Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:00:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 31 grudnia 2018 09:21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Wyłączyłem po 50 sekundach!!!

Gdyby to był Rafał Mazur z perkusistą, to może i chętnie bym posłuchał. Ale tego piskacza koniecznie odesłać do sekcji gimnastycznej!!!


HAHAHAHA :D

Żona wrzeszczy: WYŁĄCZ TO, USZY BOLĄ!!!

....a mi się BARDZO podoba i słucham wciąż :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 grudnia 2018 11:15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
PS. Crazy, weź to posłuchaj od 2:30 w górę! Urywa dupę u samej nasady.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 20:18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Radość i trochę wzruszenie :aniolek:

https://kulturaupodstaw.pl/muzyka-o-tym ... ej-geming/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 20:56:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
:brawa:

Rozumiem, że taka jest konwencja, ale ja tu nie widzę twórczego bałaganu, tylko umysł analityczny. Być może na koniec przydałaby się jakaś synteza, ale czy ona jest potrzebna/możliwa?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 21:23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
haha! Sam się nad tym zastanawiam i nie potrafię odpowiedzieć. Tak jak dla lekarza postawienie diagnozy jest - chyba - najtrudniejsze, tak tutaj próba podsumowania wydaje mi się dość karkołomna. Dopiero teraz zacząłem tę książkę czytać na względnym luzie i przyznaję, że zdarza mi się uśmiechnąć gdy czytam skrajnie odmienne opinie na te same tematy.

Może zbliżył się do udanego podsumowania Grzegorz Piotrowski, kończąc wstęp słowami: Książka Macieja Geminga upewnia mnie w zasadniczych wątpliwościach i utwierdza w wahaniach, pokazując, że nie ma żadnych gotowych recept i złotych zasad, chociaż bez szczerości, bezkompromisowości i pokory niemożliwe jest „granie siebie” (jak mówi Sławek Janicki), „granie naprawdę” (określenie Jerzego Mazzolla) i wyzwolenie instynktu (o czym z kolei przypomina Mikołaj Trzaska). A także osiągnięcie „skupienia i (…) napięcia między tobą a publicznością. A to, co ty tam zagrasz, jakie to będą nuty, ma znaczenie drugoplanowe” (Janicki). Bo muzyka jest doświadczeniem totalnym i – jak podpowiada Hania Piosik – „najważniejsze jest poznanie siebie i zestawienie tego, co masz do przekazania komuś, z tym, co druga osoba ma do przekazania tobie, tak jak w rozmowie”. Jak w rozmowach Macieja Geminga.

Jeśli tak, to jestem najszczęśliwszem człowiekiem na świecie, bo gdy te słowa czytałem to myślałem, że zemdleję. Witek też wysłał mi dwa słowa, ale to w esemesie i nie wiem czy mogę tak go tu cytować :mrgreen:.

A to co mówisz odnośnie bałaganu bardzo mnie cieszy, choć gdy czytałem całość za pierwszym razem to miałem taką myśl, że to jak wypicie 30 szotów wódki raz za razem i nie miałem pojęcia czy to dobrze.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 21:25:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Brawo MAQ!!!

Książkę skończyłem kilka dni temu i bardzo jestem szczęśliwy, że powstała. Czytałem ruchem konika szachowego, aż obskoczyłem wszystkie rozdziały. Wiem, że - eufemistycznie rzecz ujmując - nie jesteś miłośnikiem zespołu The D.N.A., ale muszę Ci powiedzieć, że u całkiem sporej grupy Twoich rozmówców czuję wyraźne pokrewieństwo dusz (nie wspominam tu o warsztacie, bo w ogóle nie ma o czym mówić). Świetna książka. Dzięki, man.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 22:06:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ja dzięki!

Cytat:
muszę Ci powiedzieć, że u całkiem sporej grupy Twoich rozmówców czuję wyraźne pokrewieństwo dusz


Przyponiał mi się przy tej okazji fragment pewnej rozmowy:

Sam Wiittgenstein sugeruje we wstępie, że aby zrozumieć jego "Traktat" wystarczy, żeby czytelnik myślał już kiedyś o podobnych sprawach. Czy aby pojąć to dzieło, nie trzeba logiki formalnej? Do kogo jest ono adresowane?

