Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 20:55:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 kwietnia 2008 06:26:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
GW pisze rzeczy obojętne, czasem złe, a czasem dobre, potępienie w czambuł wszystkiego jest mi obce, najpierw czytam, potem oceniam. Tutaj mają sporo racji uważam.
Nie wiem konkretnie, czemu skojarzenie z "Dark Side", jakiś klimat czasami podobny, bo muzycznie i tekstowo to oczywiście inne rzeczy. Coś ulotnego, co jednak tworzy pewien odbiór sztuki.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 kwietnia 2008 21:28:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
jak dzień, co skończył się nad ranem...

jak Wam się to kojarzy?
że dzień taki długi, cała noc nie przespana i dopiero nad ranem człowiek udaje się na spoczynek?
czy dzień, który zaraz po porannej pobudce tak jakoś... od razu wydaje się stracony?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 kwietnia 2008 23:00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
Crazy pisze:
że dzień taki długi, cała noc nie przespana i dopiero nad ranem człowiek udaje się na spoczynek?

zdecydowanie tak mi się kojarzy,,, nieprzespana noc,,, z różnych powodów,,, ostatnio raczej skojarzenie jak najbardziej przyziemne związane z nocną zmianą w pracy,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 kwietnia 2008 00:43:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4885
ja to rozumiem tak że już od rana stało się coś takiego że już lepiej od razu iść spać

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 kwietnia 2008 09:36:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17331
Skąd: Poznań
Pierwsze skojarzenie jest związane z końcówką imprezy o 5:00...
Ale druga opcja też jest interesująca...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 kwietnia 2008 09:58:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Crazy pisze:
czy dzień, który zaraz po porannej pobudce tak jakoś... od razu wydaje się stracony?



Gero pisze:
ja to rozumiem tak że już od rana stało się coś takiego że już lepiej od razu iść spać


mi się zdecydowanie bardziej z tym kojarzy.

...wstajesz rano i z pewnych powodów chciałbyś już iść spać, bo ten dzień będzie mało przyjemny...

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 kwietnia 2008 10:01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24359
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wybieram opcję numer 2.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 kwietnia 2008 10:32:12 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 19:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Dla mnie też zdecydowanie druga wersja - przekonanie że już z tego dnia nic dobrego nie wyniknie, można go jeszcze dociągnąć do końca i pójść spać w nadziei, że jutro będzie lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 kwietnia 2008 16:25:38 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 22 lipca 2016 12:57:03 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 kwietnia 2008 22:11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 21:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Karolina pisze:
wręcz taki stan kiedy nie chce mi się żyć i każdy poranek jest straszny bo oznacza kolejny dzień walki i zmagania się nie wiadomo po co

Ostatnio właśnie tak mam, jak pomyślę o pracy to... beznadzieja po prostu i te jeba*** przez szefa, takie jego "rozmowy wychowawcze"... :cry:

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 kwietnia 2008 10:16:02 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Jedna z niewielu w ogóle płyt, na które można patrzeć jak na barwną opowieść, która od początku do końca jest przemyślana, i jeden element wynika z drugiego, a pominięcie któregoś byłoby ze szkodą dla całości.

Dla mnie nie ma tu zapchajdziur, przypadkowości. Nie ma nadmiernej ilości detali, wszystko jest dokładnie tak, jak powinno być. Taki np. Chris Cornell wydając "Euphoria Morning", niemiłosiernie przeciąga i czyni dłużyzny. Budzy opowiada konkretnie, poetycko, prawdziwie. Gdyby "Luna" była filmem, to gdyby zgasły światła, wpatrywałabym się w magiczny ekran z otwartą buzią. A później po zakończeniu seansu, kiedy światła ponownie zostałyby włączone, poczułabym żal,że trzeba wracać do świata.

Piękna opowieść, osobista Pascha. Wszelkie odcienie śmierci, ale i przebijajaca się nadzieja. Trud wojowania, zakończony zwycięstwem.
Ja widzę w osobistych przeżyciach Autora ogromne światło Łaski, która wyprowadza ze zmagań i Jeremiaszowego bólu do Domu Ojca.

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 kwietnia 2008 23:37:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Gero pisze:
już od rana stało się coś takiego że już lepiej od razu iść spać

i ja też
to tak jak z tym snem z wersu powyżej
taki paradoks, że człowiek się obudził, podniósł, powinien mieć energię i wystartować z nowym impetem, a tu najchętniej by się już poszło spać z powrotem z raczej złudną nadzieją, że po następnym przebudzeniu będzie lepiej.

Karolina pisze:
to wręcz taki stan kiedy nie chce mi się żyć

no tak, ale to jeszcze nie w tej piosence ;-) W Halo jest zniechęcenie, ale takie jeszcze, że bez większego przekonania, ale człowiek jednak wstaje i coś tam robi. Szare to, ale póki co mało dramatyczne.
W Na niebie... rzeczy idą już znacznie dalej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 kwietnia 2008 13:24:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 kwietnia 2006 11:07:23
Posty: 164
Skąd: riverside
A czy słyszycie w końcówce „Domu” łomotanie do drzwi?
Tak w ogóle wydaje mi się, że utwór ten opisuje piękny sen o domu – mieszkaniu, które jest przygotowane w Niebie i czeka na tułacza strudzonego wędrówką po twardych drogach doczesnego życia.
Może myślę tak dlatego, bo śnił mi się kiedyś mój dom TAM…
A wracając do łomotania – gwałtownie kończy ono senne marzenia i potem można już tylko wspominać z rozrzewnieniem piękne chwile, tęsknić za cudownym uczuciem, że jest się nareszcie u siebie i mieć nadzieję, że rzeczywiście taki Dom jest przygotowany dla każdego zmęczonego wędrowca – stąd ta piękna melodia na zakończenie.

_________________
...ludziom trzeba przypomnieć o duchowości...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 kwietnia 2008 09:05:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Bardzo mi się podoba zaczęcie :) płyty, to znaczy trzy pierwsze utwory - Halo, Echo i Luna - łączą się bezproblemowo i w jakiś naturalny sposób. Przejście Halo - Echo to przejście od energetycznego i w pewien sposób nie-smutnego początku (chociaż są tam molle) do czegoś już mrocznego, ale wciąż gładkiego, z zadrami w środku (solo na klawiszach, bardzo fajnie wchodzący bas, a potem znów te gładkie klawisze). Potem Echo - Luna, z Luną, która ma w sobie coś pozytywnego i niespiesznego i której mógłbym słuchać niemal bez końca. A potem gdy wchodzi Dzień bez duchów, to blok i naturalne przechodzenie mi się łamie. Co nie znaczy, że to jest źle. Pojawia się po prostu coś zupełnie innego.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 kwietnia 2008 09:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Ale Luna z Dniem też są w sumie w pewien sposób połączone przejściem :wink:

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group