Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:44:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 12:24:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ha Samochodziki

Nie wszystkie dokładnie pamiętam ale spróbujmy:

wyspa złoczyńców - ** - zgadzam się, jest historia postawnia wehikułu itp ale sama intryga słabiutka
templariusze - ***1/2 - duży sentyment mam przez film, choć samą książkę czytałem raptem dwa razy chyba
księga strachów - ***** - wszystko co trzeba juz jest
Niesamowity dwór - ****1/4 - tez dobre
nowe przygody - *** - a ja jakos tego nijak nie pamiętam EDIT: sięgnałem do źródeł, pamiętam była, bardziej jednak offtopic niz nurt główny, w sumie miesza mi się ze Złotą Rękawicą
fantomas - ***** - pierwszy przeczytany i jeden z ulubionych, ogromny sentyment
zagadki fromborka - **** - klasyki ciąg dalszy
tajemnica tajemnic - ***** - no i tu się nie zgadzamy, bo to jedna z moich ulubionych, poza tym czeska Praga, Bieszczady, problemy z psem, nie no bardzo mi się zawsze podobała
winnetou - ** - takie offtopicowanie, przyjemne nawet ale daleko od jakiejś większej intrygi
niewidzialni (wedle numeracji w wydaniu Pojezierza jest przed rękawicą) - * - czytałem chyba tylko raz i jakoś nie pamiętam, chyba słabizna
złota rękawica - *** - tylko dla żeglarzy, intryga mała jest ale bez przesady
człowiek z UFO - * - pełna racja słabizna i popłuczyny

nie czytałem natomiast paru rzeczy sprzed oficjalnej serii (Uroczysko, Pozwolenie na przywóz lwa i Skarb Atanaryka) ani żadnej z dwóch najnowszych powieści powstałych juz po śmierci Nienackiego (Nieuchwytny kolekcjoner, Testament rycerza Jędrzeja) może ktos czytał?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 października 2005 09:21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jak już napisałem w wątku ogólnym o książkach kończymy dzieciakom czytać Tapatiki Marty Tomaszewskiej.

Ponieważ sposób zarysowania postaci i relacji między nimi zwłaszcza na początku wyraźnie nawiązuje do Muminków, więc siłą rzeczy nasuwa mi się porównywanie tej książki z cyklem Tove Jansson - no, wypada bardzo dobrze! Powiedzialbym, że pięc gwiazdek :-)

Ale z Muminków jest tu właściwie tylko szkielet relacji między głównymi postaciami, kiedy jeszcze są na swojej rodzinnej planecie. Potem kiedy się przenoszą na Ziemię, pojawia się wiele innych postaci i jest to już zupełnie inne; sama intryga też całkiem oryginalna, a charakter książki mocno przygodowy (choć w kostiumie science fiction). Co ważne dla dzieci - jest to książka idealnie balansująca wątki "dla chlopców" i "dla dziewcząt". Czwórkę głównych bohaterów stanowią bowiem Dziadek i Babcia (oni właśnie najbardziej przypominają Tatę i Mamę Muminka, swoją droga są super!) a obok nich para bliźniaków, z których chopak jest takim nieco zawadiackim typem, lubi sobie wyobrażać rózne dramatyczne sytuacji, w których jest wodzem i musi mierzyć się z niebezpieczeństwem (oj, raz to tak na poważnie!), natomiast dziewczyna przeżywa nienazwane młodzieńcze (dziecięce? nie wiadomo ile oni mają lat) zakochanie... nie mówiąc o tym, że jest powszechnie znana jako osoba przyciągająca do siebie różnej maści dziwaków :-)
Osobiście uważam, że wszystkie wątki są tu dobre dla dzieci płci obu... jak i dla dorosłych :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 listopada 2005 23:39:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
piąte przez dziesiąte pamiętam,ze będąc dzieckiem weszłam w posiadanie Tapatików. pamiętam jak przez mgłe akcję. czy to mozna gdzieś kupić? jest nowe wydanie?
u nas tymczasem na fali wciąż tytusy a ostatnio brzechwa. starsze dziecko połyka tymczasem wszystkie musierowicz i pyta dlaczego tam wciąz o miłosci?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 02:32:50 
Porwanie w Tuturlistanie, A w Patafii nie bardzo, Alicja w Krainie czarów, Bromba a z komiksów Kudłaczek i Bąbelek (wyższosć Kudłaczka nad Kajkiem, Kokiem, Tytusem, Romem i Atomem jest niepodważalna :)
czy też Kubuś Puchatek, Muminki i inne, rodzinne :)
Czy Dorotka w Krainie Oz i inne o Dorotce,
Andersena itp.

Wszytko to czytałem i wiele więcej.
Tomki chyba wszystkie. Literatury młodziej nie mogłem zdzierżyć, poza Tomkami, Karolem May'em, Jackiem Londonem(?) :), Korczakiem (ten autor na granicy geniuszu?


