Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 30 kwietnia 2024 00:37:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 10 kwietnia 2024 14:20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
W odpowiedzi na powyżej wklejoną wiadomość zadzwonil do mnie przed chwilą vice szef anteny (poz6niej wyguglam kto zacz i uzupelnię). Mówił o zmianach w ramówce, jej odświeżaniu "na wiosnę" i kolejnych zmianach, ktore będą miały miejsce jesienią. W tle wybrzmiala ewentualność powrotu do części audycji wycofywanych obecnie.
Także tego - jeśli jeszcze kilkanaście/ kilkadziesiąt osób zechce wyrazić swoje pragnienie Melodramatu, może zyska to jakiś większy ciężar.
A co do telefonicznej formy kontaktu służbowego, ja wiele razy utyskuję na swoją szefową, że wzywa mnie do siebie podczas gdy wystarczyłby telefon albo email

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 kwietnia 2024 14:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
zasada pisze:
zadzwonil do mnie przed chwilą vice szef anteny
:shock:
Jesteś gość, wow!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 kwietnia 2024 16:03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
zasada pisze:
Mówił o zmianach w ramówce, jej odświeżaniu "na wiosnę" i kolejnych zmianach, ktore będą miały miejsce jesienią. W tle wybrzmiala ewentualność powrotu do części audycji wycofywanych obecnie.

Wydaje mi się, że odświeżania ramówki nie robi się z dnia na dzień (chyba, że coś nieprzewidzianego się wydarza), więc nie kupuję tego tłumaczenia.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 kwietnia 2024 21:27:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1656
Skąd: Warmia/Poznań
Też wczoraj napisałam mejla do Radia Poznań. Dzięki zasada za pomysł!
Jak nic to nie da, to takie Radio 357 lub Nowy Świat, powinny się zainteresować.

Ja tym czasem z tego wszystkiego kopiuję setlisty do worda, jestem na odc. 75... :D

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Ostatnio zmieniony czw, 11 kwietnia 2024 22:07:05 przez marcela, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 08:32:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
marcela pisze:
Dzięki zasada za pomysł!

To jest wg mnie najprostsza i ewentualnie najskuteczniejsza metoda.

pablak pisze:
nie kupuję tego tłumaczenia.

Ja jestem zaskoczony, że ktokolwiek się odezwał i nie wnikam w merytorykę tej odpowiedzi.
Zobaczymy jaką reakcja wzbudzi Marcela.

Tymczasem: https://gloswielkopolski.pl/znany-muzyk ... 3-18452593

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 11:34:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
https://www.salon24.pl/newsroom/1371512,po-8-latach-zostal-zwolniony-z-radia-dowiedzial-sie-przez-telefon
tu też ten news się pojawił...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 13:56:44 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3415
Dokonam wyłomu w funkcjonowaniu na tym forum i wychylę się na chwilę poza Awanturum.
Decyzję o likwidacji Melodramatu uważam za duży błąd traktujący Tomka bardzo niesprawiedliwie. Jak zapewne wiecie, Tomasz jest mi od lat bardzo bliski i jestem mocno uwrażliwiony na krzywdzące traktowanie jego osoby, gdziekolwiek ma ono miejsce. Dlatego równiez ja wystosowałem, wzorem działania Zasady (szacunek!) korespondencję do zarządu Radia Poznań.

Do Waszej wiadomości:

"Dzień dobry.

Widzicie już Państwo, jak sądzę, jak bardzo negatywny oddźwięk wywołała decyzja o nagłym usunięciu z ramówki Radia Poznań Magazynu Muzyki Nieobecnej "Melodramat" Tomasza Budzyńskiego. Piszę do Państwa z Warszawy, a to też w jakiś sposób odzwierciedla, jak szerokie grono odbiorców, poprzez transmisję internetową, miała ta wyjątkowa audycja w, bądź co bądź, lokalnym radiu.

