Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:49:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 28 maja 2020 17:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Pet, przykro mi ze względu na Ciebie i Twoich synów.
Niestety to tylko potwierdza moją hipotezę, że WIĘKSZOŚĆ nauczycieli w Polsce powinna wylecieć na zbity pysk (nawet jeśli to wylatywanie objęłoby mnie osobiście), przy jednoczesnym zabezpieczeniu finansowym dla pozostałych.

Naprawdę mi źle.

zasada pisze:
Tak offtopowo. Znacie? Przeczytajcie!
W pierwszym zdaniu błąd. Nie czytam.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 maja 2020 19:11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
grawson pisze:
Chcemy zmasakrować system edukacji w Polsce naszym raportem na jej temat.


Grunt to odpowiednio naukowe nastawienie :faja: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 28 maja 2020 19:54:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
[offtopic]
elsea pisze:
W pierwszym zdaniu błąd.


Błąd w raporcie NIK-u dotyczącym edukacji jest w istocie znamiennym przykładem fachowości raportów tej instytucji.

[/offtopic]

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 maja 2020 06:50:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
antiwitek pisze:
Grunt to odpowiednio naukowe nastawienie .


:bije:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 maja 2020 07:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
antiwitek pisze:
Grunt to odpowiednio naukowe nastawienie

No, odchylenie standardowe i poziom ufności mogą być ciekawe ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 maja 2020 08:10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
panek pisze:
No, odchylenie standardowe i poziom ufności mogą być ciekawe ;-)

W jakościówce? Proszę Cię...
A do rzeczy - @Elsea gdzie jest ten błąd, bo ja po polsku to słabo czytam i piszę.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 maja 2020 08:26:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
U nas nie jest tak źle. Co prawda też dziewczyny dostają masę materiałów do pracy samodzielnej ( u nas raz w tygodniu) i niektóre nauczycielki średnio ogarniają komputery (np. pani od matmy co tydzień przygotowuje rękopisy zadań, robi im zdjęcia i wysyła), ale lekcji online jest całkiem sporo. Do tego obie wychowawczynie dzwonią regularnie do nas z troską, czy sobie radzimy, czy nie potrzeba pomocy. Dzieci miały też spotkanie na zoomie z panią psycholog o radzeniu sobie z zamknięciem w czasie pandemii. Szkoła publiczna pod Warszawą jakby co.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 maja 2020 09:49:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Rolę się odgrywa.

Ja wiem, że w wielu miejscach nauczanie zdalne działa (raczej - samodzielne w rodzinie), ale mnie przerażają fakty dotyczące poziomu wykształcenia i samoświadomości wielu nauczycieli.
Cytat:
składa "wszystkim mamą" najlepsze życzenia.
- nie mogę tego znieść!


wokr - u nas też jest z Marcinem (1 klasa) nieźle, choć ja pękam pod liczbą tych zadań. To czasem są 4 godziny a może i 5 dziennie a my tyle nie mamy, bo próbujemy sami normalnie pracować. Ale pani się łączy z dziećmi na zoomie 3 razy w tygodniu i niewątpliwie bardzo dba o kontakt i relacje - i z dziećmi, i z rodzicami. Uważam, że w tych warunkach, jakie ma (żadnego wsparcia ze strony szkoły, wszystko organizuje własnym sumptem), robi dobrą robotę. I na pewno nie gada głupot i pisze dobrze po polsku ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 maja 2020 10:01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
[OT]
elsea pisze:
Rolę się odgrywa.

Ufff... Pełnienie roli obecne jest w tylu tekstach różnego pochodzenia, że nie zauważam problemu.
Podobnie z posiadam wiedzę / posiadam doświadczenie. Szefowa goni a mi wydaje się akceptowalne.
No nic. Inny temat zupełnie.
[/OT]

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 maja 2020 11:03:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
zasada pisze:
W jakościówce? Proszę Cię...

Czyli w Journal of Education jeden zespół opisze stan polskiego szkolnictwa na podstawie szkoły dzieci Peta, a w European School Letters* drugi opisze na podstawie szkoły dzieci Tylera i będą to równie rzetelnie oddające stan artykuły, bo to jakościówka? OK.


*) Tytuły wymyśliłem na potrzeby wpisu, jeżeli są zbieżne z rzeczywistymi, to przypadek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 maja 2020 11:59:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
panek pisze:
Czyli w Journal of Education jeden zespół opisze stan polskiego szkolnictwa na podstawie szkoły dzieci Peta, a w European School Letters* drugi opisze na podstawie szkoły dzieci Tylera i będą to równie rzetelnie oddające stan artykuły, bo to jakościówka? OK.

