Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:45:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 kwietnia 2010 09:21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki Merry za wyjaśnienia :-) Tacy różni lokalni i mało znani artyści mogą nieraz być zaskakująco dobrzy, tylko promocji brak..

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 kwietnia 2010 22:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 listopada 2009 00:12:30
Posty: 20
Gratuluję :) :) :)
W ramach nagrody zespół powinien dostać miejsce na próby!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 kwietnia 2010 19:42:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Wielkie gratulacje!!! :brawa: :brawa: :brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 maja 2010 07:57:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Nagrody dla wielkopolskich twórców i animatorów kultury
22 maja 2010

22 maja o godz. 18.00. w Auli UAM Marszałek Marek Woźniak uroczyście wręczy nagrody w dziedzinie kultury, przyznawane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Uroczystość odbędzie się przed koncertem „Chopin na bis”, w którym wystąpi Rafał Blechacz oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej.

Doroczne nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego stanowią ważną formę mecenatu Samorządu Województwa Wielkopolskiego i mają promować wielkopolskich twórców i animatorów kultury oraz ich najciekawsze osiągnięcia. W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi Krystyna Feldman, Jerzy Gurawski oraz -wśród podmiotów prawnych - Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie i Orkiestra Amadeus. W tym roku nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzyma 10 osób, mogących się poszczycić dokonaniami stanowiącymi przeciwwagę dla wszechobecnej tendencji do komercjalizacji, także w sztuce.

Podczas uroczystości w Auli UAM Marszałek Marek Woźniak wręczy także okolicznościowe dyplomy osobom, które w tym roku otrzymały stypendia w dziedzinie kultury, przyznawane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Stypendia przyznawane są osobom, zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, zamierzającym podnieść swoje kwalifikacje i doskonalić twórczy warsztat. Otrzymują je nie tylko twórcy, lecz także animatorzy kultury zainteresowani pogłębianiem wiedzy na temat jej upowszechniania.

Uroczystość zwieńczy wręczenie Odznaki Honorowej „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, którą Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Wojciechowi Nentwigowi, dyrektorowi Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu.

Poniżej publikujemy listę osób, które otrzymały nagrody i stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Zapraszamy do lektury.

Laureaci Nagród Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Tomasz Budzyński - jeden z bardziej znaczących muzyków rockowych w Polsce, wokalista zespołów „Siekiera”, „Armia”, „Drudzy i Trupia czaszka”. Z grupami tymi nagrał wiele płyt, między innymi „Fala”, „Na wszystkich frontach świata”, „Legenda”, „Exodus”, „Czas i byt”, „Droga”, „Freak”. Ma na swym koncie także autorskie albumy. Projektuje okładki płyt i plakaty, uprawia malarstwo sztalugowe. Jest autorem wielu tekstów utworów muzycznych.

Maria Magdalena Kaczor – organistka i pianistka, koncertująca w kraju i poza jego granicami. Występowała podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Arvo Parta w Poznaniu, VI Międzynarodowego Festiwalu Chórów „Universitas Cantat” oraz Festiwalu Organowego w Sejnach. W katedrze w Chartres miała swój recital, a w Grand Temple (Lyon) wykonywała III symfonię c – moll „organową” Camille’a Saint Saensa. Dała także ponad 130 koncertów w poznańskiej Farze.

Katarzyna Klebba – skrzypaczka, kompozytorka muzyki do spektakli teatralnych.
Współpracowała z Teatrem Ósmego Dnia oraz międzynarodowymi zespołami teatralnymi „Footsbarn Treweling Theatre” (Francja) oraz Ton und Kirschen (Niemcy). Od roku 1999 współpracuje z Lechem Raczakiem, skomponowała muzykę między innymi do „Łatwego umierania”, „Wyprawy”, „Fortu VII”. Współpracuje też z teatrami niezależnymi: „Ciemna”, „Kabaret Olbrzymów” i „Słownik Sytuacji”. W poznańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień prowadzi warsztaty terapii przez sztukę.