Mam nadzieję, że znane są Państwu zasługi Tomasza Budzyńskiego dla polskiej muzyki. Pragnę z całą mocą podkreślić, że zostało to zauważone i uznane przez władze krajowe, jeszcze przed ośmioletnimi rządami PiS-u. Tomasz Budzyński został odznaczony orderem Gloria Artis przez Ministra Zdrojewskiego, ale, co bardzo istotne, również Krzyżem Kawalerskim przez Prezydenta Komorowskiego. Nie sądzę, aby właściwym było rozstanie się z tak uznanym Twórcą w tak lakoniczny i beznamiętny sposób. Nadmieniam również, że Tomasz Budzyński od lat deklaruje swoją apolityczność, nigdy w trakcie 377 audycji nie przesączał nawiązań do aktualnej sytuacji politycznej. Audycja Melodramat posiada atrybuty pozycji repertuarowej o wysokim poziomie artystycznym i jako taka jest wielką wartością Waszego Radia. Rezygnacja z niej to, w moim głębokim przekonaniu, ogromny Państwa błąd, zarówno repertuarowy, jak i wizerunkowy.

Podkreślam, że wiele osób w kraju dowiedziało się o istnieniu Radia Poznań (wcześniej Merkury) właśnie dzięki Melodramatowi. W pełni rozumiem, że macie Państwo prawo do kreowania nowego profilu stacji, ale myślę też, że mądra rozmowa z tak uznanym Artystą, poszukanie kompromisowego rozwiązania np. w odniesieniu do formuły tej unikalnej audycji, byłoby zachowaniem adekwatnym dla dokonań Tomasza Budzyńskiego, jego dotychczasowego zaangażowania w promowanie swoją audycją Radia Poznań i pozytywnie wpłynęłoby na dalszy wizerunek stacji.

Dodam na koniec, że jestem kierunkowo zwolennikiem przekształceń dokonujących się w publicznych mediach, ale nie chciałbym mieć wątpliwości, czy wiatr prowadzonych zmian nie niszczy formatów wartościowych, unikalnych, właściwych dla mediów publicznych.
Uprzejmie proszę o kontakt zwrotny, chcę znać Państwa stanowisko w tej sprawie.
Mój numer telefonu: 664 943 945.

Pozdrawiam,
Radosław Kisielewski"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 16:38:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Mozna też podpisać petycję"

:arrow: https://www.petycjeonline.com/petycja_o_przywrocenie_audycji_melodramat_na_anten_radia_pozna

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 kwietnia 2024 22:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1656
Skąd: Warmia/Poznań
zasada pisze:
Zobaczymy jaką reakcja wzbudzi Marcela

Aż tak to nie poszłam, żeby nr telefonu podawać, a mejlowo nie odpowiedzieli, ale ważne, że jest jakiś ferment, zgodnie z tym, co tu linkujecie.
Fajnie by było gdyby Niedźwiedź albo Strzyczkowski zadzwonili do Budzego, a może z ulubienicy UT - Trójki :wink:

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 kwietnia 2024 07:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
marcela pisze:
zasada pisze:
Zobaczymy jaką reakcja wzbudzi Marcela

Aż tak to nie poszłam, żeby nr telefonu podawać, a mejlowo nie odpowiedzieli, ale ważne, że jest jakiś ferment, zgodnie z tym, co tu linkujecie.
Fajnie by było gdyby Niedźwiedź albo Strzyczkowski zadzwonili do Budzego, a może z ulubienicy UT - Trójki :wink:

Ja mam numer w domyślnej stopce mejla, nie skontrolowałem tego wysyłając.

Petycja podpisana, nawet się wyjęzyczyłem nadmiernie w komentarzu bo przypomniało mi się takie przekonanie wyniesione z lektur książek o punku, hardkorze czy grandżu - w każdej z nich pojawiają się audycje i ich prezenterzy, którzy siali fascynacje muzyką. Mam tez wspomnienia takich audycji z Radio Łódź (lata '90) i myślę, że jest to nie do przecenienia. Myślę także, czy istnieje możliwość aby Melo stał się podcastem. Czy jest taka wola w Tomie, czy jest taka techniczna możliwość, czy jest możliwe by zyskać finansowanie takiego działania ze strony społeczności "fanowskiej"? Podpisów nie ma na razie 50, jeśli to miałaby być podglebie do jego wsparcia to jednak mikre.