Tak jak powiedział: do tych, którym podobne myśli chodziły już po głowie. Żeby pojąć Traktat w całości, logika formalna jest potrzebna. Ale to nie jest konieczne, żeby pojąć jego istotę. Takie myśli jak: "Jeżeli czegoś nie da się powiedzieć, to się też tego nie da pomyśleć", mogą komuś przyjść do głowy niezależnie od tego, czy zna logikę, czy nie. Albo innym przykład: "Etyka jest niewyrażalna". Znaczy to, że naszych przekonań moralnych nie da się uzasadnić w sposób zadowalający. To jest znowu myśl, która może przyjść do głowy niezależnie od Traktatu. Jeśli potem znajduje się ją wkomponowaną w wielki system metafizyczny, doznaje się ogromnej satysfakcji - radości z tego, że się swoją myśl w nim odnajduje.

Rozmowa Pawła Okołowskiego z Bogusławem Wolniewiczem, Filozofia i Wartości III.

Oczywiście swojej książki nie porównuję do Traktatu ( :D ), ani nie wrzucam w Twoje usta słów o "ogromnej satysfakcji", ale jeśli to proces w jakimś sensie podobny to, moja tym razem, radość jest istotnie OGROMNA.

:aniolek: :D :!: :readbook

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 stycznia 2019 23:27:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
MAQ pisze:
am Wiittgenstein sugeruje we wstępie, że aby zrozumieć jego "Traktat" wystarczy, żeby czytelnik myślał już kiedyś o podobnych sprawach. Czy aby pojąć to dzieło, nie trzeba logiki formalnej? Do kogo jest ono adresowane?

Tak jak powiedział: do tych, którym podobne myśli chodziły już po głowie. Żeby pojąć Traktat w całości, logika formalna jest potrzebna. Ale to nie jest konieczne, żeby pojąć jego istotę. Takie myśli jak: "Jeżeli czegoś nie da się powiedzieć, to się też tego nie da pomyśleć", mogą komuś przyjść do głowy niezależnie od tego, czy zna logikę, czy nie. Albo innym przykład: "Etyka jest niewyrażalna". Znaczy to, że naszych przekonań moralnych nie da się uzasadnić w sposób zadowalający. To jest znowu myśl, która może przyjść do głowy niezależnie od Traktatu. Jeśli potem znajduje się ją wkomponowaną w wielki system metafizyczny, doznaje się ogromnej satysfakcji - radości z tego, że się swoją myśl w nim odnajduje.


Naprawdę łapiesz traktat Wittgensteina i miejsce logiki w tym wszystkim. :)

Myślę, że na tej zasadzie warto by takie podsumowanie zrobić. Może nawet konieczne żeby to zrobił ktoś inny niż autor (Witek?). Nawet po to, żeby na koniec powiedzieć po Wittgensteinowsku, że to jednak nie tak.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 stycznia 2019 12:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Cytat:
Naprawdę łapiesz traktat Wittgensteina i miejsce logiki w tym wszystkim. :)


Niee, to dalece zbyt wiele. Gdy próbowałem zabrać się za Traktat nic z tego nie wyszło, ale przyznaję, że Wolniewicza objaśniającego Wittgensteina czytam bardzo chętnie i irytuje mnie, że jego książki z tego nurtu są aż tak trudno dostępne.

Cytat:
Myślę, że na tej zasadzie warto by takie podsumowanie zrobić. Może nawet konieczne żeby to zrobił ktoś inny niż autor (Witek?). Nawet po to, żeby na koniec powiedzieć po Wittgensteinowsku, że to jednak nie tak.


hehe, fantastyczne :o

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2019 23:43:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Muszę poznać Miłosza Cirockiego - jego metoda gitarowa jest mi niezwykle bliska


Hehe - mój bliski kumpel. Obczaj kiedyś jego Złotą Jesień na żywo, oni jak mają dobry dzień to jadą tak, że zbieram szczękę z podłogi, chyba najlepszy okołorockowy skład koncertowy w Polsce w tej chwili.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 30 stycznia 2019 00:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
O! To przekaż pozdrowienia, proszę! :)

Chętnie bym kiedyś posłuchał. Tak na szybko, to jest coś co polecasz na youtubie?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 30 stycznia 2019 02:18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Spoko! Nagrań na żywo w aktualnym składzie nie ma, studyjne to nie do końca to samo, ale np. singiel z płyty dla Lado jest okej na obczajkę :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2019 18:03:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Kilka słów o książce w najnowszym Lizardzie :aniolek:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 kwietnia 2019 18:36:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Faajnie :faja:

http://www.literaturasautee.pl/geming-o ... _9pRkMOPtA

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 czerwca 2019 01:09:07 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Chętnie bym to przeczytał,
bo ominęła mnie ta cała inicjatywa
(tak często się tu pojawiam).
Jest to gdzieś do dostania?

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group