Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 05:32:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10620 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 708  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 22:07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Jutro zaczynam "Proces" Kafki :)

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 22:28:01 

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 22:25:57
Posty: 3
Skąd: z dużego pokoju
na emeryturze przeczytamy "W poszukiwaniu straconego czasu" Prousta.

i może "Wojnę i pokój" w Białymstoku


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 22:29:05 

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 22:25:57
Posty: 3
Skąd: z dużego pokoju
joke :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 22:36:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
he he he :piwo:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2005 23:25:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Hulagu pisze:
Jutro zaczynam "Proces" Kafki


bardzo fajna ksiazka


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 18:19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
obok Mistrza i Gośki...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 18:19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
a w ogole mi sie przypomnailo ze w 6 lub 5 klasie podstawowki, mialem tolkiena jako lektury...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 18:31:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25460
ale wiesz, że im bardziej cos jest lekturą, tym bardziej młodzież nie lubi?... Władcy pierścieni już sie to przytrafiło poprzez film, na który wiele młodych osób zostało wyciagniętych, choć nie przejawiali zainteresowania.
Następny w kolejce moim zdaniem będzie Harry Potter. Obecni dziesięcio-, dwunasto- czy piętnastolatkowie jeszcze są na bieżąco, jeszcze dla nich Potteromania jest czymś, co robią fajni ludzie, ale za dziesięć lat będzie to już coś, czym każą się interesować w szkole

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 20:09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
K.T.W.S.G. pisze:
Mi to się zawsze marzyło zastąpienie tej standardowej lekturowej Trylogii tą WŁAŚCIWĄ Trylogią w szkole


A ja bym nie ruszał starej, a dołożył nową.....
Sienkiewicz jest ok:)

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 20:20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
a ja dzisiaj sobie rzeznie kurta v. zaczne chyba czytac, bom wypozyczyl.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 21:47:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
"Trufle-nowe przypadki księdza Grosera" Jana Grzegorczyka (połykam to jak zimnego kubusia bananowego... po przeczytaniu pierwszej części przygód Grosera "Adieu" uważam, że to bardzo dobra powieść... katolicka??? albo raczej antyklerykalno - klerykalna


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 21:51:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
lafjoy pisze:
"Trufle-nowe przypadki księdza Grosera" Jana Grzegorczyka


O kurde to juz wyszla druga czesc??? Nie wiedzialem :o Musze to zdobyć..."Adieu" świetna...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 22:12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Specjalnie dla Bogusia o MiM (to fragment z dyskusji z innego forum, o MiM, kiedy moja przedmówczyni twierdziła, że powieść ją drażni, bo jest przewidywalna; stad pewne niedopasowanie do bieżącego topiku)

Nie wiem, czy w oryginalności fabuły siła tej powieści... Choć nie powinno się zapominać o tym KIEDY została napisana. Plastyczność obydwu światów przedstawionych, to jak ze sobą korespondują, wyrazistość postaci... Po przeczytaniu MiM miałam nieodparte wrażenie, że historia Ha-Nocri i tego, który spisywał jego słowa, jest tak prawdziwa, jak tylko może być... A ten początek, kiedy W białym płaszczu z podbiciem koloru krwawnika posuwistym krokiem kawalerzysty wczesnym rankiem czternastego dnia wiosennego miesiąca nisan pod krytą kolumnadą łączącą oba skrzydła pałacu Heroda Wielkiego wszedł prokurator Judei Poncjusz Piłat - aż ciarki przechodzą! To nie jest fabularny fajerwerk, to po prostu o tym, co jest dobre a co złe i jacy są ludzie...
I jaki jest komunizm. Dla mnie najcelniejszy opis, jaki czytałam, a czytałam sporo. Najcelniejszy, bo tak naprawdę ukryty, trzeba coś wiedzieć wcześniej, kojarzyć fakty, domyslać się.
I ta miłość - najprawdziwsza!
I rękopisy nie płoną!
To taka magia, jak w realizmie magicznym była, magia prawdziwa, ta, która jest.

---
Nie wiem, czy to cokolwiek rozwija. ;)

Lektury szkolne zabijają literaturę.
Nie ma się czasu przeważnie na to, żeby przeczytać książkę z uczniami tak, żeby oni byli zadowoleni. Na studiach pani od metodyki opowiadała nam, jak kiedyś weszła na lekcję i spytała uczniów, co sądzą na temat "Zbrodni i kary" (to miała być pierwsza lekcja o Dostojewskim); po chwili głuchego milczenia, smutny głos z końca sali powiedział: "no, taki sobie kryminał". Ona na początku nie wiedziała, co ma z tym zrobić, ale rzuciła się na głęboką wodę i omówiła z uczniami "Zik" jako kryminał a potem doszli do jakichś innych problemów lekturowych; ale poświęciła na to sporo czasu, przez to nie "zrobiła" czegoś innego, co zawsze może się potem pojawić na egzaminie. Dylematy.
Tak samo Musierowicz - nie wiem, czy tak zmaskulinizowane forum wie w ogóle o czym mowa, ale "Opium w rosole" wpisano na listę lektur i już miałam przyjemność z trzema korepetytantkami brnąć przez moją ukochaną panią Małgorzatę, a te dzieciaki (dziewczynki!!) zwijały się z bólu... Przykro mi było.
Przewaznie jako szkolne lektury bronią sie te książki, które uczniowie poznali wcześniej ("podobają mi się tylko te filmy..."); te czytane "na czas" giną śmiercią nienaturalną.
Oczywiście to bardzo pesymistyczny obraz, nie wszędzie i nie zawsze tak jest!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 22:24:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Musierowicz git! Powtórzyłam cały cykl leżąc chyba z Niną w ciąży. nie rozumiem, skoro nawet Musierowicz nudzi, to... jest straszne! :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 lutego 2005 01:23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25460
no straszne, ale właśnie tak juz sie dzieje z TOlkienem też :-(

A mi długo to zeszło, ale skończyłem dzisiaj "Obsługiwałem angielskiego króla" Hrabala - świetna książka! Nie należy się sugerować tym, że tka długo ją czytałem, ja tak zawsze mam. Naprawdę BARdZO mi się podobała. Ten bohater główny, co za gość doprawdy, indywiduum jakieś wybitnie antybohaterskie. Najpierw jest tak niesympatyczny, jakiś do bólu przyziemny, obslizgły wręcz, że trudno się z nim zidentyfikować... a jednak odnajdywałem w nim tyle z otaczającego świata... a w końcówce zwrot o 180 stopni i już się zrobił zupełnie z kolei nie z tego świata, tak dziwny jak mniej więcej bohater Pachnidła Suskinda. W ogóle ta końcówka Hrabala mocne skojarzenia z Pachnidłem budziła.
Bardzo jestem zadowolony, że przemogłem braki czasu, weny itp., i przeczytałem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10620 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 708  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group