Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:26:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 632 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 14:01:23 
Jakoś tak jest, że niemal każdym swoim artystycznym działaniem Tom trafia w samo sedno mojego przewrażliwionego czucia świata. Często mam wrażenie, że to wszystko to dla mnie i za mnie, bo ja przecież nie umiem… Tak też jest z jego obrazami. Pocztówki z Rivendell, ale i pocztówki z Imladris (bo to jednak nie do końca to samo miejsce…), sprzed okrągłych drzwiczek Bag End, z Szarej Przystani, z Tamtego Brzegu... zamarzyło mi się jakiś czas temu wykorzystanie ich w roli ilustracji do BAŚNI (piszę majuskułą, bo dla mnie to słowo ważne i poważne) i nie byłoby to rozwiązanie z tych najgorszych...

SHIRE - od razu muszę napisać, że te obrazy mniej brudne a bardziej klarowne, podobają mi się nieco mniej. I tak też było z tym. Ostatnio jednak się nim zachwyciłem... to Shire takie polskie... mógłbym się wpatrywać i wpatrywać...

CADYK - ooo!, poprzedni krajobraz był polski tak bardziej intelektualnie, trzeba się było dopatrzeć, domyślić, a tu... tu Budzy wprost uchwycił jakby istotę samą tego ginącego (zaginionego?) niestety pierwiastka, tego pejzażu, który sam w sobie się wydaje pogrążony w mistycznym uniesieniu... jak ten cadyk...

NOCNY LOT - co prawda bardziej mi się kojarzy z książeczką pod tytułem „Pilot i ja” Obrazek niż z prozą de Saint-Exupéry’ego, ale i tak lubię bardzo.

KAZIMIERZ PRZEZ NAŁĘCZÓW 2 - to już totalna BAŚŃ... powaga tej sytuacji trochę odbiera śmiałość... to patrząc na ten obraz zacząłem myśleć o ilustracjach...

KAZIMIERZ - bardzo letnie, wakacyjne, takie zwiewne...

BRAMY 1 - I z twarzą na wschód zrobiłem jeden krok...

RODZINA BUDZEGO - jeden z absolutnych best momentów wśród tych obrazów... po prostu zachwyca... najczęściej wykorzystywany przeze mnie jako tapeta... bardzo żałuję, że nie ma w sprzedaży koszulek TAŃCA SZKIELETÓW z okładką i nie można się w te topole w błękicie ubrać...

KAZIMIERZ PRZEZ NAŁĘCZÓW 1 - a to chyba najlepszy... nie trzeba jechać do Walencji, by ujrzeć Graala, wystarczy sięgnąć ręką między te topole, bo tam - za widnokręgiem Niebo jest...

BRAMY 2 - takie bardziej puszyste te bramy tym razem...

RYNEK W KAZIMIERZU - Kazimierz jesienią. Spośród obrazów miejskich tylko jeden jest lepszy od tego. Szkoda trochę, że na stronie nie da się powiększyć.

TRZY DRZEWKA 3 - a tu mam wrażenie, że patrzę na fragment ikony... kojarzy mi się to z tym emblematem Antiwitka, co tam Zacheusz na sykomorze siedział... piękne... Najlepsze drzewka.

TRZY DRZEWKA 2 - poprzednie drzewka były pogrążone w kontemplacji, te są wesoło-zamyślone. Genialny ten wiatr, co rozwiewa drzewko z prawej.

TRZY DRZEWKA 1 - drzewka spokojne. Niby najsłabsze, bo niewiele się dzieje, ale to chyba po prostu pokora...

JEZUS - najpierw przychodzą myśli, że można by się tu i tu przyczepić, ale zaraz staje przed oczami głębia tego tematu i piękna prostota z jaką tu został wyłożony...

MIASTO - ten chyba tak estetycznie podoba mi się najmniej, ale cóż to znaczy?... cały czas ciekawi mnie to okno, czy może drzwi zwisające po lewej, na nitce - jak herbata w torebce... i wiem!... to okno proroka, któremu niełatwo, nawet w tak właściwie rozplanowanym miasteczku... chciałbym mieszkać w tym mieście...

ANIOŁ OGNIA - bardzo podoba mi się w tym obrazie to, co właściwie jest obecne na każdym z płócien Budzego - najważniejsze jest na dole! Natura, posłańcy Pana, uniesienia, piękno, rozum, to wszystko tu jest i jest piękne, ale NAJWAŻNIEJSZE JEST NA DOLE!...

ARKA NOEGO - nie ma tu żadnego strachu przed Potopem, a za to sama Nadzieja... odwrócenie pomysłu z krakowskiego osiedla Przy Arce (które właśnie wzięło nazwę od tegoż pomysłu...), ale o to samo chodzi. Jakże piękne i proste...

GÓRA SYNAJ - poraziła mnie kiedyś świetlistość tej Góry i (mimo wszystko) wielo- wielobarwność... dla mnie tych kolorów jest nieskończenie wiele, miriady...

MIASTECZKO - te miasta Budzego to wszystkie takie dobre i spokojne... nic nie jest w nich straszne, wszystko jest piękne...

