Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:12:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 943 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2021 09:58:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Odkąd usłyszałem The Stalites, to myślałem, że to byłaby doskonała muza na wesele - dla młodych i starych :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2021 10:16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
zasada pisze:
disko polo a dancehallem


Tutaj to bym nawet zaryzykował takie zestawienie: disco polo ≥ dancehall, ale to wynikałoby już z moich osobistych preferencji ;), bo obiektywnie znak równości byłby oczywiście bardziej na miejscu. :)

I powiem szczerze, że fascynowało mnie zawsze kiedy osoby deklarujące się jako zapaleni zwolennicy ska/dancehallu etc wydymali pogardliwie wargi słysząc swojskie disco, nazywając je kichą i zapewniając przy tym z lekką nuta wyższości, ze oni wolą słuchać DOBREJ muzyki. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2021 11:09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Bardzo fajna rozmowa! Mi z wiekiem faktycznie też się poszerzyło.. Nie tylko w obwodzie :mrgreen:

A na razie słucham, ale się nie wypowiadam - Stanisława Budzyńskiego

https://m.youtube.com/watch?v=L5W3WUYjA ... xTXINgpDrk

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: OT
PostWysłany: śr, 21 kwietnia 2021 14:27:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Odkąd usłyszałem The Stalites, to myślałem, że to byłaby doskonała muza na wesele - dla młodych i starych :D .

Nawet dalej niż Skatalites! Jeśli przyjrzysz się koncertowi Dennisa Browna z innej epoka jamajskiego grania i tego co się dzieje pod sceną od powiedzmy 3.10, to przyznasz, że publika dojrzała jak jabłka spod Grójca i w stylówie cioć i babć z '90! Pazur, błysk i poślizg, oko, fryz. Wszystko się zgadza!
phpBB [video]


A faktycznie ciekawe zagadnienie czemu muzyka w tak dużym stopniu konsumpcyjna (Duke Reid i jego sklep monopolowy!), skupiona na pożyciu i spożyciu weszła w świadomość Europejczyków (kontynentalnych zakładam, bo UK znali jej historie i fcje dzięki migrantom z Karaibskich części Imperium) jako muzyka buntu przeciw konsumpcji, jako wyraz kontrkultury etc. Znaczy wiem, że nurt uduchowiony i społeczny też był obecny ale en masse mniej.
Konfrontacja przekonań z faktami dla nas możliwa za pośrednictwem lektury (bo pogadać rzadko można z prawdziwymi przedstawicielami tej kultury i jej twórcami) jest utrudniona językowo. Po polsku tylko mitologizujący już wspominany Merlin. Poważne pozycje po angielsku wyłącznie.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 kwietnia 2021 09:03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
PROCESS,,1984/86-2010/2012''

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 kwietnia 2021 15:00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
O, też niedawno tego słuchałem.

A dziś debiut Bielizny.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2021 08:53:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu

piosenke ,,stroszek'' kojarze z filmu,, my blood your blood'', po za tym wydali 2 materiał z archiwalnymi materiałami, na stronie zima niestety już wyprzedany, pozostało allegro. Wokalista zmarł niedawno.
teraz słucham ARMIA Castle party''

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2021 18:36:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Od kilku dni dość uważnie odsłuchuję w aucie pierwsze płyty Ryśka Hella i zespołu oraz Dead Boys. I jakoś gęba tak sama się cieszy, że punk rock poszedł w nieco innym kierunku :wink: A w pojedynku jeden na jeden: Umarlaki lepsze (o niebo) niż Pieklaki

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2021 19:47:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
I jakoś gęba tak sama się cieszy, że punk rock poszedł w nieco innym kierunku


Ale cieszy się dlatego, że ta forma jest wg Ciebie tak nie do przyjęcia, ze dobrze że skończyło się inaczej, czy dlatego się cieszy jak sie zestawi obecny etos i dyżurny zestaw światopoglądowy punka, z tym co ówcześnie tak nazywano to różnica jest przekolosalna (np.coś takiego - kiedyś: dużo swast - dobrze, mało swast - źle, obecnie: na odwrót ;))