Aleksander Korkowicz – od 25 lat prezes Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Ma na swym koncie wiele interesujących przedsięwzięć, na stałe wpisanych do kalendarza imprez kulturalnych. Zespoły chóralne i orkiestrowe, zrzeszone w Oddziale Nadnoteckim osiągają wysokie laury na przeglądach krajowych i międzynarodowych.

Profesor Anna Organiszczak – pianistka związana z poznańską Akademią Muzyczną. Od wielu lat prowadzi działalność koncertową, występując jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Od 1990 roku współpracuje ze skrzypkiem Mariuszem Dereweckim, z którym tworzy duet kameralny. W swoim dorobku artystycznym posiada nagrania radiowe i dwie płyty CD. Prowadziła kursy mistrzowskie w kraju i za granicą. Od 1996 roku uczestniczy w pracach jury Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu.

Profesor Danuta Maria Mączak - rzeźbiarka, związana z poznańską Akademią Sztuk Pięknych. Pełni funkcję kierownika i kuratora wystaw Galerii Plenerowej Juliana w Zasutowie, która jest objęta Honorowym Patronatem Akademii. Ma na swym koncie wystawy zarówno indywidualne jak i zbiorowe.

Maciej Rembarz – poeta, autor utworów dla dzieci, tłumacz, dramatopisarz. Współpracuje z Radiem Merkury, Teatrem im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, legnickim festiwalem „Miasto”, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym „Malta”. Jest autorem adaptacji „Dziadów”, „Transatlantyku”, a także utworów „Etiuda legnicka”, „Fort VII” oraz „Rabin Maharal i Golem”. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Emilia Sitarz – pianistka, kameralistka, współtwórczyni i członkini duetu „Lutosławski Piano Duo”. Jest jedną z inicjatorek festiwalu Kalisz Multi Art. Festiwal. Wraz z „Lutosławski Piano Duo” i dwoma perkusistami tworzy znakomity „Kwadrofonik Quartet”. Koncertowała w Brazylii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. W roku 2008 wydana przez Polskie Radio płyta „Lutosławski Piano Duo” zdobyła nagrodę „Fryderyka” w kategorii muzyka kameralna.

Władysława Stróżyk – pracownik Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego
z pięćdziesięcioletnim stażem pracy, założycielka i kierownik Biura Koncertowego, dwukrotnie pełniła funkcję zastępcy dyrektora instytucji. Zaangażowana we wszelkie działania organizacyjne Filharmonii, a także przedsięwzięcia edukacyjne, w tym także funkcjonowanie ruchu młodych melomanów „Pro Sinfonika”.

Jacek Piotr Sykulski – kompozytor, dyrygent, chórmistrz. Autor utworów „Media vita”, „Missa 1956”, kantaty „Wolności dla nas idzie czas” oraz słynnej pieśni „Abba Ojcze”. Jest dyrygentem Poznańskiego Chóru Akademickiego oraz szefem Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Z zespołami tymi koncertował w największych salach koncertowych Europy, między innymi: Berliner Dom, Konzerthaus Berlin, Gewandhaus (Lipsk), Rudolfinom (Praga), Flagey (Bruksela), a także w Japonii, Chinach, USA i Kanadzie.

Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury otrzymali:

Ewa Murawska - flecistka, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej oraz Ecole Nationale de Musique Aulnay-sous-Bois w Paryżu, doktor sztuk muzycznych. Stypendium zamierza wykorzystać między innymi na udział w kursach fletowych, organizację koncertów w Wielkopolsce oraz w Niemczech i Islandii, ukończenie dwóch książek: „Flet w Islandii” oraz „Zapomniana twórczość fletowa kompozytorów polskich pierwszej połowy XX wieku”.

Maxima Zofia Sitarz - skrzypaczka, studentka poznańskiej Akademii Muzycznej. Ma na swym koncie wiele kursów mistrzowskich oraz osiągnięć konkursowych. Stypendium zamierza wykorzystać na zakup mistrzowskiego smyczka.

Piotr Szychowski - pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Uniwersitat der Kunste w Berlinie, laureat wielu nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Stypendium zamierza wykorzystać na nagranie DVD z muzyką F. Chopina oraz przygotowanie do XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie.