Nie, no jasne, że nie. Napisałem to jako wyraz mojego umiarkowanego zaufania do metod jakościowych.
Nie wiem nawet czy z wyników IDI czy FGI można liczyć te parametry.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 czerwca 2020 07:26:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
grawson pisze:
Czy mogę pokazać to kolegom w razie czego? Chcemy zmasakrować system edukacji w Polsce naszym raportem na jej temat.


Sorki, że tak długo nie dawałem znaku, ale jak zwykle ostatnio zarobiony byłem.

Odpowiadając na pytanie: tak, pokazuj śmiało kolegom, ale jeśli mielibyście zamiar wykorzystywać jakieś przykłady z tego tekstu do masakrowania systemu edukacji, to tylko pod dwoma warunkami:
1) dopiero po wakacjach
2) z pominięciem elementów, które pozwoliłyby na identyfikację konkretnej osoby.

PS: Od tygodnia, który minął od napisania tego tekstu, mógłbym napisać kolejny, równie obszerny dotyczący tylko przykładów z ostatnich dni, ale prawdę powiedziawszy już mi się nie chcę. Pierwszy raz od wielu, wielu lat wyczekuję wakacji jak kania dżdżu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 czerwca 2020 07:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Pet pisze:
1) dopiero po wakacjach
2) z pominięciem elementów, które pozwoliłyby na identyfikację konkretnej osoby.


Dzięki. Oczywista co do warunków, ale raczej będzie to jedna z angegdot o których sobie opowiadamy przy pracy. :/

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 czerwca 2020 08:51:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A! To śmiało!

Możesz dodać w takim razie anegdotę o pani od polskiego, która przyjęła modus operandi a la Major Major Major Major z Paragrafu 22 - otóż podczas wszelkich dni otwartych, godzin dyżuru etc, co prawda czeka na rodziców/uczniów w klasie, ale zamyka drzwi na klucz, gdyż cechuje ją daleko posunięta niechęć do konfrontacji i spotkań oko w oko. Ponieważ oceny Antka wskazywały, ze na semestr i koniec roku jego średnia jest pomiędzy 4, a 5, to zapisaliśmy go na konsultacje, żeby dowiedział się chociaż czy ma jakieś szanse na wyciągnięcie się na 5. Sądziliśmy (o naiwności!), że skoro organizacja konsultacji jest obowiązkowa, to tym razem pani się nie wywinie i chcąc nie chcąc będzie musiała się z nim spotkać. Jakże nie doceniliśmy przeciwnika. Kiedy tylko informacja o tym, ze Antek chce widzieć się z panią polonistką dotarła do zainteresowanej, nagle jak grzyby po deszczu zaczęły się na jego librusie pojawiać oceny, które dobitnie miały wskazać, że walka o ocenę bardzo dobrą jest bezcelowa. A to jakaś czwóra z minusem za pracę, która była robiona jeszcze przed okresem kwarantanny w styczniu (sic!), a to trója z minusem za pracę domową (w ćwiczeniach), która zgodnie z ustaleniami nie była na ocenę (bo o tych na ocenę pani informowała osobno). I w ten sposób sprawa się szybciutko wyjaśniła, bo średnia jednoznacznie wskazywała na 4.
Zdecydowaliśmy się jednak nie odpuszczać i podtrzymywaliśmy wolę, aby Antek wziął udział w konsultacjach (zgłosiliśmy nawet konkretne problemy, z którymi miałby się tam pojawić, a wynikające wprost z komentarzy pani do jego prac). Jakże nie zostaliśmy zaskoczeni, gdy otrzymaliśmy od pani wiadomość, że na przepracowanie tych problemów uczeń ma jeszcze czas do końca szkoły podstawowej, a w ogóle, to ona jest zmuszona odwołać te konsultacje, więc bardzo jej przykro, ale z Antkiem to się jednak nie spotka. I cześć.

Tadaaaa!

Ładnie podziękowaliśmy, a ja dzisiaj piszę wniosek o przyjęcie chłopaków do szkoły rejonowej.

O tym jak zadawałem pytania wychowawczyni Franka o formę zajęć opiekuńczo-dydaktycznych dla klas I-III i jaką odpowiedź dostałem po Radzie Pedagogicznej, może jeszcze kiedyś napiszę, ale już nie teraz. :/

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 czerwca 2020 17:29:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 15:42:53
Posty: 1026
Skąd: z pomieszania win ...
Pisz!

_________________

Kiedy tylko w moich snach
Ktoś podnosi na mnie głos
Jak wytresowany pies
Kuląc się czekam na cios


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group