I całkiem anegdotycznie - pod petycją widnieje podpis Jarosława Pucka. To samo miano nosi jeden z lokalnych działaczy samorządowo - politycznych o umiarkowanej publicity.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 kwietnia 2024 17:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Petycję oczywiście podpisałem, maila spróbuję też jakiegoś napisać.

W sumie dobrze, że trochę dymu się zrobiło obok tego, także medialnego... może coś to da?

Przy okazji w ubiegłym tygodniu zniknęła z Radia Poznań inna zacna audycja (autorstwa panów: Arkadiusz Kozłowskiego i Gerarda Nowaka) - "Radio Satysfakcja").
Nie pozdrawiam mocodawców tych decyzji.

Korzystając z okazji do zaczepienia - bo w Awanturum raczej się nie udzielam - Erkeju - mógłbyś czasem coś napisać - np. o koncertach - (byłeś przecież na 2TM2,3) - albo o nowych płytach... byłoby (mi) naprawdę miło poczytać coś od Ciebie o muzyce.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 kwietnia 2024 17:58:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9996
Nie wypowiadałam się w tym wątku, bo Melodramatu nie słuchałam, niemniej jednak jest to dla mnie szokująca i przykra wiadomość. Bo niby czemu apolityczny czlowiek prowadzący audycję muzyczną zostaje usunięty? Zaczęłam się zastanawiać, czy nie chodzi o chrześcijański światopogląd Tomka, wszak całkiem sporo ludzi dziś stawia znak równości : wierzący = pisior.
A dziś trafiłam na artykuł z taką analizą:

https://stefczyk.info/legenda-polskiego ... o-o-wiare/

Co do petycji to też podpisałam, ale ze mam hopla na punkcie danych osobowych, zaznaczyłam opcję ukrycia wpisu. Ciekawe, czy się wtedy taki wpis zlicza w publicznym kalkulatorze?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 kwietnia 2024 21:31:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7631
Skąd: Kraków
Ja napisałem dzisiaj takie pismo, też koślawo, ale jeśli komuś pomoże przygotować własne, to można skorzystać. ;)

Cytat:
Szanowni Państwo,


Z wielkim smutkiem i zaskoczeniem przyjąłem wiadomość o usunięciu z ramówki audycji "Melodramat. Magazyn Muzyki Nieobecnej" prowadzonej przez Tomasza Budzyńskiego. Pomijając fakt, iż audycję wycofano nagle, nawet bez choćby umożliwienia wcześniejszego pożegnania się Tomasza Budzyńskiego ze słuchaczami, usunięcie ww. audycji to wielka strata dla polskiej muzycznej radiofonii, ze względu na unikatowość muzyki prezentowanej w "Melodramacie", której często nie można było usłyszeć nigdzie indziej.
Warto zwrócić tu również uwagę na fakt, iż wyżej wspomniana audycja była odbierana przez Internet przez osoby nie tylko z Poznania, ale i z całej Polski (ja na przykład piszę z Krakowa). Jest czymś niezrozumiałym kończenie takiego rodzaju projektu, służącego kulturze i społeczności osób interesujących się muzyką, zwłaszcza, że nie poruszano w nim kwestii kontrowersyjnych, a ton audycji zdecydowanie jednoczył, a nie dzielił, a w dzisiejszych bardzo trudnych czasach jedność jest bardzo potrzebna, jak również stanowi "towar deficytowy", dlatego tym trudniej przyjąć tego rodzaju decyzje.
Liczę na zrozumienie w kwestiach powyżej przytoczonych i na ponowne rozważenie decyzji o obecności "Melodramatu" na antenie Radia Poznań. Przywrócenie audycji będzie bowiem niewątpliwie dobrą i słuszną decyzją.


Tymczasem sprawa zatacza coraz szersze kręgi, piszą o niej kolejne portale, w tym Onet. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2024 09:24:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
W dzisiejszej ramówce Radia Poznań Melodramat jest.

Pewnie przeoczenie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 kwietnia 2024 13:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
No i przeoczenie naprawione.


Zamiast "Melodramatu" pojawiło się "Wieczorne uspokojenie"

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group