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 kwietnia 2021 20:02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Forma. Jakieś to takie.. artowskie? niezdecydowane? za bardzo.. Takie Fear - co prawda singiel z 1978, czyli ciut później - to kupuję w całości :mrgreen: Także z ich seksistowskimi, mizoginistycznymi, ....fobicznymi tekstami (szczególnie pomiędzy kawałkami na żywo :mrgreen:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2021 07:51:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Poniedziałek: zaczynam od kończenia piątkowych wątków, czyli Beth Hart - Baloise Session. Nie jest to rzecz klasyczna dla mnie, a na pewno nie w poniedziałkowy poranek i na trzeźwo. Ale jakby pomyśleć, że piosenki zapowiada Mann albo Mann i Chojnacki w niespodziewanie przejętej przed-południówce, to z grubsza się zaczyna zgadzać. Co dalej? Zachowawczo, pewnie Mano Negra, albo KEXP, albo No Punks In The K-Town. Czyli uzupełnię tylko gdy trafię na coś wartego.
Beth Hart live | Rockpalast | 2011 - w sumie nie zmęczyłem całego. Blues rockowe granie, dobre w tle ale na dłuższą metę nie dałem rady. Eddie Vedder - Water On The Road - są momenty! Pearl Jam - Benaroya Hall Live - strasznie statyczne. W sumie dzieje się sporo ale emocji we mnie nie wzbudziło. PEARL JAM PINKPOP 1992 - a tu na odwrót. Skaczą jak dziki, grają jak głodne dziki. Soundgarden - Pinkpop Festival 1992 - jak wyżej. SG najmniej do mnie przemawiał z całej top seattle grunge 4. Ale coraz bardziej widzę, że straciłem sporo machając na nich uchem. Faith No More - Pinkpop Festival 1995 i King for a day. Tutaj nie znalazłem właściwie nic dla siebie. Już w domu PJ Harvey Live - Stories from the City, Stories from the Sea, BBC 4 Session - St Lukes Church 24.08.2004.
Wtorek: po wczorajszych wyprawach na tereny mało uczęszczane, dzisiaj powrót na szlaki ulubione. Wybrane koncerty KEXP.
W okolicach pozycji 10 przewałem i odpaliłem kolejną wycieczkę w '90. Life Of Agony - River Runs Red.
Środa: miksy dubowe i funkowe, teraz PJ Harvey (2017) - Personal Fest, Argentina. La Aferra - Miłość.
Czwartek: Rata Negra - Una Vida Vulgar, black midi @KEXP.
PIątek: trochę No Punks, trochę KEXP. Niespodziewanie zażarło mi country Kassi Valazza! Potem dopiero Ayron Jones ze zdecydowanie hałaśliwym ale i klasycznym powiedzmy graniem. Tym razem znów słyszę zapowiadającego do Wojciecha Manna (już bez Jana Chojnackiego, mimo bluesowego wokalu). Freddy Madball - Catholic Guilt bardziej jako ciekawostka z naciskiem na London Calling. Nowy singiel od Frank Carter & The Rattlesnakes z wokalistą Idles na feat. ;) Chumbawamba Anarchy, Never Mind the Ballots... Here's the Rest of Your Life. Wieczorem w domu: The Doors - Strange days, s/t.
Sobota rozpoczęła się od kolejnych materiałów The Doors - Waiting for the sun i Soft Parade. Ciągu dalszego nie przewidziano.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Ostatnio zmieniony sob, 01 maja 2021 08:28:48 przez zasada, łącznie zmieniany 16 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2021 19:48:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 11:27:05
Posty: 4375
Skąd: z lasu
T.LOVE ,,Dzieci rewolucji 1982-92''

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2021 20:01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
We Are Motörhead oraz Hammered

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2021 20:17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Kayah - Kamień

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2021 20:52:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
antiwitek pisze:
We Are Motörhead oraz Hammered
Motörhead w dołku

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 943 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group