Ostatnio zmieniony ndz, 31 stycznia 2010 10:32:00 przez 3bajki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 14:45:42 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
""Nowe przygody Mikołajka" autorstwa Panów: J. J. Sempé, René Goscinny ukażą się 7 listopada 2005 r. nakładem Wydawnictwa Znak." :!: :!:

Więcej informacji:

http://czytelnia.onet.pl/0,1188475,wiadomosci.html

Dla mnie zakup obowiązkowy :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 listopada 2005 14:11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Natalia, nie wiem, skąd wziąć Tapatiki.. też szukałem kiedyś na prezent, ale bez skutku

Oczywiście pięc gwiazdek dla Tapatików to była przesada... znaczy uważam, że w kategorii "książki dl dzieci" jak najbarzdiej zasługuje. W kategorii "książk ogólnie" mocne cztery też wyciągnie ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 listopada 2005 14:17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A pamietacie serie o Dzikiej Mrówce? Niewiele pamietam, ale wiem, ze w jednym z tomow szukal Bursztynowej Komnaty, w innym zlota Inkow itp... Ciekaw jestem ilu wspolczesnych nurkow zapisalo sie na kurs wlasnie pod wplywem tych ksiazek. :)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 17:24:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
a dzisiaj byliśmy w puchatkowych okolicach!!!! :D

Tam, gdzie Milne siedział i pisał. Byliśmy na "oficjalnym" mostku do grania w Misie-patysie. Ale oficjalny mostek to nie to, o czym można pomyśleć - żadne firmowe patyczki i tym podobne badziewia ;-) Jest sobie taki niepozorny mostek gdzieś między drzewami, dochodzi się do niego błotnistą ścieżką, patyczki trzeba sobie wcześniej pozbierać w lesie, żadnych drogowskazów niemal nie ma - po prostu jest sobie taki mostek i wiadomo, że to ten. A wcześniej widzieliśmy odkrytą przypadkowo przez Kacpra norę Królika i domek Sowy :-) :-) I osła, co ryczał do nas okrutnie, i osobniki wyglądające jak skrzyżowanie owcy z królikiem - obstawiamy, że to krewni-i-znajomi.

No i w typowo angielskiej wiosze Hartfield, koło której to wszystko jest, jest jeden taki typowo turystyczny badziew, czyli firmowy sklep z puchatkowymi gadżetami - tym niemniej bardzo to sympatyczne miejsce i nawet coś sobie kupiliśmy ;-)

Ale nie kupiliśmy takich szachów z puchatkowymi figurkami :-( :-( A były naprawdę rewelacyjne, Kubuś jako król, Prosiaczek jako hetman, dwie Sowy jako gońce itp. Super! Hehe, kosztowały ponad 100 funtów...

W każdym razie Puchatek rządzi! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 17:55:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ha!!!! Super :!:
Fajnie Was zobaczyć - szczególnie w TAKIM kontekście! :D

I kto wygrał?

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 17:57:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To samo pomyślałem! Miło Was zobaczyć i to w takich okolicznościach! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 18:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
odlotowy domeczek ze sklepikiem Puchowym!!!!!!
I ten Mostek!!!!!! Prze Śli Czny!!!
I NiebieskoKurtna Ekipa na zielonym tle! :D

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 sierpnia 2006 22:04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Szukaliśmy dziś z małym jakiejś lepszej piłki w komórce i przy okazji przerzuciłem stosik książeczek. W oko wpadła mi jedna, którą bardzo dobrze pamiętam z dzieciństwa. Po pierwsze należała ona do serii bajek z różnych tradycji pochodzących (w tym przypadku baśń gaskońska: "Król kruków") - książeczki te miały jednakowy format i układ, choć ilustrowane były przez różnych ilustratorów - lubiłem tę serię, a tomików miałem kilka, taką małą kolekcję. Po drugie - trudno zapomnieć takie ilustracje. Dosyć mroczne, nieco surrealistyczne... Trochę się ich lękałem, ale bardziej fascynowały.
Wklejam jedną z prac ich autora dla przybliżenia klimatu. Nie jest tu dokładnie TAKI jak w "Królu kruków" ale jednak przybliżony...

Obrazek

- Stasys Eidrigevicius

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 sierpnia 2006 22:26:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przypomniałes mi jedną książkę nie pamiętam jakiego autora, dla dzieci i dorosłych z tysunkami Stasysa. tytuł był skąd inąd znajomy "Tam i Z Powrotem". ale o czym? nie pamiętam.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 sierpnia 2006 22:35:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Przejrzałem sobie różne jego prace w sieci i one jednak nie są takie jak w książecce, którą mam przed sobą.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 sierpnia 2006 22:45:33 
antiwitek pisze:
Stasys Eidrigevicius


Oryginalnie, prosto i brzydko.

Dla tych co lubią nurkowanie po teleranku leciał - DELFIN UM


Ostatnio zmieniony ndz, 31 stycznia 2010 10:36:36 przez 3bajki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group