Szymon Brzóska – kompozytor, jego utwory zdobywały wysokie pozycje na konkursach kompozycji w Sanoku, Bydgoszczy, a także w konkursie Music @dventure w Antwerpii. Stypendium zamierza wykorzystać na nagranie płyty z własnymi utworami.

Julia Monika Kaczmarczyk – Piotrowska - absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych w zakresie sztuk plastycznych i pedagogiki sztuki. W ramach stypendium zamierza zrealizować projekt „Formy fraktalne”, przeprowadzić warsztaty dla dzieci oraz stworzyć program dla ośrodków, zajmujących się arteterapią.

Tomasz Kandulski - gitarzysta, student poznańskiej Akademii Muzycznej, uczestnik wielu kursów mistrzowskich. W roku 2007 został laureatem prestiżowego programu dla najlepszych studentów uczelni holenderskich. Stypendium zamierza wykorzystać na zakup instrumentu.

Filip Springer - fotograf i dziennikarz. Współpracował między innymi z „Głosem Wielkopolskim”, „Polityką”, „Gazetą Poznańską”. W ramach stypendium zamierza zrealizować projekt multimedialny, mający charakter eseju fotograficznego, którego tematyka obejmuje złożoność sytuacji mieszkańców wschodniej Wielkopolski, w związku z wydobyciem węgla brunatnego.

Paweł Grobelny - projektant, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ma na swym koncie udział w wielu wystawach, konferencjach, konkursach. W ramach stypendium zamierza wykonać projekty prac z serii Local Design, we współpracy z wielkopolskimi rzemieślnikami oraz zaprezentować swoje prace na wystawach w Wielkopolsce.

Maciej Gniewomir Prochaska - muzykolog, pracownik Instytutu im. Oskara Kolberga w Poznaniu, założyciel orkiestry barokowej „Accademia dell’Arcadia” oraz Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Sztuki. W ramach stypendium zamierza przeprowadzić badania nad materiałami źródłowymi wielkopolskiej muzyki okresu baroku i klasycyzmu.

Sylwia Gąsiorowska - wokalistka, studentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ma na swym koncie występy w wielu konkursach wokalnych oraz udział w programie telewizyjnym „Szansa na sukces”. Stypendium zamierza wykorzystać na zakup sprzętu muzycznego oraz udział w warsztatach muzycznych.

Miłosz Bartłomiej Piątkowski - uczeń III klasy LO oraz II klasy szkoły muzycznej II stopnia w sekcji śpiewu solowego. Gra na fortepianie. Stypendium zamierza wykorzystać na zakup instrumentów, sprzętu muzycznego i nut, pozwalający na dalszy rozwój talentu muzycznego.

Sylwia Arleta Nowak - uczennica Gimnazjum w Cekowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kaliszu, w klasie akordeonu. Brała udział w wielu konkursach piosenki. Stypendium zamierza wykorzystać na zakup instrumentu i udział w warsztatach wokalnych.

Marta Wryk - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Profesora Włodzimierza Zalewskiego oraz Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendium zamierza wykorzystać na opłacenie studiów w Manhattan School of Music w Nowym Jorku.

Katarzyna Krystyna Czachowska - nauczyciel historii, wiedzy o kulturze oraz wiedzy o społeczeństwie w Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Kórniku. Jej program stypendialny obejmuje wydanie popularnonaukowej biografii Jadwigi Zamoyskiej, napisanej na bazie rozprawy doktorskiej.

Marta Jaśmina Pawłowska - skrzypaczka, studentka poznańskiej Akademii Muzycznej oraz Royal Academy of Music w Londynie. Program stypendialny obejmuje kontynuację studiów w Royal Academy of Music w Londynie.

http://www.umww.pl/urzad/aktualnosci/na ... ltury.html

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 maja 2010 07:58:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Meriadok Brandybuck pisze:
Drudzy i Trupia czaszka

:| Nieźle.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 maja 2010 08:00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
hehe, to się popisali
no ale można im to wybaczyć...Pippin? Można?

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 maja 2010 08:01:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jak pisali ze słuchu, to można. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group