ASYŻ - ooo!... sam nie wiem, co napisać… najpiękniejsze płótno miejskie i jedno z najpiękniejszych płócien pejzażowych... właściwie można by nic nie robić tylko patrzeć...

TRZY ŚWIATY – tam z prawej, to tak trochę z niemiecka, hehehe... jeszcze do końca nie zinterpretowałem, ale wystarczy spojrzeć na drabiny, żeby poczuć się lepiej... bardzo dobrze czuję to umieszczenie całego świata w/na liściu...

PTASZNIK - okładka POCAŁUNKU MONGOLSKIEGO KSIĘCIA to dla mnie jeden z absolutnie najmocniejszych punktów tej płyty. Ptasznika bardzo lubię (hehehe...), choć taki trochę smutny... wspaniały zmierzch za nim!!!...

PRZYMROZEK - trudno mi, jako człowiekowi, który się urodził i wychował w Chełmie, nie pomyśleć o podróży na Wschód patrząc na to płótno...

WIATRAK – akurat teraz skojarzył mi się z Męćmierzem, i wydaje mi się, że jakby tak zerknąć między topole, to można by dostrzec Wisłę... chociaż rzeka już tam jest, tyle tylko że płynie do Nieba...

ZACHÓD SŁOŃCA - już tylko cisza i zapatrzenie...

Dziękuję za uwagę! Moje interpretacje i spostrzeżenia są oczywiście nietrafne i płytkie, ale może...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 14:26:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wątek de lux !!! Muszę szybko posłać maila mojej żonce, która też trochę maluje...

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 14:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Moja mama przed chwilą zobacyzła i mówi : oooo! jaki to malarz, pozytywne to! ;)

Notabene SHIRE mam na tapecie komputera :D

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 15:54:11 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
jest tu taki jeden, ktory ma shire na scianie (niestety nie ja).
(ale wydaje mi sie, ze to nie ten ze strony).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 16:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ja mam na tapecie Kazimierz przez Nałęczów 2 :) ...i to chyba jest mój ulubiony obraz.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 17:02:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Kamiku, dzieki za topik. Pięknie chociaż chwilę w pracy oderwać się od biurowej szarości pooglądać, wręcz pooddychać, normalnością, albo tym co powinno nią być. Dzięki!!!!

I tylko marzenie, że może kiedyś u mnie na ścianie .....

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 17:32:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Kazimierz przez Nałęczów 2-Przeprzednie! Uwielbiam....to chyba również mój ulubiony obok Anioła Ognia...

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 18:21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 16:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
łał! :shock: nigdy nie ciągnęło mnie do oglądania obrazów na stronie Budzego... zawsze rzucałem tylko okiem na stronę, naktórej widać je wszystkie w pomniejszeniu... myślałem tylko "łeee... cały czas trzy listki, jak na okładce SSS..." a uwagę przykuwał tylko ptasznik wykorzystany potem na "pocałunku"... i to głównie dlatego, że "o, fajnie, obrazek z okładki,łał.".
Dopiero teraz, dzięki temu tematowi, odkryłem Budzego jako malarza - Dzięki, Kamik!
Przymrozek - genialny obraz!
tak samo jak Asyż...
A piękne słońce z księżycem w "kazimierz przez nałęczów 2"!
nie mogę na razie za dużo napisać... zabyt hmmm... zbyt poważne, żeby ocenić po pierwszym obejrzeniu... ale, na prawdę, wielkie dzięki za taki temat!
Kocham dzieła te!

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 19:04:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Przymrozek zdecydowanie lepiej wypada w oryginale!
dzięki Kamiku za wątek, bo wiele z tych obrazów mi się przypomniało, a to dlatego, że już ich w domu nie ma. najfajniej, jak są u przyjaciół i potem widzi się je w czasie odwiedzin na ścianach, albo chociaż się wie, gdzie są, u kogo.
zdecydowanie nie lubię jak wędrują do obcych. tak jak Cadyk :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 19:04:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Asyż - mój ukochany obraz.
Często gości na moim pulpicie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 19:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Asyż, Przymrozek i taki jeden obraz, który wisi w kuchni są MOJE.
:wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 19:17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Czerwone dachy na Asyżu przypominają, mój ukochany rodzinny Reszel mało tknięty architekturą blokową, z Kościołem Piotra i Pawła widocznym z 10 km a może i więcej, z zamkiem biskupów warmińskich.

A jeszcze Asyż występuje w teledysku "Ukryta Miłość", który również uwielbiam.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 19:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Przymrozek i Synaj!! *****

Jestes pewien Kacperku, ze Wiatrak nadal u Cie wisi? Nikt z nozem sie w poblizu nie krecil? ;)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 sierpnia 2006 20:33:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
K.T.W.S.G. pisze:
a ja bym jeszcze Asyż chciał strasznie bardzo

Kto by nie chciał?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 września 2006 10:13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
nowe pocztówki z rivendell:


tajemnicza podróż:
Obrazek
będzie je można zobaczyc w orginale 30 na Tarchominie
drzewa:

Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pt, 01 września 2006 10:24:52 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 632 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group