hm, powinnam chyba pozwolić mojej córce zgrać na cdrom kilka kawałków tymka, o co bezmyslnie poprosiła ją koleżanka. na pewno ta koleżanka, której tak bardzo podobał się koncert w sobotę, na pewno po wysłuchaniu mp3 kupiłaby płytę :roll:
ninko, okradnij swojego tatusia i jego kolegów :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 00:02:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Elrond pisze:
..nie wpływają


A czy profilem Armii zawiaduje ktoś z zespołu, osób z nim związanych czy wytwórni, które Armię wydawały?

Jeżeli nie, to możliwe, że zrobił to jakiś nadpobudliwy fan, który teraz albo sam ciągnie z tego pieniądze (:evil:) albo zrobił to non-profit (tak czy owak :evil:), pozbawiając też zespół należnych mu za to pieniędzy.

Jeżeli ten drugi scenariusz ma miejsce, proponuję jak najszybciej skontaktować się z administratorami last.fm i doprowadzić sprawę do pożądanego stanu.

Pozdrawiam,
Uldor

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 07:44:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
elrond pisze:
sprzedarz płyt spadła co najmniej dziesięciokrotnie...

To kasety się tak świetnie sprzedawały. Myślę, że gdyby w momencie przejścia z mc na cd, firmy nie zachowały się tak zachłannie windując ceny płyt do poziomu nie do zaakceptowania dla przeciętnego nastolatka, to zapaść rynku nie byłaby aż tak ogromna. Większości dzieciaków nigdy nie będzie stać dać 60 zł za płytę. Jest to żałosne, że tyle lat zajęło firmom płytowym zejście z cen. Jednak jest już za późno. Zmian w mentalności nie da się już przeprowadzić, bo jak ktoś może mieć coś za darmo, to nie da za to 37 zł. Płyty kupują już chyba tylko maniacy i kolekcjonerzy, większości nie przeszkadza, że mp3 brzmią kijowo i cdry nie wyglądają najlepiej na półce.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 10:48:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3787
elrond pisze:
dajmy już spokój tej dyskusji...


z czystej ciekawości - mógłbym się dowiedzieć jaki był nakład prozessu i ile do tej pory płyt już się sprzedało ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 11:11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
rajza pisze:
nie wiem, jak jest u nas, ale za granicą (np. w USA) zespoły zarabiają teraz już tylko na koncertach, a nie na sprzedaży płyt

U nas od dawna zespoły nie zarabiają na płytach, no chyba że nazywają się Ich Troje.

by.the.way, co do kaset to jest w tym trochę prawdy, ale... Kaset nie ma w normalnym obiegu od kilku lat, ceny mimo wszystko spadają, ale... Sprzedaż spada dalej! Tu kasety już nie mają nic do rzeczy.
MAQ pisze:
dziwi mnie to szczególnie w kontekście Procesu który z tego co widzę nieźle się sprzedaje.

Z tego co widzisz..? To znaczy? Każda osoba do której przychodzisz ma oryginalny Der Prozess na półce? A może masz podgląd danych ZAIKSu?

O tym jak zmienia się sprzedaż takich Acidów, 2Tm2,3, czy Armii trochę mógłbym powiedzieć z rozmów z muzykami tych zespołów, ale nie wiem czy potem ktoś nie będzie miał pretensji, że podaje konkretne liczby. Mogę powiedzieć, że na początku lat 90-tych sprzedawało się spokojnie ponad dwa razy więcej egzemplarzy, niż pod koniec lat 90-tych, czasem więcej.. A teraz to już w ogóle bez porównania... I nakłady cały czas spadają...

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 11:29:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
youzwa pisze:
A może masz podgląd danych ZAIKSu?

no, chyba jest ta ogólnopolska lista najlepiej sprzedających się płyt... jest chyba nawet dostępna w Internecie... ale to że Armia znalazła się tam w pierwszej dwudziestce - to chyba nie jest jakiś powalający wynik...

youzwa pisze:
zespoły nie zarabiają na płytach, no chyba że nazywają się Ich Troje

płyty Ich troje chyba też już się nie sprzedają...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 11:33:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21439
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Smok pisze:
no, chyba jest ta ogólnopolska lista najlepiej sprzedających się płyt



Jak się tak patrzy na tą listę to wniosek nasuwa się jeden: chcesz się obłowić - wydawaj składanki.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 kwietnia 2009 12:01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Smok pisze:
no, chyba jest ta ogólnopolska lista najlepiej sprzedających się płyt... jest chyba nawet dostępna w Internecie...

A są tam jakieś liczby sprzedanych egzemplarzy...? To że w PORÓWNANIU do innych zespołów sprzedaje się nieźle, to nie znaczy że sprzedaż Der Prozessu jest wysoka. To sugeruje, że rzeczywiście spada sprzedaż nie tylko płyt Armii.

Smok pisze:
ale to że Armia znalazła się tam w pierwszej dwudziestce - to chyba nie jest jakiś powalający wynik...

To samo w sobie nie jest takim złym wynikiem. No chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie łudził się, że Armia będzie konkurować pod względem sprzedaży ze szmirami z list przebojów.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group